Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   998 / 3959
(#) Doncso válasza kisist1 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Nem azért, de nem egyszerűbb venni a madaras boltba egy digitális időzítőt? Kb 1000Ft. Bedugod a töltődet, és beállítod mikor és mennyi ideig kapcsoljon be és kész is. Bővebben: Link
(#) fantom45 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Hali. Szeretnék építeni egy 2.1 es hangcuccot és hozzá tápegységet. Trafónak jólesz-e ez? Lesz egy 2x10Wos erősítő a mélyközepeknek és egy 15Wos a mélynek. Leszmég egy alul áteresztő szűrő is. A két erősítő 18V ról fog működni a szűrő pedog 12Vról. Jó ez a trafó mindehhez?
(#) storm hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Hali!
Hát ha 18V-ról akarod járatni akkor ez kevés lesz mert egyenirányitás után terheletlenül is csak 17V lesz a kondikban de az az 1-2V eltérés semmi szóval szerintem jó a mélyszűrőtnek a tápját pedig stabilizálhatod 7812-vel és kész
(#) fantom45 válasza storm hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Köszönöm a választ.
(#) DJanosi válasza imi84 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Hat Imi a valaszod amien volt annal bovebbet elkepzelni sem lehet es nagyon de nagyon tanulsagos/ertheto nagyon de nagyon koszonom UDV LEVENTE
(#) FerrGhini hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Üdv!

Valaki véletlenül nem tudja, hogy mi a neve annak a felületnek amit általában alumínium lapokon szoktak kialakítani és leginkább egy hal pikkelyes bőréhez hasonlít, mert sajna elfelejtettem....

Íme egy kis segítség, mire gondoltam, (a műszerfal középső része):

http://www.seriouswheels.com/2008/bc/2008-Bugatti-EB-16-4-Veyron-Pu...60.htm
(#) vicsys válasza FerrGhini hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Trapézlemez vagy esetleg carbon szálas minta. Sajnos nem nagyon látszik...
(#) FerrGhini válasza vicsys hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Ezt a mintát úgy készítik, hogy egy forgó valamit hozzányomnak egy lemezhez újra és újra (lényegében egy oszlopos fúrógépbe csak nem tudom mi az, lehet hogy valamilyen kemény fa....)
(#) mammut válasza FerrGhini hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Majdnem..
A cégnél (Hilti) ilyennel készítik a dekorált lemezeket.
(#) storm hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 200mV bemenetű műszerrel lehetne-e ellenállást mérni(mint a digitális műszerek)? Ha igen hogy?
(#) proli007 válasza storm hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Hello!
Természetesen lehet. Az ellenállást áramgenerátorral (állandó árammal) kell táplálni, és a műszerrel az ellenálláson eső feszültséget kell mérni. (Pld. 1mA-es generátorral, 0..200ohm-ig mérhető ellenállás.)
üdv! proli007
(#) fari14 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok! Egy kérdés: Ha a 25V-ot bíró kondit 6V-tal töltök hány Voltot fogok kinyerni a kondiból? Célom az, hogy 6V- nál ne kapjak nagyobb feszültséget. Az alábbi kapcsolási rajzon épp ezért a balról az első kondenzátor ellőtt vagy után kellene e a 7806-ot bekötni? A választ előre köszönöm.alábbi
(#) mex válasza fari14 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Természetesen nagyobb feszültség nem "jön ki" a kondiból, mint amekkorát rákapcsolsz.
Tudni kellene, hogy mekkora a maximális feszültség amit a generátor szolgáltat. De ha nem több a 25V-nál akkor a 7806 stabilizátort az első kondenzátor után kellene bekötnöd. Az utánalevő kondi egészen kisértékű is lehet, 10-100uF.
Ha egy bicikli világítása lenne, akkor vannak jobb hatásfokú megoldások is ennél, bár azok nagyobb felkészültséget, tapasztalatot feltételeznek.
(#) kisist1 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
de egyszerűbb tényleg

csak nem találtam ilyesmit normál áron. köszönöm a tippet.
mod: most látom ez is 3700Ft+PK

amúgy próbáltam az aksit a töltőn hagyni, de miután feltölt, felmelegszik. A használati utasításban is ez van, hogy ha feltöltött, akkor felmelegszik, és az elektronika leállítja a töltést, de meleg marad
(#) kadarist válasza kisist1 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Ha a feltöltés után felmelegszik a töltő, akkor ott valami nem stimmel. A normál töltés alatt kellene felmelegednie, nem akkor, amikor csak milliamperek folynak ki belőle.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Így van! NiMh akkuknál van ilyen melegedésre leálló töltő. Riasztórendszererekhez inkább zselés ólomakksi lenne a jobb. Ahhoz korrekt csepptöltést lehet készíteni.
(#) fari14 válasza mex hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Eltaláltad biciklire lenne. Szembesültem azzal, hogy a leden 20mAh mehet át külünben kiég, mégha a feszültség nagyobb is mint ami a lednek szükséges.
Valami jobbat, kimondottan kerékpárra valót tudsz esetleg?
(#) unicorn hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Szisztok!
Egy 4.5 V-os váltóáramú lámpát mekkora egyenárammal kell meghajtani, hogy azonos fényerősséggel világítson?
(#) kadarist válasza unicorn hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szia!
4,5V egyenfeszültségről.
(#) imi84 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
jaja de akkor azt is megmondhatjuk hogy miért: váltóáram esetén a feltüntetett feszültség mindig azt a feszültséget jelöli, amely feszültséggel mint egyenárammal az adott váltóáram teljesítményét tekintve azonos. A feszültségamplitúdó gyökketőször ekkora (szinuszos váltóáramot feltételezve), azaz 4.5V AC esetében ez kb +-6.36V
(#) unicorn válasza imi84 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Köszi a segítséget!
A helyzet az, hogy csináltam egy egyenirányítót:
6V trafó, Graetz-híd, sok-sok puffer kondi, 1 Mohm-os ellenállás a kondik kisütésére. Ezt követően LM7805.
Az eredmény az, hogy szépen előáll az 5 V, azonban amint rákötöm az izzót leesik 3.7 V-ra (mért érték), az izzó pedig nem ég eléggé.
Mi lehet ennek az oka?
(#) lapose válasza unicorn hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Pl. kicsi a trafó, az izzó túl sok áramot eszik, nincs hűtve a 7805 és a védelme letilt. Mérj feszültségeket az áramkörben. Ahhoz, hogy a 7805 kimenetén 5V legyen, a bemenetén kb. 7-8V-nak kell lennie minimum.
(#) qvasz2 válasza unicorn hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Idézet:
„Mi lehet ennek az oka?”

Például az, hogy a választott stabIC-nek legalább 7,5V kell a helyes működéshez! Neked nyilván nincs annyi, amikor az izzó is rajta van. Üresen (terhelés nélkül), még éppen van annyi, ezért mérhetsz 5V-ot.
Érdemes lenne megmérned terhelve (izzóval), a stabIC előtti feszültséget (a pufferkondin).
Pontosan milyen izzót is használsz, mert ez a 4,5V váltó ez nekem nem ismerős?
(#) zenedoboz hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
tudna e valaki segiteni egy LG dvd irót szeretnék beépiteni egy házilag gyártot erösitöbe. tehát a gond az az hogy nics play és next gomb rajta, szerintem az interface csatlakozáson valahogy meglehetne oldani de hogy
elöre is köszönöm a segitséget
(#) RJ411 hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Hello

ennél a négyszögjelnél mi annak a jelenségnek a neve ott az elején ?

1Khz TTl kimenet.
(#) kadarist válasza RJ411 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Túllövés, belengéssel.
(#) Lozsa hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Kész nyákot mivel szoktátok bevonni a tartosítás ill. környezetnek ellenállás érdekében?
(#) kadarist válasza Lozsa hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Nitrolakkal vagy fenyőgyantával. A lakk jobb, de nehezebb utána forrasztani a lapra.
(#) bancsi15 hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Ennek a hangszórónak hány mm2-es hangszórókábelt ajánlotok?

Köszi
(#) Yulianus hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy LCD kijelzőm, a hozzá tarozó panelon pedig van egy video jel bemenet és több táp bevezetés is.
A kérdésem a következő: melyik csatlakozóra mekkora feszültséget kell adnom ahhoz, hogy a rákötött videójelet megjelenítse az LCD?
A panelon lévő IC-k tápfeszültsége 5V, de a háttérvilágításhoz nagyfeszültséget előállító részről nem tudom, hogy mekkora feszültségről megy, illetve ennek külön GND-je is van.

lcdvd-100.JPG
    
Következő: »»   998 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem