Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó kapcsolások kérdések
Lapozás: OK   50 / 107
(#) kadarist válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszi, mostmár látom!
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Üdv!
Jól írta az NHH, 27 405 kHz azaz huszonhétezernégyszázöt kilohertz. 27 500 MHz -ig kHz -ben mérik a frekit, 27.5 - 10 000 MHz -ig MHz -ben, felette GHz -ben.
A válaszlevélből látszik, hogy jogász írta, összekeverte az adót, az adó-vevővel, (ugyan mindkettő rádióberendezés), bár az említett lábjegyzetből ez egyértelműen kiderül. Az említett F3E és G3E adásmód frekvencia, és fázismodulációval létrehozott beszédátvitelt jelöl, nem szélessávú, és pláne nem MPX átvitelt. A kérdés sem volt pontosan feltéve, direkt kellett volna rákérdezni a 87.5 - 108 MHz sávban történő kisteljesítményű, és kishatótávolságú sugárzásra. A válaszlevél mindenről szól, csak a kérdést nem válaszolja meg.
A válasz szerint úgy tűnik, hogy az FM transmitter nem lenne legális, mert pont erre nem tér ki.
Egyébként az FNFT, (frekvenciák nemzeti felhasználási táblázat) és a RAT (rádióberendezések alkalmazási táblázata) ban illetve a nemzetközi, és nemzeti lábjegyzetek értelmezése elég nehézkes a sok hivatkozás, szabványok, előírások emlegetése miatt.
A válaszlevél sem beszél szabad frekvenciasávokról, csak rádió engedély (üzembentartási) engedélyről.
A fent említett két táblázatban (és lábjegyzeteiben) részletesen szabályozva van, hogy milyen frekvencián milyen berendezést milyen feltételekkel (műszaki és jogi) üzemeltethetsz.
Idézet:
„H61 A 87,5–108 MHz sávban URH FM rádió-műsorszóró állomások részére kijelölhető frekvencia „Az URH rádióműsorszórás tervezésével megbízott körzeti igazgatási értekezlet (1. Körzet és a 3. Körzet egy része) (Genf, 1984)” által meghatározottak alapján.

H61A A 87,5–108 MHz, 863–865 MHz és az 1795–1800 MHz sávokban harmadlagos jelleggel a kis hatótávolságú eszközök (SRD k) vezetéknélküli hangfrekvenciás alkalmazásai részére kijelölhető frekvencia a 6. melléklet 13. pontjában meghatározottak szerint.


Ez (H61A) vonatkozik az FM transmitterre. (nem teljes a válasz, tovább kell lépni az előzőek szerint.
A fentiekből tanulság, a pontos válaszhoz pontosan kell kérdezni.
(#) kutyakajesz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Kérdésem

Tisztelt NHH
Ha építek egy FM adót aminek maximálisan 200m és SAJÁT használatra készítem büntetendő?
[Mások vételét nem zavarnám]
Tisztelettel:kutyakajesz .
... csak az adó helyett transmittert vettem mert nekem az elég..

DE A TRANSMITTER LEGÁLIS.. NEM?
(#) pucuka válasza kutyakajesz hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Üdv!
1. nem én vagyok az NHH. (jól is néznénk ki) Csak segítek olvasni. (elvileg nem építhetsz, gyárthatsz, forgalmazhatsz ilyen berendendezést, mert az már engedélyköteles tevékenység.
2. Ha a transmittert üzletben veszed, akkor elvileg olyan gyártotta, vagy aki forgalomba hozta, aki elvégeztette a megfelelőségi vizsgálatot, mert csak így lehet forgalomba hozni. elvileg.
3. a vonatkozó törvény, rendeletben nincs azó saját használatról. (elvileg nem építhetsz)
4. Mi a csoda az a 200m ? A transmitternek (SRD) megengedett teljesítménye 50 nW ERP (kisugárzott teljesítmény)
Arról pedig, hogy más vételét nem zavarod, nincs információd, (hacsak a szomszéd nem kerget meg)
(#) kutyakajesz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Válaszok
1.Mégjóó.
2.Vatera.hu-n vettem
3.nemértem
4.200 m-akkor lett volna ha vásárolam volna adót Novaktó.
5.A szomszédokkal jóban vagyok..[Mellesleg ők is fognak venni.. ]Már meg is rendelték


Akkormá csak legális az a kis transmitter csak nem árulná má.
(#) pucuka válasza kutyakajesz hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Én csak elmondtam, hogy hivatalosan mit tehetsz. A többi a Te dolgod. A Vatera ezért veszélyes, mert ott tudsz vásárolni olyan dolgokat ami nem, vagy nem egészen törvényes, de ha bevállalod, akkor az is a Te rizikód.
A 3. pontban azt kívántam érzékeltetni, hogy a törvény nem tesz különbséget arra nézve, hogy hogyan jutottál hozzá, (hacsak számlával nem tudod bizonyítani), vagy milyen célból üzemelteted.
A szomszédok meg olyan kérdés, hogy addíg míg jóban vagytok nincs is baj, de ha megromlik a viszony, könnyen feljelent. (láttunk már ilyet)
(#) kutyakajesz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
KB 20 éve laknak..itt.. semmi baj nem volt.. nem veszekedős típusok ,mi sem.. tudunk normálisan beszélni nem csak állatmódon.Mellesleg ők is szeretik az adót..Szóval ,hogy mi összevesszünk..
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszönöm a magyarázatot!
(#) Class-A-. válasza kutyakajesz hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
SZevasz.- FM adó érdekel ? A terminál fórumban találsz kapcsolatot erről a témáról,elég komoly dolgokat,épitési tanácsok stb - mekkora fm adót cim alatt.turmixfm kalóz rádió
(#) kutyakajesz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Nyugi már csak segít...
(#) kutyakajesz válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Nyákterv?
(#) kadarist válasza kutyakajesz hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ehhez minek nyákterv? Összedrótozod egy univerzális lapon az alkatrészeket, és kész.
(#) kutyakajesz válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Mondom hogy nem értek hozzá..
(#) kadarist válasza kutyakajesz hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Valahol el kell kezdeni... Szerinted a nyákot, a terv alapján el tudnád készíteni? Tudsz forrasztani? Vannak szerszámaid? Műszered?
(#) kutyakajesz válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
.. Most szeretném.. pontosabban nyári szünetben elkezdeni addig össze veszek mindent...
Szerintem ha meglenne a cucc a nyákot eltudnám készíteni a vasalós megoldással az tetszik nekem a legjobban..
12/F
(#) kadarist válasza kutyakajesz hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Egyelőre a filctollas megoldást ajánlom kezdésképpen. Panelfúrót is kell venned a nyákozáshoz.
(#) kkovi válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Csá
És erről mi a véleményed ?Lead 1 w-ot?
(#) t-dani válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
A bolt az üzletről és az érdekekről szól, az internet pedig ingyenes és a szabadon fellelhető tudás is ingyen megosztható és reklámozható.
(#) kawabiker válasza kkovi hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ez úgy rossz több okból is ahogy van!

Ha kell egy normális rajz lerajzolhatom a régi adóm.
Saját tervezés és pöpec volt.
(#) kkovi válasza kawabiker hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Elküldenéd a rajzodat,meg valami nyákrajzot is?
A tiéd hány vattos?
(#) magitor válasza kawabiker hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Engem is érdekelne, már csak tanulás céljábol az adó!
(#) ferzoo válasza kkovi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Megnéztem a rajzot,dehogy ad le 1W-ot,legfeljebb Pbe van meg.
(#) Henky hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Helló!

Van egy autóba való FM transmitterem, és szeretném megkérdezni hogy van e rá mód, hogy a kimeneti jelét valmilyen módon felerősítsem (otthonról sugározni), hogy ne csak 20-30 méter legyen a hatósugara? Van e valmilyen antenna erősítős megoldás? És hogy a transmitteren hova lehetne ezt kötni? Előre is köszönöm!
(#) Dempsey válasza kawabiker hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia!

Engem is érdekelne az adód megköszönném ha feltennéd a rajzát! Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza Henky hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Legálisan nincs.
(#) ferzoo válasza Henky hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Van megoldás,mivel kicsi kb.5nW jelet ad ki a transzmitter,ezt tovább kell erősíteni 3db.Bfr tranzisztorral,rf.er6sítő fokozat.Ami 5V-ról működhet 100mW,tud kiadni,400-800m lefedetséget biztosit,külvárosban.Kisméretű hordozható kivitelű antennával.
(#) tatabike válasza Henky hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nekem is volt, négyágú dipólra volt kiküldve a jel, plusz erősítő nélkül, így is háromszorosára nőtt a lefedettség. Csak az a gond, hogy nem legális abban a sávban sugározni. Komoly büntetést lehet fizetni, ha a mérőkocsi lefülel...
(#) pucuka válasza ferzoo hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ne vezesd félre a fórumtársakat folyamatosan a három tranzisztoros mizéddel. Leszokhatnál végre róla.
Nem 5 nW (nem tudom honnan veszed) hanem 50 nW, és nem leadott. kiadott teljesítmény, hanem kisugárzott teljesítmény. Láthatóan fogalmad sincs, mi a kettő közötti különbség. Elárulom: ha egy rosz hatásfokú antennába (ilyen van egy gyári engedélyezett transzmitterben) 2 - 300 mW teljesítményt küldesz, a veszteségek miatt 50 nW lesz belőle, amit csak térerőméréssel lehet mérni, helyettesítéses módszerrel.
A lefedettség pedig egy szabványban előírásokban használt megfelelően definiált fogalom, nem olyan amilyeneket használsz, pl. hogy kisméretű hordozható antennával, ez mit is jelent?
Látszik, hogy hallottál már bizonyos szakszavakat, de fogalmad nincs róla mit jelentenek.
(#) gsc73 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy "minőségi" kérdésem lenne, erről a CCIR adóról

Jelenleg a TV hangjának időszakonkénti erősítésére kazettadaptert használok egy mikro hifi rendszer bemeneteként. NINCS AUX a mikrohifin! (potosabban: A TV scart csatlakozójából kicsatoltam az Audio out jelet, és egy olyan kazetta adapterrel kötöttem össze, amit betéve a mikro hifi-be úgy érzi, mintha lenne benne egy kazetta, és szól a TV hangja. Régebben volt divat ez az átalakítás a kazettás autórádiókhoz, nekem mardt egy)

A kérdés: Ha megépítem a fenti FM adót várható-e minőségi javulás?

Előre is köszönöm a véleményeket!
(#) pucuka válasza gsc73 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Építsd meg, úgy tudom hogy a HE -n kitben kapható, ha odafigyelsz a bemeneti szintek illesztésére jobb eredményt kapsz mint a kazettapótlóval.
Bevált kapcsolás, már többen is utánépítették Novak mester termékét.
Következő: »»   50 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem