Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   31 / 43
(#) pictor válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Helo.Köszi a segítséget.
(#) pictor válasza gery20 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Helo.Megfogom próbálni.Neked is köszi.
(#) pictor hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Szép estét mindenkinek.Az erősitő jó,kilett próbálva másik hangfalakkal.Azok egyformán és szépen szólnak,yah és háromutasak amivel próbálva lett,az enyémek kétutasak.Még egy kérdés.Multiméterrel kilehet valamit mérni a hangfalakon?
(#) shalafi.66 válasza pictor hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Csak a szakadást. Már írtam, hogy tudod megnézni a magashszt.
(#) pictor válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Helo.Ma szétkaptam a hangfalat.Megtaláltam a rezonancia okát.Műanyag darabok voltak a tölcsérben a sugárzónál.A vezetékek rácsavarva a + és - oldalra.Én ráforrasztottam őket.Holnap a másik lesz terítéken. :yes:
(#) pictor hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Sziasztok.Megmértem a hangfalak ellenállását.Az egyik 8ohm,a másik 7.7ohm.Ez így jó?Lehet ezért nem szól a magas egyformán?
(#) shalafi.66 válasza pictor hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Nem valószínű.
(#) pictor válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia.Nem nagyon értek az elektronikához.Az impedenciát mivel lehet mérni?Azt a másik módszert a sweepet vagy mi a csoda mivel lehet ellenőrizni?Ne haragudj,hogy ennyit kérdezek.Sajna nem jött el az ismerős leellenőrizni a hangfalakat.Így nekiálltam én,de ennyire jutottam amit a két hozzászólásban leírtam.1800ft-ért van már párban magassugárzó ami ehhez a hangfal típushoz kell.Hangváltó+kondenzátor található ezekben?jó hosszúra sikeredett ugye?Üdv.
(#) peti931 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
hello. szerintetek ez: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4451 kocsiba kenwood fejegységről hajtva megfelelő lenne? ismeri valaki ezt a tipust? használt valaki aktív erősítős szubcsövet? jobb esetleg mint a sima erősítővel? előre is köszi.
(#) shalafi.66 válasza peti931 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Nem jobb, inkább olcsóbb sztem.
(#) peti931 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
ok, értem, csak én inkább a minőségére, hangzására lennék kiváncsi.
(#) shalafi.66 válasza pictor hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Impedanciamérés pl. ptesza.blogspot.com oldalon van leírva.

A szinusz sweepről találsz a neten magyarázatot ha a gugliba bepötyögöd.

Jó olcsó, ha már 900-ért adnak ilyen magasat.
(#) shalafi.66 válasza peti931 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Azt nem nagyon lehet értékelni, a salnál főleg az a cél, hogy olcsó legyen.
(#) pictor válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia.Köszi az infót.Rákeresek a témára.Üdv. :integet2:
(#) Zupp87 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
[OFF]Mint ahogy a legtöbb bolti tucatcucc.. legyen egy mélyládának csúfolt akármi, ami dünnyög a sarokban, meg legyen lehetőleg minimum 5 szemtelenül kicsi, mégis 50W-osnak nevezett hangszóró, és abból valamennyire érteni lehessen a filmet.. meg legyen benne egy olyan trafó, ami túlmelegedés nélkül képes kiszolgálni az összesen kb. 30-40W-ot fogyasztó mindenséget.

Az a baj, hogy ahogy nézegetem a fórumot, úgy tűnik, manapság ez a trendi.. Mennyire döng és mennyi wattosnak hazudják. "Feleakkora mint a másik, de akkoris vaze... 200W.." és örül.

Mondom én ezeket, akinek többek között a váltó miatt még hajdani Vidi szinten van a hangdoboza Viszont szerintem a 6 miskolci egyetemi koli környékén majdhogynem a legszebb a hangjuk. Jó.. én is itt kezdtem.
(Amúgy nemigazán értem magam.. miért kell ezt nekem újra és újra elmondani? .. hátha egyre többen olvassák.. vagy utálni fognak érte, vagy elkezdenek gondolkodni..)
(#) potenciameter válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Igazad van. Én is találkoztam már olyan gyerekekkel, akik csak a w-ot nézik, de az nem érdekli őket, hogy egy félakkora hangszóró 2szer akkorát tud szóli, pedig csak feleakkora és sokkal kisebb teljesitményü.
(#) biric hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Sziasztok nekem van 2db sal spa 3040- es hangszoróm ami 150/300watt-os. meg egy 2 utas hangváltóm ami max terkelhetőség 400w meg 2 db mnc piezzó magasom ami 300w .arra lennék kíváncsi hogy elbir-e a sal hangszóró 300 w-os végfokot?
a sal hangszorókat sorba kötöm meg az mnc-ket is. a kép csak illusztrációó
(#) shalafi.66 válasza biric hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
A végfok nem bírja el majd az egy ohm körüli impedanciát a felüláteresztő szűrő megfelelő lezárásának hiánya miatt.

A wattok itt most semmit nem jelentenek.
(#) subwoofer220 hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Hali. Segítséget szeretnék kérni, hangfalépítésben.
A képen látható hangszórókhoz jó a az mnc 3 utas hangváltója?
X-over 39836

Vágási frekvencia: 1000/3000Hz
Vágási meredekség: 12 dB/Oct
Teljesítmény: 150W
Impedancia: 8 ohm
Csatorna: 3 utas
10-12”-os mély hangszórókhoz ajánlott
Ha nem ,akkor milyent vegyek hozzá?
És a láda mekkora legyen? Két részre szeretném választani a ládát,azért hogy a nagy hangszóró ne zavarja a kicsiket. Ha lehet rajzot kérek mert azon jobban el lehet igazodni. előre is köszönöm!

mnc.jpg
    
(#) shalafi.66 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ez mi, és miféle hangszórók?

Mágnestömegből unciában, és marketinges wattokból nem lehet doboz- és hangváltóötletet adni...
(#) subwoofer220 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ezek M.N.C. cuccok.

M.N.C. Noir II 30cm
M.N.C. Fiber eXtension 16cm

Remélem így megfelel. Köszönöm a segítséged!
(#) shalafi.66 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Aha, tiszul a kép, mire is akarod használni? Mert nem tudom kitalálni, hogy a kvázi hangosítós célokra való magashsz hogy került a képbe.
(#) subwoofer220 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Azért mert az biztos nem fog leégni erősebb hangerőn.
Az erősítő: PIONEER A-616 MARK II
Szeretném hogy szép hangja legyen de egyúttal legyen neki ereje akár 95%-os hangerőn.
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Tiszta ellentmondás a hozzászólásod.
Szánj rá időt, és olvass vissza a hasonló topikokban, majd értelmezd, akkor megkapod a választ a miértekre.
(#) djgaby hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Sziasztok.
Készítettem az elmúlt hetekben Reflex-r150 hangdoboz másolatot a dobozoba NOIR2-es hangszórókat raktam +piezzo-t!
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ha sorba kötöm a 2hangfalat akkor azokat megbírja -e kellőképpen hajtani egy hidalt TDA7293(150w 8ohm) ?
A hangszórók 8Ohm-osak.
Ha így jól tudom 4Ohm lesz belőle.
Vagy mit javasoltok hogy lenne jobb ?
Előre is köszi.
(#) biric hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
hello
nekem van egy pár omnitronic dx-2522 márkályú hangfalam ami 8 ohm-os teljesitmény max 1200watt RMS 600watt arra lennék kiváncsi hogy meg -e lehet őket hajtani egy qsc gx 5 ös végfokkal ami 8 ohm-on 2*500watt
(#) shalafi.66 válasza djgaby hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Biztosan szólni fog, de ezek a hangszórók nem iylen célokra valók.

Hja, most olvasom, sorosan kapcsolva az impedancia duplázódik, tehát Re=R1+R2 vagyis 15-6 ohm környéke.
(#) shalafi.66 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Ha ilyet szeretnél (szép hang) akkor ne az MNC felé keresgélj. Azért kérdeztem egyébként, hogy mire kell, mert ha hangoskodni akarod, akkor másféle hangszórók másféle elrendezésben lennének jók (kétutas, nagyobb PA mélyhsszel + tölcséres magassal), ha meg HiFi vagy hasonló célokra, pl. zenehallgatás 4 fal között, akkor kisebb 160-200mm-es mélyközéphsz, szintén kétútban.

Mert amit rajzoltál az nagyon nem jó, a két középhangszórót egymás mellé tenni rossz ötlet, legfeljebb egymás fölé lehetne, de elvileg egy jó hsszel is megoldható, nincs szükség duplázásra.

A leégésveszély főleg akkor jön, amikor torzításba vezérled az erősítőt. Ha ezt elkerülöd, akkor egy kisebb hangsugárzónál sem kell félni ettől. De ha jót akarsz, nem a wattokat nézed.
(#) subwoofer220 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Oké. Otthonra akarom. Mit ajánlasz ?? Láttad az erősítőt,ahhoz viszonyíts. Mély +magas+ hangváltó ez kb:. 30-40E-ből. Köszi!
(#) shalafi.66 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 / 1
 
Jó, de ehhez majd lesz pár kérdésem még.
Következő: »»   31 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem