Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   578 / 3592
(#) Ricsi89 válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nincs mit! Örülök, hogy segíthettem. Tudtam, hogy láttam már a rajzot valahol, csak meg kellett keresni.
(#) Frankye válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Zenetom!
Valamelyik pesti kórház szemészetén van olyan iszonyat erős elektromágnes, amivel a legapróbb fémszilánkot is ki tudják szedni. (Nem akarok hülyeséget írni, de mintha a MÁV Kórház rémlene... De lehet, hogy a Honvéd?! Ha nem boldogulnak vele, akkor inkább Pest, mint Jumurdzsák külső... Nem is szólván arról, hogy Zsezsa is a két szép szemedért imád, nem egyért... :hehe: ) Bocsánat, de ezt nem lehetett kihagyni!

Egyébként pedig, és elsősorban: Isten éltessen nagyon sokáig!!!
(#) Frankye válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Matyikém!
Minden kicsi állat tünemény, ezt régóta tudjuk, de a kölök vizslák a túlméretes gúnyájukban különösen azok!
(#) _ampervadasz_ válasza kiszebra hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Ezt az árnyékolt kábelt skubizd meg!

DSC02029.JPG
    
(#) Action2K válasza kiszebra hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Hogy is oldod meg a háromszorosan árnyékolt kábelt?
(#) Szebence válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Több fényforrás segítségével megoldható
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Sétáltál már át így egy bank ajtaján?
(#) DuMatyi válasza Frankye hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
[...]
Idézet:
„Minden kicsi állat tünemény, ezt régóta tudjuk”
[...] ÁÁÁ, szóval Anyukám ezért szokta mondani, hogy "Kisfiam, de TÜNEMÉNYES kisbaba voltál..." Most meg mekkora nagydarab ember (?) lettél
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Hooohogyne! Nagyon imponált a fémdetektornak. Szinte hasbavert az érzés!
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
...de csak a 40 karátos aranyeremre hivatkoztam!
(#) DuMatyi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nana! egy vérbeli villanyszerelőnek még az aranyere is RÉZBŐL van! - Mint Neked! :hehe:
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Mikor mentem az utcán, nemtudtam miért énekel a gatyám. Aztán aztmondja Kossut rádió. Na szép , néztem a zsebemben volt egy germániumdióda is úgy hogy nem csaodálkoztam azon, hogy egy ember méretű detektoros rádió lettem. elne higgyétek elnekem, fáradt vagyok, és az agyam ilyenkor nem az ászokat szorja, hanem a hülyeséget
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Az ászok-at, amik persze arany, azt inkább inni kell, mintsem szórni.
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Előtte mindig kiüritem, nem hagyom veszendőbe!
(#) zenetom hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Na újra itthon, ilyenkor mindig az állomáson megy el az idő meg a buszmegállóban... Pláne ha késik valamelyik.
Nade...
Valami gép elé kelett ülni és gondolom valami nagyítós cucc lehetett mert rögtön kiderült hogy egy bogárnak a szárnya volt rátapadva a szememre meg bele is nyomódott. Ott is megpróbálták géz darabbal 'kipiszkálni', de nem sikerült, akkor mondta az orvos az aszisztensnek hogy
Idézet:
„hozd a lándzsát”
vagy valami ilyesmit... Na akkor viszont már kicsit elkezdtem félni, beletörődtem hogy ez bizony hosszú lesz.
Persze előtte cseppentettek a szemembe érzéstelenítőt meg mindent ami kell. Odaültem és az ég világon semmit se éreztem és nem is láttam mert belevílágított valami kis lámpa a szemembe. Egyébként pont szerencsénk volt mert tovább maradt az orvos a szokásosnál (egyébként senki se volt a szemészeten szóval nem kellett várni...) és pont odaértünk időben.
Most még rajta van egy szupi kötés a szememen, azt mondták hogy este 9-kor már le lehet venni de még megyek pancsolok eggyet és utána le veszem
jah, Köszi Neked is Frankye
(#) _ampervadasz_ válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
üdv zenetom! Látom tapasztalod, hogy mikroszkópnak nem jó az emberi szem arra, hogy akár egy bogár szárnyát is megvizsgálhasd.

Mára viszont elköszönök, mert lefárasztotam magam, és a kábel kibontása is egy kis nehézséggel járt, ami véletlenül velem jött haza, közben arra gondoltam hogy a fogómat inkább a nő kábelágyába tenném.


Jóéjzakát nektek, szép álmokat, jó forumozgatást!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Én is csatlakozom!
(#) Action2K hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Hogy én hányszor kimondtam már ennek az oldalnak a számát (1221) az elmult 6 évben.
(#) zenetom hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek. De majd csak vasárnap leszek 18
Menni kéne aludni, hosszú volt ez a nap (de még előtte élvezem a tisztánlátást )
(#) Action2K válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Idézet:
„de még előtte élvezem a tisztánlátást”
Tedd is, mert vasárnap után gondolom megint lesz egy ideig homályos, meg kettős látás.
(#) KTobi válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
irányítószám?
(#) Action2K válasza KTobi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nem nyert, bár az is lehetne. Van ilyen budapesti irányítószám is. Bővebben: Link
(#) zenetom válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Csakhogy nem fogok alkoholizálni
(#) Müszi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Azt nagyon jol teszed :yes:
Vegre tudok a PDA-mal is hozzaszolast irni, a fekhelyembol
Az IE5 mobile eddig ezt nemtudta, de igy operaval megy is a tema


Futott katodos, es anodizzas mentes joejt kivanok!

udv: Muszi
(#) Action2K válasza Müszi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Idézet:
„Vegre tudok a PDA-mal is hozzaszolast irni, a fekhelyembol”

Őőőő, izééé, ez nem véletlenül a HE függőség egyik tünete?
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Laci, ez a HE függőség egyik legdurvább tünete, le sem száll az oldalról... Ez nekünk nem gond, legalább van kivel írogatni.
(#) oldman hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Egy érdekes de egyáltalán nem mulatságos történetet szeretnék megosztani veletek. Talán mások is tanulhatnak belőle.

Egy (l)user naplója
2008-06-22
Estefelé leülök a géphez hogy benézzek néhány helyre, például ide is. Ravaszdi (firefox) rakoncátlankodik, nem lehet egyetlen oldalt sem megnyitni. Reggel még nem volt semmi baja! Semmi pánik ,volt már hasonló, Explorer? Csak kajánul vigyorog de semmit nem nyit. Negnézzük a modem statust, azt sem. Mi ujság a routerrel? Az sem válaszol. Ping ? Elveszettt csomagok 100%

Tűzfal letilt - semmi.
Kábel csere, másik port, újra végig, semmi. Gépet közvetlenül a modembe szintén semmi válasz. Kezdek izzadni és szidom aki kitalálta a villanyt, mert ha nem találja ki számítógép sem lenne!

Nosza hibakeresés!
A diagnosztika szerint a "Nem azonosított hálózat A modemmel vagy a routerrel kapcsolatos probléma..." Lefutva a szokásos köröket: kábel, router, eszközkezelő, kártevők keresése (ESET). Elvileg minden a legnagyobb rendben de hálózat - nos az nincs!

Pánik! Felrémlenek a szervizekkel szerzett rossz tapasztalatok és horror történetek.

A család már csak az ajtó alatt becsúsztatott levelekkel mer kommunikálni, de a fröccsöt azért még behozzák.
Közben hallom hogy, minek kellet apádnak új számítógép a régivel 10 év alatt nem volt ilyen ideges és most is azt használja ráadásul egyszerre az újjal.

Kézzel konfigurált ip cím, ipconfig, és még amit találtam a fórumokon, semmi! Szidom a gyártót, a Vistát meg aki kitalálta.

Éjfél, álmomban a szervizzel veszekszem.

2008-06-23
Hajnalban nekiállok lementeni mindent.
Live linux be és láss csodát működik minden!

Hatalmas kő le, kisebb földrengés a környéken, gyors hálózat ellenőrzés minden rendben Linux alatt! Tehát nem HW hiba!

A hálózatot is többször szétszedtem és összeraktam, valamiért észre sem vettem hogy a régi gép a linuxal jó, pedig azzal keresgéltem megoldás után a neten. Na innen is látszik mekkora balfék vagyok!

Újabb kísérletek, kérdés egy fórumon, tanácstalan válaszok.
Nagy levegő, újratelepítés! Nem a kedvenc szórakozásom de aminek meg kell lenni annak meg kell lenni.
Azért még húzom az időt mint beteg a fogorvosnál, hogy tán elmúlik, és miután semmi okos nem jutott eszembe, letöröltem a firefoxot, majd a biztonsági szoftvert. És láss csodát! Megjavult minden! (Előtte ugyan kikapcsoltam a tűzfalat de nem segített.)

Ezek után kíváncsiságból újra telepítettem a smart securytit a PCW lemezről, gyönyörűen ment minden amíg nem próbáltam frissíteni az adatbázisát.
Ekkor ért a meglepetés!
A rendszere naprakész! Frissítés nem volt. Adatbázis 2008-10-xx ???! - Anyádat!

2008-06-23 14:02
Irtam egy mailt a támogatásnak, megtoldva a képernyő képekkel, hogy is van ez?.

2008-06-23 16:37
Idézet a válaszlevélből:
."....A internetkapcsolatot hibás működését egy hibás tűzfalmodul frissítés okozta, mely bizonyos esetekben megakadályozta az internetre történő csatlakozást. Ennek a hibának a javítása már folyamatban van, a frissítés ideiglenesen azért nem volt elérhető, hogy minél kevesebb gépet érintsen ez a tűzfalmodul frissítés. A frissítés már helyreállt, így ha újratelepítette a Smart Security-t, annak már hiba nélkül kell működnie és frissülnie.
A kellemetlenségért szíves elnézését és megértését kérjük!"

Tanulság: Jó ha van egy másik gép (linuxal!) és egy live Linux kéznél! És semmi pánik!!!
(#) Action2K válasza oldman hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Idézet:
„És semmi pánik!!!”

Egy TRABANT hátulján olvastam a minap:
No ABS, No AIRBAG, no PARA!
(#) Action2K hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Végre lehet betonozni. Az alap már a földben, rajta is az első sor lábazat. Aztán el kellett menni munícióért.
(#) Attila86 hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Van pár új ÁVH-s háziállatunk. Beköltöztek a garázsba, a satupad alá...
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP2
Bővebben: KÉP3


Négy kicsi, meg az anyjuk. A sajtos süti ízlik nekik.
Következő: »»   578 / 3592
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem