Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 375
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hol van a kivezetéseknél test?
Ha egymás tetejére rakok tápokat és a dobozok össze érnek akkor meghal?
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Figy attól, mert nem tudtad régen, hogy az ATX tápokat össze kötöd akkor nem nyereség; hanem veszteség lesz belőle, az nem azt jelenti, hogy nem tudom.
Tudom hogy az ATX tápokat nem lehet sorba kötni. Pont hogy azért, mert különböző amperen dolgozik a +12V és a -12V.
(én most csak a 12Voltos kivezetéseiről és a testről -dobozról- tettem emléítést)
Ami van 16meg 24 PIN-es csatlakozója, hát arra már fene se emlékszik miféle áramokat ad le ott.....
(#) voodoo hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Ez egy pont ugyan olyan dolog amiért -később- rá jöttem, miért nem köthető sorba azonos, de különböző színű pl smd led. 12 voltos mind a kettő, de a kék erősebb áramot vesz fel mint a piros (más frekin világít) és kinyírja a pirosat. Egyesével ment mind a kettő 12 Voltról töltővel, de ha rátettem még egyet tuti kinyírta vagy a zöldet vagy a pirosat. Bosszantó volt, hogy a pirosra sok ellenállást kellett zárnom hogy "fojtsa" amit a kék felvesz ampert.
Rengeteg ledet kinyírtam amire rájöttem, hogy más amperen dolgoznak.
De jelen esetbe és a kérdésem azt tartalmazza, hogy azonos teljesítményű és feszültségű tápok össze kötése.
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
A rajzodon( Bővebben: Link ), a tápok középkivezetései össze vannak kötve, így azokat azonos potenciálra hozod, ez lesz a tápegység középkivezetése. De pont ezért mert összekötötted, mindhárom táp azonos potenciálon van, ezért bármelyik +35V és -35V-os kivezetése közt 70V különbség van, ezért ha bármelyik negatívat összekötöd bármelyik pozitívval, füst lesz az eredmény.
Csak úgy kötheted sorba őket, hogy a tápok középkivezetéseit nem kötöd össze.
De még ekkor is lehet gond: A nagyobb teljesítményű tápok primer oldali védőföldjét sokszor összekötik a szekunder oldal testpontjával(ilyenek a PC tápok is). Ha mindhármat bedugod földelt konnektorba, hiába nem kötöd össze a szekunder oldali kivezetéseket, azok mégis azonos potenciálon lesznek, mert a konnektor védőföldjén keresztül záródik az áramkör.
Ilyen esetben a két szélső tápot földfüggetleníteni kell, az érintésvédelmi előírások betartásával, mert gondolom te sem azért akarsz erősítőt építeni, hogy valakit agyoncsapjon.
De még ezután sem biztos, hogy probléma mentes lesz a három táp együttműködése, de ezt már csak próbával lehet eldönteni.

táp.gif
    
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Idézet:
„Pont hogy azért, mert különböző amperen dolgozik a +12V és a -12V.”

Ha földfüggetleníted, össze lehet kötni, de terhelni csak a kisebb áramú tápág erejéig szabad, jelen esetben a -12V általában 1A-ig terhelhető, tehát a maximális kivehető áramod 1A lesz a feszültség pedig két táp esetén 4*12V=48V.
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Jaaa értem már mit mondasz. Így már világos. De 2 darab táp esetében még a két +35 és -35 volt (közép) lenne a test. Idáig oké. De nekem 3 darab tápom van aminek a közepe a "köztes" közép kivezetés? Hol lenne egyáltalán? Mert így már én se értem.
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Az ezelőtti hozzászólásban ott a rajz( Bővebben: Link ).
A középső tápod "0"(test) kivezetése lenne a teljes erősítő test pontja. A másik két táp testpontját nem kell bekötni sehova. De mint írtam ez is csak akkor fog működni, ha a két szélső táp földfüggetlen.
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
...Még csak most jelent meg a Te rajzod szerinti kapcsolás.
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszi a választ.
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szívesen!
(#) smiler79 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Sziasztok,

Szinuszos kimenetű 3 fázisú frekvenciaváltó kapcsolási rajza van valakinek 22kVA-es trafó meghajtásához kéne, nem motorhoz!
(#) smiler79 válasza donder hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Szia,

Van egy pár Blaupunkt rádió komplett rajzom, az jó lehet neked, ha érdekel küldj privit!
(#) Dániel X hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Sziasztok!

SG-U micro hifihez keresek kapcsolási rajzot. Előre is köszi!
(#) smiler79 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Grundig Finearts CD1000 kapcsolásirajza nincs valakinek, elég bonyi, úgyhogy nem szeretném visszarajzolni!
(#) telectro hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Sziasztok.

Videoton RT 7300S rádió tunerhez keresek kapcsolási rajzot. Köszi.
(#) IANCSI válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
semivel mert olcso
(#) peter1995 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Hello.Valami ilyennek a rajza kellene.Fontos hogy +5 és +15V között legyen a tápfesz.És 0-150C0-ig mérjen.
(#) mindenes válasza telectro hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Hello.
Mert google a barátom Bővebben: Link
(#) Sebi válasza telectro hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Tessék.

RT7300.gif
    
(#) telectro válasza mindenes hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek.

Nekem nem barátom a gogle csak használom.

Az óra kijelzésében több szegmens is egyszerre világít. Most akkor neki is látok megcsinálni.

Mégegyszer köszönöm.
(#) guliver83 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy Ford CD Rádióhoz keresnék kapcsolási rajzot
Ford 6006E cd rds eon
(#) kelemenzsolt hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Én még kezdő vagyok. Szeretnék az autóba csinálni egy TFT kijelzővel ellátott kamerát. Ezen azt értem, hogy a kamerát valahogy felszerelném az autó hátuljára, és a kijelző meg a műszerfalon lenne valahol, és parkoláskor látnám, h mennyi hely van még mögöttem, ehhez szeretnék jó ötleteket kapcsolási rajzokat, javaslatokat... köszi
A TFT kijelzőt egy digitális fényképezőgépből venném ki.
(#) Doncso válasza kelemenzsolt hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Vannak olyan dolgok, amiket nem érdemes építeni, kamerát kb 3000Ft ért kapsz, ennek csak 12v-kell és adja a kompozitiv jelet, abba nem vagyok biztos, hogy a kamera TFT fogadná egyből a kamera jelét, talán valami kis kijelzővel kellene próbálkozni, ami fogadni tudja a kompozitiv jeleket.
(#) Csupasz hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok
Keresek egy egyszerű,gyorsan utánépíthető sinusgenerátor rajzot.
Kérem, ha van valakinek segítsen
(#) MaTe193 válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hali!
Itt egy igen egyszerű:Bővebben: Link
Máté.
(#) Doncso válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hangkártyás nem jó?
(#) kelemenzsolt válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hát jó, oké, köszi
(#) Dániel X hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Üdv!

Pic és társai nélküli egyszerű vagy nem túl bonyolult óra kapcsolási rajz létezik e?
(#) Expedient hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresem a Mitsubishi FR-S520S-0.4K-EC user manual-ját.

A neten hasonlót találtam, de az a 0.1K-é volt....

Ha valaki tud, segítsen......

Ex
(#) kadarist válasza Expedient hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szia!
Ezt nézted mát? FR-S520S-0.4K-EC
Következő: »»   145 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem