Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   601 / 1271
(#) clymet hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy egy 40" Samsung lcd tévénél
van olyan problémám ,hogy a széleinél mint a függőleges mint a vízszintes oldalon kb 1-2 cm-es szabálytalan csík-ban világosodás keletkezett ezt lehet valahogy orvosolni?

Előre is köszönöm
(#) torok72 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok.segítség kellene van egy funai TV-2000 MK6 típusú tévém az a gond vele hogy a bekapcsoló gombbal bekapcsolom és az automatát levágja mi lehet az oka
(#) karaszbandi válasza torok72 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Elsődlegesen: rossz.
Keress egy szerelőt.
(#) Tomsa hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
hali!
sony tv -m stand by led 9-et villog,és nem kapcsol be .valaki találkozott már hasonlóval vagy tudja mi lehet még a gond?előre is kösz!üdv.:Tomsa.
(#) Papp Ferike válasza fredee4444 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Igen értem,de a test csak akkor van az elektronikához illesztve,ha csatlakoztatva van.
(#) Papp Ferike válasza Tomsa hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Üdv!09-tuner no acknowledge at power on
(#) Papp Ferike válasza Papp Ferike hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Sony hibakódok:
00-No error
01-reserved
02-OCP/over curent protection
03over voltage protection
04-no vertical syncron
05-IKR error at power on
06-IIC bus clock and/or data lines low power on
07-NVM no IIC bus acknowledge at power on
08-horizontal protection
09-tuner no acknowledge at power on
10-sound processor error
11-reserved
12-scanrate error
13-DAC error
14-backend error
15-dynamic convergence error
16-PIP error
Ha LCD akkor 20

ERROR DESCRIPTION:
02 Power Supply (PA) Protection Error
03 Power Supply (PB) Protection Error
04 Panel Error
05 DC Alert Protection Error
06 Speaker Protection Error
07 AC Det / OVP / Fan Error
08 Digital Error
09 Tuner Error
10 Sound Processor Error
11 Video Processor (SVP-EX) Error
12 Chroma Decoder (CXA2163) Error
13 AV Switch (CXA2069) Error
14 RTC IC Error
15 Temperature Sensor (LM75) Error
16 Port Expander 1 Error17 Port Expander 2 Error
18 Port Expander 3 Error
19 NVM Error
20 IIC Error
(#) Tomsa válasza Papp Ferike hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
09-tuner nem nyugtáz erő .ezt jelenti amit nem nagyon értek!Esetleg valakinem mond ez valamit?
Előre is kösz!
(#) BarnaPili válasza Tomsa hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Azt jelenti,hogy a tuner nem válaszol az I2C buszon.Gyógymód:
Tunert kiszeded,és átforrasztod alaposan,odafigyelve.A testpontok szoktak kirohadni az idő elteltével.
(#) nz80 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Grundig Xedance 72 Flat (MF 72-3310/7 TOP) televízióm ami EW korrekciós áramkör hibás, vagy raszterhibás lett. ( a kettő ugyanaz lenne?) Mellékeltem képet róla.
Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Hogy néz ki ez az áramkör?
Hol lehet venni ilyet olcsón?
Szeretném olcsón megúszni a dolgot.

Köszi!

P1040028.JPG
    
(#) karaszbandi válasza nz80 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Már az alap kérdések sem jók. A diagnózist valahonnan sikerült eltalálnod. Keress egy szerelőt, ha még szeretnéd tovább nézni a készüléket. Ez nem komplett egység cserés, hanem külömböző alkatrészek mentek tönkre, amiket te nem valószínű, hogy meg tudsz oldani gyakorlat nélkül.
(#) kovacspista válasza torok72 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia! Nem lehet sok gond, ha a készülék biztosítékáig sem jut a zárlat, vagy ha valaki nem cserélte ki a biztit egy szögre.Lehet maga a kapcsoló, lehet a fojtó tekercs vagy áteresztő kondi. Melyikben mi van, de a biztosítékig csak pár alkatrész van maximum. Ahogyan látom a rajzán 4A biztosítéknak kellene benne lenni. Ha a kismegszakítót veri le , akkor vagy a kismegszakító kisebb mint 4A , vagy a készülékben lévő zárlat veri le az emlegetett szög miatt. Tehát ez csak akkor fordulhat elő , ha valamilyen nagyon nagy nem hozzáértéssel állunk szemben, hogy finoman fejezzem ki magam. Egyébként ha beírod a HE keresőjébe a TV típusát, megtalálod a rajzát is.
(#) kovacspista válasza angel80 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ime: http://elektrotanya.com/?q=showresult
Nem ismerem a TV - t de nem hiszem , hogy külön lenne a tápja. Nagyon régen gyártottak már olyan készülékeket. Minden azon az alaplapon van, de az tulajdonképpen jó pár részegység integrációja, így azon található a táp is. Persze lehet, hogy ennek külön tápja van, de az egy eléggé nagy láda lehet a készüléken belül.
(#) kovacspista válasza nz80 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Feltételezem, hogy a készülék 100 Hz-es. Ekkor EW rő beszélünk, egyébként raszter. A raszter esetében egyszerűen hibás alkatrészt kell keresni. Az EW esetében a hor. eltérítésbe avatkozik be egy proci, ami a 100 Hz-es egységben van. Vagy a vertikális eltérítő IC-ben van, vagy külön egy fett, ritkábban tranzisztor, ami általában a test felé közelíti az eltérítő tekercs egyik lábát. Minél "0-ább" a tekercs lába , annál nagyobb a kép. Két lehetőség van , vagy az ic , fett stb . rossz, vagy a proci nem szabályoz. Ha javítás után korrekció szükséges, azt a service menüvel oldhatod meg. Ilyen egységeket, áramköröket nem lehet kompletten kapni és kicserélni mint egy hálózati biztosítékot, ezt csak megjavítani lehet!
(#) torok72 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia.Ne haragudj de nem lelem a rajzot eltudnád küldeni előre is köszi
(#) kovacspista válasza torok72 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Itt küldöm.
(#) torok72 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Köszi szépen
(#) nz80 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ!
Igen 100Hz-es a készülék.
Azt hittem olyan baja van, amit én is ki tudok esetleg cserélni. Forrasztgatni, meg szerelgetni tudok. De amiket te írtál, az nekem már ,,magas", azt se tudom hogy nééznek ki ezek.
Te esetleg tv szerelő vagy? Mennyiért vállalnád a javítását?

Köszi!
(#) kovacspista válasza nz80 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Igen , az vagyok, meg még sok mással is foglalkozom. Ezt így megmondani nem tudom. Meg kellene vizsgálni a készüléket, és akkor lehet mondani valamit. Persze még akkor sem 100% az amit mondok, mert érhetik az embert meglepetések. Itt nem is ez a kérdés, hanem a távolság.
A közelbe kellene valakit keresni. Én félegyházi vagyok.
(#) nz80 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Értem, én meg pesten vagyok. Megpróbálok keresni közeli szerelőt.

Köszi!
(#) nz80 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Van itt tv szerelő aki VIII.kerületben vagy közelében lakik, és tudna nekem segíteni olcsón a 1185896 számú hozzászólásomban említett problémában?
(#) dita75 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Nekem ugyan a csodás Tesco terméke van: Technika 26", de ugyanaz a problémám mint Gabesznak és mythbusternek. 10-15 perc után lesz csak kép a tévén.
Ha kikapcsolom és újra be rövidebb idő után van kép, de hosszabb időt állva újra 15 perc a várakozási idő. A 15 perc alatt van mindenféle ijesztő fényjelenség a képernyőn, majd egyszer csak halvány kontúr jelenik meg, le is fagy pár pillanatra, ezután egy csapásra bejön a kép. Elvittem szerelőhöz annyit mondott 40 db ezres. Mivel 2. tévé inkább bekapcsolom előbb mielőtt elé ülök az ingyen van, de kíváncsi lennék mi a konkrét baja ???
(#) karaszbandi válasza nz80 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nem jó a kérdés feltétele! Az olcsót eleve felejtsd el!
(#) Pigi válasza nz80 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nézőpont kérdése mi az olcsó. Lehet kontár és azért olcsó, de lehet szakember aki olcsóbb egy kicsit a többi szakembernél.
(#) nz80 válasza Pigi hozzászólására (») Márc 12, 2012 / 1
 
Én olyan becsületes féle szakemberre gondoltam, aki nem húzza le több tízezer forinttal a hozzánemértő átlag embert.

Az automata mosógépemet például hozzánemértőként megoldottam. Szivattyút kellett cserélni, több szerelőt kérdeztem, és mindegyik 20-25 ezer fölött vállalta volna. Fogtam magam, megvettem a 6000Ft-os szivattyút, és kicseréltem magam. A beszerzés, és a csere egy délelött alatt megvolt.
A konvektort szintén magam javítom, és tisztítom, ott is hasonló a szitu. A filléres alkatrészekre horribilis összegeket kérnek.

Hozzáteszem a mosógép rendesen működik, a konvektor pedig nem robbant fel az elmúlt 5-6 év alatt
(#) kovacspista hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok! Megint rajz bajom van! ALFA CENTAURI AC-21T
készülékhez kellene. Letöltöttem hármat is, de nem tudom egyiket sem megnyitni. Köszönöm.
Pista.
(#) kovacspista válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
E2P fájl, amit nem tudok megnyitni. Letöltöttem, fel is installáltam, de nem történt semmi.
(#) karaszbandi válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Az e2p egy ponyprog által használt bináris állomány. Eeprom tartalom.
(#) kovacspista válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hát akkor azzal nem megyek sokra!!
(#) gaben62 válasza nz80 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem biztos hogy raszterkorrektorban fetet kell cserélni, lehet hogy csak át kell forrasztani, alaplemezt, azon a részen.
Grundigoknál 90%ban forr.hiba okozza a gondokat, 2-3ezerből javítható.
Keress egy szakit aki ért hozzá.
Következő: »»   601 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem