Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
ja ige, így már ok
Van egy serial analyser változata is, az csak ezeket tudja, programozni nem tud de szerintem felesleges megvenni mert ahogy a pickit2 fejlesztéseket elnézem, szerintem nem jött be nekik ez a serial analyser változat, és inkább az eredeti pickit2-t fogják ugyanezekkel a funkciókkal kibővíteni
Nem kell megvenni, ott van a kapcsolási rajz is, és a firmware is hozzá.
a rendes pickit2-ben (a régi változatban)
a 2.4-es verzióban a Tools->UART tool menuből elérhető egy terminál az ablakban azt is mutatja, hogy mit melyik lábára kell tenni
Nemtudjátok véletlen, hogy a chipcad-en kívül hol lehet még PICKit2-őt venni?
Mert nekik csak júl. 17-18 -án érkezik Amúgy az ára jó, mert mos 8e nettóban akciósan, csak az akció dátum nem az, amit ITT írnak, hanem +1 hónap.
máshol csak mégdrágábban tudod, mert a chipcad a hazai microchip disztribútor
Sziasztok !
Meg tudná nekem valaki mondani hogy a "EQU" mit jelent, mire használatos?
Egy szimbólumnak ad értéket.
VALAMI EQU .10 Nem nagyon használjuk, mert szerencsésebb a #DEFINE formulát használni, valamint a CBLOCK -ot.
Köszönöm.
Egy példa programban láttam (pl: PORTB EQU 6 ) de ezek a sorok nem voltak kommentezve.
Ezt nem értem, mert a PORTB foglalt szimbólum ami a PIC-ekhez tartozó .INC fájlokban már le van deklarálva. Felesleges újból deklarálni, helyette be kell includolni a megfelelő INC fájlt a programlista elején:
pl: #include
Hát ha még Te sem érted, képzelj el engem...
Itt az egész .asm fájl, elvileg ez egy ide-oda futófényprogram. A kommenteket nem írtam bele. A program a Vörös Tamás féle "PIC - kezdőknek" című könyvből származik. Főleg BASIC - os programok vannak benne, de a BASIC - ról mindenki csak lebeszél. (pedig egyszerűbbnek látszik mint az ASM) Tényleg, az MPLAB BASIC ból tud valahogyan fordítani?
Hopp, ez nem az a program hanem a TOPI féle futófény általam már kibővített változata. Sorry...
itt a kérdéses program.
Ahogy korábban írtam, ebben a forrásban nincs beincludolva a megfelelő INC fájl ezért a fő portok és regiszterek neveit EQU-val állítja be a szerző, helytelenül! Persze lehet így is, csak semmi értelme. Az elejére beírta volna a PIC INC fájlját és le lett volna tudva kb. 8 sor... Remélem érted amit írok! Nézz bele a P16F628.inc fájlba és megtalálod a PORTB, TRISB stb szimbólumokat és a hozzájuk gyárilag rendelt értékeket(amik egyeznek az itt megadottakkal, ha itt nem hibázott a szerző!). Includold be a forrásba(ahogy írtam korábban) és töröld le azokat a sorokat, amiket megtalálsz az INC fájlban. Az INC fájlt az MPLAB könyvtárszerkezetében keresd(a kereső segít).
Köszi a választ, így már értem. Ezek szerint az
#INCLUDE
Nem tudom beszúrni az INCLUDE utáni hivatkozást az INC fájlra mert nem jelenik meg a fórumban...ez érdekes.
Tényleg! Nekem se jelent meg, pedig én is odaírtam!!!
#include "P16F628.INC" Egyébként idézőjelekkel is működik a forrásban, ha jól emlékszem, de amúgy meg kacsacsőrök közé kell tenni, amit a fórummotor másképp értelmez ezek szerint.
Igen én is "kacsacsőrökkel " írtam, ezek szerint ezért nem jelent meg.
Megerősítem Watt-ot, idézőjelekkel is működik, én világ életemben úgy használtam!
Szerintem azért nem engedi a fórummotor a kacsacsőröket, hogy ne lehessen HTML tageket futtatni, nem?
Sziasztok!
Most jött el az a pont, hogy hozatok egy PICkit2 debug ex... -t amihez jár egy 16f887-es panel is (most akciós) . A kérdés: szóval itt(chipcad) a legolcsóbb a PIC, ajánlhatnátok valami gyakorló típust, amit már ismertek és 1500 alatt van. ( talán 16f877? ) és mégegy (2.) kérdés: ha van egy PIC, aminek 12 I/O lába van, akkor tetszőlegesen állíthatom, hogy melyik I és melyik O? A válaszokért előre is sok köszike - sokat segítenétek vele.
1. 18F2320, 4320
2. Igen, bármelyiket lehet ki-be menetnek állítani egyenként, talán egy-vagy kettő szokott olyan lenni, ami OPC-s, azaz felhúzó ellenállás kell, vagy olyan láb ami bemenet lehet csak. A többi állítható.
Kösz a tippet.
megnéztem a 2320 datáját, sokkal fajább, mint hasonló árú 16f-es. 40MHz, meg 4K-nyi flash, jó nagy lesz ez nekem elsőre...és csak nem 8MHz-es saját órajele van? vagy nem tudok angolul? na mindegy - szerzek 20 megásat, oszt az jó lesz mindegyikhez - vagy tizeset, azzal könnyű számolni. Most rendelek, oszt asszem a jövőben még lesz pár kérdésem
Félreértetted az adatlapot. Van belső 8MHz-es órajele, amit ki lehet választani(lehet hangolni is és lehet osztani is). Ilyenkor felszabadulnak a külső oszci lábai is!
40MHz-hez 10MHz-es kristály kell, és PLL módot kell választani. Ilyenkor 40MHz lesz az órajel. Nincs olyan hogy 20MHz-es példány. Csak egyféle van és mindegyik 18F tudja a 40MHz-et(meg a többi frekit, amilyen kristályt ráakasztassz!).
Á - vágom Választhatom a belső 8MHz-et vagy annak osztóit, illetve külső kristállyal 10MHz-ig és PLL módban annak 4x-ét. Hát igen - nehéz a kezdőkkel
Nem kell elnézést kérned, jók a kérdéseid!
Annyit korrigálnék, hogy nem csak 10MHz ig lehet kristályt tenni rá, 20MHz simán okés. 40MHz-re nem esküszöm(persze PLL nélkül)
Sziasztok!
Amikor elindítom az IC-progot, azt írja ki, hogy privileged instruction. És nem csinál a program kb semmit. Mit lehet ezzel csinálni? Blint
Szia!
A pic 18f2320-t már a chipcad nem forgalmazza, mert az ára olyan 1300ft körl van. Helyette már a 18f2321i-t forgalmazzák, ami teljesen ugyan az....komolyan! És igen az órajelet 4x-i, tehát ha 40Mhz-t szeretnél 10Mhz-s kvarc elég!
Ezt honnan veszed, hogy nem forgalmazzák? Nemrég vettem! A listájukban is gyorsan mozgónak van jelölve!
De az kétségtelen, hogy a 2321 "ugyanaz" a PIC, sokkal olcsóbban! Nem is értem miért?!
Én használtam már PIC18F4550-hez négylábú 40MHz-es kvarcoszcillátort és hibátlanul működik (persze PLL nélkül).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |