Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   33 / 254
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Megnéztem a weboldalad, ööö... azt hiszem jó kezekben vagyok :yes: és erre csak az mondja hogy s..gnyalás aki még nem látta
(#) Vatti válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Szia, PIC12F675 van a HQvideo-nak Itt
és a hestore-ben is van, és a chipchad-benis van
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Szia!

Pic --> ChipCad Kft
A felprogramozásban tudok segíteni... (Pesten...)

Szia
(#) MrBrown válasza Vatti hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Látom nem csak a csöves topik van tele segítőkész emberekkel :yes:
Köszönöm, alakul ez, már csak néhány apróbb problémát kell áthidalnom. Néhany trazisztor (de fura hogy itt büntetlenül kimondhatom a csöves topikkal ellentétben ) nem elérhető nálunk de ajánlottak helyettesítőt ezt kell leellenőriztetnem veletek hozzáértőkkel hogy igaz-e, valamint a két stabicsövet akarom kiváltani zener diódával. Elég ha csak egy "romlandó" dolog van a szerkezetben!
üdv, és köszönöm neked is!
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Csak kapkodom a fejem az égből pottyant segítségek láttán, köszi neked is! :yes:
Egyébként tetszik nektek a dolog?
(#) beton cipő válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget! Azt hiszem ez jó lesz
(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Köszi
Jómagam is a chipcad-től rendelem a kontrollereket. A kivétel az az eset, amikor más egyéb alkatrészre is szükségem van. Ekkor inkább a HEstore-ból rendelek és egy szállítási költséget fizetek ki.

Úgy érzem, hogy bátran kérdezhetsz akármelyik topicban, mindenhol találsz segítőkész embereket. Végül is ezért szeretünk ide járni... nem?
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
De igen, ezért szeretünk ide járni... :yes:
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Óbudától azért nincs olyan messe a Tűzoltó utca (Chipcad). Személyesen vásárolva megspórolható a postaköltség (kb.3-4 ilyen kontroller ára).

Sziasztok
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Szia,
Én a HQ-t szúrtam ki magamnak. beszéltem is velük, a furatszerelt változat jövő héten érkezik
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Ez igaz. Ha kocsival megyek fel, az kb. 6000 Ft és egy doboz andaxin. Egyszerűbb a sofőr bácsitól otthon elkérni.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Szia!

Nem Neked van közel, hanem MrBrownnak... Sajnos most nincs nekik szabad készletük, és a buszok sem járnak...

Szia
(#) sooty hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Üdv Nixie fanok ! A kínai ipar ismét egy kíváló nixie tesztelő készülékkel lepett meg minket.
A légycsapó (lásd: #513184) után itt a kíváló plazma gömb! Kellemes hétvégét mindenkinek! :peace:
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Üdv Sanyesz5 !

Én ilyen dcf modult találtam legolcsóbban. A L**L-ben
árulták potom pénzért az órával együtt. (1500Ft).

A ferritantenna alakjától eltekintve nagyon hasonlít a C****D -os modulra.

( Sajnos még nem tudtam kipróbálni, mert az én pic vezérlős, 6 csöves, dcf-es nixie órámat szét kellett szednem, mert annyit taknyoltam a nyákon. )

Ha valaki próbált ilyet légyszi mondja el, hogy jó vagy nem (pls)...

Üdv !

Sooty
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Szerintem jó lesz, csak a vétel zavarmentességére kell odafigyelni. Ha DC-DC konverteres a nagyfesz tápod, akkor érdemes attól messze elhelyezni, és árnyékolni tőle.
(#) Tom025 válasza sooty hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Én a Tesla-tekercsemmel szoktam tesztelni a nixie-ket. Az pedig elvében ugyanaz, mint a plazmagömb..
A szórt mágneses tér gerjeszti a neontöltetet a csőben, igaz nem a számok körül, hanem dereng az egészben, de ha megvan a gáztöltet, 99%-ban jó a cső, más baja nemigen tud lennie neki...

A topikot meg régen látogattam már, de most visszaolvasgatva látom történt némi fejlesztés az órámhoz, ha alkotóik úgy gondolják, én szívesen kiteszem a cikkbe, mind a derengésmentesített programot (bár én az eredetivel sem tapasztaltam a jelenséget, lehet hogy gyengélkedik az adott szegmens kapcsolótranyója nálad), mind az áttervezett felső nyáktervet, amiben az anódellenállások képezik a hidat a két panel között, nagyon szimpatikus ez a megoldás...

Üdv, Tom-
(#) sooty válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hello Tom025 !

Köszönöm a válaszodat és örülök, hogy tetszett a megoldásom az ellenállásokkal. A te órádat építettem meg először és a sikeren felbuzdulva szerettem volna dcf-es kapcsolást csinálni. A nyáktervedet kiegészítettem úgy, hogy a felső nixis panelt változatlanul hagyva és megtartva a 2 trafós tápot (egy a falidugaljban, egy a panelon) 6 csöves dcf vezérelt nixi óra szülessen. Az általad használt felső panelt néhány csőszegecs segítségével alakítottam át, hogy az álló anódellenállások legyenek a kapcsolat a két panel között (azóta még nem sikerült rárerveznem a nyákra a 6 db forasztási pontot). Jelen állapotban a nixis panel a te kapcsolásodban működik, de egyetlen mozdulattal át lehet(ne) helyezni a dcf-es panelre, csak a csatlakozókba kell beledugni a szalagkábelt illetve az anódellenállásoktat, meg a nyomógombokat. A dcf-es panel kicsit szélesebb mint a te általad tervezettnél, de mivel a két távtartó helye megegyezik, igy használható a kijelző panellel. A szoftver az Uwe Nagel féle 4 csöves (és overkill) dcf óra kiegészítése másodperc és dátum kijelzéssel. Abban volt a derengés, nem az eredeti programban. Az alapbeállítást nem sikerült még kultúráltan megoldanom, jelenleg 1 gomb van rajta, amivel előre lehet tekerni az időkijelzest, persze csak nagyjából lehet így beállítani (egy resetgomb is kellene, ha túlszalad az ember újra lehessen kezdeni). Amikor megjön a dcf szinkron onnantól mutatja a helyes dátumot (év,hó,nap). A te órád "egyszerűségét" szerettem volna megtartani a dcf-es óránál, ami többé kevésbé sikerült is. Egy dolog még nagyon hiányzik, az egészet össze kéne raknom a végleges nyáktervnek megfelelően, hogy kiderüljön nem maradt-e le róla valami, jelenleg csak egy össze-vissza kötözgetett példányom van, amit még a neten fellehető "simple dcf nixie clock" tom025 kompatibilis áttervezéséhez készítettem (az zsákutcának bizonyult, de az anódvezérlés 4028-cal történő meghajtását átvettem belőle) Szóval még nincs végleses változat se a szoftverből, se a hardverből. A 6 csőszegecs nem copyrightos Köszönettel és üdvözlettel. Sooty
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Sziasztok,egy kérdésem lenne,a tegnap frissen elkészült órám,tökéletesen működött.Járt 5-6 órát,úgy gondoltam elég lesz,nekiálltam,a panelt alul letakarítani óvatosan (gyanta,stb) utána bekapcsoltam,és azt vettem észre hogy az első kettő csőben,gond van.Ugye induláskor 12:34 et mutat,az első csőben derengett a kettes is,a másodikban a kettes mögött az egyes szám is,ez vajon mitől lehet? a többi cső rendesen működik.
(#) vicsys válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Bővebben: Link Ez is lehet, illetve az MPSA tranyákat hosszú lábbal és kis hővel kell forrasztani mert érzékenyek.
(#) Sanyesz5 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia,kimértem jók,érdekes,mert idővel halványult a dolog.
Viszont a lenti linken,a felső képen mintha a tiéd is ilyen lenne,több szám világít

Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Igen, volt egy zsákutca. Kipróbáltam az optocsatolós változatot ami lassúnak tűnt.
Itt a háttérben látszik is az a fehér kis kocka:
Bővebben: Link
(#) Sanyesz5 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Nem figyeltem eléggé,csövek tisztítása közben arra lettem figyelmes,hogy apró gyári "szemét" zörög némelyikben,ami lehet akár kis fém darab is.Nem lehet hogy az "ékelődött " be olyan helyre,ami miatt átvezethet valahol? Kimértem zárlat nincs,viszont nehéz így írásban megfogalmazni,a panel átforgatása után jött rá,kicsit elkezdett pislákolni,és utána.
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
A jelenségből úgy tűnik, hogy az anódvezérlésben lesz valami hiba, mert ha a számok között lenne beékelődve valami az az összes csőben látszana. Tehát valami időzítés vagy átvezetés (kosz, ónozási maradék) a tranyóknál. Üdv!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Sziasztok,a kérdésem az lenne,hogy hány volton érdemes járatni a nixie csöveimet? Z573M típus van,jelenleg 152 volton van,de kicsit halovány,megtaláltam az adatlapját

Bővebben: Link
(#) kisgeri válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Üdv! Ha a 152V az a feszültség amit a nagyfesz tápegységed ad, az kevésnek tűnik. Mivel a cső anódjára előtétellenállás is kell, a feszültség és az ellenállás értéke összefügg. Az adatlapban látható áramerősség értéket kell betartani. Ennek a csőnek minimum 170 V-os táp kell, a gyújtási fesz 150V, az égési fesz 140V, és vegyük az áramát mondjuk 2mA-nek (min és max között félúton). A 170 és a 140V különbségét az előtéten ejted. R=30V/0.002A=15kOhm (0.06W minimum teljesítményű) az ellenállás értéke ebben az esetben.

Most mekkora előtét van a csövek előtt?
Ja és multiplexelt a kijelződ, vagy direkt vezérelt? Mert a fentiek direkt vezérlés esetére igazak csak.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Szia,15k ohm az előtét,multiplexelt e vagy nem azt talán a link megmondja Bővebben: Link

őszintén megmondom,amatőr vagyok,van még amit nem értek.
(#) kisgeri válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Igen, visszakerestem, láttam ezt építetted meg. Ennek multiplexelt kijelzése van. Nos a nagyfeszt próbáld meg első lépésben megemelni 170-180V-ra.
(A 15k-s ellenállást én még a rajzon is keveslem a multiplex miatt, de a kisebb ellenállásra cseréléssel még várj)
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Köszi,most 165 volton van,sokkal jobban látom.Egyszerű egy trimmerrel tudom állítani,úgy szeretném használni hogy azért még túl ne hajtsam a csöveket,az egészséges határon belül.
(#) kisgeri válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ezzel biztosan nem hajtod túl, csak nyugodtan.
(#) Sanyesz5 válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Köszi,egyenlőre ez sikerült sötétben így néz ki mellékeltem képet.Kicsit talán csalhat a gép,az ötös szám még egyenlőre nem teljes,nem tudom miért.

P1000260.JPG
    
Következő: »»   33 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem