Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó PIC-kel
 
Témaindító: Fery, idő: Nov 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 13
(#) wangi válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Nem a feszültség a lényeg hanem az aksi felé folyó áram(ezért is hivják áramgenerátoros töltésnek).Tehát ha rákapcsolod az akura(áram müszerrel sorbakötheted), láthatod mennyi is valójában az aku felé folyó áram.
(#) mazso1988 válasza wangi hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Köszönöm így akkor már rámerem kötni az aksit.
(#) mazso1988 hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Sziasztok
szeretném megkérdezni hogy a Wangi fórumtárs által közölt riasztókapcsolás programját csak 16F877A procin lehet futtatni vagy belehet programozni sima16F877 prociba is?
segitséget köszönöm
Üdv
(#) wangi válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Mehet a sima 877-es is.
(#) mazso1988 válasza wangi hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Köszönöm szépen
(#) Deta válasza Zed hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Aktuálisnak aktuális a dolog!
A tekercs vizhatlan kivitelezése nem gond, viszont az oszcillátor az már keményebb téma. A fémkeresős topikban találtam ilyen elven működő készülékeket. Ha más nem lesz, át kell méretezni egy egyszerűbb kapcsolást. Jó lett volna, ha valakinek van már ilyen megépitett készüléke, mert utánépíteni lényegesen egyszerűbb, mint kisérletezni.
(#) Matt hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
Tisztelt Kollégák!

Szeretnék én is tervezni egy PIC-es lakásriasztót, illetve központot és azt szeretném, hogy a szabványos, boltban kapható érzékelőkkel, és szirénával működjön. Olyan kérdésem lenne, hogy az érzékelők, illetve a sziréna hogyan kommunikál a központtal? Digitális vagy a analóg formában?

Előre is köszönöm

Üdv
(#) Ksanyi válasza Matt hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Milyen érzékelőket szeretnél rákötni? Vannak analóg és digitális buszos címezhető ezközök is.Az analóg ezközök pl. passziv infra tartalmaznak egy kis relét,ami morse érintkezőket tartalmaz,és bekötheted rövidzárnak és szakadásnak is.A reedes nyitásérzékelők csukott állapotban rövidzárat adnak,az infrafejet is igy szokás bekötni,mert a vezetékvágás is érzékelhető.Az egyszerű beltéri sziréna kapcsolt 12V-ról működik,amig a kültéri akkus sziréna akkor működik,ha megszakítod a töltőáramot.Ez is a vezetékvágás érzékelése miatt van,de természetesen rendelkeznek szabotázs védelemmel is,amit a központ 24 h-s (kikapcsolt állapotban is aktív) csatornája felügyel.
A digitális ezközök csak 3 vezetékkel vannak felfűzve,táp +,GND,adat.Minden ezköznek saját címe van,amivel a központ azonosítani tudja,hogy melyik jelzett,illetve címre küldött parancsot tud küldeni,pl sziréna.Szerintem ez a bonyolultabb út.
(#) Matt válasza Ksanyi hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Köszönöm a válaszodat, már csak egy dologra lennék kíváncsi a sziréna esetében. Írtad, hogy a kültéri sziréna akkor szólal meg, ha megszakítom a töltő áramot. De mi van akkor, ha áramszünet van. Vagy áramszünet esetén a riasztó szünetmentes tápja adja a szirénának a töltő áramot?

Amikor buszrendszerre vannak fűzve az érzékelők, akkor milyen szabvány szerint kommunikálnak? SPI busz, vagy esetleg i2C?

Mondjuk van egy 4 zónás központunk, és akkor ott zónánként hány érzékelőt lehet bekötni? Hogyha egy zónára több érzékelőt kötünk, azt simán párhuzamosan kell kötni?

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv,
Matt
(#) Ksanyi válasza Matt hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
A buszrendszer tipusát nem tudom,de ennek nyilván nem nehéz utánnajárni(régen szereltem ilyet).
Egyébként a riasztóközpontot a saját akksija szünetmentesíti,aminek a teljesítményét a központ és a róla működő ezközök összáramfelvétele határoz meg.Áramszünet esetén a sziréna innen kap áramot,nem baj ilyenkor,ha nincs töltés.
A központ egy zónájára köthetsz akárhány érzékelőt,figyelembe véve az áramigényüket(elektronikus érzékelőknél) és ezeket sorba kell fűzni,ha az alaphelyzet rövidzár.Azért is ilyen módon kell bekötni,mert van olyan központ is ,amit zónánként egy ellenállással kell lezárni,tehát van mondjuk 3 db passziv infrád amiket sorba kötsz,és az utolsóba teszel egy ellenállást a testre.
Több zónás központoknál azért jobb az érzékelőket elosztani,mert egy esetleges hibakeresésnél egyszerűbb a hibát behatárolni.

(#) Matt válasza Ksanyi hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Akkor már csak az nem világos, hogy mi van akkor, ha elmegy az áram, és lemerül a riasztóban lévő aksi. Akkor ugye megszakad a tápellátása a szirénának és akkor én úgy gondolom, hogy megszólal.
Vagy tévedek?

Üdv,
Matt
(#) vicsys válasza Matt hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Jól gondolod, így van. Ámbátor ez nem gond, hanem előny.

(Felteszem, így akartad, nem, Vic barátom? Frankye)
(#) Ksanyi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Amit írtam,a kérdésedre nem jelent meg valamiért.
Annyit akartam,hogy a szirénáknak van más üzemmódja is, ezt bekötéskor lehet választani.Tipusa válogatja persze, amit előzőleg írtam ,az a leg egyszerűbb,de úgy is be lehet kötni,hogy 1 érpáron csak a töltés megy, és külön vezérlő vezetékkel +12V-al lehet megszólaltatni.Ebben az esetben nem szólal meg a központ áramkimaradása esetén,viszont több vezeték kell a szirénához.
Bocs, a Mattnak címeztem, csak rosszul
(#) mrx23 hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Hello

Találtam 2 érdekes PIC kit-et:
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/arlmodul3.html

//-----
Riasztó központ (RIA 07) 2200Ft
3 zóna, zónánként állapotjelzés. Memória Leddel.
Tápellátás: 12V zselés akku + 12V/500mA adapter. Akkut tölti. Relés kimenet (10A).

Riasztó PIC-kel (leírás, rajz : Info1 lapon)
4000 Ft
Készen = 5000 3 zónás. Szakadás és röv. zár érzékelés. Be- és Ki-kapcsolás nyugtázva.
10-15V 0,1A

A memória a hiba helyét is jelzi. Tápellátás: 12V zselés akku +12V/1A adapter. Relés kimenet (10A) Távvezérlő- és Pánik- bemenet is. Akkut tölti.
//-----

Leírás:
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/info1.htm

Valaki esetleg tud kapcsolási rajzot meg programot hozzá?

image004.gif
    
(#) mazso1988 hozzászólása Máj 27, 2009 /
 
Sziasztok
szeretném megkérdezni hogy maximum milyen hosszű kábellel lehet összekötni a riasztóközpontot és a kijelzőt meg a hozzá tartozó billentyűzetet.
mert sajnos nálunk csak úgy tudnám kivitelezni hogy legalább 1.5m kábelra lenne szükségem.
Üdv
(#) Matt hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha van egy több zónás riasztó és mondjuk két zóna késleltetett 2 nem. Mondjuk először érzékel az első késleltetett zóna, elkezd visszaszámolni, majd érzékel a második is, de a riasztás akkor fog megszólalni, ha az elsőnek lejárt a késleltetése?

Üdv,
Matt
(#) Ksanyi válasza Matt hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Szia Matt!
Nem tudom hová akarod ezt a rendszert alkalmazni,de álltalában a lakásriasztóknál egy késleltetett zóna van,de van egy zóna amit be lehet állitani követésre.
Ez annyit jelent,hogy mondjuk a bejárati ajtón van egy nyitás érzékelő,ami késleltetett,ugyanakkor az előszobában van egy passziv infra,ami azonnali,de követős csatornán.Amikor az ajtón be mész,elindul az időzítés az ajtónyitástól számítva,de addig az infra sem riaszt amíg az idő le nem jár.Viszont,ha a bejárati ajtón betöröd az ablakot,akkor az infra azonnali lessz,mert a nyitásérzékelő nem volt aktív.
Viszont,ha két bejáratra gondoltál akkor a két bejárat időzitett érzékelőit kell egy időzitett zónára felfűzni.
Üdv

(#) mazso1988 hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Sziasztok.
beüzemeltem a Wangi fórumtárs által közölt riasztót minden megfelelően üzemel hála istennek de annyit szeretnék kérdezni hogy mikor rákötöm a mobil akkor csak riasztáskor csak olyan mindha egy pillanatra nyomná meg a gyorsgombot és nálam az én mobilom hogy gyorshivjon kb1.2 másodpercig nyomva kell tartani.
szerintetek milehet a probléma.
segitséget előre is köszönöm
Üdv
(#) morfondi válasza mazso1988 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Üdv!

Szerintem az NE 555 IC-nél keresgélj...Túl rövid az időzítés?!
(#) mazso1988 válasza morfondi hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Szia
köszönöm és mivel tudom az dőzítést variálni
talán az ellenállás-kondenzétor változtatással?
(#) Frankye válasza mazso1988 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Pontosan! Nagyobb mértékű változtatás kondenzátorral, kisebb ellenállással (potméter).
Egy kis segítség.
(#) Sendi hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Helló Mindenkinek.

Hozzákezdtem a Wangi féle riasztó elkészítéséhez.

De vannak kérdéseim.
Kinek, milyen tapasztalatai vannak?
A riasztó kimenetnél a FET gnd-t kapcsol, és a másik érintkező is GND. Nem tápnak kellene annak lennie?
Korábban valaki írta, hogy az oszcillátor rosszul van konfigurálva. Én csak egy HEX-t találtam. Honnan látta? és ki van e javítva.

Kösznettel
(#) Sendi hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Helló Mindenkinek.

Az előbbi hozzászólásomhoz még annyit, hogy ha valaki tudja akkor a forráskódba a 16F877 helyett jobb lenne 16F887. Modernebb és fele ár. Szerintem csak a konfigban kellene átírni. (aki tudja)

Most készülök nyákot gyártatni, ha valakit érdekel.
Kissé felturbóztam. De előtte az esetleges hibákat javítanám.
Köszönettel.

riaszto.jpg
    
(#) mazso1988 válasza Sendi hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Szia
én megépítettem és teljesen elégedett vagyok vele!
ha érdekel és esetleg menetközben elakadsz akkor szivesen segítek
(#) mazso1988 válasza Sendi hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Még az elöbbi hozzászólásodra akarok válaszolni hogy én tettem emlitést Wangi fórumtársnak hogy az oszcillátor beállitás a hex filében nem XT-RE volt forditva hanem HS-re.
én átirtam az oszcillátor konfig biteket és én is ezt használom nálam külső 3.2768MHz kvarcrol megy!
(#) Sendi válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 25, 2009 / 1
 
Helló mazso1988.

ASM-ben még át tudnám írni, de HEX ben nem.
Fel tudnád ide rakni a korrekt HEX-t. Esetleg meg van neked a forráskód?
Akkor át tudnám konfigurálni 877-ről 887-re.
Én idős, de kezdő PIC-es vagyok, tehát jól jönne a segítség.
A riasztó kimenetnél nálad is GND a fix pont?
És a FET is GND-t kapcsol?
Szerintem az úgy nem lesz jó.
Köszönettel
(#) denon888 válasza Sendi hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Mellékelem neked a hex-et.
(#) mazso1988 válasza Sendi hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szia
én teljesen másik nyákot terveztem de jó az észrevételed igen gnd-t kapcsol a fet és a másik polaritás is gnd ezt pozitiv tápra kell rakni nálam a nyákterven már igy van és én a nyákramár az aksi töltő rész is ráterveztem ha érdekel esetleg a nyákterv elküldhetem de sajnos kétoldalas a terv!
úgy tudom hogy Wangi oldalán van egy hex ami 887-re iródott és az XT oszcilátorra van forditva
(#) Sendi válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Helló denon888 és mazso1988

Denon888 neked köszönöm a hexet.
Mazso1988 persze kiváncsi vagyok a módosításaidra, én is módosítottam, lejjebb megtalálod a nyák képét.
Én csináltam pánic bemenetet is amit rádiós távvezérlővel fogok indítani.
Ha akarod felteszem a kapcsolási rajzot is, én a tiedre is kíváncsi lennék. Hátha találunk egy egy jó ötletet.
A relé tekercsével paralel diódát. A szenzor kivezetéseit módosítottam.
És Te?

Köszönettel.
(#) mazso1988 válasza Sendi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Igen tettem a relé tekercsvégeivel párhizamosan diódát én nagyon nem módositottam az eredeti kapcsoláson csak az akku töltő részt terveztem rá.

engem érdekelne a kapcsoási rajz amit készitettél esetleg feltöltenéd?
Következő: »»   7 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem