Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   347 / 2501
(#) lapose válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Ha lemész a táppal +-30V-ra jó lesz.
(#) otlm válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Ha fából van a doboz akkor tényleg értelmes dolog leföldelni .
Nem lesz jó ha így akarod bekötni!
A "jel" nevű vezetéknek illik árnyékoltnak lenni, hacsak nem 2 centire rakod a panelokat egymástól.
Ezeknek az árnyékolását mégis hová szándékoztad kötni?
(#) Bassmester válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
A bemeneti jelföldet ne kösd a csillagpontba és a készülékházra (elö és hátlapra) sem. A Te esetedben a szubfilter testjére kell kötni, árnyékolt vezetékkel.
(#) bancsi15 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Így már jó lesz?

Csillag.JPG
    
(#) Balu027 válasza lapose hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hát ez úgy hangzott, mint egy masszív ellenjavaslat... Hmm, mindegy, akkor porosodjanak itt tovább?
(#) lapose válasza Balu027 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Miért pont erősítőben akarod felhasználni, ráadásul háromból még egy sztereó erősítőt sem tudsz készíteni.
Max 10-15W-ot tudsz belőle kivenni. A komplementer párja megvan?
(#) otlm válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
nem
(#) Balu027 válasza lapose hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hm, az melyik?
(#) Bassmester válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hát nem hiszem... bár lehet hogy kapizsgálod, de ez a rajz egy kicsit kaotikus. A szubról is árnyékolt kábellel kéne a végfokra vinni a jelet és a csillagpontba csak a végfok testjét bekötni. Szerintem a végfok tápágairól sem a legjobb ötlet levenni a szub tápját.
(#) lapose válasza Balu027 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
BD435

Egy BD435-BD436 párból 8ohm-ra 10W-ot ki lehet hozni egy kis kapcsolással..

BDX33C (STM) RoHS NPN-DARL-POWER+DIÓDA 100V 10A 70W 20MHz TO-220 48.00 Ft netto
BDX34C (STM) RoHS PNP-DARL-POWER+DIÓDA 100V 10A 70W 20MHz TO-220 52.00 Ft netto
(Lomex)

Viszont ha ebből veszel kettőt-kettőt, már egy komoly erősítőt tudsz építeni. A 4 tranzisztor kb. 250Ft.
(#) otlm válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Bingó
(#) Balu027 válasza lapose hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ehhez tudnátok kapcs. rajzot adni?
(#) bancsi15 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia!

Próbáltam javítani, ahogy mondtad, de a szub tápjával kapcsolatban nem tudok jobbat. Honnan kéne levenni?

Csillag.JPG
    
(#) highand hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem tudom volt-e már, de ha még nem, akkor íme a Quad405 egyik megvalósítása, bepötyögve a TINA-ba elemzés céljára.

quad405.TSC
    
(#) Bassmester válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Milyen trafód van? Ha toroid, akkor tekerj rá külön szekundert a szubnak, vékony CuZ drótból. De úgy is életképes a dolog ahogy eltervezted.
(#) bancsi15 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Sajnos nem toroid, hanem hiperszil. Nemrég készíttettem hozzá a tekercseket.
Ha így életképes, ahogy a legutóbbi képen van, akkor így hagyom. Remélem jó lesz.
(#) lapose válasza Balu027 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia!

Pl.: Bővebben: Link

Itt a HE-n pedig: Bővebben: Link
Ennél a tápot BDX tranzisztor esetén vedd le 2*30V körülire.
(#) otlm válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Most megint sikerült földhurkot betervezni!
Majd talán Bassmester elmondja hogy hová.
(#) szamóca válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
A hangsugárzóra menő testet is a csillagról vedd le ne a végfok panelről. A jelbemeneti RCA aljzatra is a csillagról vigyél testet. Az árnyékolóharisnyák egyik végét kösd csak testre. A csillagpont kiválasztása is lényeges szempont.
(#) banyaiakos válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Talán így.
A végfokpanelre tegyél párszáz µF puffert és 100nF hidegítőkondikat. A szűrőpanelen ugyanígy, csak pártíz uF.
Remélem nem rajzoltam el semmit. Kicsit korán van még

Mégvalami: ehez a kapcsoláshoz ez megfelel? Ha nem akkor milyen kell bele?
Köszönöm

Csillag.jpg
    
(#) J-O-E válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Jónak tűnik, de kivitelezéskor fontos hogy rövid kábelekkel kösd össze "közel legyenek egymáshoz a részegységek" kivéve a trafó ha nem torioid akkor kell egy kis távolság a mágneses szórás miatt.
A bemenőjelnél csak az egyik végét kösd be az árnyékolásnak, a földpotenciál eltérés miatt "földhurok" keletkezhet a jelforrás és az erősítő között ha mindkét végét bekötöd.
Ne sajnáld a 100n hidegítő kondikat az egyenirányítóból és a stabilizátorból.
(#) banyaiakos válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Ja igen köszi. Bizony korán van. A rövid kábelek kimaradtak és aztis elnéztem hogy az RCA-tól olyan legyen az árnyékolt kábel hogy 2 szál+árnyékolás. Úgy már jó lesz.
Csak összehozzuk bancsi15-nek ezt a huzalozást végre.
(#) djgombi válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
A limiter rajz egy nagy rakat nudli! De ha ennyire megakarod építeni akkor a te dolgod.
(#) banyaiakos válasza djgombi hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Áramkört nem akarok hozzá. A LED vezérlésére ott van a TDA diag kimenete. Mindenképp kéne valami mert nagyon hamar túlvezérlem, de készül már a nagy testvér, ott tui nem lesz ilyen probléma... (+-40Voltos VF2)
Amúgy miért nem jó? Torzítani vagy "huppogni" fog? Vagy lassú lenne a szabályzás? Nem értem, mivel olyan mintha a hangerő potit tekerném vissza egy picit.
(#) pleso hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Szasztok!

Szükségem lenne egy erősítő kapcsolásra ami legalább 2000W-t tud 8ohmos terhelés esetén és mindehez jó lenne a nyákrajz is.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) bancsi15 válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Szia!

Köszi a rajzot. Végre valami, ami működőképes lehet. Az alatt mit értesz, hogy az RCA-tól az árnyékolt kábel 2 szál+ árnyékolás? Úgy gondoltad, hogy ami a rajzon az RCA-k után két külön árnyékolt kábel az legyen egyben?

Köszi
(#) banyaiakos válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Piros jobb, fehér a bal csatorna (teljesen mindegy). A harmadik szál pedig mindenképp a GND. Én lomexbe vettem olcsón. Van fekete színü is. Azt nem láttam de drágább volt pár Ft-al. Egyébként ez van rá írva: "ALARM CABLE 2x0.22"

DSC02727.JPG
    
(#) bancsi15 válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
OK köszi szépen.

Már csak annyit, hogy az baj, ha olyan árnyékolt kábelt használok, ahol az árnyékoláson kívül 6 szál van benne, de nem használnék belőle csak kettőt az RCA csatlakozóknál( +GND) és egyet az erősítőnél( +GND)?
Ilyen van itthon rengeteg.
(#) djgombi válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Ez a megoldás amit te akarsz úgy jó! Arra gondoltam, hogy az áramkör egy felesleges agyonbonyolított valami.

A TDA már csak ilyen.
(#) banyaiakos válasza djgombi hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Hu ennek örülök. Már csak egy megfelelő fotoellenállást kéne találnom...
Következő: »»   347 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem