Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   511 / 2208
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2009
Honnan tudod hogy lesz benne?
Én szivárogtattam ki az infót vagy tapasztalatból tudod hogy mindenhova teszek?
Azzal nem számoltam mert az kikapcsolható menet közben
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Idézet:
„Pityu! ha hiszed,ha nem,találtam EBL21-et!”


Nagyon helyes, nagyon helyes!

Idézet:
„csinálni kéne egy ösznépi csövelést”


Már csak a Kecsóiak jó ötleteit várom placc szinten!

Ja... megnéztem az iwiw-et...
(#) Gubán_Gábor válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Hello

Már rajta vagyok az ügyön, hogy hol lehetne csövelni egyet
Amint van valami szólok
(#) EcoPityu válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szia!
Szerintem nem off, ezért nem szürkével írom..
Én csak abból indultam ki, hogy p.l. az EL509-EL519-PL509-PL519-6P45Sz optimális illesztőellenállása Raa=2kohm. Nos egy otl ugyanolyan ellenütemű mint egy tranyás. Így egy csőre 1kohm optimális illesztőellenállás jut. Ha!, 10 párt rakott volna be/nem csak 8-at/ akkor is 100ohm lett volna az optimális illesztőellenállás.
Nos, ha erre 8 ohm-ot köt, a teljesítmény nagy része a csöveken marad, és majd jól elfűtik. Ha 100ohm-al terhelte volna /bár a kapcsrajzát nem láttam/ akkor a (gondolom, mert így működnek az otl-ek) 2x 150v-os tápfeszből a 100ohm-ra a csúcs 150v-csőmaradékfeszültség..legyen:130v=92veff! ez a feszültség a 100ohm-on ~ 85w!

Mint itt

Mert valóban, a 8ohm/300w-hoz bőven elég 50Veff~70v csúcs, és 6,25A árambírás, amit a 8db fél ampert elviselő PL509 csúcsban el is visel/nem hosszú távon, főleg nem olyan nyugalmi árammal.350mA. de, Ő azt is mondta, hogy AB osztályban/

Nos: Én még 150v-ról nem nyitottam ki PL509-et, és nem terheltem /8x8ohm/ 64 ohm-al, és nem mértem, hogy a csövön csak 80v marad, de ha ez így van, akkor lehetséges... Majd amikor GG-nek mérem be a 6P-ket, akkor kipróbálom...
(#) EcoPityu válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Itt jegyezném meg, mivel sokkal többen olvassák ezt a topicot, mint akik írnak is bele, őket is kérném, ha jó ötletük van a rendezvény megvalósítása terén, és Kecskeméten , vagy közelében helyet tudnak, nyugodtan szóljanak, megköszönnénk!

Ja, egyébként ti csöves társaink, mit szóltok a kecskeméti helyszínhez?
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
És az egyenirányítócső?
Nem szabad Si-mal megfertőzni a csövit.

üdv
(#) Müszi válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ha kecskeméten lesz részemről lőttek a dolognak.

üdv
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ezt a kérdést réges-régen elbuktam:
-anódfesz késleltető BC-tranyóval
-ledek az előlapon
-varázsszem elő+monósító fokozat FET-ekkel
Persze ezek nincsenek benne a hangban, de az EM80-as kivezmérő egységem ami az elöbb említett szellemiségben épült még a toroid trafót sem tűrné meg!
A PCL-nél az volta cél hogy a mindennapos nyúzásból adódó csőcseréket a minimálisra csökkentsem!
Persze..., beleraktam az EM71-et mert gyarló vagyok de az kikapcsolható!
(#) mark.budai válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
És Te a GU-50-ben mivel egyenirányítottál? Szilícium az is, az már más, hogy mögötte van egy dióda.
(#) Mate78 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Én Mosonmagyaróváron lakom de meg tudom oldani hogy odajussak.Nekem megfelel.Én hétvégi időpontot javasolnék.
(#) Müszi válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Az más mert akkora áramra nemnagyon van már EI. dióda, és a trafóm se szimmetrikus tekercselésű volt.
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Van az ha más nem akkor oldalanként külön-külön, meg trafót is lehet másikat csináltatni csak nem érte meg neked, mint ahogy nekem sem! :yes:
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ezért építkeztem olyan csövekből, ahonnan könnyen szerezhető szimm. trafó (rádióból), EL84, ECL86, EBL21 csövekből.

Nálam az EBL a No.1
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
részvétem!
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 9, 2009
A kecskeméti helyszín viszont nekem húzós, kb 5000Ft lenne az utiköltség. Emellett az időpont is számít. Mint minden országos találkozóknál, hiába találjuk meg az ország közepét, vagy bármely helyet neki, a tőle távolesők részvételének esélye négyzetesen csökken, a távolság növekedésének az arányában.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 9, 2009
Üdv!
Egy kicsit bővítettem a "tudásomat" a csövek felől és nekiálltam (alkatrészek híján) csak a táp megépítéséhez, dobozolásához. Minden rendben is van, csak az nem, hogy a PY88 nem működik.
Egyenirányított (220µF puffer) 200VDC-t rákötöttem az anódra (9.láb), a 4. és 5. lábra ment a 25VAC a sityakon meg mértem a feszültséget és kb 2 perc után se semmi, pedig már a cső szerintem elég meleg volt. Én csináltam rosszul valamit, vagy várnom kellett volna még?
A cső tetején fehér elszíneződés van, az oldala egy picit behorpadva és megfeketedve. Mi lehet a gond?
(#) Action2K válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szia!
Idézet:
„Mi lehet a gond?”
Minden:
Idézet:
„A cső tetején fehér elszíneződés van, az oldala egy picit behorpadva és megfeketedve.”
Ennyi nem elég?
(#) punkkazy válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szóval ami meg van feketedve azt dobhatom ki? Szerintem mindegyik feketés... Na jól van, akkor diódának lőttek. Azért kösz a gyors választ!
(#) zoly15 válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Azt dobd ki aminek fehér a teteje..
El van törve az üveg és levegős a cső, ezért nem működik..

Üdv!
(#) MrBrown válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szia,
Ha szerzel működőképes PY88-at, 50-60mikrónál ne akassz nagyobb puffert a katódjára, mert nem lesz hosszú életű! Soros R-tag után már tehetsz bármekkorát rá másodiknak!
(#) dxzo4z hozzászólása Ápr 9, 2009
Helló Srácok! Egy gyors kérdés: M102B trafót mire használnátok? Van 2db, de az egyik 0.35-ös a másik 0.50-es lemezvastagságú. Legyen PP kimenő úgy, hogy két egyforma trafót csinálok a kétféle vastagságú lemezek szimmetrikus keverésével (tehát mindkét maghoz a 0.5-ös és 0.35-ös lemezek 50-50%-át használnám fel) vagy használjam inkább el hálózati trafónak? :nemtudom: Köszi!
(#) punkkazy válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Egyébként ezt honnan tudom meg egy csőről, hogy maximálisan mekkora áramot vehetek ki belőle? (mert gondolom ezért nem szabad 50uFnál nagyobb puffert rárakni)
(#) MrBrown válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Az adatlapján minden rajta van, mondjuk amit én találtam azon a max. puffer érték pont nincs, de ezt hónapokkal ezelőtt már kiderítettem a fórumtársaktól mert én is tervezek vele valamit.
Egyébként a max. áram 220mA, de a katód nem tolerálja a bakapcsolás pillanatában töltődő puffer nagy áramlökését ezért az 50-60 mikrós limit! Nyilván 220 mikróval is elmegy egy darabig...!
(#) punkkazy válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ez bármelyik csőnél érvényes, szóval érdemes betartani? Utána meg sorosan egy áramkorlátozó ellenállás és mehet a nagyobb puffer?
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Ha jól értelmezem, Ő anódfesz késleltetésre használná. Mivel:
Idézet:
„Egyenirányított (220ľF puffer) 200VDC-t rákötöttem az anódra”

Viszont itt az is baj lehet később, hogy a csövön eső fesz miatt kb. 160-170V lesz a kimenetén, ami elég gyenguska.
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
PY88-nál 550 mA a max áram. Bővebben: Link Emellett, szerintem nem rögtön kapná meg a kondi a feszt, hanem fokozatosan, ahogy a cső felfűt. Nem? Pl 250V, 550mA nél maximum 137,5W-al terhelhető a cső.
(#) Danaman válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Idézet:
„a 4. és 5. lábra ment a 25VAC”

Hát a PY88-nak 30V kell fűtésnek, nézd meg hogy 25V-ról 300mA-t e vesz fel mert ha nem akkor nem elég neki.
(#) MrBrown válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Mindenben igazad van de az 550mA szerintem IAp tehát peak- csúcsáram!
(#) Danaman válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Itt van egy tisztességes adatlap:Bővebben: Link itt 220mA az ajánlott maximum.
(#) Droot hozzászólása Ápr 9, 2009
Sziasztok!
Építettem ecll800-al egy erősítőt. A gyári kimenőtrafóját használtam. Elvileg 8W-nak ki kéne jönni belőle, de nem jön. Nagyon halkan szól. Mellékelem a rajzot. Ennek ilyen halkan kell szolnija vagy valami nemjó? Bővebben: Link
Következő: »»   511 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem