Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőmérséklet változásra LED villogtatás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) source2 hozzászólása Nov 3, 2005 /
 
hali

szeretnék egy olyan áramkört csinálni, ami hőmérséklet változás hatására a ledet lassabban vagy gyoresabban villogtatja. (Ne555 ic vel gondoltam és egy termisztorral (10K szobahőmérséklet), a többi értéket nem tudom kiszámítani ebbe tudna valaki segíteni???) a led szobahőmérsékleten kb 1 s különbséggel kellene villognia és hőm csökkenésre lassabban növekedésre gyorsabban. M

Megoldható???

http://www.kepfeltoltes.hu/051103/EZ2.GIF

a válaszopkat előre is köszönöm
(#) Topi válasza source2 hozzászólására (») Nov 3, 2005 /
 
Ilyenre írtak programot. Itt a weboldalon is le tudsz tölteni többet is!

http://www.hobbielektronika.hu/gyujtemeny/index.php?dir=programok
(#) source2 válasza Topi hozzászólására (») Nov 4, 2005 /
 
De azzal nem megy, már próbáltam. lehet hogy béna vagyok azé, inkább az ellenállásértékeket és a kondi értékét úgy nem tudnád megmondani?
(#) vicsys válasza source2 hozzászólására (») Nov 4, 2005 /
 
Hali!
Itt egy leírás(igaz angolul...)
Ha az R2 (39k) helyére beraksz egy 47k-s termisztort akkor pont azt csinálja amit szeretnél...
[link=http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/555test.htm]http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/555test.htm[/link]
(#) source2 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2005 /
 
Köszi

Még egy kérdés, melyik ledet vegyem ki, vagy mindegy, mert (szerintem) az egyik akkor világít mikor van jel a másik mikor nincs vagfy nem?
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Nov 4, 2005 /
 
Ezek a LED-ek felváltva villognak. Ha az IC kimenete logikai "1"-esre vált, vagyis pozitív jel jelenik meg rajta (közel tápfesz), akkor nem fog tudni kinyitni a felső LED, és csak az alsó LED világít. Ha logikai "0"-ra vált, vagyis közel GND-re megy le a fesz. az IC kimenetén, akkor pedig az alsó LED nem fog tudni kinyitni, így csak a felső fog égni.
(#) NBalage válasza source2 hozzászólására (») Nov 6, 2005 / 4
 
Üdv
Szerintem ezt is egy astabil multival kéne megoldani ahol a kondi előtti ellenállások elé bekötöd a hőmérőt
Kapocsrajzot küldjek???
Bár nem nehéz. Csak két tranyó 4 ellenállás két kondi meg egy termisztor és nem kell 555-össel babrálgatni
Ja meg egy két poti a finomabb beálításhoz....
BALy
(#) source2 válasza NBalage hozzászólására (») Nov 6, 2005 /
 

hali

ha küldöl megköszöném

köszi
(#) source2 válasza source2 hozzászólására (») Nov 6, 2005 /
 
de ha lehet 10K thermisztorral kéne csinálni, mert az van itthon
(#) source2 válasza source2 hozzászólására (») Nov 6, 2005 /
 
azt meg lehet még hogy 3V elemről menjen (cr2032)
(#) NBalage válasza source2 hozzászólására (») Nov 10, 2005 /
 
Hello
Elküldtem...
HOgy teccik.
Ha nem értesz vlmit akkor csak szólj...
BALy
(#) source2 válasza NBalage hozzászólására (») Nov 11, 2005 /
 
hali

köszi nagyon jó, de egy kérdés tirisztor helyett tranzisztor nem jó mondjuk bc547 vagy NPN es változasta?
(#) source2 válasza source2 hozzászólására (») Nov 11, 2005 /
 
tényleg a themisztor NTC vagy PTC legyenb?
(#) vicsys válasza source2 hozzászólására (») Nov 11, 2005 /
 
Az tök mindegy...
Az egyiknél: ha nő a hőmérséklet/gyorsabban villog; a másiknál pont fordítva.
(#) NBalage válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2005 /
 
Igen. Gyorsabban vagy lassabban de ezt is felcserélheted ha a termisztor egyik lábát a földre kötöd némi ellenállással megtoldva (mint a rajzon is látható) A termisztor típusához nem tudok hozzászólni. Spéci azt sem tudom hogy ottn nekem milyen van, csak hogy hőre csökken...
A tranzisztor is jó a bele, ha úgy akarod hogy erősítse a jelet. Tehát akkor a villogás változása msokszoros lesz. Szal akkor pár fokot is látni fogsz rajta (bár ez is ellenállástól függ)...
Ha úgy gondolod hogy a tranyó változtatja az ellenállását, akkor is jó csak ezt a változás t eléggé fel kell erősíteni. Ha jól tudom akkor a hőmérséklet növekedésével nő az erősítés mértéke de jacítsatok ki ha tévedek
BALy
(#) approximation hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
Sziasztok!

Ezt a topicot találtam megfelelőnek, hogy ide írjam problémámat . Egy olyan áramkört szeretnék megépíteni, amiben 28 darab LED-et szeretnék villogtatni. A megvalósítás persze egy astabil MV-on alapulna, de a problémám az lenne, hogy ha egy érintőszenzort szeretnék beiktatni valahogy a hálózatba (de hogy? ), akkor az emberi bőr ellenállásának hatására a LED-eket gyorsabban villogtassa.
Valaki tud ezzel kapcsolatban segítséget nyújtani nekem, hogy miként is lehetne ezt megoldani?

Előre is köszi!
Üdv
(#) Krisz03 hozzászólása Jún 15, 2007 /
 
Hali!
Egy olyan egyszerű kapcsolásra lenne szükségem, ami két termisztoron alapul, és ha az egyik ellenállása lecsökken (azaz nő a hőmérséklet) a másikhoz képest, akkor jelezne.
Szobahőmérsékleten lenne az egyik termisztor, ehhez kellene hasonlítani a másikat, ami a figyelt eszközön foglal helyet.
Tudnátok nekem ebben segíteni?
Előre is köszi!
Krisz
(#) rosehill1983 hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Sziasztok,

remélem tudtok nekem tanácsot adni, hol tudnék érintő kapcsolókat szerezni? 2 leddel lenne összekötve, váltáskapcsolóként?! valami ötlet?
(#) proli007 válasza rosehill1983 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Hello!
Nem elég érthető a kérdés.
Maga a "szenzor" kellene? Mert vannak kiszuperált szenzoros TV panelek, esetleg régebben általam alkalmazott egyszerű kárpitos szeg feje. (Maga a szeg meg forrasztható)
Vagy egy szenzoros kapcsolás kellene?...

Mert nekünk meg egy érthető leírásra, hogy mire van szükséged.

üdv! proli007
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem