Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   36 / 51
(#) watt válasza Cll_tg hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Ha magától megszólal, akkor valami táplálási, vagy a gombok körüli zavart keress. Milyen nyákot használsz? Van rajta 100nF a PIC táplábain, a tápon, a kapcsolókon? Miről táplálod?
(#) Cll_tg hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Egyenlőre labortápról ment ,de akksiról is kipróbáltam ,vannak kondik,üvegszálas nyákot használok ,de lényegtelen mert megoldottam a gondot.
Beégettem egy másik hexet és így már nem szólal meg magától.
Viszont a kérdésemre nem kaptam választ ,hogy akkor két kürtöt is rá tudok akasztani a fetek kimeneteire (bocsánat a pongyola fogalmazásért)?
(#) watt válasza Cll_tg hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szerintem nem csak kettőt, hanem amennyit csak akarsz(feltéve, hogy a kapcsolásban szereplő FET-et használod).
(#) Cll_tg hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Még egy kérdésem lenne ,hogy hogyan kéne módosítani a programot ,ha én úgy szeretném használni ,hogy egy 6-os forgókapcsolóval ,viszont lenne egy külön kapcsoló ,mondjuk az A1-es porton ami azt a célt szolgálná ,ha bekapcsolnám akkor a második hat szirénahangot lehetne használni .Természetessen kikapcsolva pedig az előző 6-ot.
Remélem érthető voltam.

A segítséget előre is köszönöm.
(#) még1MbR válasza Cll_tg hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
2x6-os tárcsát használj és a kapcsolóval hol ennek-hol annak adsz testet
(#) Cll_tg válasza még1MbR hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Használnék ,de most éppen nincs.És a Port A sem reagál semmi nem tudom miért ,pedig a te rev3-as hex-edet próbálgatom. És valamiért a táp ráadásakor mindig lemegy egy alap sziréna hang.....
(#) watt válasza Cll_tg hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Vannak külső felhúzó ellenállások az PortA lábakon?
(#) Kriss válasza még1MbR hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia!

Fel tudnád dobni mp3-ban a hangokat? Mert leszimuláltam ugyan proteussal de nagyon szaggatottak a hangok (gondolom gyenge a gépem), meg csak 8 bemenet volt aktív a picen és 2 kimenet. Előre is köszi!
(#) tomi675 hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
helo.

aki gondolja wan egy ha kellene.
(#) pet válasza tomi675 hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia!

Van egy eladó légkürtöd?
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Sziasztok a hestore-n láttam egy 3hangú szirénát esetleg valakinek meglenne a kapcsolási rajza, azt megköszönném KIT024 3-hangú sziréna
(#) stoky hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Üdv!
Nekem olyan szirénára lenne szükségem amely csak a horn hangot tudja nyomógomb megnyomására.Fontos lenne,hogy PIC nélkül szeretném megépíteni.Valaki ha esetleg épített ilyet /komplett megoldás érdekelne pl:elektronika,végfok,kürt/ kérném,h küldjön kapcs rajzot vagy ötletet!
Köszönöm!
s
(#) watt válasza stoky hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Ha visszaolvasol láthatod, hogy a horn hang hogyan néz ki. Van egy 600...1000Hz négyszögjel, amit egy 60...100Hz-es másik négyzögjel szaggat. Ezt két oszcillátorból össze lehet rakni, pl. egy db NE556-al(két 555 van benne). Kész rajzom nincs és mostanában időm se sok, ezért nem tudok rajzot adni, de az adatlapokból könnyen meg lehet építeni a két oszcit, valamint a kimenetet egy tranyóval szaggattatni sem túl bonyolult. 560ohm-ot(illetve egy osztót) lehet tenni a kimenetre, amit a tranyó tesre rakosgat a szaggatás ütemében.
Erősíteni kell még(trafós fokozat), és megfelelő tölcsér kell a hangerő eléréséhez.
(#) Pako94 hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
Van egy szinte beszerezhetetlennek tűnő IC, itt már sokszor emlegetett UM3561.
azt szeretném megkérdezni, nincs-e otthon valakinek egy-két felesleges darabja, az megvenném kereskedelmi áron, és a posta árát is utalnám előre, vagy utánvéttel, nekem mindegy.
Remélem, talál valaki egy két darabot

Hálás köszönettel, elég fontos dolog
(#) még1MbR válasza Pako94 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Auchanban kapható sárga bringaszirénában ugyanez az ic van valószínűleg, mivel a hangja teljesen ugyanaz volt. Csak itt egy pici nyákra van ráöntve, mint a kvarcórák belsejében a vezérlő.
De:
nem minden sárga bringaszirénában van ez a típus, találkoztam már tranzisztorokból összerakott áramkörűvel is, annak biza más a hangja.
Ránézésre azért megállapítható, melyik a jó...
(#) skyrangr01 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Üdv!

Egy kérdésem lenne.
Egy telefon pótcsengőhöz lenne szükségem egy szirénára.
A sziréna típusa megvan( http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=194201a0&pageNu...dtext= ), egy 12V-os sziréna, azonban kellene hozzá egy 'ütemadó', egy oszcillátor, mivel a környezet megkívánja a nem-folyamatos hangot (monoton-zajos környezet).
Egy "mintapanelen" (már meghalt pótcsengő) egy JL-01 típusú IC szolgál a célra, egy potméterres feszosztóval.
Azonban az IC teljesen ismeretlen, Google sem ismeri.
Valakinek valami ötlete a problémámra?

Köszi, Sky
(#) Tonsil válasza skyrangr01 hozzászólására (») Aug 4, 2009 / 1
 
Ha jól értem,akkor meg kellene szaggatni a sziréna hangját,amolyan telefon csengéshez hasonlóan.

Esetleg EZ megoldást jelenthet.
Tonsil
(#) skyrangr01 válasza Tonsil hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
köszönöm a gyors választ, holnap próba!

Csillagos ötös

Sky
(#) _JANI_ válasza skyrangr01 hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A pótcsengő kimenetet válaszd le, s utána azt vezérelsz vele amit akarsz!
PL:Bővebben: Link ... Ha analóg a vonal.

(#) Pako94 hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Oké, köszönöm szépen, igazából már megjött a Conrad-ból.
Ha nincsen "szerencsém", akkor fizethettem volna...
Esetleg még annyi kérésem lenne, valakinek nincs meg ennek a kapcsolásnak a NYÁK-terve?
Olyan, amit csak rávasalok, és oké
Vagy esetleg tudja valaki, honnan való ez a cikk?
(#) Frankye válasza Pako94 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Már bocs, de a NYÁK-terve ott van a kép jobb oldalán, az alkatrész-beültetési rajzzal együtt...
(#) Pako94 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Akkor még annyit szeretnék kérdezni, hogy hogyan tudom pont akkora méretre tenni, mivel ez átméretezett kép, illetve nyomtassam ki,és rajzoljam át, vagy hogy lehet ezt megvalósítani?
Amúgy köszönöm.
(#) Frankye válasza Pako94 hozzászólására (») Aug 5, 2009 / 1
 
A legjobb, ha egy meglévő alkatrészhez (célszerűen: IC lábaihoz) méretezed a rajzot.
Kinyomtatod, majd hozzáméred az IC lábaihoz, és megnézed, kell-e nagyítani/kicsinyíteni rajta.
(#) Silious hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Olyan kapcsolást tudtok adni, mint amilyen a rendőr kocsiknak a leállító hangja?
Mint mikor valakit levillognak
(#) watt válasza Silious hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Pont abban a topicban vagy, ahol ilyen áramkör volt tárgyalva. Olvass, ne csak írj! (Megjegyzem, egy ilyen hang használata veszélyes, vannak akik le is lőnek ilyen dolog miatt!)
(#) még1MbR válasza Silious hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
"air horn" néven keress a keresőben...
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Nem hiszem, hogy az egyszerű "dudára" gondolt. Leállítani szirénával szoktak, yelp-el vagy ilyesmi. Nem?
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Hát, mikor hogy... itt Pesten nagyon gyakran 2-3 rövid hornolással és kéklámpát kapcsolva meszelik le az embert... de valóban szoktam a rövid yelp hangot is hallani.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Igen, a yelp-el kezdik!
(#) tasligep hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Hello!

Valaki tudna küldeni egy olyan kapcsolási rajzot amit manapság használnak lakásriasztó kültéri fény-hang jelzésénél?Mint pl.:

hfsignal.jpg
    
Következő: »»   36 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem