Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábeli zűrzavar, avagy a drótok, alkatrészek hatása a hangra
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   8 / 79
(#) petemazi válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 27, 2010
RG59-es koax jól szól. Viszont jack csatiba nem fog beleférni.
(#) pucuka válasza petemazi hozzászólására (») Szept 27, 2010
Van vékonyabb is, RG 174 U, az csak 2.6 mm átmérőjű, és elég hajlékony is. Csak drága.
Még mindíg kisebb a méterenkénti kapacitása mint a mikrofonkábelnek.
(#) petemazi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 27, 2010
100%, hogy a hangjuk nem egyezik.
(#) pucuka válasza petemazi hozzászólására (») Szept 27, 2010
Miért te már hallottad a koaxkábel hangját ? Az RG 6 -nak van jó hangja ha megsuhintom, elég egy méteres darab.
(#) petemazi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 27, 2010
Most is koaxon futkosnak az elektronok a hangkártyámból a végfokba..
(#) Rober_4 válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 27, 2010
Nekem volt egy gitárkábelem legyártva koaxból, egy picit merev volt, talán ezért, de nem szerettem. Most már nem emlékszem pontosan, de mintha bizonyos erősítőknél kopogott volna a vezeték, amikor ütögettem az oldalát...
(#) Action2K válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 27, 2010
Az csak attól volt, hogy átadta a rezonanciát a gitártestbe, az meg a húroknak, a hangszedő meg beszedte. Ajánlatos oda jófajta szilikonkábel. Nem olcsó, de mintha ott se lenne.
(#) pucuka válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 27, 2010
A mikrofonkábel (ebből a szempontból a gitár kábele is az) nagyon fontos tulajdonság a hajlékonyság. Ha merev össze tud szedni sokminden környezeti zajt, pl. a talajon való súrlódásból, de akár ahogy Laci említette még "mikrofóniás" is lehet. Ezért jó a szilikonkábel ilyen helyre, de meg van az az előnye is, hogy még télen is "össze lehet szedni".
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 27, 2010
az én koaxkábelem kicsit vékonyabbas fajta, elég hajlékony, csak annyi baj lehet h nem réz hanem alu, ez nagy baj?
(#) pucuka válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 27, 2010
Hát, az elég gáz. Az RCA csatlakozó forrasztott kötésekre lett kitalálva. Mivel az alumíniumot elég nehéz forrasztani, nagy az esélyed, hogy kontakthibás lesz, már ha a csatlakozó egyáltalán kibírja.
(#) szamóca válasza pucuka hozzászólására (») Szept 27, 2010
Vagy vesz ilyet.

RCA.jpg
    
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 27, 2010
A kábel típusa ericsson cables tzc 750 05

Úgy oldom meg hogy rca-ra forrasztom és egy ilyen rca-jack átalakítót használok
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Szept 27, 2010
Erre szoktam mondani, hogy lehet mercivel szántani, de . . .
Egy ilyen csatlakozóba alu -s koaxkábelt . . . hááát. . .
(#) szamóca válasza pucuka hozzászólására (») Szept 27, 2010
Hidd el nem érdemel jobbat. Nekem van, de aki kitalálta, sohase használjon mást. Arra jó hogy egyszer összedugd a cuccod, de imádkozz soha ne keljen szétszedned.
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 27, 2010
Vagy megmozdítanod?

Bár legalább nem lesz oxidos a csati érintkezőfelülete.
(#) pucuka válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 28, 2010
Ha az a kábeled van, amit leírtál, akkor honnan vetted hogy alu árnyékolású? Az adatlapot nézegetve, ez egy kettős, ónozott rézszövet árnyékolású 5.6 mm -es koax kábel, 67 pF/m kapacitással. Ezért egy kissé merev is, de jól forrasztható. Léteznek hozzá tervezett csatlakozók is, BNC, és jack is.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 28, 2010
köszi mindenkinek, megfogom csinálni
(#) karpi hozzászólása Szept 29, 2010
The Audio Critic

Egy tenyleg komoly szak kiadvany!

Peter Aczel editor and Publisher

The Wire and Cable Scene:

facts,Fictions,and Frauds

Part II


Bővebben: Link

A cikk lejebb van.az 51 -edik oldalnal.

Ez a download oldal innen lehet tobb peldanyt letolteni 16 -tol 29-ig .
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 29, 2010
Esetleg így, mert a többi része hasznos információt nemigen tartalmaz.

Bár a koaxmadzag IC alkalmazásáról ebből sem tud meg semmit a kérdező.

1.pdf
    
(#) karpi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Van ott egy utalas ,tanacs egy koax hasznalatara ami olcso es megfelel ..a cikk vege fele ahol arrol van szo hogy "mit is tehetunk" Egy valami RXYZ kabel ra kell keresni es talan vannak adatok.

Azert jo elolvasni mert lattam olyat hogy vett egy haver 200$-oe 2 x 4m hangszorokabelt egy semilyen hangszereleshez abban a remenyben ghogy most nagyon "transzparens" hangot hall majd.

Egy masik erdekes cikk a Jo fiuk es a Rossz fiuk ..
Erdekes hogy a Martin Colloms audio guru-t nem tette e rossz fiuk koze.( heheh).
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 29, 2010
Ez?
Idézet:
„lChris Russell, master-mind of the Bryston amplifier company, recommends RG-8 coaxial cable, which is lower in inductance than spaced 2-conductor types and only slightly higher in capacitance (meaning that the 10-meter profile would fall somewhere between Figures 4 and 5), has a 13-gauge center conductor, and costs 42 cents per foot at Radio Shack. Now that sounds good to me.”


Hááát, ez a szubjektív vélemény, ami egy másik ismeretlen rendszerben levont következtetésen alapul, nem sokat jelent most.
(#) karpi válasza karpi hozzászólására (») Szept 29, 2010
The Good Guys in the White Hats and the Bad Guys in the Black Hats: a Guide for the Perplexed.

Bővebben: Link

(bocs a cimet tettem a link helyett)
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 29, 2010
Mennyiben lényeges ez számunkra?
(#) karpi hozzászólása Szept 29, 2010
Gyengebbek kedveert .

A "feherkalapos" urak majdnem mind elenjaro audio kutato/fejleszto csoportok vezetoi vagy tagjai .
Odavan irva a nevuk ,igy ra lehet keresni a munkaikra leirasokra cikkekre amiben nincs mese es kommersz erdek.

A "fekete kalapos " urak meg inkabb ujsagirok akik kacsakat eregetnek jo penzekert .

Martin Colloms audio guru aki nincs a listan egy hires/divatos audio cucc kritikus . A Stereophile ( freketekalaposok kozott dolgozik oigy erdekei ...?)
M.Colloms.Egy kabeles cikk

Meg lehet keresni az altala kimert tobb hires kabel meresi adatait .Es rengeteg cikket.

Aki HiFi vagy altalanban audiotehnikaval foglalkozik kell tudja kit olvasson ..
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 30, 2010
Linkwitz is a fehérek között van, mégis elkövet néha alapvető butaságokat, ellenben pl. Martin J. King nincs rajta, viszont ettől még TL ügyekben megkerülhetetlenek az általa leírtak.

Persze arra is gondoltam, hogy az aktuális témához ez sem kötődik.

A "gyengébb" és hasonló jelzőket szerintem inkább hanyagold. Nem vagy olyan helyzetben.
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 30, 2010
Nem kell hanyagolnia. Igenis én gyengébb vagyok angolból, s ezért nem is ástam magam bele, hogy átolvassam. Annyi lejött belőle, hogy vannak a jó-fiúk, akiket nem szeret az iparág, mert igazat mondanak, s evvel egyes termékeket "leminősítenek", és vannak a rossz-fiúk, akiket nagyon szeret az iparág (s ezért van, hogy fizet is nekik), mert hazudnak (elferdítik a valóságot), s evvel eladhatóbbá teszik a néhol még az átlagnál is silányabb termékeket. Ez nem más, mint marketing háború.
Régebben sok, többféle szakmai magazint olvastam, de egy idő után meguntam, hogy a címlapon hirdetett tesztgyőztes termék épp annak a cégnek a terméke volt, amelyik a teljes A4-es hátsó oldalra vásárolt reklámfelületet. Emellett az informatív, lényegre törő tartalmak is fogytak, s reklámok vették át a helyüket. Tudom, meg kell élniük valamiből, de reklámújságra én már nem adok ki pénzt, ezért egy előfizetőt már vesztettek is.


Visszatérve a témához, Karpit idézve:
"Aki HiFi vagy altalanban audiotehnikaval foglalkozik kell tudja kit olvasson .."
(#) karpi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 30, 2010
TL a kabel is tobbek kozott.

Bővebben: Link
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 30, 2010
Ettől függetlenül, van, aki nem ír(t) újságba, és mégis fontosabb ismeretek fűződnek a nevéhez, mint egy-két "jó"hoz.
(#) pucuka válasza karpi hozzászólására (») Szept 30, 2010
Mi túró megint ez a ködösítés, hogy TL kábel? Van tisztességes magyar neve, tápvonal (kábel, elmélet).
Lehet vitatkozni, mert azt mindíg lehet, de nem kéne mellébeszélni. Tápvonal akkor lesz két szál drótból, ha a fizikai hossza kezd összemérhetővé válni az átvinni kívánt legmagasabb frekvencia hullámhosszával. Ilyen est, amikor a hangtechnikai berendezések távol(abb) vannak egymástól. Ezért vannak a professzionális berendezéseknél használva a kisszintű jelek átvitelére a 600 ohmos szimmetrikus kábelek illesztett lezárással, illetve a nagyszintű (hangsugárzók) meghajtásoknál a 100 V -os hálózat. Ilyenkor bizony elő kell venni a tápvonalak ismereteit, pláne ha nem korrekt illesztett körülmények között alkalmazzák. A hullámhossznál sokkal rövidebb tápvonalak esetén a kábeljellemzőket, méterenkénti ellenállást, kapacitást, és induktivitást kell használni.
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 30, 2010
Inkább tápvonal, de ez már megint kevéssé tartozik ide, fél méteres madzagnál, hangfrekin.
Következő: »»   8 / 79
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem