Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 577
(#) oldman válasza storm28 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Bocs hogy belekottyogok de volt egy hasonló jelenséget produkáló hibám, egy másik kazán tipusnál ugyan, de elképzelhető hogy nálad is ez van.

Hibajelenség: melegvíz elzár, kazán túlmelegedés hibával letilt. (viz 90°C felett noha amig folyt csak 40°C)
Lényeges hogy a melegviz szolgáltatás teljesen rendben ment, csak az elzáráskor melegedett túl.

A hideg - meleg víz hálózatban és a hőcserélőben nem volt dugulás.

Hiba oka: Ármláskapcsoló csak jelentős késéssel kapcsolta le az égőt. (Lustán reagált.)

Javítás: Szétszerelés, tisztítás után jó.

Az érzékelő Hall -os és a mágnes összeszedte a vízből a finom krémyzerű rozsdát, ami akadályozta a mogó rész visszatérését alapállásba. Csak a mágnes és egy gyenge rugó húzza vissza, nyitást a viznyomás gond nélkül megoldotta.
(#) toro válasza sapati hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Bitermikus hőcseréjője van a kazánnak! Cső a csőben! A belső cső keresztmetszete lecsökkent. Savazás-foszforsavval (max 20%-os). :yes:
(#) szerviz válasza sapati hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Tudok valamit javasolni:
először is keress egy jó szervízt!!

De komolyra fordítva a szót...........
a kazántestet természetesen lehet savazni.
De előtte érdemes ellenőrizni a HMV áramláskapcsolót, hogy kapcsol-e, illetve rövidzárral indítja-e a lángot. Vízoldalon pedig nincsen-e tele kosszal a kapcsoló. Van benne szűrő is! Aztán megnézni a vízmennyiség szabályzót! Az újabbak úgy el tudnak lapulni, hogy nem engedik át a vizet!
Ha ezek okék, akkor jöhet a sav........

És persze megnézni a kifolyócsapok szűrőjét is.....
(#) szerviz válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A direktgyújtású TermoÖv bizony csinál ilyet!
A megoldást csak nagyon halkan írom le, nehogy a gyár meghallja, aztán nekem meg nem lesz munkám.....
Szóval a gyári elektródát kiszerelni, és gondosan eltenni, mert macskát dobálni még jó lesz.
Helyette EPG elektródát beszerelni, ügyesen méretre vágni, hajlítani az égő első sorához.
A kazán innentől kezdve lágyan, biztosan gyújt, nem fut hibára, nem robban, nem nyitogatja a kazánház ajtaját!
(#) sapati válasza szerviz hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Megcsinálnám, de nem tudom / merem szétszedni, mert azért ez nem tranzisztoros rádió, amit ha el...szok, akkor kidobom

Kell-e víztelenítsem a házat, ha hozzákezdenék mégis, vagy van-e csap amit el lehet zárni a kombi készülék környékén?
(#) szerviz válasza sapati hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hááát..........ha elQrod, akkor legfeljebb ezt is kidobod.
Én azt mondom, hogy gázhoz ne nyúlkáljon senki, ha jót akar.
Villanyhoz akkor nyúljon, ha ért hozzá.
Vízzel legfeljebb eláztatod magad, meg a vezérlőpanelt, meg a lakást, de legalább megmutattad a családnak, hogy ki a főnök!

Tehát a bemenő vízoldalon szétszedheted a kazánod, ha alapvető dolgokkal tisztában vagy.
Elzárócsapot szoktak tenni a hidegvizes tápra, ha nincs, akkor marad a vízóra.
De ha nem találsz hibát a hidegvízkörben, akkor a savazáson ne is gondolkodjál. Vegyszer kell hozzá meg savazószivattyú.
Meg némi tapasztalat........
(#) Geda hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

A lakásukban 7 éve egy Saunier Duval Renova C24 E típusú kombi kazán üzemel, amivel a következő problémák fordulnak elő. Ha netán valaki feltette már a kérdést, ne kövezzetek meg, nem volt időm végigolvasni a fórumot.

A kazán másfél éve már csak meleg vizet szolgáltat, mert a kazán része ki lett váltva vegyes tüzeléssel. Az a része egyébként megy rendesen, csak a meleg víz előállítás körül vannak kisebb gondok.
A víz hőfok 55°c-ra van beállítva. Ha a csap csak max 1/2-ig van nyitva, akkor jön az 55°C-os víz. Ha viszont teljesen ki van nyitva, akkor ég ezerrel a láng, de 35-38°C főlé nem tudja nyomni a vizet. A Készülék kb. 2 éve volt vízkövezve, de azt a hibát több mint 1 éve csinálja. Az átfolyóképességével sincsen probléma, mikor vízköves volt, akkor kevesebbet engedett át, de legalább nem volt gond a hőfokkal. Most már kezd idegesítő lenni, hogy a csapot csak csurgatjuk, mert különben csak langyos a fűrdővíz.

A másik gond az vele, hogy véletlen szerűen kiáll F1 hibával és ilyenkor csak hideg folyik, amíg nem nyomunk egy reset-et. Még nem sikerült rájönni, hogy ezt a hibát mi is előzi meg. Teljesen véletlenül jön, néha naponta többször.

Nagyon örülnék, ha valaki tudna tanácsot adni, hogy mit nézzek rajta meg. Ha lehet, akkor szerelőt nem hívnék, mert a múltkori savazásért 29.000,-Ft-ot kértek 2 éve. Mondtam is, ha 3 évente eldobom a hőcserélőt, akkor is jobban megéri. Sajnos pofátlan áron dolgoznak.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) sapati válasza szerviz hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hát igen, akkor ezek szerint nem gondolkozok rajta. Az a baj, hogy itt a szerelő, aki helyben van és két utcával lejjebb lakik 5 000 -ért veszi fel a telefont másik 5 000 amiért eljön és meghallgat. A többit már ne is számoljuk. Tisztára, mint egy pszichológus, bár ez is felér egy terápiával .....

Te gondolom nem nagyon jársz errefelé, hogy esetleg megnézd
(#) gazszeres válasza sapati hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Na lehet, hogy kicsit gáz.
De az effajta, "az embereken segíteni kész" szerelőkön csak úgy találsz fogást, ha megismerkedsz a szomszéd település összes szerelőjével.
Én ma 1 azaz egy ezer forint-ért kerékpároztam el azért, hogy egy F 8_50 est rendbe rakjak.
Talán látnunk kéne tovább is mint a magunk saját igénye.
Válság van senki sem keres jól. Aki ezt nem látja- az mit tudom én. Néha nekem is jól esik ha a szomszéd
( szakma nélküli ) segít dolgokban.
Mint embert minősíthetném, de nem is ismerem. Azért én nem élek vissza a szakmai tudásommal. Látok, mert én is itt élek, és ehhez igazodom.
Bocs ez nem is fórum téma.
Sajnálom, de ami a szívemen??
(#) gazszeres válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Bocs a problémádról meg is feledkeztem.
Küldöm privátba az ötleteket. Ha összejön ide írj vissza másoknak hasznos lehet.
(#) gazszeres hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Tervezem egy weboldal készítését kazán javítás, alkatrész keresés, szakmai vita és minden ami ide tartozik.
Kérném ötleteiteket. Akár ide persze privátba akár E-mail címemre. Cím: privátban megadom. Több hónapot is igénybe vesz míg adatokat gyűjtök, számítok a segítségetekre.
További jó munkát!
Gazszeres.
(#) oldman válasza Geda hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Ennél a tipusnál az F1 hiba = nincs láng
Ennek oka többféle lehet pl.: gázhiány, sikertelen gyújtás, elaludt a láng, vagy valamelyik érzékelő letiltotta a kazán működését, gyújtásvezérlő hiba stb.

Gyakran az ionizációs lángőr hibás működése okozza.

A melegvíz problémát nem egészen értem. (55°C víz kell a fürdéshez?)
Ok lehet túl nagy tömegáram, égőteljesítmény kevés, elégett és/vagy vízköves hőcserélő, nagyon hideg bejövő víz, hibás gázarmatúra vagy beállítás és még néhány egyéb dolog.
(#) storm28 válasza oldman hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!Épp most rendelte meg a szervizes az áramláskapcsolot,lehet tényleg ez a bibi főoka nálunk...is.Thx.gázszeresnek és vim-nek is,ha megoldodunk,a ti segitségetek is számitott
(#) Geda válasza oldman hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia!

Köszi a válaszod. Tudnál abban segíteni, hogyan azonosítsam be, hogy mi a hiba valódi oka.

Nem kell 55°C-os víz, de gondolj abba bele, hogy mire felér az emeletre a víz, az is egy két liter. Ha azt leengedem a lefolyón, az nagy pazarlás. A kádnak is kell meleg, mert egy részét átveszi. Így te is láthatod, hogy nem üzemelhetek 45°C-os vízzel. Azt nem értem, hogy mitől lett ez az egész. Senki nem állított a kazánon. Ha a bejövő víz hőfoka lenne a gond, akkor miért van állandóan több mint 1 éve ez a hibám.
Szavaidból arra következtetek, hogy azt akarod mondani, hogy ne is álljak neki, mert mivel nem értek hozzá, nincs is esélyem megtalálni a hibát.
Esetleg tanács, hogy az egyes hibákat részegységeket hogyan lehet beazonosítani, kizárni?

Köszönöm a segítséget.
(#) oldman válasza Geda hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
A hibaleirásod alapján több ok is felmerül. ezeket próbáld kizárni szép sorjában!

Alapkérdések: Ugyanez a rendszer valamikor jól működött és elromlott, vagy eredendően ilyen? Hiretelen változott vagy lassú halált halt?

1.) Ha engeded a melegvizet a fűtés előremenő cső melegszik a kazánnál? - Ha igen ez viszi el a hőt

1.a) Ha igen - keringető megy? - Ha igen vezérlő hiba
1.b) Mi okozza itt a vízáranlást?

2.) Kizárhatő a hőcserélő vizkövesedése/elégése? - Elégés szemmel látható, dugulás vizkövesedés és egyéb hibák nem. Erre utalhat a megnövekedett füstgáz hőmérséklet. A füstcső forró.

3.)Hőcserélő füstgáz oldali elkoszolódása eltömődése. Ilyenkor gyakran forró a kazán külső oldala akár annyira hogy a festék elszíneződik. Hasonlót produkálhat a kémény eltömődése vagy elégtelen huzata.
Ekkor ugyan a kazánnak le kellene állni F1 hibával de ha a füstgáz hömérséklet klixon tönkrement akkor nem áll le. Ez magyrázat lehet a rejtélyes leállásokra, viszont a jó klixon csak kézzel állítható vissza resettel nem! Ez a hiba életveszélyes lehet!

4.) Ha változtatod az átfolyó vízmennyiséget a vezérlés próbálja tartani a hőfokot? - Ha nem reagál, vezérlő, gyújtásvezérlő, vagy gázszelep hiba is lehet.

Ezeket a kérdéseket kellene pontosan megválaszolni és így szűkíteni a kört!

Sok sikert!
(#) oldman válasza oldman hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Jut eszembe! Kicsit megkésve, hiába no lécsőházi ember vagyok.

Idézet:
„A kazán másfél éve már csak meleg vizet szolgáltat, mert a kazán része ki lett váltva vegyes tüzeléssel.”


Nem esik véletlenül egybe ezzel a melegvíz probléma?
(#) fx11 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Westen Star Master 240fi kondenzációs kazánunk.
Olyan hiba jelentkezett hogyha a fűtés nem működik, akkor a melegvízet 25fokig fűti fel, majd kikapcsol, lehűl 16fokra ott ismét bekapcsol majd fel 25fokra, ott megint ki és így tovább. A hőcserélő kisavazva.
A nézőablakon látni hogy a láng nem egyenletesen ég hanem lobog, mind a fűtésnél, mind a hmv készítésnél.
Ha a fűtés mellett kapcsolom be a hmv-t akkor nem kapcsolgat, de csak 32fokig megy fel a hőmérséklet. A fűtés 40 a hmv 44fokra van beállítva.
(#) gazszeres válasza fx11 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia!
Elsőre HMV NTC hibának tűnik.
A HMV lemezes hőcserélő is lett savazva?
Ez nem egy szokványos kondenzációs kazán inkább csak egy mezei westen tovább fejlesztett változata.
Mi a szakmában csak félkondenzációsnak hívjuk.
Úgyhogy a hibái szinte ugyanúgy orvosolhatók mint az egyéb westen kazánoké.
(#) fx11 válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Igen, a hmv hőcserélő lett kisavazva, ez az egy hőcserélő van benne. Az ntc- n milyen értékeket kell mérnem?
(#) gazszeres válasza fx11 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szoba hőmérsékleten Kb. 10 Kohm típustól függően.
De ha tovább olvasol találsz leírást. Bővebben: Link
(#) fx11 válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Köszi, délelőtt próba, majd referálok
(#) fx11 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Megtörtént a mérés.
A hmv ntc-t mértem a panelcsatlakozónál
14Kohm 7c fokosan, 5.6Kohm 37c fokosan.
Miután lehúztam a csatlakozót a panelről és utána visszadugtam megjavult.

De biztos ami biztos rendeltem egy új ntc-t, elfér a fiókban.
Köszönöm a tippet.
(#) alek válasza fx11 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Kelleni fog hamarosan az ujj NTC, mert ezt akkor is ki kellene cserélni , ha most látszólag müködik. Hőmérséklet változásra, néha 0-át mutat.
(#) alek válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Egy hozzáértő, figyelmes szerelő meg tudná oldani a problémáidat.
(#) Matthisa hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Üdv emberek! a következő hibára nem találunk megoldást! adott RENOVA STAR C 24 E kombikazán! a helyzet az az hogy régi szénkazános rendszerre lett átkombinálva a gázfűtésrendszer,feltöltjük a rendszert vízzel hőcserélő kitakarítva,áll egy ideig a normál szinten majd felkúszik a plafonra itt kinyit a szelep "gondolom?"!és hipp hopp rá egy félórára, eltűnik a víz! ma kipróbáltuk a kiegyenlítő tartályt beállítva a kazánt! megadott normára állítottuk a nyomást! jó volt a nyomás kb 1 óráig a rendszerben! majd megint fel, és eltűnt a nyomás! DE ÚGY H A TÚLFOLYÓN NEM JÖTT KI MOST VÍZ! segítséget előre is köszönöm!
(#) toro válasza Matthisa hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Kicsi a tágulási tartály a Renovában (6 literes)! A rúgó terhelésű biztonsági szelep kinyít!
Rakjatok be még egy 10 literest! :yes:
(#) Matthisa válasza toro hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
10l-t pluszba még a 6 liter mellé? vagy akkor kiszedni a hat literest és be a 10-t!?
am köszi a választ!
(#) konop válasza Matthisa hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Nem kell kiszedni, a kazán mellé kell berakni a visszatérő ágba. Láttam már olyan megoldást is, hogy a radiátor alsó csavarját kitekerték, és oda tették fel a tartályt. Attól függ, hogy mekkora tartály kell, hogy mennyi víz van a rendszerben.
(#) toro válasza Matthisa hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
plusszban így 16 literes lesz
A tágulási tartályt a kazán után kell bekötni, mivel a kazánban melegedő víznek nő meg a térfogata! :yes:
A helyére nem tudod berakni, mert nem fér be nagyobb.
(#) Geda válasza oldman hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia Oldman!

Igen valamikor jól működött. Én is gondoltam rá, hogy esetleg egybeeshet a másik kazán üzembe helyezésével, de ezt nem venném biztosra. Valamikor akkor lettek a gondjaink. Emlékeim szerint mikor a vegyestüzelés beindult, akkor készült el a fürdőben a kád. Eleinte úgy rémlik jó volt, majd később jött ez a hiba.
Ha a vizet eresztem a fűtés előremenő cső hideg és huzamosabb idő után sem kezd el melegedni. Keringető nem megy. Mindegy, hogy a vegyestüzelésű kazán megy vagy reggel, mikor már minden kihűl, a melegvízünk akkor is csak langyos. Ebből gondolom, hogy nem a másik kazán zavar be. Az biztos, hogy a kémény nincs eltömődve. A hőcserélőt kitisztítottam, egyik fele zöldesen el volt színeződva, kokszos volt.
Ha lejjebb veszem a hőfokot pl:40°C-ra, akkor azt szépen tartja, szabályoz. Elégés, vízkövesedéssel kapcsolatban nem tudok mit mondani, nem tudom mit nézzek rajt. Korábban mikor vízköves volt, akkor kevesebb vizet engedett át, kattogott nagyon mikor fűtött. Most ilyet nem produkál.
Következő: »»   25 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem