Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UTP teszter
 
Témaindító: erobi82, idő: Jún 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) Antauri válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
Így gondoltad? (rajz) Tényleg nagyon köszi a segítséget, ha az OK kimenetet is bele tudnád varázsolni, teljesen fullos volna a holmi.
(#) Báddzsó válasza Antauri hozzászólására (») Okt 3, 2006 / 4
 
ja így jó, kristály nem kell, megy majd a belső 4MHzes oszcival. a Config word legyen ez: 3F1C
itt a hex, 628-ra,
RA1, és RA0 10-ed secre 1-re vált mikor bedugod a kábelt. Ha kábel rossz akkor RA0 1 lesz/marad amíg ki nem húzod a kábelt.

[b]átírtam a file nevet valami értelmesebbre szabi83
(#) Frankye válasza Antauri hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Az MCLR lábát a PIC-nek a pozitív tápra egy 10K-s ellenállással húzd fel, különben állandóan resetelődni fog a PIC, és soha nem indul el.
Én is szíttam ezzel, míg deguss kolléga fel nem homályosított róla, hogy ezt is véghez kell vinni...
(#) Báddzsó válasza Frankye hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
ha azt a config wordot használod amit leírtam akkor nem kell a mclr-t sehova húzni, mert átállítja digital inputra a mclr lábat.

szabi83: Bocsi a fájlnévért,át akartam írni csak kimaradt...
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
ja mikor bedugod a kábelt, a cucc folyamatosan teszteli (kb 200*szor másodpercenként) és közben lesz rossz (pl mikor "átmozgatod" a kábelt) akkor is kijelzi a hibát. Szerintem tök jó
szabi83: kössz!
(#) Antauri válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Nagyon köszönöm, szerintem a hétvégén legkésőbb már ki is tudom próbálni. Csak mégegy kérdés: Milyen programmal tudom megnyitni a forrásfájlt amivel aztán a .hex is elkészíthető? A Picbasic / Micro code studio a demókorlátozások miatt nem megy, meg nem is találtam benne hex fordítót. Vagy ne ezt használjam?
(#) Báddzsó válasza Antauri hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
a forrásfájlt (azaz a tartalmát) picbasiccel tudod (ha nem lenne demo korlátozás) megnyitni és lefordítani .asm-é és hexé, persze ezt a microcode studioban tudod csinálni. (project->compile, de csak akkor ha be van állítva minden rendesen a View->Compile and program options-ban: Compiler: a pbp mappa, Assembler: c:\program files\microchip\mpasm suite, pipa a Use MPASM-be)( kell hozzá az mplab is, mert annak a fordítóját használja a microcode studio.
(#) Antauri válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Akkor marad a harc az Mplabbal, valahogy szeretnék elindulni vele hogy aztán magam is tudjak módosítani a programon, meg persze hogy tanuljak is belőle valamit. Le lehet fordítani a basic fájlt .asm-be? Akkor azt már megnézhetném hogy hogyan is működik. Légyszíves tedd fel az .asm-et is! Köszönöm!
(#) Báddzsó válasza Antauri hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
az asmnek nem sok értelme lenne, mert pbp 3-4 fájlból ollózza össze, teljesen átláthatatlan...
(#) Antauri válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Akkor a .hex fájlt betöltöm a picbe és kipróbálom, a későbbiekhez meg (3 vagy 5 vezetékes verzió) elkezdem tanulmányozni az assemblyt, mégiscsak az volna az igazi ha egyszer magam tudnék írni egy ilyen programot. Köszönöm az eddigi segítséget!
Modik! Lehetne pontot adni Báddzsónak? Sokat segített. Köszi!
(#) Moderátor hozzászólása Antauri hozzászólására (») Okt 7, 2006
 
Megoldjuk.
(#) Antauri válasza (») Okt 7, 2006 /
 
:yes:
(#) Antauri válasza Antauri hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
Próbálom összehozni az első saját pic programot, persze nem egészen úgy működik ahogy szeretném :no: . A korábban felvetett kábeltesztert módosítottam egy kissé, csak tanulási célzattal hogy lássam tudok-e majd más érszámra, kötésre programot készíteni. A mostani teszter lényege ugyanaz: egy gomb lenyomása után indulna a program, majd az eredménytől függően adna jelzést. Sajnos jelen állapotában a gomb megnyomása után csak hibajelzést ad és úgy is marad.
Megnézné valaki pic-hez értő hogy mit rontottam el?
(#) pbalazs válasza Antauri hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
Nem néztem végig a progit, de:
a "hiba" és a "jo" címkénél beállítod a PORTA 1 és 2 biteket 1-re, de sehol sem törlöd.
Mellesleg szerintem a HW-hez képest elcsúszott a számozás.
(#) Antauri válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
A kimenetek törlését megcsináltam, most ha elengedem a nyomógombot akkor nem világít tovább a led. "A HW-hez képest elcsúszott a számozás" Mire gondolsz? Rosszul címeztem meg a kimeneteket?
(#) Antauri válasza Antauri hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
A késleltetés jó lehet? Milyen értéket kell megadni 4MHz-es oszcillátor mellett hogy a kimenet kb. fél másodpercig legyen aktív? Iszom egy sört annak az egészségére aki segít! :yes:
(#) Báddzsó válasza Antauri hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
500000 db nop-ot beírsz akkor jó lesz.
(#) Antauri válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
Az sem rossz...
De komolyan: miért jelez folyton hibát ha egy hibátlan kábelt teszek rá?
(#) Antauri válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
Megvan miért nem tudott jót jelezni: a "jo" címke után rossz bitet címeztem meg, a 2-t a 0 helyett. Holnap kipróbálom, már csak valami megoldás kellene a fél másodperces időzítésre.
(#) Frankye válasza Antauri hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
Írsz egy ciklust, ami 500.000-szer végrehajtódik, benne egy "nop"-pal... Ennél jobb csak az lenne, ha timer-t használnál, de ha kezdő vagy e tekintetben (mint én is), akkor ez egyszerűbb...
(#) kocsist hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Vicsys féle kábeltesternél mitől fog villogni a Flashing led?
Megépítettem a kapcsolást és ha az adó oldalra tesze ma tápot nekem egyfolytában világít az a led.
Valaki segítsen!!!
Tnx
Tib
(#) vicsys válasza kocsist hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
A villogó led attól villogó led, hogy villog ha tápot kap.

Bele van építve egy villogtató kapcsolás a búrájába.
Tehát: ha neked nem villog csak úgy simán a tápra kötve, akkor 2 lehetőpség van:
1., nem villogó led csak sima...
2., nem jó a led
(#) kocsist válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Ahaaaaaa!
Értem, és akkor az adja az órajelet is, igaz????
Nekem csak sima led van betéve.
Nagyon köszi!
Így már talán jó lesz!
(#) vicsys válasza kocsist hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Idézet:
„és akkor az adja az órajelet is, igaz????”

Nos, igen. Ebben a kapcsolásban pont ez a szép, hogy nm kell sem tranyóval sem 555-tel építeni egy külön multivibrátort, a villogó led pont jó ide!
(#) kocsist válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
nagyon tetszik
Már csak bele kell tuszkolnom valahogy a faliajzatba. Az újabbak már kisebek mint ami neked a képen van.
Még1* köszi!
(#) damatic hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Heló emberkék!
Valaki meg tudja mondani, hogy mi a szabványos feszültségszintje az UTP adatátviteli rendszereknek? Hány Volt a H szint?
(#) Lucifer válasza damatic hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szvsz. nincs H meg L szint. A leválasztótrafókban a primer oldali tekercsben történő feszültségváltozás indukál feszültséget a szekunder oldalon. Tehát nincs H megy L szint, hanem a változások reprezentálják a logikai szinteket.

Viszont ez nem biztos. Csak az én diónnyi agyamban valami ilyesmi csapódott le a működéséből.
(#) damatic válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Ott nem opto csatoló van, hanem transzformátor???
(#) Lucifer válasza damatic hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Úgy bizony. Ld. itt.
(#) damatic válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Ez meg mi a vihar? Talán egy hálókártya RX része?

Na, akkor kiterítem a lapokat.

Arra gondoltam, hogy a hálókártya TX-ével villogtatnék egy lézer ledet (megfelelő illesztéssel), ugyanonnan egy parazita táppal meg működtetnék egy forodiódával vezérelt tranzisztort, ami az RX-ére csatlakozik.

Ugyanezt megcsinálni a másik eszközhöz is (switch, router, másik kliens), szembefordítani a két barkácsolmányt és kész a lehallgathatatlan vezeték nélküli kapcsolat. A fizikai kivitelezéshez a fotodiódát egy sötét csőbe kell helyezni és már nincs is zavar, ha jó a rálátás, és a lézer pont a csőbe lövi a fényt.

Vélemény?
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem