Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   161 / 375
(#) mazso1988 válasza kissi hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ez volt az első gondolatom, ezzel csak az a gond hogy az UDN2002 kimenetén mindig alacsony szint van, és nekem ott magas szint kéne.

proba.pdf
    
(#) proli007 válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hello!
Ez vicces! De ha nem árulod el, mit is szeretnél, (minek ez az összekötés) soha nem fognak értelmes javaslatot adni.
Mert még a rajz sem jó. Az ULN-nek nyitott kollektoros kimenete van, az csak lehúzni tudja a feszültséget kiadni nem. De ha kiadná is a jelet, a dióda akkor is fordítva lenne. De ha tényleg csak egy diódát szeretnél működtetni a négy PIC-ről (amit kétlek) akkor mindössze a Leed anódját kel a tápfeszültségre kötni. És már működik is. Ha meg nem Led, hanem tényleg egy magas jelszint kell, akkor az csak egy négybementű VAGY kapu. de optóvl is ugyan így meg lehet oldani, csak párhuzamosítani kel az opto tranyókat. Kollektorok a plusz tápra, emitterekről egy ellenállás a GND-re.
üdv! proli007
(#) mazso1988 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Valóban ezt szeretném hogy 4 Pic kimenete össze legyen kötve ,természetesen nem szó szerint értem hanem galvanikusan leválasztva és a kimeneten magas szintet szeretnék és ez egy csipogót működtető kis erősítőkapcsolást fog működtetni, bármelyik Pic-röl érkezik jel működtessen a csipogót.

Bocsi ha eddig nem fogalmaztam valami világosan remélem így már értelmezhetően írtam le.
(#) kissi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Persze, mert OC ( nyitott kollektoros! ) :no: ! Tegyél felhúzóellenállást ( a LED-et ne úgy kösd be! ).

Steve
(#) kissi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Akkor kösd össze az ULN kimeneteit és az összekötött lábak és a +Ut közé tedd a csipogót !

Steve

u.i. most nézem, hogy nem csipogót, hanem valami áramkört írsz..., akkor az általam csipogóval írt helyre tegyél ellenállást és a kimenet 0 v. 1 szintje kapcsolja a csipogást!
De ha ilyen kis szintekről beszélünk, akkor az ULN helyett miért nem diódákat használsz?
(#) proli007 válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hello!
Az ULN messze nem választ le galvanikusan. De ha a csipogód nem nagy áramfelvételű, akkor simán kapcsolgathatod egyből a négy párhuzamosan kötött optó tranyójával is. Az optó típusát, pedig a meghajtóáram és kapcsolt áram nagysága szerint kell megválasztani.
üdv! proli007
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Köszönöm akkor valamit megpróbálok összehozni.
(#) adamisbalint hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok
Szeretnék egy olyan hőmérőt, melyben van mondjuk 5 led és minél magasabb a hőmérséklet annál több led gyullad ki. Az alsó hőfokhatár lehetőleg 100 fok körülinél ne legyen nagyobb .
Köszönöm
ab
(#) kissi válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Létezik ilyen
Kicsit jobban meg kellene fogalmazni a feladatot...

Steve
(#) adamisbalint válasza kissi hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Akkor tud valaki ilyen kapcsolást mutatni nekem...
(#) kadarist válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia!
Én mutatok egyet: Bővebben: Link
(#) sanyo77 hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Mitsubishi Carisma 1.6GL-hez keresek ECU (komputer) rajzot (valójában csak az Oxigén szenzor fogadó bemenet érdekel - egyelőre), mert a megépített lambda módosító kapcsolásom nem akar működni.

Előre is köszönöm, Sanyo
(#) doomkiller hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok! Van itthon egy HEF4538BT dual multivibrátorom, itt a fórumon régebben találtam hozzá kapcsolást de most nem találom. 2 DB FET-et szeretnék róla hajtani, 12VDC ból szeretnék vele 250VDC-t csinálni. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Sebi válasza doomkiller hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nem kimondottan alkalmas a feladatra, mivel ez monostabil. Neked egy astabil multivibrátor kell.
Keress rá!
(#) ferkoo hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok remélem tudtok segíteni. Egy -LONG TIME PROTECT 550- tipusu szünetmentes táprol kellene nekem rajz! THX
(#) hopefull74 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon régi CSA 800-as végfokhoz (KPOK) keresnék kapcsolási rajzot esetleg alkatrész listával!
Előre is köszönöm!
(#) djgabi_8 hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Heló!
Kopasztógépet szeretnék építeni. Kerestem google-ben, HE-n sem találtam semilyen cikket róla.
Tudna valaki segíteni?
(#) örökagyaló válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia! Ilyesmire gondolsz?
Bővebben: Link
(#) djgabi_8 válasza örökagyaló hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
igen, csak egyfázisú 230V-osra.
(#) mrbini hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Urak!
Ezt a kapcsolást kellene üzemeltetni 4db AA méretű akkuról.
A kérdésem az lenne, hogy milyen (minél kisebb fogyasztású)
stabilizátorral tudnám megoldani az 5V-ot?
(#) Sebi válasza mrbini hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ha az akkut nem akarod a működtetéssel egyidejűleg tölteni, akkor semmi nem kell, hagyd el a stabilizátort.
Esetleg polaritás védelem gyanánt a soros dióda maradhat, de inkább schottky típust tégy bele, így lesz a legkevesebb veszteség, leghosszabb működési idő.
(#) örökagyaló válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Így már nem lehet semmi gondod ,csak egy megfelelő motor kell .Nem?
(#) mrbini válasza Sebi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Tölteni csak a kiszedett akkukat lehet, de arra az eshetőségre is gondolni kell ha az akku helyet elemet használnak.
(#) djgabi_8 válasza örökagyaló hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ok. Milyen fordulatú legyen a motor? Gondolom ékszíjas áttétel kell a kettős szigetelés miatt.
Hogyan kell elhelyezni a gumikat, mennyit és hol lehet kapni ilyet, ami a csirkét kopassza?
köszönöm
(#) Sebi válasza mrbini hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Akkor legyen sima Si dióda sorosan, így 5,3V-ról indul új elemekkel. 5,5V-ot is a PIC simán tűr, és 3V-ról is megy még.
(#) mrbini válasza Sebi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Rendben köszönöm
(#) örökagyaló válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
A leggyakrabban előforduló motor fordulatszám 1400 ,amihez könnyen hozzá lehet jutni.
A másik kiinduló adat a tisztításhoz szükséges kerületi sebesség :v=10-12 m/s (v=D*pi*n képlettel számolható)
Leginkább a szükséges módosítás és a dinamikus csapágyigénybevétel miatt miatt kell ékszíjhajtás,az érintésvédelem megoldható védőföldelés,FI relével is.
A főtengely csapágyazásnál figyelmmel kell lenni az egyenlőtlen,radiális igénybevételre.
A gumiujjak darabszáma a számított forgótest méretétől és az ujjak hosszától függ.Úgy kell elhelyezni egymáshoz képest,hogy az elhajláskor ne érjenek össze.
Hol lehet kapni?"Cipőt a cipőboltból"
(#) niix hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok!

S.o.S.
szükségem lenne az Orion T 2925 SPTX-S TV
kapcsolási rajzára, mert már másodszor halt be a táp.

akinek meglenne ,vagy tudná a linket ahonnan letölthetném, nagyon megköszönöm.

további szép napot nektek!
(#) Lele001 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy videómagnó NYÁK-ját szereztem meg, hogy majd tv tunert csinálok belőle. Minden menne, de nincs meg a típusa, ugyanis elfelejtettem, a nyákon meg semmi utalás nincs rá (számomra legalábbis).
Enélkül nem tudom az univerzális távkapcsot ráhangolni.
Az előlapi billentyű panel meg sajna hiányzik.
Arra rájöttem, hogy a bevitel a CXP50116-os IC-n A/D átalakítóval megy, de nagyon bonyolult a behangolása, az egyes billentyűknek így.
Ebben kérném a segítségeteket! Fotón mellékeltem a szóban forgó áramkört.
(#) zolika60 válasza Lele001 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Próbáld automata keresésben ráhangolni a távot. Annak talán tudod a típusát. Ha nem itt érdeklődj:Bővebben: Link
Következő: »»   161 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem