Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arany Kolloid készitése
 
Témaindító: Brahma479, idő: Feb 21, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Brahma479 hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok.
Muszáj voltam nyitni egy új topicot ,mert nem kapok elég választ a feltett kérdéseimre.
Aki már probált ezüst kolloidot csinálni az tudja ,hogy nagyábol megegyezö eljárásal készithetö az arany kolloid.
Az elmélet egyszerü fogjunk egy nagyfeszültségü kütyült és nyomjuk desztiláltvizbe a két aranyelektrodát és már készül is a kolloid...
Csakhogy felmerültek az áramfogyasztási gondok.Egy MOT trafo ami 700W az a gyakorlatban 240x8a=1920W
Kérdésem az lenne ,hogy tudnám a mot trafo felvételét csökenteni?
(#) SKY válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Hello!
Én eddig abban a hitben voltam, hogy elektrolízisnél az áram a lényeg , csak egy perc volt, amíg neten megtaláltam, hogy mi is ennek a lényege, szóval kell egy mA-as tartományú áramgenerátor, másképp nem tartható állandó szinten az áram, mivel ez befolyásolja az ezüstről leváló szemcsék méretét.
(#) bbalazs_ válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 22, 2011 / 4
 
Keress ra az aurum potabile kifejezesre.

Bővebben: Link

Itt talalsz eloallitasi tanacsokat, tobbfele modszerrel.

A trafo aramfogyasztasat ugy tudod csokkenteni, hogy sorbakotsz vele valami,kisebb-nagyobb ellenallasu dolgot (primer korben izzolampa, pl., szekunder korben teljesitmeny-ellenallas vagy megfelelo feszultsegu izzo).
(#) laszlokunstar válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Az elektródának legjobb a négy 9-es tisztaságú (99,99%) befektetési arany, mely a jelenleg hatályos adójogszabályok mellett egyedülállóként áfa-mentes (azaz 20%-kal olcsóbb).
"Ilyen többek között a belga Umicore, a német Herageus vagy a svájci Argor Heraeus rudak. Nem tartoznak viszont ebbe a körbe az amúgy is jó minőségű -a BÁV Zrt hat fővárosi üzletében kapható- Metal-Art tömbök." (Forrás Haszon Magazin 2010/12 15. old "Aranyrúdtól a papírig")
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Helyesen: Herageus -> Heraeus
(#) Brahma479 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok..
Köszönöm a válaszokat...
Probált már valaki elöállitani vmien kolloid oldatot AC Nagyfeszültségen? (2-30Kv)
(#) karpi válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Desztilalt víz ? az tudtommal nem vezeti az arámot.
valami sót kell hozzakeverni gondolom.
Az áramerősség a fogyasztás függ az elektrolittól és az elektródák méreteitől.
Így ahogy irtak a kolegak is kéne egy áramhatároló de ha pontos áramerősség szükséges akkor egy stabilizált áramgenerátor.
Váltóarám kell ? elektrolízisben egyenáram kell.nem figyeltem a "wiki" oldalon meg a youtube-on ( csak bámészkodtam ..hehe) csak neztem hogy mire is lenne jo .. először aranyozásra gondoltam ... Érdekes egesszegugy hatasa van ..
szoval te mire szeretned hasznalni ez lett volna a kerdes ..
(#) laszlokunstar válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Annyin nem, HE-n belüli topicEzüst kolloid
(#) Prometheusz hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Én az ezüst kolloiddal próbálkoztam, de a szemcseméret brutális 160-as lett. Ez már mérgező. Csak anyóstalanitásra volt jó.
(#) laszlokunstar válasza Prometheusz hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Mivel mérted?
Nem volt túl nagy az áram? Amint a fém ionok bekerülnek a vízbe, a vezetőképessége is rohamosan nő, egyúttal az áramerősség is, ha be nem avatkozunk.
Az ezüst ionok nemcsak az anyósra jók, hanem még a vírusokat is megölik
(#) Brahma479 válasza karpi hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Szia...
Nekem az egészségügyi hatása miatt kell.(Már ismerem a hatását,és nem akarom fényezni ,mert nem ismerek nála jobb gyogyszert. Ezt parcelsus is megmondta.)
Sajnos a beszerzése könyü ,mert inden bio boltban kaphato. Csak az ár ami motivalja az embert ,hogy saját anyagotkészitsen.(1 honapi fogyasztás =14440 HUF )

Bizony Ac kell ,hogy tökéleteen elégjen az arany.Az aranygöz ami az iv kisülés alatt keletkezik keveredik a desztilált vizel.
Sajnos elég nagy probléma a ivhuzás viz alatt,mivel az iv ugytudom csak gázban jön létre.Még szerencse ,hogy vannak a desztiláltvizbe H+O molekulák amik bomlanak magasfeszültség hatására.
(#) laszlokunstar válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
"(1 honapi fogyasztás =14440 HUF )" - Az nagyságrendileg 1 g befektetési arany ára.
A kolloid hány ppm aranyat tartalmaz? (ppm= parts per million)
(#) Brahma479 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Bizony az már egy gramm ára amiböl nagyon sokat lehet csinálni...
1 liter 10-20 Milligrammot tartalmaz általában!(a gyári)
Ezt higitják mig 0.5L /10-15ppm lesz.
A sajátot addig telited amig tudod.Elöször a a gyári szinüre változik rozsaszin,azután rubin vörös 100ppm-ig ezután kékszinü lesz 150-200 ppm és utána elzöldül 200 fölött.
(#) laszlokunstar válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
15 ppm-el számolva 1 g-ból lesz 67 liter, 1 liter 200 Ft-ra jön ki anyagárban (+energia, +munkabér....)
Ja mennyi is az egy havi adag fejenként hány ml?
(#) Prome válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Eltén mérettem be.
Nem tudom mi volt de narancssárga lett.
Ronda ügy.
(#) dcsabi válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A család nálunk is elfogyasztott már jónéhány "sötét üveggel" ezüstöt is meg aranyat is.
A jótékony hatásáról nem akarok sorokat írni, -hanem engem is zavart az ára egy "kicsit"...
Akkor találtam rá egy oldalra, ahol nano "porokat" gyártanak (10-100nm) és nyilván árusítanak.
Több is van ilyen...
Árajánlatot nem kértem, de biztosan a negyedéből (vagy tizedéből) ki lehet hozni még így is, ha a port vennénk meg.
Egyébként az arany ára az elmult években legalább megduplázódott(!)
A réz is hasonló jó tulajdonságokkal rendelkezik, többek közt őszülés ellen, ...stb. Mióta elsorvasztották a réz növényvédelmi használatát, azóta van ennyi korai ősz ember, és egy halom népbetegség hamarabb jelentkezik...stb
(#) Brahma479 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
150 ml/nap x 30 nap= 4500 ml!
(#) Brahma479 válasza Prome hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Ezüst-böl nemis rossz !
Gondolom alacsony feszültségen 15khz en pulzálva.
Egyégként ,ha tiszta ezüst volt akkor jo lett volna külsöleg sebekre fertötlenitönek,ruhákhoz öblitésre.
(#) Brahma479 válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
enyi erövel bele kellene harpni egy aranytömb-be ,mert a atomi szinteket távoltartani egymástol elég nehéz ,hogy ne keletkezen más anyag.A porokhoz tabletákhoz meg muszáj valamit tenni ,hogy az au atomoknak pozitiv töltése megmaradjon.Esetleg irányitott nano részeket?
Ami Dns regenerálodást serkent?

Ez Biztos Nem tetszene a társadalmi rendszerünk piramisában élö fölsö rétegeknek!
(#) Brahma479 hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Sziasztok.
Mai nap inditottam el a 4.Mot trafos project-et ,de iszonyatosan melegedik a primerkör.Szinte ég a lakk a tekercseken.
Valakinek van ötlete ,hogy a melegedést csökentsem ?
Valami Hütés kellene?
(#) Prome válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Ventillátor?
(#) Brahma479 válasza Prome hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Nem elég a ventillátor.
Valami más hütési modszer kellene.
(#) gkari válasza Brahma479 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Trafóolaj?
(#) Brahma479 hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Nem Megoldhato a hely szüke miatt...
(#) Prome hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
A folyékony nitrogénbe mártás túl drága.

A vizhűtés felmerül? Áramoltatni a vizet, Csak a zárlat elég ciki ha vizben áll a tekercs...
(#) Prome hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Mélyhűtőbe tenni? Persze nem direktbe gondoltam, max kisérletnek. Valami hőszivattyú félével lehetne elvenni tőle a hőt.
(#) gaben62 válasza Brahma479 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
üdv.
Nem tudom mivel hajtottad meg azt a mot.trafót, hogy annyira melegszik, de az biztos hogy nagyon rossz hatásfokú dolog ák. lehet.
Szerintem kolloid előállítására max. 1-2mA szükséges, nem kellenek 10-20A, áramok átfollyanak, még ipari előállításnál sem.
Mellesleg amit én csináltam, ezüst kolloidhoz, elektrolizáló ák.t, az 1mA, adott le max. 22V/ U.kapocs mellett.
(#) gaben62 válasza Brahma479 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Mindenféle ***

Privátban ..
(#) gaben62 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Jól sejted az átfolyó áramot, állandó értéken kell tartani, a minőségi szemcseméret miatt, de ez soros izzóval ellenállással nem megy.
Ma már vannak spec. Ic-k erre a célra pár száz ft-ért.
(#) gaben62 válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Az biztos hogy a megfelelő szemcseméretű nano ezüst, 15-25ppm. kolloid formában, többet ér az összes megfázás/vírus elleni gyógyszeres trutyinál.
Én kb. 2éve iszogatom minden másnap reggel, étkezés előtt, de +fázva azóta se voltam.
Pedig ki be szaladgálok, dolgozok a műhelyben 4-5órát, ahol többnyire csak 9-11C fok van, mert nincs fűtés.
Ülő munkát is végzek forrasztás tekercselés stb. azelőtt mindig felfáztam 1-2óra alatt, minden bajom volt, mióta a kolloidot fogyasztom semmi gond, talán még az étvágyam is jobb.
Az biztosnak látszik, a szervezetet hatékonyan méregteleníti, a vírusokat csak az orrig, vagy a nyálkahártyáig engedi be, de innen már nem mennek tovább, a szervezet immunrendszere kidobja pusztítja őket.
Sok embernek említettem már pl. boltban, orvosi központi rendelőben, eü-ben dolgozó asszisztensnek, mire azt mondták ők nem hisznek ebben, sokba kerül ez, vagy hogy nem bizonyított a hatása stb.
Volt olyan is mikor a félművelt tagok megmosolyogtak, éves tapasztalati beszámolóm hallatán.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem