Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   77 / 221
(#) dollerakos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Akkor rendben, persze, én is azt mondom, ne legyen földelés, nem is szükséges és még zavart is be tud nyalni a gép... A sub-ládám földelt volt, egészen addig, amíg ki nem vágtam belőle a föld-vezetéket, mert búgott tőle rendesen minden + a koaxon a UPC is rendesen bekavart....

Köszi.
(#) lamalas válasza cornel hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Idézet:
„Szerinted a 100mikrósnál is célszerű lehet ezt használni?”

Teljesen feleslegesnek tartom a bipolaris kondit. Egy jo minosegu, low esr elko + 100nF tokeletesen ellatja a feladatat. Abban a pozicioban a kondi egyebknet is csak hidegito szerepet tolt be, rajta hangfrekis jel nem megy. Ahogy irtam a kondi mindket vege valtakozo aramu szempontbol foldponton van.
(#) Kovidivi válasza anubis hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia!
Nagyon szép lett az erősítőd! Az üveglapot hogy rögzítetted? Én nem láttam semmi csavarozást... Köszi!
(#) cornel válasza lamalas hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Köszönöm,akkor kap egy Rubycont.
(#) anubis válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Hello

Köszönöm a dícsérő szavakat. Sok munkám fekszik benne, lakótelepen lakom és az egész megmunkálás egy hokedlin csináltam egy táska szerszám segítségével még satum sincs csak két pillanatszorító. Alig látta pár ember a családból de semmi építő jelleg csak szép a színe és hasonlók. Ezért is számít nekem a Te és a fórumozók véleménye nagyon. Mind pozitív vagy negatív legyen is.
Még egyszer köszönöm.
A fedőlap nincs rögzítve jól látod, csak be van sülyesztve az oldalak szintjére, ez egy olyan erősítő amit nem hordoz el a házibulikba az ember (meg már amúgy is kinőttem belőle) hanem téli estéken a kis foteljából borozgatás mellett elhallgatja rajta kedvenc számait és még a fűtésbe is besegít
(#) stihl hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Üdv

Lázat kaptam énis, eme csodálatos erősítő megépítéséhez, egy tutira működő nyáktervet megköszönném ha mellékelne valaki a 2000res verzióhoz, csak érintőlegesen olvasgattam a topicot, időhiány miatt, ezért is "kunyerálok" tervet, mert még időm sincs tervezni:S
Előre is köszönöm.

Gergő
(#) CIROKL válasza stihl hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Nem kell kunyerálnod itt megtalálod a keresett JLH tervet , időt kell szakítani rá és kb 2 perc .
(#) stihl hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Igen, menet közbe mélyebben olvasgattam, úgydöntöttem megépítem a hapro féle nyákot, csak ültetési rajzot nem találtam hozzá, igen tudom, megvan cimkézve, de mégsem ugyanaz mint egy ültetési rajz.
(#) cornel hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Üdv
A 2000-es verziót építem.
31Volt 2Amper beállításban 4Ohmra.
Az R4 hány Ohmos legyen? 150-100-47 ?
C5-re 2db párhuzamosan kapcsolt 220mikrót terveztem.
(#) lamalas válasza cornel hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Idézet:
„Az R4 hány Ωos legyen? 150-100-47 ?”

Ezt elore nem lehet megmondani. Fugg a vegtranzisztorok betajatol is. Neked kell majd kikiserletezned a megfelelo ellenallas erteket. Indulj a nagyobbtol es cserelgesd az ellenallast ... vagy inkabb hasznalj nagyobb teljesitmenyu huzalpotmetert, hogy konnyeden be tudd allnitani a neked megfelelo nyugalmi aram erteket. Amikor beallitottad es az erosito stabilan tartja a munkapontot akkor kapcsold ki az erositot, forraszd ki a potmetert es merd le a beallitott erteket es azzal azonos erteku fix ellenallassal helyettesitsd a potmetert.

Idézet:
„C5-re 2db párhuzamosan kapcsolt 220mikrót terveztem.”

Nagyszeru
(#) cornel válasza lamalas hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szia!
Ok. Az RV1-el meállítom a nyugalmi áramot,de az R4 az fix.
Itt a rajz : http://www.tcaas.btinternet.co.uk/jlh2000.pdf
(#) lamalas válasza cornel hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Jah ... vagy ugy! Akkor azt ajanlom, hogy kezd a nagyobb erteku ellenallassal a kiselretezest. Ha sikerul azzal beallitanod akkor nem kell tenni semmit. Ha nem sikerul akkor csokkentsd az ellenallast es ugy probald meg beallitani. De ne felejtsd el visszaallitani max. allasba a potit mert ellenkezo esetben hirtelen nagyon nagy aram is elkezdhet folyni az aramkorben!
Amugy az 1.2k-s poti kicsit talan sok oda. Ha van kisebb (500-1000ohm kozotti) huzalpoti akkor inkabb azzal probalkozz.
(#) stihl hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok

Azt szeretném kérdezni hogy a hapro féle nyákon, a meghajtótranyók hogy helyezkednek el? A rajzon az 1k poti mellett közvetlen balra található az lesz elvileg az eredeti kapcsolásban 2n1711 meghajtotranyo nemde? amit én 2n2219A tipussal helyettesítek, ha jó hozzá, ami pedig a 220k potitol rögtön jobbra található az lesz a bc212 ha mindenigaz, de megkérlek benneteket erősítsétek meg gondolataim.

JLH beult.pdf
    
(#) hapro válasza stihl hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Nézd meg ezt a rajzot: Bővebben: Link
Ez szerint nézve a beültetést:
a T4 a 220k poti mellett van, a T3 meg értelem szerűen a másik jelöletlen.
Egyébként annyi kondit a bemenetre fölösleges tenni, csak ez a próba terv került fel ide...
(#) stihl válasza hapro hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Először megépítem ilyen "deszkamodellként" ha tetszik a hangja akkor dual mono kivitelbe megépítem énis, bár sok dícséret elhangzott róla, mégis csak az a ényeg hogy nekem tetszen
Ha elkészültem vele, írok pozitiv esetleg negativ kritikát.
(#) stihl hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok
Elkészültem énis eme csodával, nagyon tetszik, nagyon jó.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget srácok, nagyon boldog vagyok
(#) hapro válasza stihl hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Képet esetleg láthatunk?
(#) stihl válasza hapro hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Üdv
Jövő hét folyamán, villantom megígérem, sajnos mostanába elég elfoglalt vagyok:S, de meglesz ígérem
Köszi mégegyszer mindent.
(#) anubis hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Hali mindenki.

Szerintetek megvalósítható egy olyan erősítő amiben két különböző végfok helyezkedik el?
Tehát egy dobozban két végfok.

Mondom a gondolataimat Pl egy 75 wattos jlh a hangerőért és egy A osztályú a profi minőség kedvéért?
Egy relével pedig váltható lenne hogy most melyik is kap tápot és bemenetet?
Értelme csak annyi hogy spórolnék egy dobozolást.
Valaki készített már ehhez hasonlót?
Egyenlőre csak elméleti az egész.
(#) bakos13gab válasza anubis hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Megoldhatónak biztosan megoldható. Azért szerintem úgy kell kötni, hogy a másik végfokot teljesen leválasztja, tehát a kimenetét is. Értelme szerintem nincs. Vagy forgókapcsolóval oldod meg, vagy relékkel. Szerintem bonyolult és pl. egy A osztályú végfok óriás bordája felesleges az AB-nek. A sok kontaktus pedig ebben a formában feleslegesen ront(hat) a hangminőségen. Olyan dobozt kéne építsél, ami a be és kimeneteket is lépteti, valamint tápot ad a megfelelő végfoknak. Feladatnak nem rossz, de szerintem nem véletlenül nem épít ilyet senki. Annak már több értelme van, hogy esetleg a tápot rakod külön dobozba. Igaz, így még egy dobozt kell építened, de megspórolhatod a trafók és pufferek árát (Építhetsz egy nagyon jót). Talán a trafó sem szórja meg a végfokot, de valójában ez is nehézkes, ha váltogatod a végfokokat rajta. Én ezt terveztem, de még nem volt érkezésem megépíteni.
(#) walter válasza anubis hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia!
Lehet nem ismerem,de van 75W-os jlh?
Amit kérdeztél lehet,de jókora doboz lesz a hűtések és a tápegységgel.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Hát ha jobban belegondolok és csak egy doboz spórolása a cél, akkor nem éri meg. Minőségi alkatrészekkel összehozni egy ilyen egységet sokkal több munka és ráfordítás mint pl. a 75W-os JLH dobozolása. A trafót meg mondom, hogy külön táppal tudod megspórolni. Mondjuk szerzel egy olyan trafót, ami 2*24V. Ezt fullra elkészíted két tápágnak és csak az egyenáramú részt vezeted ki, mondjuk banándugóval. Ekkor hajthatod kvázi monoblokkosan vele a 10W-os JLH-t és szimmetrikusan a 75W-osat is, bár ahhoz picit kevés lesz a feszültség, de pl. egy IC-s LM3875-höz pont ideális.
(#) bakos13gab válasza walter hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Van. Már rákérdeztem, de nem nagyon reagáltak rá az emberek. Valószínűleg nem annyira népszerű. Az Ágoston könyvben benne van. Itt vaki el is készítette: Bővebben: Link
A kapcsolási rajzra meg úgy bukkanhatsz, ha beütöd a google-be.
(#) Kovidivi válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Jól láttam, hogy ennyi hűtőborda van egy A osztályú 75W-os erősitőn? Szerintem még a normál 10w-os kapcsolásnál is felforrnának...
(#) CIROKL válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A JLH75 az nem A-osztályú erősítő.
(#) Kovidivi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Belém volt rögződve, hogy JLH = Class A. Igy már reálisabb a borda mérete, de nincs túlméretezve, az biztos.
(#) lamalas hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
A JLH nevet sajnos sokan a klasszikus A osztalyu 10W-os erositovel azonositjak (a tema nevadoja is pont ebbe a hibaba esett) pedig John Linsley Hood szamos mas erositot is tervezett. Ezek kozul az alabbi linken talalhato nehany teljesitmenyerosito:
JLH power amplifiers
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Igen igen. Írnom kellett volna. Ez AB osztály.
Már egyszer elterveztem, hogy megépítem. Ami igazán visszafogott benne az a megfelelő trafó hiánya (na meg a csöves mizéria). Gondolom elmenne 2*28VAC-os trafóról is.
(#) stihl hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok

Íme az ígér képek a csodáról

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK
(#) bereczk.jans hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok! A 20W-s JLH "AB" osztályú erősítőnek elkészítettem a "nyák" lemezét. Folyamatban a megfelelő trafó beszerzése. Kíváncsi vagyok, hogy megelégedéssel mások megépítették -e? Az tetszik benne, hogy 1-2W-ig teljesen "A" osztályban működik a 200mA-s nyugalmi áram miatt. Ilyen áramnál kell -e félni a végtranzisztorok hőmegfutásától? (A bázisok között csak trimmer poti van, semmi hőtechnikai visszacsatolás a bordákról)
http://www.tcaas.btinternet.co.uk/WW7-70.gif
Következő: »»   77 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem