Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   129 / 1271
(#) soltanka válasza bundzsy hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
bundzsy..
Scarton is ugyan az mint tuneren.
az r426 a videoproci 49-es lábán van
ar r639 az LFB kör kicsatoló ellenállása mellette a c653 a hidegítő kondi v. osztója ,Ezek az imp. trafó szekunder oldalán, a rajzon bal körépen találod.
A D606 a raszter körben van ,ez egy korábbi még nem javított hiba okozója volt(párnás kép)
Lehet hogy a videóprpci makkant meg?
Eepromot próbáltam, hátha de nincs köze hozzá
(nem tudok karikázni reader-ben. Kipipákom a funkciót és semmi)
(#) mindegy válasza jofy hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia a service menube ha minden igaz Mute, 1, 8, 2, power kombinacioval tudsz belepni ott keresgelj
(#) zolijee válasza Lacika hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
szia nagyon köszönöm hogy szakítottál rám időt minden elismerésem a tiéd én nem találtam semmit különben meg már nem is kerestem mert a ventivel tökéletesen működik nagyon lusta vagyok most ahoz hogy keresgessem a hibát meg járjak boltba alkatrész után és vagy jó vagy nem igy most tök jól működik ezért békén hagyom de ha valakinek van ötlete hogy hol találok ebbe tv-be 12v-ott a ventihez annak örülnék de ha nem megoldhato akkor maradok a mostani verzionál hogy adapter bedug ha bekapcsolom a tv-t kihuz ha kikapcsolom nagyon köszönöm a segítséget
(#) moltam válasza bundzsy hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Már szinte átkondiztam az egész TV t. Csak a hang kf és videóerősitő modulokban nem cseréltem ki szinte az összes elkót. Át is forrrasztgattam a lábakat a potikat megtisztogattam de a hiba még mindig meg van.
(#) bundzsy válasza moltam hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
moltam........
Ar elterito panelon kicserelted a kondikat? (C407, 408, 409, 411,)
A gyanus az hogy vegig er a vizszintes csik, mikor kiveszed az elterito panelt. /ha jol ertelmeztem/
Amikor bent van a panel osszeesik az egesz kep.....
Ha ez igy van akkor merd at a tapokat, a panel nelkul.
Minden tapot!
Ha rendben vannak, probakeppen csereld ki a 1170-et,
Nem konnyu kiforrasztani! Van rendes felszerelesed hozza? Mindent jol le kell szivni, mert az oreg foliak konnyen levalnak. Aztan johet a ganyolas.
De ha a atmerted szolj, hogy mik a tapasztalatok, mielott cserelned az IC-t..........
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Én nem gányolnám szét a képeltérítőt..
(#) bundzsy válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hello....Mire gondol kollega?
(#) lapose válasza bundzsy hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Mivel ennél a TV-nél a képeltérítő szinte csak akkor áll le, ha a tápfeszültség egy bizonyos szint alá csökken, mielőtt bármit csinálnék a képeltérítővel, feszültséget mérnék a sorpanel R611-es ellenállás két végén.
Az egyik végén kb. 24V-ot a másikon kb. 19V-ot kell mérni.

Ha a képeltérítés megszűnésekor a 24V is leesik, az annak a jele, hogy a terhelés nem a képeltérítő felől jön, mert akkor a 24V nem esik, ráadásul a képeltérítő hibája esetén a 250mA-es biztosíték kiolvad.
A 24V leesésének az oka a pumpa-tápegység hibája szokott lenni, pl. nagyfesztekercs, esetleg a sorpanelon lévő sönt stabilizátor, de ekkor az R8 fűt mint a bolond.
A C601 kondit érdemes kicserélni 1000µF 40V-ra.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Már abban is kicseréltem minden kondit. Rámérek R611 re.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
R608 és R605 nagyon melegszik.A lábaik körül fekete a NYÁK.
(#) bundzsy válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
lapose..........
Hogy volt ez annak idejen? Azt hiszem leakasztottuk a bu-t es 24 voltot tettunk fel akkor is ment ez a TV! Ha jol emlekszem ez volt az Uranus nevu.........Ugye?
Csak mar arra nem emlekszem hova tettunk 24 voltot.
a Trafo 25V-os labara, talan.........
Szerinted? Hogy van ez?
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Nagyon jó kinyirtam a kinai multimat.
Próbáltam neki hálózati táplálást csinálni de valami gond volt a 7809 el és a multi többet már nem kapcsolt be.Megpróbálok valahonnan feszmérőt szerezni
(#) lapose válasza bundzsy hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Le kell kötni a nagy BU-t És a C601-re, vagy a sorkimenő 11-es lábára kell 24V.
(#) moltam válasza bundzsy hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Igen minden kondit.Igaz bontott NYÁK ról szedtem őket mert itt nem lehet kapni. Találtam TDA1170 et rossz B&W monitorban, ha mégis ki kéne cserélni. Igaz hogy ez N es nem S es de szerintem olyan nagy külömbség nincs.Sajnos ónszippantóm az nincs de lehet hogy hétfőn tudok szerezni. Általában ha csavarhúzval alányúlok és fokozatosan kiszedem nem szokott megsérülni
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Melegedniük is kell..
Ha szereztél műszert, mérd meg a feszültséget a C601-es kondin. Kb. 24-25V-nak kell rajta lenni. A sorkimenő melletti sarokban lévő nagy potival tudod beállítani a feszültséget.
Ha van kondid a C601-et cseréld ki.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Igen láttam a kapcsrajzon.De azt irja nulla sugáráramnál kell beállitani bemelegedés után. Le kell tekerni minimumra a fényerő potit?
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
C601 már megvolt...
(#) garamszegiroland hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Van egy grundig tv amiben rossz a tápícé melynek tipusa tny253p. Találtam itthon tny264p és tny255pn tipusú tápícéket! Az lenne a kérdésem hogy valamelyikkel mennie kellene e?
(#) moltam válasza bundzsy hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Sikerült kiszedni a bontott panelből az 1170 et.Pinllanatpákával (mert csak az van ) és egy tollból eszkábált ónfújóval.
Annyira nem volt meleg remélhetőleg nem perkáltam meg
(#) lapose válasza garamszegiroland hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

A tny255p a tny253p nagyobb teljesítményű változata, szóval jó lesz helyette.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„De azt irja nulla sugáráramnál kell beállitani bemelegedés után.”


Az csak a finombeállítás, lényegtelen...
Ha túl nagy a buszterfeszültség, nagyon beterheli a tápot, mert a söntszabályzó nagyon kinyit.
Hidegen sem lehet nagyobb kb. 25V-nál.

Mérted a feszültségeket?
(#) jofy válasza mindegy hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia! Köszi, megpróbálom...
(#) Lacika válasza zolijee hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ezek szerint a ventilátor kizárólag a képcsövön lévő panelt hűti?
Mert ha igen, lehet hogy nem is kell a javításhoz semmit sem venni.
Még egy kérdés. Mielőtt beadtad szervizbe, amikor ment a tv-d rendesen, mármint nem csíkozott és adtál rá fényerőt, akkor nem kezdett megváltozni a kép? Ezalatt azt érten, hogy nem e kezdett egy picit negatívossá válni az egész, vagy valamelyik szín, főleg a fehér, vagy életlenné válni.
(#) trabigo2 hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Kéne egy kis segitség.Egy képcsöves itt tvn nem jön be a kép csak középen egy vastag csík valaki nem tudja mi baja lehet?

Válaszotokat előre is köszönöm
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
R611 egyik lábán 25V van a bekapcsoláskor. De ez fokozatosan lecsökken 20V körüli értékre. Ha nincs adás akkor elkezd 25V és 13V között ingadozni és a videóban látható módon egy csikba összemegy aminek a hossza lecsökken majd megnő és egy pillanatra visszajön a kép.
(#) zolijee válasza Lacika hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
szia igen a venti a panelt és a képcsövet hűti, olyasmit a képel kapcsolatban nem vettem észre mert akkor adtam rá fényt mikor elment a fény persze akkor nem sok értelme volt egyébként még mindig tök jó a kép már csak azt kéne megoldani hogy amikor bekapcsolom a tv-t akkor kapcsoljon be a venti is szóval valahogy a tv tápjából kéne rákötni a ventit és megelégednék vele ha van erre ötleted azt nagyon megköszönném de most elutazok és kb 1hónap mire hazajövök úgy hogy lehet nem tudok majd válaszolni kösz szépen
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
C601 en bekapcsoláskor a fesz 25V de ez lemegy 13 voltra és 12 V nál leáll mindkét eltérités.Ezután kép sincs még 1 pont sem a kép közepén...
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
De honnan tudhatnám hogy nincs eltérités ha nincs eltéritendő elektronsugár De a sipoló hang az megszűnt ebből gondolom.
(#) nagyimre10 válasza trabigo2 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Az a csik vizszintes,vagy függőleges?
(#) kocici17 válasza trabigo2 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Idézet:
„Kéne egy kis segitség.Egy képcsöves itt tvn nem jön be a kép csak középen egy vastag csík valaki nem tudja mi baja lehet?”

Első olvasatra körberohant a szemem a fejemen, mert a "képcsöves" megfogalmazásra aszociáltam, amiből azonnal következik, hogy rossz a képcső. Eltartott egy darabig mire értelmeztem.
Ahogy elöttem szoló irta vizszites vagy függőleges, mi a "vastag" fogalma? fényes éles vagy nem annyira intenzív a fénye? Az ITT-n belül egy tipusszámmal többe mennénk. És ha nem tudod, hogy függőleges, vagy vízszintes akkor tegyél egy fotot fel a csíkról. Azzal tőbbre mennénk.
Következő: »»   129 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem