Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   94 / 3968
(#) Darazsx válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
2db-ot sorosan 3.2V-ról nem? Az idő és az áram marad ennyi. Az elemen esik a fesz vagy a töltőn?
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
Sorosan azért nem jó tölteni az akkumulátorokat, mert nem tökéletesen egyformák! Sem a belső szerkezetük nem az, és ebből fakadóan a belső ellenállásuk sem, illetve a feszültségszintjük, és az ahhoz tartozó terhelhetőségük sem...

Ha 2 db-ot sorosan kapcsolsz (töltésre), akkor fennáll a veszélye annak, hogy párszori töltés után a most leggyengébbnek tűnő akksi egyszerűen tönkremenjen a többit megelőzve ezzel a sorban...
(#) Krisz03 válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
A cellánkénti kapocsfesz ha eléri az 1.6V-ot, akkor onnan pár századot visszaesve jelzi, hogy kész a töltés. Tehát az akksin mérd a feszültséget.

Norberto! Gyanítom, hogy nálam már előjött a sorosan kapcsolt akksik töltésénél a hiba. De akkor azt hiszem, hogy a MAX713-as töltőmet nem csak a zseblámpám Nokia akksijához fogom használni, hanem az egér, ill a fényképező akksijaihoz is. Egyébként mind a kettő eredeti töltője olyan, hogy az akksikat csak úgy tölti, ha kettő sorba van kötve.
Bár a MAX713-as csak max 4 órát tud tölteni, aztán leáll. Az meg gondolom huzamosabb ideig nem tenne jót az akksiknak, ha C körüli árammal tölteném. Mégis csak a 14 órás C/10-es töltés a legjobb.
Meg aztán néha-néha bele szoktam rakni az akksikat a házi kisütőmbe is, hogy minél jobban lemerüljenek az akksik. Ez a szerkezet jelenleg csak egy F5KQ100-as shottky és egy 1N4004-es diódából áll sorosan kötve, így kb 0.9V-ig meríti az akksit (majd idővel keresek/építek automata kisütőt is).

Szerinted van még valami esély megmenteni az akksikat azzal a módszerrel, hogy külön-külön lesznek ezentúl töltve? Főleg a fényképező a bajos, mert 14 órát töltöm az eredeti töltőjével, és rögtön töltés után talán ha 5 képet tudok készíteni, majd jelez a gép, hogy lemerült az akksi.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
Jaj, most nézem: nem is MAX713-at használok, hanem MAX712-t, mert az van NiMh-hoz.

Hát, nem találom sehol sem az adatlapban, hogy miként lehet 4 óránál hosszabb töltési időt elérni ezzel az IC-vel. Pedig emlékszem, hogy olvastam róla...
(#) Thomy hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
Nagyon kezdő vagyok, nézzétek el kérlek, ha számotokra butaságot kérdezek!

Itt is van rögtön egy:
Rengeteg kapcsolási rajzon találok egy rakat földelés jelet. Még ha az adott dolog pici és 4,5 voltról megy. Azaz hordozható. Szóval azokat a földeléseket hova kösse az ember?
(#) Thomy hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
Vagy az azt jelenti, hogy az áramforrás negatív sarkára kell azt kötni?
(#) maTaKee válasza Thomy hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
:yes:
(#) maTaKee hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
a HMLI lámpát mire használják, hha a szemet károsítja? mert szerintem nem csak NYÁK készítés miatt gyártják
(#) tbence3 válasza Thomy hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Igen, a földelés alias 0
(#) Istike88 válasza Thomy hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
igen azt jelenti

üdv
(#) Istike88 válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
csak búra nélkül káros a szemre! pl a sulinkban a tesi termet asszem 10db HgLI lámpával világítják ki

üdv
(#) Norberto válasza Istike88 hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
HMLi búra nélkül káros??? A HMLi búra nélkül halott ügy :yes:
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
jaja! rosszul olvastad! én a HMLI -t kérdezem h azt mire használják (levilágításon kívül) ??

bocs nem Norbertonak írtam, hanem cockeronak!
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Idézet:
„Napfényhiányos téli időszakban a 6400K-s színhőmérséklete miatt "fényterápiás" hatása van
nemcsak a növényekre, az emberekre is (pl. depresszió kezelése fényterápiával).”


Egy másik ember pedig ezt írta róla:

Idézet:
„Egy bazinagy ipari csaronkba, raktárba, utcára, stb. elmegy, de lakásba én nem tennék.

Ja, a HMLi/HGLi általam ismert, bevált házi felhasználása: disznótor, építkezés


Amúgy tudod maTaKee, hogy ehhez az információhoz hogyan jutottam hozzá? Megnyitottam a Google-t, beállítottam, hogy magyar lapokon keressen, és beírtam kizárólag annyit, hogy: HMLi

És nem kellett órákat keresgélnem, mert azonnal a LEGELSŐ találat erre a fenti szövegre mutatott...
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
(#) Gigant hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Üdv!

Egy lada ablaktörlő motor fordulatát kéne szabályozni! Kb. 20-30 watt-os a motor, mert 2 A-nál nem vehet fel többet. Arra gondoltam hogy tranzisztorral oldom meg, úgy hogy a bázisra 3 különböző ellenálláson keresztül kapcsolok feszkót.
Tudnátok mondani olyan tranzisztort ami bírná ezt a 2-3 A-t? Vagy esetleg köthetnék több tranzisztort párhuzamosan? Mert akkor több, kisebb teljesítményű tranzisztorral meg lehetne oldani a szabályzást.

Esetleg tudtok valami jobb megoldást a motor szabályzására?
(#) Isti hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Egy elméleti és gyakorlati kérdés:
Van egy fojtóm (PC-tápból) ez rá van kötve a nagyfrekin lüktető egyenáramra... Ez akkor itt kisimítja a lüktető egyenáramot? Utána még vannak kondik, csak így a fojtó nagy részét a munkának leveszi a kondik válláról?
(#) _JANI_ válasza Isti hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Idézet:
„... csak így a fojtó nagy részét a munkának leveszi a kondik válláról?”


Inkább csak kiegészíti. Mert a magy fesz. csúcokat a tekercs csökkenti, a "nagyáramú" hézagokat a kondi pótólja....
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
HA nem hiszed el, nézz utána!!!
(#) Isti válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
aha, már értem... kösz!
Aki nem hiszi, annak utánajárunk!-by KGB
(#) oreg_vandor hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Sziasztok!
Azt szeretnem kérdezni,hogy ha lcd tv lapot akarok javitani milyen forrasztóállomasok kellenek hozzá?
És mik kellenek még ?
Nagyon kérem segitsetek!
Elöre is köszönöm!
(#) hunkiraly hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
sziasztok hol lehet kissebb hidroalikát beszerezni
(#) Frankye válasza oreg_vandor hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Szerintem egy jó Weller megfelel a célra.
Ajánlatos hozzá még kiforrasztó harisnya, ónszippantó, és persze ón. Csipesz sem árt, ha van. Pontosabban mit szeretnél rajtuk javítani?
(#) Frankye válasza hunkiraly hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Szerintem roncstelepeken nézz körül, ahová targoncát, teherautót bevisznek bontásra.
(#) denes44 hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Ha egyszerre 2 vezetéket akarok egy váltókapcsolóval kapcsolni 3 féle képpen, akkor ez a kapcsoló jó lesz erre:
2ák. 3áll. Karos 2xváltó fém műk. 3A 250V AC szer.furat:6mm KNX4-RSTM1A
?
(#) Norberto válasza denes44 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Szerintem jó lesz!
(#) fureszk válasza denes44 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
erre van kitalálva, jó lesz! :yes:
(#) hunkiraly válasza Frankye hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
nekem nem kell olyan nagy csak kicsi én a szekrény nyitására meg ilyesmire kéne vagy erre mit ajánlasz? elég idótaság nak hangzik tudom de én szeretem az ilyeneket
(#) Frankye válasza hunkiraly hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Süsd meg, ezt nem írtad!
Akkor lehet, hogy jobban járnál, ha magad építenél egyet. De roncstelepeken esetleg ráakadhatsz kisebbekre is, vagy olyan helyeken, ahol kisebb gépekhez való alkatrészeket árusítanak. Ha nem nagy terhelésre kell, akkor egy viszonylag kicsi is megteszi, bár kétséges, hogy megéri-e a ráfordított energiát... (Tekintve, hogy a hidraulika nyomását elő kell állítani egy megfelelő nyomást előállítani képes szivattyúval, ami azért elég sok áramot zabál(hat), na meg nem is éppen csendes...)
Inkább léptetőmotoros mozgatásban, vagy motoros meghajtásban kellene gondolkodnod, szerintem. Az energiatakarékosabb és csendesebb is.
(#) hunkiraly hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Nem véletlenül írtam ide mármint a kezdő kérdésekbe .
Mi az a léptető motor?
Következő: »»   94 / 3968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem