Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1271 / 1271
(#) Tomi20 hozzászólása Hé, 7:28 /
 
Sziasztok

Nem teljesen TV hiba a problémám, de HDMI csatlakozó. Van egy VU Plus Solo2 beltérim, ami hibátlanul működött HDMI csatlakozón, egyszer csak nem adott képet a TV-re, másik TV-n sem működött, a TV másik eszközzel jó. Szétszedtem a beltérit, és a HDMI csatlakozó előtt vannak az adatvonalakat statikus feltöltődéstől védő diódák, ezek egyikén mértem testzárlatot. Maga a csatlakozó szép, nincs benne kosz, vagy összezárt lábak, az adatvonal egyenesen a CPU-ból jön, levettem a diódát, a zárlat megmaradt, CPU-nál van a hiba. A kérdésem az lenne, a hibás adatvonal párján nem mérek zárlatot, úgy olvastam, hogy zavarszűrés miatt a vonal két szála egymás negált jelei, ha megszüntetném a proci felé menő szálat, és a párjáról levenném a jelet egy invertáló IC-re kötném, majd az inverz jelet bekötném a csatlakozó felé, akkor működhet? Egy irányú lehet ez a kommunikáció? Milyen frekvenciára kellene számítanom, illetve mekkora jelszint van ott? Full HD felbontás lenne 50Hz frissítéssel. D217 diódánál van a zárlatom, ez a HDMI csatlakozó 4-es lába. Scart csatlakozón keresztül működik a beltéri, csak a képminőség miatt lenne jó a HDMI-t életre kelteni.
Következő: »»   1271 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem