Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC BASIC
 
Témaindító: hinar_, idő: Máj 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 23
(#) icserny válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Ja, bocs, most látom, hogy te is megadtad a jó linket. Nem mellékesen az egész letöltési könyvtár böngészhető!
Bővebben: Link
(#) alibaba40 hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Melyik PICBasic fordítót használjátok?
(#) icserny válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Én egyiket sem!!! Az általad becsatolt HEX állományt futtattam meg az MPLAB szimulátorában. Ha az áramkörödben nem villog a LED, akkor légy szíves egy kapcsolási rajzot mutatni, mert valószínűleg "a hiba az ön készülékében van"!

VSS és VDD közé 100 nF kell, az MCLR lábat pedig fel kell húzni egy 10 kOhmos ellenállással VDD-re. GPIO0-ra kell a LED egy soros ellenállással (470 Ohm - 1 kOhm). Anód a PIC felé, katód a földre.
(#) alibaba40 hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
A képen látható fájlt lefordítom HEX-re betöltöm és nem műküdik . Nem tudom még milyen paraméter hiányzik? A gyertya szimulátor HEX pl. műkődik, csak ennek a forrása C-ben íródott. Bővebben: Link Így nem rudom összehasonlítani.
(#) icserny válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
A LED villogtató (blinkx4.pbp) program elejére ezt a sort próbáld meg beszúrni:
@ device pic12F675, intrc_osc_noclkout, wdt_off, mclr_off, protect_off

Az MCLR-t itt kikapcsoltam, de lehet helyettemajd mclr_on-nal is kísérletezni.
(#) alibaba40 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Köszi a gyors válaszokat, de ezt a sort épp az előbb szúrtam be de a MicroCode hibát jelzett:

MicroCode.jpg
    
(#) icserny válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Ez nagyon aranyos, de a kukaccal kezdődő sort nem az assemblernek, hanem a BASIC fordítónak kellene értelmezni. Legalábbis ennek alapján így látszik logikusnak.

Mindenestre ennyi idő alatt már megtanulhattál volna két MŰKÖDŐ programnyelvet is...
(#) alibaba40 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Már én is belefáradtam de az assembly nagyon kínainak tűnik.
(#) icserny válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Az ASSEMBLY sem egy ördöngösség, de van más lehetőség is:

- HiTech C (aminek a LITE változata ingyenes)
- JAL szabad szoftver telepítő letöltés innen
- Talán alkalmasabb BASIC is van, de erről más tudna regélni.
(#) alibaba40 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Köszi, utánna nézek ezeknek a dolgoknak addíg marad a Picsimulatoride, hogy legyen valami sikerélményem is.
(#) brato válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Üdv!

Én assemblyben kezdtem tanulni a pic programozást de mivel valamennyit tudok a basic nyelvből kipróbáltam több fajta basicet a pichez.
A legjobban nekem a proton ide vált be.
Ezzel írom a programokat és a Picsimulatoride-vel tesztelem. Eddig amit akartam csinálni vele minden sikerült előbb utóbb.
Próbáld ki hátha neked is megtetszik.
(#) alibaba40 válasza brato hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Köszi, ezt is kipróbálom. Esetleg ha tudsz linket róla, megköszönném, nem tudom honnan lehet működö progit leszedni. Amúgy az Amicius18 compilerre gondolsz?
(#) brato válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Elküldtem a címet privát üzenetben.
(#) alibaba40 válasza brato hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
kösz a progit, először nem ment ezzel sem de aztán beírtam az első sort aztán működött. Ez a Basic nagyon hasonlít a Vörös Tamás féle Pic kezdőknek Basicra. Az OSC beállításokon is állítgattam, de a 12f675-nél a GPIO.4 lábre kötött LED állandóan világított, míg a Picsimulatoride-nél nem. Ott a osc beállítás INTOSC volt, előzőnél ilyent nem tudtam beállítani.

protonide.jpg
    
(#) brato válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Üdv!

Először a proci tipust add meg, utána a config szót.
A tris regisztert is állítsd be.
(#) mrbini hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Tudna valaki segíteni nekem abban hogyan kell basic-ben írt programot lefordítani, hogy azt be tudjam égetni pic-be.
Köszi a segítséget.
(#) vilmosd válasza mrbini hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Hali
Attol fugg milyen BASIC-et hasznalsz . A PBP peldaul beepul a MPLAB-IDE-be es onnan lehet forditani. A Microcode Studio szinten hasznalhato a PBP IDE-kent. Mas forditoknak is van sajat IDE-juk. A leforditott .hexet azutan egy programozoval kell beegetni a uC-be.
Udv Vili
(#) mrbini válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ.
Mikro Basic-ben szerettem volna lefordítani.
Abszolút kezdő vagyok a témában, viszont hex-et tudok égetni csak a fordítással vagyok bajban.
(#) icserny válasza mrbini hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Idézet:
„Mikro Basic-ben szerettem volna lefordítani.”
Akkor neked írták ezt a könyvet (online inygen olvasható!). A könyv A. függeléke válaszol a kérdésedre.
(#) mrbini válasza icserny hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
OK
Köszönöm a segítséget.
(#) alibaba40 válasza brato hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Üdv!
írtam egy kis progit. Oda-vissza futófény. Szépen működik, ez ugye egy végtelen ciklus. Azt szeretném kérdezni, hogy ebből hogyan lehet kilépni, ha azt szeretném hogy a proci, mást csináljon ( egy másik futófény, hang lejátszás...)? Ezt csak megszakítással lehet, ez nekem nagyon bonyolult, nincs valami más megoldás, valahogy megadni, hogy pl. 5mp-ig menjen ez a ciklus, majd egy GOSUB-al átirányítani egy másik ciklusra?

Device = 16F627A
Config INTRC_OSC_NOCLKOUT,MCLRE_OFF,LVP_OFF,WDT_OFF
Dim a As Byte

TRISB=0

kezd:
PORTB.7=a
For a=1 To 8
DelayMS 50
PORTB=PORTB /2
Next
PORTB.0=a
For a=1 To 8
DelayMS 50
PORTB=PORTB *2
Next
GoTo kezd
(#) icserny válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
A "Kezd: ... GOTO Kezd" végtelen ciklus helyett (vagy benne) csinálhatsz véges ciklust (FOR ... NEXT), vagy logikai feltételtől függően leálló ciklust (WHILE...WEND, vagy REPEAT... UNTIL).
(#) alibaba40 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Köszi, ki fogom próbálni, ezt a WHILE stb... még nem is tanulmányoztam. De egy példával nem tudnád bemutatni az előző progi segítségével!
(#) alibaba40 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
FOR...NEXT-el sikerült 10* csinálja

b=1
For b=1 To 10
PORTB.7=a
For a=1 To 8
DelayMS 50
PORTB=PORTB /2
Next
PORTB.0=a
For a=1 To 8
DelayMS 50
PORTB=PORTB *2
Next
Next
End
(#) hpmaster hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
alibaba40:
ha nagyon nem boldogulsz a PIC-el, akkor esetleg elgondolkozhatnál azon, hogy át térj AVR-re. Annak a basic nyelvét (BASCOM) szinte kívülről betéve ismerem. Elég komoly feladatokon vagyok már túl vele. Abban én tudok segíteni, ha gondolod.
(#) potyo válasza hpmaster hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szerintem nem a hardveren vagy a programozási nyelven múlik az, hogy valami sikerül vagy nem...
(#) brato válasza alibaba40 hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Üdv!

Ha az általad írt for..next programban PL. az utolsó next után irsz egy hasonló rutint akkor azt is végrehajtja.
Utána lehet bonyolítani a dolgot feltételekkel, hogy mikor fusson le a következő rutin.
Ha megvan a konkrét elképzelésed, hogy mit csináljon akkor ki lehet választani az adott feladathoz a legjobban illő programozási megvalósítást.
Sokat segít ha egy lapra leírod lépésenként, hogy mit is szeretnél megvalósítani.
(#) hpmaster hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Kicsit visszanézegetve a korábbi kérdéseimet, elég érdekesen hat az előző HSZ-em
(#) hpmaster hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Tisztelettel köszöntök minden kedves kolléga urat újabb bugyuta kérdésfeltevésem alkalmából.

Kérdés az, hogy ebben a pikbézikben a mikrokódstúdióban olvasgattab a helpet, mely azt írja hogy 1-wire eszköz kiolvasása nagyjából úgy műkxszik, hogy

  1. OWIN PORTC. 0,0,[temperature\2, SKIP 4, count_remain, count_per_c]


portc 0. lábára van kötve szerinte az eszköz. minden adatkérés előtt reseteli a csipet. Ami ha jól tévedek kell is, mert a protokoll így működik.
temperature nevű byte típusú tömbbe beolvas 2 byteot. Következő 4et kihagyja, ami tökmindegy hogy mi, majd az azt követő 1-1 byte-ot szintén kiveszi két különböző változóba.

Kell még vajon valamit tenni, hogy ez így műköggyön is?

Amúgy egy DS1820 hőmérőcsip családkódját, az azonosítóját és a CRC-jét akarom kibuherálni majd. Akkor azt valahogy így?:

  1. OWIN PORTC.0, 0, [bejovo_data\8]


A bejovo_data egy 8byte-os tömb, lévén az általam kért adatmennyiség is ennyi lenne.

Vélemény?
(#) bazs hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
sziasztok az lenne kérdésem h vki eltudná nekem mondani h proton ide-ben (basic) h működik az ANALOG DIGITAL átalakítás??
válaszotokat előre is köszönöm
Következő: »»   5 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem