Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Akku töltő hálózati csatlakoztatása
Témaindító: kovacs.kristof, idő: Márc 31, 2009
Témakörök:
Sziasztok, elektronikában nagyon nem vagyok jártas és a segítségeteket szeretném kérni. Kaptam Amerikából egy spéci sport órát, ami beépített akkumulátorral rendelkezik, mini usb-n csatlakozik a töltőhöz.
A töltőn, amit adtak hozzá, amerikai "villa" van. Alant megadom a töltőre írt paramétereket, abból meg tudnátok nekem mondani hogy mi lenne a legjobb/legbiztonságosabb megoldás, hogy magyar hálózatból is tudjam az órát tölteni (elég egy "villa" átalakító, vagy kell venni feszültség átalakító adaptert). Van egy magyar hálózattal kompatibilis usb töltőm, csak nem tudom, hogy ráköthetem-e az órára azt a töltőt. Az órához adott töltő paraméterei: INPUT: 100-240V ~ 0.2A 50-60Hz 6-10VA OUTPUT: 5V 500mA MAX (az 5V és az 500mA között van egy piktogram, egy folyamatos vonal, alatta pedig három szaggatott vonal) A saját USB töltőm: INPUT: 100-240V~1.0A MAX 50-60Hz OUTPUT: +5V 2.0A (itt is a kettő között a fent leírt piktogram van) OUTPUT POWER: 10W MAX. Lefényképezném, de sajnos nagyon apró betűvel vannak írva a betűk. Esetleg ha egy egyszerű magyarázatot tudnátok adni, mi mit jelent, azt nagyon köszönném, nagyjából sejtem mi micsoda, de nem vagyok biztos a dolgomban, abban meg végképp nem, hogy a saját usb töltőmmel tölthetném-e az órát. Köszönöm előre is a segítséget.
Ez a lényeg:
Idézet: „INPUT: 100-240V ~ 0.2A 50-60Hz” A magyar hálózat: 230V~ 50Hz Elég, ha villa átalakítót veszel, bekapcsolhatod nyugodtan a magyar elektromos hálózatba.
Szia!
Mind a két töltőt használhatod. Persze az amerikaihoz kell a villaátalakító. Ha még nem vettél hozzá, akkor nem is kell, mert mint írtam a másik is jó hozzá. Az a piktogram egyenáramot (egyenirányított, impulzusost) jelent.
Hali!
Mivel az órához való töltő 100-240V-ig működik, nyugodtan használhatod "itthon", csak egy átalakítót kell venned, amibe beledugod az amerikai szabványú dugót, az pedig mehet a hazai konektorba.
Ti meg mindenáron megakarjátok vetetni vele azt az átalakítót. Minek? Van neki európai töltője is. Sőt, még PC-re dugva is lehet tölteni, mini USB-s kábellel.
És én meg a piktogrammot is megmagyaráztam neki. :beka3:
lassú? , mindenki nagyon gyorsan válaszolt, köszönöm mindenkinek, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, ami engem megkavart az az input és output paramétereknél az áramerősségek, attől féltem, hogy leégetem a töltőt és/vagy az órát, de akkor ezek szerint az mindegy, gondolom, csak annyit vesz fel az óra amennyi neki kell ugye?
Így van! Az a max. terhelhetőséget jelenti.
Gyors voltam?
Én meg nem szoktam versenyezni, csupán segíteni akarok a kérdezőnek...
Én is úgy tudtam, hogy nem verseny. Azért jó nézni, hogy menni témát oldottam meg. De ego vagyok
nem lehet az 50 adható pontot felosztani valahogy?
Szólsz egy moderátornak, és segít benne.
vagy/és De ha az eredeti jelentését nézzük: amerikai a magyar "ellen", nem sok értelme van.
Amint Action2K írta, egy modi megtudja oldani, bár tekintve, hogy llaci56 volt a leggyorsabb, felőlem neki adhatod a pontot.
Egyébként milyen az az USB töltő? Mit kell tölteni az USB-be? :eek2:
Ezt most komolyan kérded? Bővebben: Link
* Hálózati töltő USB csatlakozással * 400mAh töltés * DC 5V (+-0.5V) * AC 100-250V (50/60Hz) Ha a fentiek nem segítenek, szólj. Egyébként, ha kell egy 5V-os mini kapcsolóüzemű táp, akkor egy ilyet kibelezve, 900HUF-ért hozzájutsz.
Megszeretném kérdezni,hogy valaki tudna-e felrakni USB-s elemtöltő kapcsolási rajzot?
Az elemek NEM tölthetőek! Amire gondolsz, az az elem méretű akkumulátorok. Itt csemegézz.
Mintha mostanában reklámoznák a 20-30 alkalommal újratölthető elemeket, bár a kérdező biztosan akkura gondolt.
Mindez azért van, mert az angol az elemre meg az akkura is a battery szót használja, csak az akku elé odateszi, hogy rechargeable, azaz újratölthető. Valószínűleg a sok "tudatlan" felhasználók a "Battery Charger"-be tettek sima battery-ket is, s hát meg is lett a következménye.
Ez megint olyan piacszagú marketingfogás.
Sziasztok!
Nemrég építettem, egy autó akkumlátorról működő USB-s telefontöltőt. Azonban szeretnék még egyet építeni 230V-ra is lehetőleg trafó nélkül. ZTE Blade-t töltenék vele. Aminek a gyári töltője 5V 700mA-es, ha jól tudom, de ezért nem akarom szétvágni, hogy mi van benne. Van valakinek erre valami kapcsolási rajza? A válaszokat előre is köszönöm.
Nem tudod trafó nélkül galvanikusan leválasztani a hálózatról, ekkora -ráadásul változó - terhelésre hatékony megoldás trafón kívül amúgy sincs igazán.
Fillérekért lehet kapni kis dugasztápokat amiknek USB csatlakozójuk van. Ne hülyéskedj, az életeddel játszol.
Teljes mertekben egyetertek veled, nem is eri meg es nem is lenne biztonsagos. Meg a kis kinai falidugaszosokban is van trafo, csak kis meretu, mivel kapcsolouzemuek.
Értem köszönöm szépen a válaszokat. Igazából a kíváncsiság vezérelt, hogy lehet-e ilyet csinálni.
Vannak led lámpák amik egy kondi és ellenállás segítségével közvetlen üzemelnek hálózatról azért gondoltam, hogy hátha van olyan kapcsolás ami hasonlóan működik. Az autóstöltőm kapcsolóüzemű tápegységgel van megcsinálva. Viszont nem nagyon találtam 230V-osat.
A lámpáknál megoldható az érintésvédelem, itt a csatlakozók és a telefon kialakítása miatt semmiképp.
A kapacitív osztókat kis áramra, fix terhelésre lehet gazdaságosan méretezni. A LED néhányszor 10mA (viszonylag) konstans terhelés, a feszültségingadozásra kevésbé érzékeny, a telefonnak 0,5A-re vagy többre is szüksége lehet, a terhelés igencsak ingadozó, a feszültségnek pedig stabilnak kell lennie. Nagy terhelésekre a kondenzátorok sajátosságai miatt sem alkalmasak, itt kb. 10µF 400V fóliakondi kellene, a HEstore kínálatát figyelembe véve ez kb. 2200Ft-ból lehetne összelegózni (csak a kondit!), kb 30x30x15 mm méret mellett. Az általam említett USB töltők tokkal-vonóval 990Ft környékén járnak. Van amikor a kihívás kedvéért sem érdemes barkácsolásba kezdeni, bármennyire lehangoló is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |