Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 23
(#) Remci hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Akvárium világításban tönkrement a fénycső előtét. 2X18W-os csövet működtetett.Kaptam egy ismerőstől egy másik előtétet,de arra 3X vagy 4X18W-os csövet lehet kötni. Az lenne a kérdésem hogy erre ráköthetem-e a 2 csövet,és ha igen, akkor hogy? Vagy ne kísérletezzek vele és kerítsek olyat ami 2 csöves? Mellékelek 2 képet, a fölső az új,az alsó a rossz.Köszi előre is.
(#) Pigi válasza Remci hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szerintem erre a trafóra nem köthetsz 2csövet.Ezeket a trafókat 3 vagy 4 csöves álmennyezeti lámpákba találni meg a legsűrűbben.
(#) Remci válasza Pigi hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Szia!

Bocs hogy csak most válaszolok,de el voltam veszve kissé.A dolgot végül is megoldottam,mert elcseréltem egy ismerős villanyszerelővel egy 2X18w-os előtétre,így már működik a dolog.Azért köszi.

üdv
(#) zoli_varga hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
sziasztok.

már semmi.
(#) didyman válasza Remci hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Csak két apróság. Ezek nem trafók és nem gyújtók, hanem elektronikus előtétek. Van bennük ugyan transzformátor, és gyújtó is, de annál sokkal több minden dolgozik bennük. A hagyományos, tisztán induktív verziókat sem hívjuk trafónak, mivel ezek nem transzformátorok, hanem tekercsek, fojtótekercsek. A 3x/4x18W-ot tudó előtéteken nem véletlenül nincs bekötés 2x18W-ra: Nem alkalmasak rá.
(#) didyman válasza IBazsa hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Az eladó sem mondott igazat és a logikád sem helyes. A Tridonic előtétje T5-ös csőhöz van, abból is a HO típushoz (ezek sem kompatibilisek előtétügyileg a HE típusokkal, még ha közel is van a teljesítményük!). Azoknak a csöveknek semmi mással össze nem passzoló karakterisztikája van, az előtét más csövekkel még talán hibát is fog jelezni, nem jó sem csőnek, sem előtétnek az ilyen mókolás. ha kisebb jó lenne vele, azt ráírnák..
A másik már T8 (T12) előtét, amire 2x36W (2x40W) cső rakható rá. Erre T5 nem köthető akkor sem, ha azonos a teljesítmény: Ismét csak a gyökeresen eltérő karakterisztikájuk teszi ezt értelmetlenné.
(#) tamas88 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.

A műhelyemet én is fénycsővel világítom meg,de hagyományos előtéttel hajtom meg és villog a fénye üzem közben.Tudom az 50Hz végett van.
Azon agyaltam ha, úgy kötöm be hogy,230V->dióda(egyenirányítás)->fojtó->fesz-re méretezett elkó->fénycső.Szóval ha beépítek a kapcsolásba 1 elkót,akkor az elvileg "simítja" a feszt,és megszüntetheti a villogást?

A válaszokat előre is köszi.
(#) puporka.fulop válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Mindenképpen a * 230 volt - fojtó - 2 utas egyenirányító ( graetz ) - kondenzátor - fénycső - gyújtó * a helyes sorrend. A fojtót nem tenném egyenáramra. Kérdés, hogy a gyújtás áramát hogyan bírják ki a diódák. Elvben működnie kell. ( A hagyományos fénycső egy fázison 100 Hz frekvenciával villog. Szokás 3 fénycsövet 3 fázisra kapcsolni. )
(#) operable hozzászólása Jan 21, 2011 / 1
 
Sziasztok!
Itt egy műszaki rajz. Melyik kábelre kössem a kapcsolót?? Nem akartam marhaságot csinálni, ugyhogy monodm megkérdezem inkább.

DSC00236.JPG
    
(#) operable hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Kábeleket lefelejtettem. 1.:KÉK, 2.:SÁRGA-ZÖLD, 3.:BARNA
(#) operable válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nincs itthon a fázis ceruzáááám!??? Ilyenkor mi a teendő?
(#) operable válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
50-50% esélyem van nem?? De ha nema fázist szakitom meg atótl nem lesz baj ugye?
(#) _JANI_ válasza operable hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Alapvető dolog, hogy a fázist szakítjuk meg! Ennek biztonságtechnikai oka van, fix telepítésű berendezéseknél.
Vagy leválasztó kapcsolót kell alkalmazni ami a fázist és a nullát egyszerre szakítja meg. S ezzel biztosítható a hálózatról a leválasztás a hordozható készülékeknél.
Gondold át, hogy egy emberélet megér-e egy rossz kötést!
(#) tamas88 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Bekötöttem a fénycsövet, ahogy írtátok,de nem sokáig működött.
Szóval tényleg nem jó neki az egyenáram.
Mondjuk megoldott a villogási probléma,mert már nem világít a cső.
De azt viszont nem értem hogy,az elektromos előtétnél is van graetz, tehát elvileg ott is egyenfeszről megy cső?
(#) kadarist válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szia!
Az elektronikus előtét is váltakozóáramú táplálást ad a fénycsőnek.
(#) grafikus hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Szervusztok!

Germicid lámpát szeretnék készíteni fénycsővel.
A 30 W-os az, amelyiknél mind a méret, mind a fojtó teljesítménye megegyezik egy hagyományos fénycső igényével, azaz csereszabatos. Ám ez az a fénycső, amelyet hosszú évek óta nem gyártanak, így sem az armatúrához, sem a fojtóhoz nem könnyű hozzájutni. Az a kérdésem, hogy a 40 W-os fojtó annyival megrövidíti-e a cső élettartamát, hogy nem érdemes vele próbálkoznom, illetve tudok szerezni 2×18 W-os armatúrát 2 fojtóval, amiben áthelyezem a foglalatokat, és belerakok 2 db 15 W-os germicid fénycsövet. De ebben az esetben is fennáll a túlméretezett fojtó (2×18 vagy 20 W).

Köszönöm.
(#) Bloodycarcass hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Hello Szakértők!
Segítslgre van szükségem:
Ilyen Bővebben: Link izzóból szeretnék kettő darabot működtetni. Eddig arra gondoltam, hogy ezzelBővebben: Link.
De olvasgatva pont az derült ki, hogy ezzel az előtéttel csak 3 db-ot lehet működtetni 2 db-ot nem, ha jól értem?
Ráadásul a leírás szerint T8 fénycsőt csak. Ez igaz?
Milyet kell vennem? (készíteni biztos nem tudok!)
Tudnátok linkelni, vagy Bp-i üzletet, típusszámot és árat írni?!
Köszönöm.
Továbbá fa anyagú szekrényemre akarom rögzíteni, az előtétet belül elrejtve, a vezetéknek vékony lyukat fúrva.
Mennyire melegedik a trafó, és mennyire az "izzócső"? Nem tűzveszélyes? Mekkora lehet max a távolság, milyen hosszú lehet a kábel?
Előre is köszönöm, ha válaszoltok
(#) moltam hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Helosztok.
Kaptam egy akváriumi világítást javításra. A csöveket, gyújtókat cserélte a gazdája, ezután kivágta az egyik cső fűtőszálát. A csövek sorba vannak kötve. Hálózat - fojtó (2*18W) - cső1 fsz1 - gyújtó(4-18W) - cső1 fsz2 - cső2 fsz2 - gyújtó(4-18W) - cső2 fsz1 - hálózat. A csövek 18W osak. Szerintem az lehet a baj, hogy kicsi a 4-18 as gyújtó, mert a csövek sorba vannak kötve. Igazam van?
(#) moltam válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
35 ohm a fojtó. A csövek újak, nemhinném hogy néhány másodperc az élettartamuk.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Egyszerűen selejtes lenne az egyik cső? Csere után nem fogja megölni az újat is?
(#) Pixi hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy neonos lámpám amiben két db 21 centis neon cső van! Az egész egy 6 voltos akksiról működik! Vagyis működne, mert van benne rádió és sima izzós lámpa is, azok működnek, de a nonok nem!
Valaki tud segíteni, hogy tudom ellenőrizni, hogy a csövek jók-e és hogy az elektronikában hol lehet a hiba és hogy működik pontosan!
Előre is köszi!

üdv
PIXI
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Nos, oda eljutottam, hogy egy D882-es NPN tranyót lecseréltem egy másik NPN-esre ami volt kéznél, egy TIP35-re! Most működnek a neonok, de a tekercs pár másodperc után elkezd cincogni és a neon fényerő is vibrál a cincogás ütemében!
Ja és ha átkapcsolom a kapcsolót hogy csak egy neon működjön, akkor csak halványan világít és sípol a tekercs!
(#) Haszuboy válasza Pixi hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szerintem 2 lehetőség van: vagy nem jó bele az a tranyó, amit betettél, vagy más is tönkrement a panelon (egy kondi pl..) Fénykép segítene...
(#) Directors hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy szkennerem ami már nagyon régi és szeretném használni a benne lévő (neont?).
Minden tökéletesen működik benne. Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudom világításra bírni?
(#) Directors válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Ilyen nem található benne.
Most annyival előrébb jutottam,hogy ebbe szerinem ledek vannak.
Csak mert Szétszedtem jobban ahol ez a cső van és oda vannak írva,hogy LV,LGB,LCR meg ilyenek és oda adtam 12V feszültséget ellenállással és így világított. Volt úgy,hogy pirosan,zölden illetve kéken.
Csak azt nem tudom,hogy a fehéren miért nem?
(#) Directors válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Értem és köszi. Egyébként én is valami hasonlóra gondoltam. De ha a kék és a zöld led világít akkor ilyen fura kék szín lesz. De ha bekötöm a pirosat is akkor csak a piros színt látom. De ugyan ez a helyzet akkor is ha a piros kék vagy a zöld piros-ra adok feszt.Csak a piros színt látom.
(#) Zsolt32 hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek jó ennek az armatúrának a bekötése?
Most találtam, de nem emlékszem, hogy működött-e.
12 volttal kipróbáltam, de nem volt semmi gond, nem melegedett semmi.
Köszi

P1010468.JPG
    
(#) Haszuboy válasza Zsolt32 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
ha 2db 36 vagy 40W-os csö van bekötve, akkor nem jó. Itt találsz rajzokat: Bővebben: Link Ha 2db 36/40W-os csövet akarsz bekötni, akkor 2db 40W-os fojtóra, 2db gyújtókondira, 4db foglalatra, és 2db gyújtófoglalatra és 2db fénycsőre lesz szükséged.
(#) madar86 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Helló!
ez mi lenne a fojtón? 40/120 2x 20/59 . 2RF-40 köszi előre is
Következő: »»   6 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem