Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 23
(#) kadarist válasza bogdany hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Így néznek ki, és a meglévő foglalatok pedig jók lesznek.
(#) bogdany válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Köszi!

Ezek szerint nekem egy ILYEN kell?
(#) kadarist válasza bogdany hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Ha a teljesítménye találkozik a fénycsöved igényével, akkor jó hozzá.
(#) kadarist válasza bogdany hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
A bekötési rajz pedig rajta van.
(#) bogdany válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Nagyot szívtam ezzel már tudom!
Az a baj hogy van 4 db 20cm x 20 cm alapterületű nevelő terráriumom és ezeket a méreteket a 75 cm-es cső miatt választottam... Ha tudom hogy ez milyen körülményes lesz nem ilyen csövet, hanem szabványméretűt választok, amihez szabvány elektronika van...
Na most akkor még egyszer, utolsó nekifutásra:
Hogyan jövök ki hosszútávon gazdaságosabban? Villanyszámla és fénycső tekintetében. Tehát ha a hagyományos 30Wos fojtót választom nem lesz rövidebb a cső élettartama? Esetleg nagyobb a fogyasztása?
(#) Spd hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Sziasztok,

Ha van egy 2x58W-os elektronikus ballasztom, akkor az megfelelően működtetne 2db 18W-os csövet?

Esetleg ha csak az egyik csatornáját használnám fel, és oda párhuzamosan (vagy sorba?) kötném a két csövet?...

Előre is köszi
(#) didyman válasza Spd hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Hogy gondolod? Akkor miért nincs ráírva a 2x18W? Nem tudod rákötni, a soros kötés sem fog működni.
(#) Spd válasza didyman hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Gondoltam ha jobban terhelhető az előtét, abból még baj nem lehet... Ezek szerint itt máshogy van, lehetőleg pontosan olyan kell hozzá, se kisebb, se nagyobb.
(#) didyman válasza Spd hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Nem egészen. Az előtét egy áramgenerátor. A cső áramgenerátoros meghajtást kíván. Ezen kívül az előtétben típustól függően van feszültségfigyelés is (lamp failure detection), valamint az elektródák fűtését is megoldja (van kivétel, az olcsó előtétek egyszerűen berobbantják a csöveket), a csövek így részt vesznek egy meglehetősen finoman hangolt oszcillátor működésében. Egyszerűbb eőtéteknél tehát elég a kb. egyező áramra figyelni, a többinél meg valóban kb. pontosan az a cső kell, amihez való.
(#) Tomi111 válasza bogdany hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Üdv!

Szerintem egy 18W(20W)-os hagyományos fojtó és egy 4-65(80)W-os gyújtó tökéletes ehhez a csőhöz. A 36W-os fojtó túlhajtja. (Esetleg 30W-os fojtó, de az elég ritka. Én 18W-osat tennék.)
Ilyen: ( a képen 36W-os van) http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/180/fojto.jpg
(Mindkettőt használták a régi T12-es és a még most is gyártott T8-as fénycsövekhez. Egy villanyszerelő talán ingyen is tud adni.)
Esetleg elektronikus előtét. Pl. ez:
http://bolthely.hu/tungsram/id/01051_Osram_elektronikus_elotet_QT-E...-24W_L
Az az 1W nem hinném, hogy számít.

Üdv! Tomi
(#) didyman válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Hol az az 1W? Rendszerint nem számít azonos technológián belül, de T5 csöveknél az adott, T8-hoz közeli teljesítményhez tök más karakterisztika társul, ezek az előtétek és csövek nem cserélhetőek T8-as hasonlók között,még akkor sem, ha kb. azonos a teljesítmény.
(#) Tomi111 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Üdv!

A belinkelt elektronikus előtét és a cső névleges teljesítménye között. Az előtétet 24W-ig írja, a cső 25W-os.
Itt valószínű T8-as csőről van szó, mert az előző oldalon G13...-as foglalatot ír.

Üdv! Tomi
(#) didyman válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
No ez az 1W számít például T5-nél a HE és HO típusok teljesen eltérő karakterisztikája miatt is, tehát típuscsaládon belül is van eltérés-további zavaró tényező, hogy a HE típusok mind azonos árammal járnak,ezekhez univerzális az előtét, míg a HO típusoknál nem. Itt viszont nem 1W van, hanem 3W, mivel a 24W-os érték megintcsak eltérő karakterisztikájú kompaktra adott, a 22W-os körfénycső van legközelebb a 25W-os csőhöz. Elektronikus előtéteknél pláne nem teljesítményt nézünk, hanem áramot.
Visszaolvastam, rájöttem, hogy két téma is fut.
Én mondjuk a QT-Eco-t nem venném meg, de jobb megfejtés hiányában marad az.
(#) Bogyoo89 hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Sziasztok kérdésem lenne a következő! Kaptam a haveromtól 3neon reklámhoz tartozó piros neon csövet de ilyen csövet én még nem láttam nem eza szabvány neon cső, kérdés az lenne h milyen trafoval meg h kell bekötni h világítson a cső maga úgy nézki h mindkét oldalon van két- két érintkező amik összevannak sodorva és arra van forrasztva egy kábel ami eredetileg a trafóhoz menne valaki segítsen a h milyen trafót szerezzek be meg egy kapcsolási rajz se lenne kis segítség előre is köszi
(#) KovácsTibi75 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok: nekem van egy olyan gondom,hogy a konyhalinkán van egy lámpa.De ez a fénycsö olyanfajta,hogy ha kiesik az áram,ez magátol kigyulad (vílágit) vészkijáratoknál szokják használni.Elromlot,ilyenkor mihez fogjak hozzá! Ugygondoltam,bekötöm 220V-voltra,,LEHETSÉGES!! elöre is kösz:üdv Tibi
(#) mpeter58 hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Segíteni valaki megérteni a mellékelt rajzot? Hogy kössem be a két csövet? Ez egy gyújtó nélküli trafó képe. a túlsó végére jön a 220v., de ezt az oldalt nem értem.

IMG539.jpg
    
(#) mpeter58 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Köszönöm!
Megnéztem. Érteni most sem értem, bár elolvastam a hsz-eket. Nincs előfűtés? Nagyfesszel indít? Ez egy vadi új Tungsram előtét. Tényleg szarokat gyártanak ilyen drágán (majdnem 5K volt az ára) ? Az ember azt várná, hogy korszerű és környezetbarát a cucc. Ráadásul spéci akváriumi csöveket fog hajtani, és azoknak horror az ára.
Lehet, valami más megoldás kellene (2x58W)? Esetleg volna javaslatod más elektronika vagy típus? Ebből kettőt kell beépítenem, és a négy cső több mint 20000 Ft volt.
(#) mpeter58 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Valamit félreértettem.
Pontosan úgy fogom bekötni ahogy a rajzon van. Köszi a segítséget.
(#) ravermeifter hozzászólása Okt 14, 2010 /
 
Szevasztok!

A következő dologban kérném a segítségeteket:
Adott egy gyári akváriumvilágítás 2 db fénycsővel. Minden szépen bújtatva van benne, tehát csak a csövekhez és a gyújtóhoz férek hozzá.
Olyan klasszul sorba vannak kötve a dolgok, hogy bármit kiveszek, a többi nem működik tovább, viszont valahogy meg kellene oldanom, hogy csak az egyik cső világítson.
Ki tudom valahogy iktatni az egyik csövet, anélkül, hogy szét kelljen vernem az egész armatúrát?

A segítséget előre is köszönöm

Üdv: Ravermeifter
(#) ravermeifter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Köszi a választ.
Az a baj, hogy tényleg nem férek hozzá az elektronikához. Tegyük fel, hogy valahogy szétvágom a műanyag burkolatot. Akkor egy másik előtét beiktatásával és az egyik cső kikötésével megoldhatom a problémát?
(#) ravermeifter válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Két darab T8-as 18W-os Sera Blue Sky fénycső.
(#) ravermeifter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Hát a kedvedért megnézem újra, de igencsak köré van öntve a műanyag.
(#) ravermeifter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Nyilván, ha szétjön (ami szerintem kizárt mert már nézegettem), akkor nincs gond. Alternatív megoldásokra vadászom.
(#) ravermeifter válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Az van, hogy ahhoz sem férek hozzá sajnos.
(#) ravermeifter hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Fa Fiúk, szétfeszítettem az armatúrát.
Kicsit tört, kicsit hajlott, de mostmár hozzáférek az elektronikához.
Írtátok, hogy a 2X18-as előtét kicsinálja az 1db 18-as csövet.

Olvastam ilyet előbb egy oldalon, hogy a mostani cucc (gyújtó, előtét) helyett elég pl. egy 15W-os kompakt fénycső elektronikáját bekötni.
Csakmert az ingyér van, ha kiveszem egy olyanból ami már nem működik.

Mi erről a véleményetek, tapasztalatotok?

Előre is köszi:

Ravermeifter
(#) mugab válasza ravermeifter hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Nekem eddig bevált, csak arra kell ügyelni hogy a gyujtó ne legyen nagyobb teljesítményű mint a cső.
(#) ravermeifter válasza mugab hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hát szerintem ez a veszély nem fenyeget, mert a cső 18W-os, kompaktban meg én még nem nagyon láttam 15W fölöttit.
Annyit még, hogy bekötésnél mire kell figyelni, honnan fogom tudni miként kössem?

Köszi
(#) pucuka válasza ravermeifter hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A gagyi kategóriában nincs is, de ehhez mit szólsz?
(#) ravermeifter válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Aham. Hát műszerem az nincsen. Mudab azt írta, hogy Ő már csinált ilyet és viszi. Na most mitévő legyek? Illetve a kérdés továbbra is, hogy tegyük fel kukázok egy elektronikát, de miként kössem be?
(#) IBazsa hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok, segítség kellene. Bizonytalankodok...
Akvárium világítást raknék össze. 80 - max.120cm-est
Van két előtétem: TRIDONIC.ATCO PC 1/80W T5 PRO DIGITAL Ballast.
Erre semmiféleképpen se lehet 80-120cm közötti fénycsőt rákötni? (Eddigi infóim szerint csak 140cm-es fénycső 80w-os) Kisebbet rá lehet kötni?
Időközben vásároltam egy másik előtétet is:
OSAKA light ELECTRONIC BALLAST T8: 2X40W (Modell No.: B40)
Mert azt az infót kaptam az eladótól, hogy erre T5 fénycső gond nélkül ráköthető...
Kérdésem az hogy valóban ráköthető 2db 39W-os T5-ös fénycső?
Azért is kérdezem mert optikailag jelentős a különbség. (A most vásárolt kb. a fele az első T5-ös előtétnek)

Előre is köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   5 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem