Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 97
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ha meg itt tartunk a modern sorkimenőkben pár 100 menetenként van egy dióda és a tekercs kapacacitásával képez kondenzátort így feleslegessé válik a sokszorozó és minden segédfeszt is előállit.
(#) kadarist hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Általában a "split", egy tekercstestű trafóknál a szekunder-tekercsben több dióda is van. Ezeknél egyenáramú a kimenet .
Egy kis adalék a témában:
Bővebben: LinkBővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Bővebben: Link
Parancsoljatok. Malomkerék ide vagy oda, a szekunder alakja továbbra is az. Kívülről egy nagy gyantadarab az egész.
(#) tungsram válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Köszi, mert azt elfelejtettem leirni, hogy ez végülis egy osztólánc is egyben, Lásd seg.rács fókusz..
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Na azért nem kell a másikat megenni egy ilyen sz@rért Ennyit nem ér meg
(#) Collector válasza tungsram hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Beavatnál, miről van szó?
(#) DuMatyi válasza tungsram hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szerintem gyantakerék, és meg van oldva! Ezért tényleg nem érdemes összeveszni. Elvégre a rendőrlámpa meg villanyrendőr kifejezéseken sem képunk hajba - lassan azt sem tudom mi az. :hide: Továbbá azon sem, hogy sokan a régi kerékpárgenerátort is dinamónak hívják, pedig nem az.
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Megtennéd, hogy szétfűrészelsz egy hagyományos "malomkereket" is?
Ja és odatennéd az imént linkelt tipus mellé, ha lehet.
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szedtem már szét, ugyan így sorokba vannak szedve a menetek, és propilénfóliával + gyantával vannak szigetelve.
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Két "malomba" őrölünk.

Én a malomkerék tekercs alatt, a régi tipusú sorkimenő szekunder tekercsét értem. Az pedig jóval keskenyebb kivitelű, mint az újabbak szekunder tekercse. Remélem ebben egyetértesz. Ha nem úgy is jó, kár több szót vesztegetni rá.
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Tudom, hogy mire érted, van nálam vagy 15 darab sorkimenő, kicsi- nagy, régi -új. Az elrendezés ugyanaz, soronként szigetelt transzformátorról beszélünk, a régieknél inkább korongra emlékeztet, az újaknál már hengerre, alakja szerint. Ezért írtam doomkillernek, hogy a malomkereket felejtsük el, mert mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, akár azt, hogy integrált egy transzformátor.
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Pont arról, hogy még én se írtam le teljesen jól bár a kollega kisegített olyan infóval ami speciel nincs az én gépemen. Lásd sorkimenő belső kapcs.rajz. De nekem hidd már légyszives, hogyha malomkereket akarsz akkor azt intézz pl. bármelyik lerobbant FF TV-ből ahol ugye van külön primer és a MALOMKERÉK. Ahogy egy előttem hsz. kollega is jelezte ezekben is volt már olyan kiszerelés amibe be volt építve a dióda. Na ezt már akkor hívták integrált malomkeréknek, mivel nem kellett hozzá külső ha jól emlékszem TV-18 szelén vagy volt ennek egy szilicium változata is xxx.Ennyi
(#) tungsram válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Megjöttél?
(#) mex válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Idézet:
„Szerintem gyantakerék, és meg van oldva!”


Pontositsunk! Gyantakerék, és gyantahenger.
(#) DuMatyi válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Oké, utolsó javaslat: malomhenger, vagy hengermalom. Szerintem fel kellene vetetni az értelmező szótárba. Más: gyantás ón min oylan sem helyes kifejezés, mivel nem egészében ón, 40% ban ólom. Hivatalosan töltött lágyforrasz. Az aluminiumszögvasról nem is beszélve. Én is úgy tudom, hogy malomkeréknek a keskeny és lapos szekundret hívták, ami különálló volt, és 2 szembe fordított U vason volt a primer és szekunder.
(#) Collector válasza tungsram hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Most ha én adok egy másik nevet neki, akkor tudni fogja mindenki, hogy miről beszélek?
Ha én hozzáragasztok egy diódát egy trafóhoz, akkor az integrált lesz?
Te meg akarsz győzni a saját igazadról, miközben itt senkinek nem lehet igaza, mert az, hogy ki mit nevez annak, szubjektív.
(#) Collector válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szerintem meg legyen anettka a neve.
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Én nem megbántani akartalak csak a saját praxisomban is igy tanultam: tehát én ezt alkalmazom..
(#) Collector válasza tungsram hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Én splitnek tanultam a fekete sorkimenőt, de ha valaki megkérdezi, hogy milyen típusú sorkimenők vannak, nem csak azt fogom mondani, hogy split és nem split, mert fogalma nem lesz róla, hogy ezzel az információval most mit kezdjen, meg kell azt is mondani, hogy a split azért az, mert tartalmaz egyenirányítást, és jellemzően fekete színű. Minden más pedig nem split.
A malomkereket én a régi trafókra értem, de nekem a kifogásom az volt, hogy ostobán hangzik, ha folyamatosan csak azt hallani, hogy malomkerék ide, malomkerék oda.
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Azért van jobb tőle. Ha már a malomkerékről beszélünk akkor ne legyen ilyen lapos!
(#) DuMatyi válasza tungsram hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
De legalább Anettka arcformája és a malomkerék felülnézete hasonlít egymáshoz - mindkettő randa Szegény Arany, ha tudta volna, hoyg ezzel az egy szóval a Toldiban mit indít el...
(#) kadarist hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Tavaszi gyantatekercs
(#) tungsram válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hát nem egy Szentivánéji- álom az biztos. Akkor inkább a malomkerék....
(#) tungsram válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Olyan mint a harmatos tavaszi lepkef..
(#) tungsram válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ud isz jo csak megnerazon meert az lehet problema .Ott lenni nágyfesz ami kállemetlen is léhet
(#) Mallar hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok Masterfoxxnak ehez a generátorához szerintetek jó lenne egy D13007K tranyó? Elősször bontottam tápot és ezt találtam a leghasználhatóbbnak belőle . Aztán gondoltam az a biztos, hogyha előtte megkérdezem mit ajánlotok :eeknoes:
(#) doomkiller válasza Mallar hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! inkább építsd meg ezt egyszerűbb és jó hozzá a d13007k tarnzisztor nekem is ez van, én nekem az ellenállás 22ohm2W+100ohm 2W -os ellenállásokból van. Mellékelem a kapcsolási rajzot, és a tranzisztort ventilátorral hűtöm mert eléggé forrósodik.
(#) doomkiller válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Mellesleg egyszerűbb a vasmagra feltekerni 5menet primert +3menet visszacsatolót mint kimérni a lábait a sorkimenőnek.
(#) Gyimate válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Am mellesleg ehhez bármilyen nagytelljesítményű tranzisztor jó, ami képes olyan 20KHz környékén kapcsolgatni. Amikor még csak a kísérleti stádiumban volt ez az áramköröm rengeteg féle tranzisztort kipróbáltam ezzel és működtek. Leginkább a rezgésszámban nyílvánul meg az, hogy milyen tranzisztort használsz, mert van úgy, hogy nem bírja el a frekit, és alacsonyabban rezeg. Ha jól emlékszem nekem a BU508 vált be a legjobban. A 2N3055-tel az volt a baj, hogy nagyon gyakran olyat fogtam ki, hogy alig volt benne egy kis szilícium lapka és olyan 0,2mm-es vezeték futott benne, szal az elégett.
Az ellenállást meg ki kell kísérletezni, nekem 240 ohm 5W volt bekötve, de ez változó!
(#) doomkiller válasza Gyimate hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nekem volt még benne TIP122-es (ez volt a legjobb) is volt csak az volt vele a baj, hogy nagyon melegedett (utána ki is szált a füst belőle pedig procihűtőn volt ventilátorral)és csak 100V-os volt, de azt olvastam sok helyen hogy minimum 250-300V-os kell a visszacsatolás miatt. Voltak még benne monitorok, TV-k sorkimenő teljesítménytranzisztorai, de az nem produkált nagy eredményt valószínű a kicsi feszültség miatt, PC-táprol hajtottam ami csak 12V. Most ZVS meghajtóm van ami 12Vrol olyan 2-4cmes ívet húz.
Következő: »»   23 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem