Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   13 / 595
(#) dilan válasza ZLED hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Van ebbe minden. Egy a közös bennük: a TO220as tokozás. Ja és mégegy. Hogy nem azok már - amik voltak.
(#) zenetom hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Csinálni kéne egy ilyet... Ha jól látom hőfokra piros vagy kék.
Bővebben: Link
(#) szamóca válasza zenetom hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nem rossz. Eredeti ötlet. Mire nem lehet a LED-et felhasználni. Bővebben: Link
(#) zenetom válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ejha, na mondjuk lehet látni a képen hogy Photoshopos, de azért jó dolog lehet.
(#) Norberto válasza zenetom hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ettől függetlenül ilyen már igaziból is van, bár az már nem biztos, hogy ennyire fantasztikusan látványos :yes:
(#) deltapinty hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Ez tetszik, ráadásul ha lenyitva hagyod az ajtót , elkerülheted hogy a szomszéd meghúzza az oldalát ..

Miután az IBM megmérte mekkora erő kell egy Si atom elhúzásához, és kirakták atomokból a saját logójukat, meg sem voltam lepve a következő cikk olvasásakor:

nanobudi

(#) dilan hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
ettől dobtam egy hátast.
(#) Collector válasza dilan hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Bővebben: Link
Akkor ettől is dobni fogsz
(#) szamóca hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Az ATX ház mint erősítődoboz.
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nagyon szépen megépített darab. Én is elég nagy gondban vagyok a "készülő" erősítőm építésével, mert nagyon nagy helyet foglal az egész...
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Netán Te is számítógépházban gondolkodsz?
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nem, én illetve mi, mert barátommal építjük rozsdamentesből készítjük el, csatolok pár képet, hogy kb mi lesz az elrendezés...
A főbb részei mint pl toroid, kondik, quad panelek benne vannak, az extrák paneljei még sehol

Szélessége és hosszúsága szabvány méretű lesz, magassága kb 140mm
A doboz.jpg-n egy hasonló doboz látható, csak az 120mm magas.
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Igényesnek mutatkozik! :yes:
Nekem mostanában az ilyen fa dobozolások tetszenek.
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Valóban nagyon mutatós, hasonló dolgok építésében én is előnyben részesítem a fát, mert az nem olyan hideg, rideg mint a fémy és sokkal kellemesebb a kinézete, de jelenleg a a rozsdamentesért szinte semmit nem kell fizetnem, baráti alapon segítenek.
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
És amikor a fát, a fémmel közösen használják, abból is érdekes összhang alakul ki.
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Az első képen látható csöves erősítő az tetszik, a második képen lévő.. érdekes.. nem tudom eldönteni, hogy most ez szép vagy csúnya... érdekes..
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Tényleg érdekes. A különleges hűtőbordázat miatt töltöttem le a képet.
És ha már rozsdamentes, akkor...
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Hát az enyém nem ilyen minőségű lesz De annak is nagyon örülök, hisz nem kerül semmbe, még anyagot sem kell kifizetnem és lézeres cnc-vel vágják ki az 1,5mm-es lemezt és meg is hajéítják.. igaz, hogy még ez szerintem csak 1-2 év múlval esz, de ezelőtt kb 1 éve is megcsinálták...
(#) szamóca hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Ki mondaná meg erről a spanyolfalnak látszó tárgyról hogy ez egy valódi hangfal?
(#) lidi hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Ledek birkáknak : Bővebben: Link
(#) szamóca hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Voltak már nagy mélynyomók itt a HE--n, de ez!
Bass Reflex: 160cm honeycomb cone (PW-1600)
low level reproduction limit: 8Hz
Max input: 3,000W

160cm.jpg
    
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Mitsubishi... Ettől már csak egy jó kis EVOVII vagy EVOVIII jobb
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Árban nem feltételezhető, de sebességben biztos.
(#) uli hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Szép estét mindenkinek.
Én egy olyasfajta érdekességgel készültem, ami csendet állít elő. Bután hangzik, de lehetséges ilyen.
A lényege az, hogy egy mikrofonon keresztül érzékeli egy gép, milyen zajok vannak. Ezeknek ugye van egy fázisuk, amplitutójuk. A gép azt teszi, hogy érzékeli előbbi két tulajdonságát, és egy hangládából azonos amplitudójú, ám ellentétes fázisú hangot bocsát ki. Ezáltal a két hullám kio9ltja egymást-> csend van. Ezt magyar egyetemisták (azt hiszem) fejlesztik még most is. Régebben láttam még a TV-ben egy riportot erről.
Gondoltam: 1.megosztom veletek,
2. utánépítem
Az elméleti része már meg is van. Egy műveleti erősítő invertáló bemenetére egy din. mikrofont faragok mondjuk. Persze, lehet még ez elé is teszek egy neminvertáló előerőítőt, hogy kellő szintű legyen a jel. Ez után rákötök valami végerősítőt és elvileg már kész is. A gond talán az, hogy ha nem egyformák a jelek amplitudói (hangerő) akkor újabb hangot hallhatunk, ami visszajut a mikrofonra, amit még feljebb erősít a rendszer... Erre kéne kitalálni valamit. Egyéb ötlet a megvalósításra, kivitelezésre?
Remélem valakinek felkeltettem az érdeklődését ezzel.
Néha jól jönne egy ilyen...
uli
(#) skylooker válasza uli hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Valamelyik japán autógyár ezt (Honda?) megcsinálta, a motor/kipufogó zaját csökkentik vele, ugyanígy működik.
(#) Izeg. válasza uli hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok.
Erről a,,csendgépről'' én is hallottam, és nekem is tetszett! Szerintem a kényes része az a dolognak, hogy olyan rendszert tudjon összerakni az ember, amivel pontosan be lehet állítani a kimenti hang amplitúdóját(erejét). Iskolában a stúdióbol is tudom, hogy vannak olyan keverők és egyéb hangtechnikai felszerelések, amit úgy állítasz be, olyan dB-re amit hallani akarsz. De persze ehhez az szükséges hogy minden össze legyen hangolva, az előerősítő, a keverő, torzítók,végfok, hangfal...szóval minden. Ezt kényes megoldani, de ha sikerül akkor még a terem, szoba, kültér akkusztikája is befojásolja a dolgot, a falakról nem is beszélve.
Minden elismerésem annak aki ezt képes utánépíteni(pláne házilag). Ehhez bizonyára sok pontos mérés, és extra kütyük kellenek. De azthiszem ha jól működik akkor az nagyon jó szolgálatot tehet. Én arról hallottam, hogy ezt a szerkezetet a repülőterekhez telepítenék elsősorban, bár nemtudom hogy tudnának olyan erejű hangot előállítani . De nagyon jó ötlet!
(#) lgyk válasza uli hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Szia!

Jó dolog a "csendgép", időnként még a sci-fi műfajban is lehet vele találkozni, nem mai ötlet. Emlékeim szerint az "Űrgammák" egyik epizódjában is feltűnt. Csináltak már olyan fülest is, ami a háttérzajt invertálja, hozzákeveri a zenéhez, így a külső zavaró zaj lecsökkenthető, pl. nem kell a metrón süketülésig tekerni az MP3 lejátszó hangját, hogy hallani lehessen valamit.

A módszer nagy hátránya, hogy a zajt a zajvédendő pontban kell mérni, és csak azon az egy ponton érhető el a tökéletes zajcsökkentés.
(#) lgyk hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Érdekességként két dolgot emelnék ki:

MEMS technológia:

MEMS

Gyakorlatilag a MEMS a Micro-Electromechanical Systems rövidítése, általában szilíciumból alakítják ki a mikroszkópikus méretű mechanikus rendszereket litográfiával és egyéb félvezetőtechnikai módszerekkel (ionimplantáció, szelektív marás, plazmamarás). Elvileg komplett gépeket is ki lehet alakítani ezzel a módszerrel.

A másik a Lab-on-a-Chip technológia:

LoaC

Ez nem a legjobb link, de a Google bőséges infóval rendelkezik a témáról.

Ezek az eszközök egyesítik a mikrotechnológiát és a diagnosztikai/analitikai műszereket, gyakorlatilag nincs olyan műszer, amit kisebb-nagyobb korlátokkal ne lehetne így megoldani. Léteznek baktériumok, vírusok, antigének vizsgálatára alkalmas gyorstesztek, spektrofotometriás, kromatográfiás, immunoassay elvű eszközök, de akár NMR mérést is lehetővé tesznek, így egy milliárdokban mérhető felszerelésű labort elő lehet állítani fillérekből, és az egész akkora, mint egy nagyobb névjegykártya. Így komplett vérképelemzés, véralkoholszintmérés, daganatok és lappangó fertőzések vizsgálata elvégezhetővé válik egy kártyával.
(#) mineral válasza lidi hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
AVR-es sakk Robot :eek2:

(#) szamóca hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Miközben tudósok és feltalálók hada dolgozik azon, hogy a trendivé váló "fenntarthatóság" életbevágó kérdéseire választ találjon, azonközben mások önfeledten tervezik azokat a termékeket, melyekre az ég adta világon semmi szükség.

Viszont be kell vallani, hogy nagyon látványosak. Az iHouse például piacra viszi a SmartFaucet nevű intelligens fürdőszobai csapot. Az LCD-érintőképernyő nem csak a "piros-kék tekerőket" helyettesíti, de lehetőséget ad arra is, hogy fogmosás közben megnézzük az e-mailjeinket, a napi ütemezett programjainkat, vagy akár a kinti időjárásról is ad tájékoztatást.

A csap programozható, s a beépített arcfelismerő szoftver segítségével automatikusan csorgatni kezdi a személyre szabott, előre beállított hőmérsékletű vizet. A kifolyónyílásnál elhelyezett színes LED-ek pedig arról gondoskodnak, hogy a vízhőmérséklet láthatóvá váljék: a hideg víz kék, a forró pedig piros lesz a fények hatására.

Talán elég Szophoklészt idézni: "Sok van mi csodálatos, de az embernél nincs semmi csodálatosabb."

Bővebben: Link

csodacsap.jpg
    
Következő: »»   13 / 595
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem