Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Üdv mindenkinek!
Van egy ilyen atmel chipem: AT49F002T Hogyan tudnám programozni? Eredetileg egy asztali számítógép BIOS-a van rajta. Itt az adatlapja. DIP tokozású. A segítséget köszönöm.
Kell egy olyan EEPROM író, ami kezeli a típust, vagy egy olyan alaplap, amiben ugyanez az IC van, de foglalatban. A gépet elindítod, a BIOS frissítő elindítása előtt kicseréled erre a memóriára és elindítod az írást....
Igen, de én nem találtam olyan programozót, ami szerintem jólenne hozzá.
Párhuzamos portról szeretném programozni. Egyáltalán nem értek az avr-ekhez, de érdekel a dolog. Gondoltam, ha már itt van ez a példány akkor nem veszek másikat.
Ez egy ATMEL által gyártott EEPROM, nem mikrokontroller.
Sziasztok.Abban szeretném kérni a segítségetek hogy,valaki ha tud egy normális rajzot atmega16-hoz(printer portos letöltő kábelét)légyszi tegye fel nekem.
Már megőrülök annyi félét találtam,és nemtudom hogy,melyiknek áljak neki.Szinte mindegyiken másképp van bekötve az lpt csatlakozó. Én csak egy darab avr-t szeretnék be programozni.Nagyon fontos lenne.Eléggé kezdő vagyok,úgyhogy nem veszem zokon a szájbarágós magyarázatot sem A válaszotokat előrre is nagyon köszönöm! Üdv,Attila
Keresd meg az avr.tavir.hu -n az STK-200 -as programozot.
ohohoho így mindjárt más a helyzet!
Akkor így jártam. Köszi a választ.
Amikor a JTAG-omat építettem, ezt használtam a felprogramozására, és működött!
TwinAVR Programmer
Sziasztok!
Két Atmega8 között szeretnék SPI kommunikációt megvalósítani. Az egyik atmega8 MISO portját a másik MOSI portjával kötöm össze és fordítva is. Valamint az SCK-t összekötöm. Az adatlap 127-128 oldalán lévő minta kódot próbálom futtatni az egyiken a master programot a másikon a slave programot. Azonban a slave program while ciklus feltétele nem teljesül, nem kapja meg az adatot. hol lehet a hiba valaki tudna segíteni? a segítséget előre is köszönöm! Mellékelem a programokat
A master-nél a SlaveSelect-et kimenetnek kell definiálni, ezzel én is szívtam már...
A slave oldalra pedig illik kiválasztó (SS) jelet küldeni, vagy ha csak 1 slave van a buszon, akkor fixen lekötni GND-re...
Itt egy rajz az általam használtról. Egyszerűbb még a faéknél is. Élj vele boldogan.
Ha viszont nem használom a SS jelet, akkor masternél illik felhúzni magasra.
Ja és értelemszerűen a 4-6-8-10-es lábakat földre kell kötni a panelodon. És használj 10-eres szivárvány kábelt, arra elég satuban rányomni a 2x5-ös csatlakozót. A DSUB-ra meg fel kell forrasztani a vezetékeket.
Szia icserny!
Az általad ajánlott irodalomat napok óta olvasom, ezért is nem kérdeztem azokat, amiket tudok, de köszi a javaslatokat.... Nem értem, miért mondtad, hogy drágább az AVR-re a C fordító... és egyébb programok. Én úgy olvastam, hogy a PIC a drágább. Az interpreteres dolgot azért vetettem fel, mert a bascom leírásában fogalmaztak úgy, hogy processzor közeli koddá fordít. És ezt értelmeztem propelleres múltam után (és a basic miatt) tokenes megoldássá. De ahogy belegondoltam, utána olvastam és mondtad is, biztos, hogy a C fordító rendes compiller. A legfontosabb kérdés számomra, ami egyben a legérdektelenebbnek tűnt és se itt, se a PIC fórumban nem kaptam választ, hogy Vista alatt mennek-e a fordítók, és égetők. A munkahelyemen ugyan XP, Os/2, linux, és még DOS gép is fut, ahogy most körbenézek, tehát itt nem lenne gond az égetéssel, de ahogy ismerem magam, otthon is járna az agyam, otthon meg Vistám van, ezért érdekelt volna ez. Viszont a leírások zöme még Vista előtti kórból származik, és még említés sincs róla, hogy bárkinek van-e tapasztalata. üdv.
Szia poznamokus!
Ez nagyon sokat segített a döntésben. Érdekes infók, köszi.
Szia gtk!
Igazad van, fordítva akartam írni. És úgy értettem, hogy olvastam, hogy egy utasítás a PICnél átlagosan 2-4 órajel, míg az AVR-nél egynek írták. Komolyabban nem mentem bele, hogy tényleg így van-e.
Ez csak akkor van így, ha a master SS-e inputnak van beállítva...
Amúgy pedig minden szépen le van írva az adatlapban, érdemes átolvasni... Idézet: „Nem értem, miért mondtad, hogy drágább az AVR-re a C fordító...” Nem mondtam ilyet, csupán azokat az állításokat tagadtam, miszerint az AVR olcsóbb, és könnyebb a programozásához letölteni a szoftvereket. C fordító árával ezért sem foglalkoznék, mert mind a PIC-hez, mind az AVR-hez van ingyenes C fordító, amivel el lehet boldogulni. Idézet: Nem használok Vistát, ezért nem tudok erre válaszolni. De bármilyen Windowsnál a 64 bites verzióval lehet gond (mellesleg a szoftverek tisztességes gyártója a honlapján feltünteti, hogy milyen oprendszerrel kompatibilis a terméke). „Vista alatt mennek-e a fordítók, és égetők” Idézet: „A legfontosabb kérdés számomra, ami egyben a legérdektelenebbnek tűnt és se itt, se a PIC fórumban nem kaptam választ, hogy Vista alatt mennek-e a fordítók, és égetők.” Nem lattam ott a kerdest de azt hiszem nem ide illik Mindenesetre igen, megy, en hasznaltam PICkit2-t es MPLAB-ot, C18-at, USB framework is megy de azzal voltak nemi furcsasagok.
Meg építettem ezeket a programozókat és nem működnek együtt az Attiny2313 asal.
Milehet a hiba?
Valami kapcsolási rajz esetleg?
Sziasztok!
Atmega64-hoz szeretnék I2C-n illeszteni egy IC-t. Az adatlapba 211 oldalán lévő programmal próbálkozom, de a START küldés sikertelen. A TWSR regiszterben, amiből lehetne következtetni a hiba forrására, olyan érték van ami nem értelmezett. A SDA, SCL lábakat engedélyeztem az atmega64-en. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a hiba? Köszi!
Nem voltak!
Tettem 10k-ast, de sajna így sem működik!
Nezd meg az adott ICnel hogy milyen erteku felhuzokat ajanl.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |