Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Szia.
Igaz nem engem kérdeztél de azért elmondom,hogy a végtranyó párok Q15-től Q18-ig vannak számozva.Ott van elég egyértelműen a rajzon. A cserével valószínűleg nem oldódik meg a gondod mert lesz ott más probléma is add oda valaki szakembernek javításra inkább!
Üdv mindenkinek!
Az általad keresett végfokok pozició számai amit a panelon találsz az alkatrészek mellett! Az egyik oldalé:Q515 Q517 másik oldal: Q516 Q518 . Meghajtókat amit még mérj át !Q514 Q512 Q511 Q513 ezek mellet elenőrizd a diódákat ellenálásokat ! Üdv
Szerelőhöz nem nagyon akarom vinni mert nem érne az egész erősítő annyit amennyiért megcsinálná...
Szia, az igazából rosszul közelíted meg a dolgot. olyan nincs , hogy érdemes. Ha rossz cserélni, ha jó maradhat. Persze még mielőtt kicserélnéd az összeset, ajánlom figyelmedbe ezt. Bővebben: Link. Különös tekintettel a tranzisztor részre. Jó pár forintot megspórolhatsz vele. A meghajtó tranzisztorokat is és az emitter ellenállásokat is illik ilyenkor ellenőrizni. Ha minden ok, akkor a szokásos erősítő élesztős, lámpás megoldást tessék alkalmazni első bekapcsoláskor.
szokásos erősítő élesztős, lámpás megoldást tessék alkalmazni első bekapcsoláskor.
Erről tudnál mondani valami pontosabbat?
Persze, a hálózati biztosíték helyére beteszel egy 60w-os izzót áramkorlátnak.
Ezen azt hiszem nincsen hálozati bizti...de ez miért is lenne amúgy jó? Hiszen áramot kap.
Hogyne lenne. A primer körben kell lennie. De tökmindegy, akkor köss sorba vele egy izzót. Az áramkorlátozás a cél. Azért jó egyébként, mert ha jópénzért megveszed bele a végranyókat, bekapcsolod, de valami még nem teljesen jó, és zárlat keletkezik, akkor megfogja a trafót, hogy ne süsse el az új végtranyóidat.
áramkorlátozás a cél
Ez azt jelenti, hogy kevesebb áramot fog kapni nem!!?? És akkor ez miért lesz neki jó?
DDD Még ezt az egyet ird le légyszí. De amúgy szerintem eladom igy. Kb. mennyibe lehetne??
Na , akkor leírom mégegyszer. Megveszed bele az új végtranyókat, beteszed, de még valami nem stimmel, mondjuk nem mérted ki a meghajtást, esetleg zárlatos, teljesen kinyitja bekapcsoláskor a végtranyókat, ha nincs áramkorlátozás, mi történik? Elfüstölöd az új végtranzisztoraidat. De ha benn van egy izzó a primer körbe, akkor a nagyobb áramfelvétel következtében , világítani fog, azaz áramkorlátozás gyanánt megvédi az új végtranyóidat, meg egyáltalán az egész cuccodat, így lehetőséged van tovább keresni a hibát, anélkül, hogy újra leromboltad volna ,amit eddig megjavítottál . írtam privátot, tessék elolvasni.
Hello!
Az előző kérdésemre nem kaptam választ, de leirom újra, egy kicsit máshogyan Olvastam, hogy magát a jelet többféle módon is fel lehet erősiteni. De pontosan nem tudom, hogy mennyire bő a választék, tudna ebbe valaki segiteni nekem? IC végfok, trafó-ról halottam eddig, és érdekelne, hogy melyiknek mik az előnyei - hátrányai, valamint hogy gerjed-e.
Szia! Erősíteni csak aktív elemmel lehet. Ez lehet IC, tranzisztor, vagy elektroncső. A trafó csak transzformál nem erősít.
Dehogynem. A feszültség feltranszformálását feszültségerősítésnek hívják. A transzformátor ugyanakkor tud áramot is "erősíteni", csak a kettőt egyszerre nem, tehát teljesítményerősítésre képtelen, passzív elem lévén (nonenergikus elem, ez azonnal látszik a rendszermátrixából is ).
Idézet: Hol? Transzformátornál? Talán áttétel..Bővebben: Link „A feszültség feltranszformálását feszültségerősítésnek hívják.”
Értem, de még mindig nem tudom, hogy milyet kellene összerakni
Melyik lehet az, amelyik szépen szól, nagy teljesítményt el lehet vele érni, és nem gerjed. A cél az lenne, hogy AUX bemenetet csinálni rá, igy mondjuk számitógépből kijövő hangot erősiteni. Meg gondolom kell valami külön táp is.
-Szeretnék egy autót, ami szép, erős, és gyors, és nem zörög lötyög semmi rajta. A cél az, hogy egy vonóhorgot hegesztek rá, és utánfutón téglát hordok vele.
Körülbelül ilyen kérdést tettél fel. Egyetlen fix kiindulási adatot nem adsz meg a kérdéses végfokot illetően, mindössze annyit, hogy PC-hez kell.
Kezdésnek építs TDA2030-at. Látom komoly hiányosságaid vannak az elektronika terén.
A TDA 2030-nak van topikja: Bővebben: Link Itt kapsz segítséget, van kapcsolási és panelrajz, valamint a tápegység kialakításához is kapsz segítséget. Olvasd végig a topikot!
Egy kis segítség kellene...TDA7490 D osztályú végfokot építettem meg, és meg se nyikkan. Zárjuk ki a forrasztási hibát, a nyák hibát, és alkatrész hibát. Alkatrészeket lemértem mielőtt beültettem, kivéve az IC-t de az meg elvileg tök új. Nyák nem zárlatos, és nem szakadt sehol. A forrasztás meg szép és tökéletes mindenhol.
Van rajta stand-by kapcsoló meg van rajta mute kapcsoló, és szerintem ezek viccelnek meg engem. Bár az összes létező kombinációban próbálkoztam már, és semmi életjelet nem mutat. Bővebben: Link Itt van két kép róla, hogy ne a levegőbe beszéljek, de gyakorlati jelentősége nem nagyon van a képeknek. +-20V-ról indítom, és nulla áramfelvétele van. Az IC adatlapja itt látható: Bővebben: Link a figure 1. test and application circuit-et építettem meg. 3 alkatrész érték eltéréssel, az induktivitás 30uH helyett 47 lett, az 53,2kohm meg 51kohm, és van benne még egy 130k ohm, az meg 135k lett. Minden más tökéletesen egyezik. A mute és stand-by kapcsoló szerintem nyitott állásban kell legyen, és úgy kell működjön, de mint írtam, már minden verzióban próbálkoztam vele, és semmi eredmény. A 12-es lábon +5,5V van a 16-os lábon meg -5,5V ahogy lennie kell, pontosan + és -5V-ot ír az adatlap oda. mást még nem mértem, és nem is tudom mit mérjek. Miket mérjek ami segíthet a hiba beazonosításában?
Köszönöm, el is készítettem
Végre van hangerőszabályzóm! 1 éve várok erre a csodás pillanatra..
Igen, nem adtam meg semmit, mert ebbe a témába még nem merültem bele, szóval nem tudom még, hogy mit-hogyan. A suliba majd a 2. félévbe csinálunk erősitőt, de addigis meg akarok próbálni egyet itthon.
Gratula! Van egy pontos, örök életű, kiváló együtt-futású szabályzód!
De azt csak tudod milyen hangsugárzót hajtanál vele, milyen impedancián, milyen teljesítménnyel, milyen forrással?
Az én problémám megoldódott, de egyúttal be is került a halott projektek közé. A probléma a nyák vonalvezetése volt, a mute rossz helyre csatlakozott (mégiscsak nyák hiba volt, ez van amikor nem ellenőrzi az ember a kapott dokumentációt), ezt kijavítva, már pöcc-röff ment. Viszont az induktivitás szórt és próbáltam árnyékolni egy nyáklemezzel...a többit ki lehet találni Így olyan 5 perc életű volt ez a végfok, és generátorról hallottam is a hangját, meg láttam a szép szinusz jeleket.
Szia, én azzal kezdeném, hogy a kapcsi rajz alapján átnézném, hogy minden olyan IC kivezetésen megvan-e a megfelelő táp, aminek lennie kell. Illetve az IC-hez vezető táp vonalakat átónoznám, mivel ott elég nagy áramok is kialakulhatnak majd. (Csúcsban.) A 11-es és a 15 ös IC kivezetésen egy RC tag van. Tehát azt szkóppal mérve egy RC időállandójú frekit kell mérned. Ha így sem indul el, akkor holnap személyesen majd én is ránézek. (Amíg megírtam ezt az üzenetet meg is oldódott a probléma.)
De nagyon sajnálom azért, meg hallgattam volna valójában...és poén még benne, hogy nem is az induktivitás szórt ...hanem volt még egy hiba a nyákon, és egyik kondi így nem szűrt semmit mert át volt kötve...Kezdem megérteni az Alkotót amiért mindenhez saját nyákot készít.
Zoli nem téged hibáztatlak , de tudod nyitott szem !
Így nem kell mindenhez saját nyák miért kellene , semmi szükség rá , ha viszont valakinek ez örömöt szerez akkor ám legyen ja meg ha van rá ideje . |
Bejelentkezés
Hirdetés |