Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   13 / 70
(#) punkkazy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Köcce!
A trafóm 14 VAC-t ad le, max 2.2A-t.....És az erősítőm MONO!(gityóra lesz). Így már meg tudod mondani??
(#) punkkazy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Gondolkoztam. A hővezető paszta helyett nem volna jó egy kis SZILIKON???
(#) Squall hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Nem tudom milyen hövezetö paszták vannak még de a szilikon az az.

"Ezt már 8.-ban megtanultam!" -nem úgy néz ki!

Ja és gitárerösítönek kimondottan gitárerösítö kell elöerösítövel. Mivel egy gitárerösítönek a középhangokra kell koncentrálnia mondjuk nemtudom éppen hogy müködik egy gitárerösítö majd megmondja az aki ezzel foglalkozik de ez nem lsz jó annak...
(#) punkkazy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Hurrá, hurrá!!!

Nem veszek pasztát, mert van otthon az édesapámnak vagy két tubussal a szilikonból!!!!!
(#) Squall hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Ja de várjál ez nem sima szilikon mint a szilo-plaszt ez kimondottan "hővezető szilikon-zsír".
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
izéé. ne spórolj már azon a hővezető pasztán. menj be az első számtechboltba és mond meg hogy adjanak egy mintát mert leharapod a fejüket... :yes:
(#) Hx-2 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Egy dologban egyetertunk "nem ertelek".A cinikus hangnem nem banto ha
venned, hogy a megfelelo iranyba proballak terelni benneteket.A jelszo:
egyszeruseg. A hi-fi nem Hz.-ek koze szoritott szabaly hanem "magas
hanghuseg".Valoban akkor kezdett el elterjedni amikor gyerekcipoben jart a
stereo.Ebbol fakad ez a tevhit es vevovakitas, hogy Hz-ekkel akarja valaki
kifelyezni.Tehat: a szereo nem= hi-fi.Valoban ez az erosito jobb mindt egy
TDA tehat tessek megadni neki azt a tiszteletet es nem ugy epiteni meg,
foleg akkor amikor "kulonlegessege folytan" valami mast szeretnetek hallani
a kesz erositotol, hiszen pont EZERT epititek meg.Ne adjatok lejjebb es ne
legyetek megalkuvoak.Itt jon a hi-fi! a magasabb minosegi dolgoktol kell
tanulni es betartani a szabalyokat mert csak igy erheto el, hogy
hasonlitson ra.Gondoljatok gerjedesre, a termikus hovisszacsatolasrabol
eredo elteresekre.Azt hiszitek ezek nem szamitanak "mert csak hazimozi
erositonek es anyagkoltseg" skacok joreggelt! Voltatok mar ugy, hogy
lefarasztott egy zene hallgatasa es valamitol ugy ereztetek jo ez a CSEND!
Hat ezt az erzest az erosito adja, es ha valaki arra vagyik, hogy egy
"hazimozizas" utan faradtabb legyen... Szerintetek miert nem teszik a
komolyabb erositok vegfokozatait kozos hutobordara, anyagkoltseg ugyanmar!
Ugyananyyi alkatreszbol lehet egy "rosszabb" es egy "jobb" erositot is
epiteni es szerintetek mitol? A tenyleges informacinak csak egy
megjegyzes:egy vegfok=egy hutes meg egy vegfok=kulon hutes, es ha maga a
kapcsolas men keri,hogy szigeteljem el a FET-eket a hutobordatol akkor nem
teszem(paszta kell)! Dobozolas termeszetesen szabalyokkal, ha fem a
dobozod!Tehat ha valaki azt kerdezte volna tolem,hogy TE HOGYAN CSINALNAD?
a "kiez a hx-2 mit akar itt" helyett akkor...
(#) Müszi válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Hi-Fi = High Fidelity rövidítése
(#) Hx-2 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
A Hi-Fi egy életérzés, egy hitvallás és nem szavak fordítása!!!
(#) Müszi válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Csak megjegyeztem
(#) fureszk válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
könyörgöm ne offoljuk szét ezt a **** topikot!
(#) vicsys válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Válaszolva felvetésedre:
Igen, tényleg van tiszta ohmos ellenálláson kívül még 1-2 dolog amit illik tervezéskor figyelembe venni (arról meg nem is beszélve, hogy a hangszóró ohmos ellenállása sen konstans és a 4 ohm sem pontosan 4 ohm) de! Ohm törvénye akkor is működik ha más tényezők is szerepelnek.
Válaszom zanzásítva: fele akkora terhelésnél kétszer akkora áram folyhat át, ami 2szeres teljesítménnyel jár. Persze ezt a te esetedben csúcsra járatva szinuszos kivezérlés mellett jönne ki, ami ugye élő zenénél már nem teljesen igaz. Gondolok arra, hogy lesz 1-2 nagyobb impulzus csúcs (a húrok közé csapsz igazán) de zömében nem vezérled ki folyamatosan a végfokot. Az impulzus terhelésből adódóan én nagyobb puffert használnék és mindenképpen kipróbálnám a meglévő trafót. Persze, tény az, hogy a szép és jó és korrekt munkához idő kell ,-meg sok pénz...
(#) isamisa válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
[off]Helló.
Mostmár Értelek.
Elfogadom a "kiborulásodat" hogy hogyan álljunk hozzá egy erősítő építeshez, hogy elérjünk egy magassabb hangminőséget.
A fórum sokszínűsége megengedhetné hogy legyen egy olyan topic hogy audiófíl erősítők. Volt rá próbálkozás, törölve lett. Az ok prózai: nicsen rá igény... Nekem lett volna, ezért átlovagoltam az Audió DIY fórumra is, ahol sok értékes tudást gyűjtöttem. Ha akarod nézz át oda is.
Mint látod, ez egy fiatal, tudásszomjal teli fórum, így miután nagyon sok ember csak egy fél-egy éve fogglalkozik az elektronikával, örül neki hogy beindult elsőre egy erősítője. És nem igen foglalkozik vele hogy tudna kihozni az erősítőjéből szuper minőséget. (főleg ha ez egy TDA-s IC-s erősítő, amitől nem is lehet csodákat várni)

Aki viszont elindul azon az úton amit te is említettél, az megalálja a megfelelő fórumot, ahol az időssebbek sok évtizedes zenehallgatási tapasztalata megtalálható.


Tudod úgy azért nem lehet jó irányba terelni az embereket, ha kiragadsz egy mondtatot egy leírásból. És nem fűzöl hozzá érthető magyarázatot. (amit most megtettél)

Hogy ugyebár ha a tervező azt mondja hogy nem kell elszigetelni, akkor mi se tegyük.

Nekem elsőnek igencsak furcsa gondolatom támadtt. Miért ne? Tán az alu bordáról akarjuk levenni a kimeneti jelet? Hát az hülyeség, mert ugye arra ott a két FET Drain-je.

A termikus torzításnak és a munkapont elmászásnak, és a két oldal egymásra hatásának már van értelme.
Igen ez megfontolandó. De akkor a tervező nem is gondolt erre amikor egy közös bordát említ??
Lehet, hiszen ő csak egy mellékszerepet (többcsatornás házimozi) szánt a kapcsolásnak.

Én viszont nem. És azt hogy egyszerű, kis anyagkőltség, sokan értékelik itt a fórumon.

És pontt abból azon az apropón buzdúlva nyitottam ezt a topicot hogy, egy első látásra semmit nyújtó kapcsolást jobban megismerje a nagyközönség.
Megosztani az építési tapasztalatokat, hangminőségét, hogy ugyebár nem is rosz ez kapcsi...

(#) Hx-2 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Latom kozeledunk! Tudod a tervezo akkor is gondolt ezekre amikor kozos bordara tette a ket vegfokot (habar a foto gyanus ha jol megnezed) es itt jon a megalkuvas a szabalyok betartasaval.Mindig azt tartottam ha valamit kiadok a kezembol az a maximum legyen.Legyen az egy targy vagy egy eszme egy hit ez nem lehet maskent.Kepzeld el azt a tanart aki csak megemliti a 3,14-et es nem emeli ezt a melto helyere. Nem szabab megilyedni egy kis plusz munkatol mert "igy egyszerubb".Erdemi hozzaszolas: a bemeneti csatlakozasnal (a 22k es 22µF es 470R) ne legyen sarok, a csucsok zavarforrasok. A meroleges kiagazasok szinten.
Meg valami: punkkazy - gitarerositonek cso de ha ez bonyolult akkor STK..
(#) vzoole válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Csak itt pont te voltál aki bedobta minden köret nélkül hogy: "nem kell elszigetelni"

Valaki aki meg kezdő, szépen felrakja mindet szigetelés nélkül, aztán meg szagolja a füstöt.

És érintésvédelmi okokból sem érdemes a hűtőbordára feszültséget kötni (habár itt nincs nagy fesz).

(#) Norberto válasza isamisa hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Idézet:
„A fórum sokszínűsége megengedhetné hogy legyen egy olyan topic hogy audiófíl erősítők. Volt rá próbálkozás, törölve lett.”


Szerintem igenis van rá igény...nem tudom, ki és mikor törölhette azt a bizonyos "Audiofil erősítők" című topikot...

isamisa!

Ha úgy érzed, hogy lenne itt rá igény, felhatalmazlak :yes: , hogy nyiss egy ilyen topikot az oldalon!
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
[off]Ok értem, köszönöm! Végülis ezt a topicot is ilyesmi céllal hoztam létre, meg az Lm1875-ös topicot is azért dobtam fel.

De végülis úgy külön én sem nagyon szeretném erőltetni, hogy a végén "hamvában hótt" ötlet legyen.
Meg én sem akarom hogy ömlesztve legyenek a jó kis kapcsik..
Igy meg valahogy rendezettebb is az oldal hogy mondjuk itt van 3-4 jófajta erősítő, nekik külön topic, amik azért mennek is. (VF2, VF3, JLH, Lm1875-alias Gain Clone topicok, mindenki gondolja hozzá neki mi a legszimpatikusabb)
(#) punkkazy hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Mindenkitől elnézést kérek, hogy ilyen durván beszóltam, csak nem bírom, hogy hülyének néznek. Gondoltam, hogy az OHM törvénye hangszórón is működid, de ez a fórum nem azért van, hogy a kezdők kérdéseket tegyenek fel, ha nem biztosak a dolgukban............




Mégegyszer elnézést
(#) punkkazy hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
A gitáros részről: tudom, hogy nem lesz valami csöves erősítő, de nem is koncertezni megyek, hanem otthon gyakorolgatni. Igaz van otthon házimozim(még 3 éve vettem, akkor még nem is hallottam az elektronikáról ), hát azért az már tényleg durva!!
Meg azért zenét is szeretnék hallgatni rajta, ha már megépítettem! A hangszóróim is egy templomi leamortizált cucc. 9 db-ot kötök össze(párhuzamos+soros kapcsolás), hogy 6 ohm és 54 W jöjjön ki(egyenként 6ohm 6W). Remélem sikerül!

További szép napot!! :yes:


az előző hozzászólás végéről lemaradt a kérdőjel. Bocsesz
(#) lgyk válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Hi!

"Meg valami: punkkazy - gitarerositonek cso de ha ez bonyolult akkor STK.."

Ezzel nem értek egyet. A gitárerősítő egy tág fogalom, sok márkás kombó is IC-t (nem STK) alkalmaz. Minőségben természetesen óriási a különbség a végfokban, de ahhoz, hogy ez a minőség feltűnjön, szükség van:

-olyan zenére, ahol a különbség érzékelhető; egy punk vagy trash metal zenére pazarlás a cső
-olyan cuccokra, amikhez érdemes jó erősítőt építeni (gitár, multieffekt egyenként 100k Ft)
-olyan ládákra, amik kifejezetten gitárhoz készültek
-akusztikára vagy jóminőségű felvevőcuccokra

Ha ezek nincsenek meg, akkor nem a cső hiánya lesz a szűk keresztmetszet oka.

Az elszigetelés-problémát pedig nem értem, a leírás szerint nem kell elszigetelni, de nem is szabad más ponttal (pl. föld) érintkeztetni a FET hűtését.
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Jah igen, bocsi, a kérdésedd felett átsiklottam, csak a szilikonost láttam meg,

hátt. sajna ez 4 Ohmhoz kevés lesz, de egy oldalra 8 ohmra jó (ugyebár akkor 15Wattot ad le. És valószínü el fogja bírni) De egy gitárhoz ez lehet kevés lesz a 15Watt, és a trafó teljesítményét sem árt nagyobbra hagyni ilyen esetben...

Nem tudom hogy fog viselkedni gitáron.. lehet be fog hallni. De jobban kéne bírnia a TDA-nal.
(#) punkkazy válasza isamisa hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Szívás....
Majd megpróbálok szerezni valahonnan egy nagyobb trafót..most nincs sok pénzem....
A gitározáshoz 15 W-elég(nekem főleg, jobb lesz mint a házimozimon)

A házimozimban is egy kis sz..os trafó nyomja a(5X4W+40W sub) 60W-ot fél hangerőnél még jól szól a zene, utána meg recsegés, meg minden....Szóval sz.r.
Majd próbálkozom.
Szép napot!
(#) Peti_85 válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Egyébként én a VF3-at egy videóból kibabrált trafóval élesztettem (50 W) és azzal is keményen szólt!!!
Szóval nem kell egyből a trafóval vacakolni.
A sorrend - szerintem -
1. megépíteni a cuccot,
2. feléleszteni valami kis trafóról, vagy akár adapterről is...
3. És ha nagyobb hangot akarsz, akkor egy más trafóval növelni az áramot!!!

SZERINTEM ha így indulgatsz hozzá, akkor lessz a legtöbb sikerélményed.
Aztán persze a trafó vásárlás, már ráérősebb, ha valami kis szotyi adapterrel is működik a dolog (úgy, ahogy)

Peti...

(#) Squall válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Nemérted hogy gitárhoz nem lesz jó.
Vagy ha még valamennyire jó is lenne gitárhoz mindenképpen kell elöerösítö mivel nem tud akkora jelet szolgáltatni hogy megszólaljon vele ez a végfok.
(#) Hx-2 válasza lgyk hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
En nem ertek egyet: a gitarerosito EGY fogalom! Hogy melyik ceg milyen alkatresszel epiti meg sajat dontese, uzletpolitikaja valogatja.Nem azt mondtam, hogy CSAK STK.. hanem javasoltam. (Nekem is ezze keszult az elsok egyike gitarra) A Technics is eloszeretettel hasznalja (hasznalta) terhelhetosege es dinamikaja miatt pl.SA-202.
Gitarerositonek legyen az barmilyen egyuttes nem pazarlas a cso pl.Fender,MARSHALL! A tobbit nem ertem!
(#) Hx-2 válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Ne akarj gitarerositon zenet hallgatni!!(Latom Santanat amikor bekapcsolja a MARSHALL erositojet kihuzza gitarjat es osszedugja a Rewox CD-lejatszojaval)A hazimozidnal nem gyanus a "kis sz*ros trafo 60W PMPO)
Egy látványos 100 W-os P.M.P.O. érték a valóságban kb. 5 W RMS, akkor 60W? es csodalkozol a teljes hangeron!
(#) punkkazy hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
TEJLESEN FEL**SZTOK!!!


MONDOM, HOGY NEKEM JÓ LESZ GITYÓ ERŐSÍTŐNEK. HA CSAK OTTHON GYAKOROLGATSZ JÓ HOZZÁ MINDEN ERŐSÍTŐ,CSAK NEM KELL FELNYOMNI A HANGERŐT!!!!



A házimozim egyébként ha jól olvastam a tulajdonságait(emlékezet), akkor a kis hangszórók zenei teljesítménye 4W, szóval 5 db van belőlük, a sub-bass, meg asszem 40W(zenei). Bár az utóbbiban nem vagyok biztos.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Csá!

Megoldottam a trafómat. 2 szekunder tekercse van(én hülye eddig nem vettem észre). Abból le is tekertem(2X16VAC->2X12VAC). Így már simán nyomatható róla a VF3. Van még egy pót trafóm is. Az is 2A-es, 2X13VAC-ot ad le. Egy amortizálódott minihifiből szedtem ki(a leamortizálódott enyhe kif. volt, mert a 18W-os hangszóróim szétrohadtak, 2 évig a szabad ég alatt lakott).

Megcsináltam az előerősítőmet, meg a fesz2szer nevű kapcsolást. Hát zúgott is mint az állat. Szerintetek miért??
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 

Talán mert elrontottál valamit
(#) Isti válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
de ha szimmetrikus trafód van, mért kell fesz 2x? Az benn a poén hogy nem kell...
Következő: »»   13 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem