Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Mekkora Kismegszakitó van előtte ? Mert ez 10A-s volt.! Csereérett volt már 1990 ben is.
Ezen a képen látszik, a O meg a földelés beleöntve.
Névleg 16A-es. Elfogadható esztétikával még ma is ez szerelődik a lakásokba/házakba.
Új szerelésű műhelybe már iparit tennék fel. Ha csak egyetlen csatlakozópárról van szó, nem drága cserélni. Ha több, vagy más helyen is használódó, készülékről van szó, akkor nem biztos, hogy érdemes és lehet is mindenhol cserélni. Idézet: Hol? Sok-sok éve nem láttam ilyet, akkor is bontottuk és dobáltuk ki ezeket. „Elfogadható esztétikával még ma is ez szerelődik a lakásokba/házakba.” A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2020
Szia!
Hol? honnan szerzed be? mert felénk csak az ilyenek , ipari szürke ,piros,vannak.
Kérdés: Hamisítvány szerelvények?
A Legrand oldalán fel van tüntetve a szerelvények leírásánál, hogy kerülni kell a hamisítvány termékeket. Egy árukereső oldalon beütve valóban talál az ember olcsót, meg ugyanazt 1,5-szer annyiért. Ez csak a kereskedők árképzése vagy valóban létezik olcsósított verzió? A válaszokat előre is köszönöm!
Ez biztos hamisított termék. Meg tudom érteni, miért nincs raktáron.
Ezt még talán én is megmondanám. No de ennél?
Nem feltétlen jelenti, hogy hamis, ha ekkora a különbség. Én például Schneider, Eaton, Schrack készülékeket projektre, projekt kedvezménnyel, sokszor a listaár felénél kevesebbért kapom. Persze volumen kell belőle.
Szia! Apám műhelyében volt ilyen, 25 éve lecseréltem már, mert akkor is lötyögött. Van normál, kereskedelmi forgalomban kapható 1 fázisú 25-es, két, és háromfázisú csatlakozó is. a 3x16A-es még könnyen ki-bedugható is. Én lecserélném, ahogy a kapcsolóját is.
Én vettem már, sőt építek is be. Némelyik kínai gyártmány nagyon jó, némelyik tűzveszélyes. Livolo jó, Polo, Wealik jó. De vettem Wifis kapcsolót, ami konkrétan tűzveszélyes. A Wifi modul fém borításától 1mm-re ott a fázis a beforrasztott sorkapcson és nincs szigeteő közötte. Kicsit jobban megnyomod és durrr... Keress meg, több száz kapcsolóval, szerelvénnyel dolgozom.
A következő kérdésben kérem a gyakorlott fórumozók javaslatát. Az akváriumomhoz egy meglehetősen összetett elektromos elosztó-kapcsoló "központ" csatlakozik. Ha biztosítani szeretném, hogy ez a központ mindig azonos pontra kapja a fázist, ezt csak fix (nem dugvillás) hálózati csatlakozással oldhatom meg? Nincs valami elektronikus megoldás arra az esetre, ha a dugvilla fordított állásban kapcsolódik az aljzathoz, akkor a fogadó "központ" nem működik vagy valami jelzést ad?
Egy nem szimmetrikus ac aljzat + dugó (pl. brit vagy izraeli) megoldaná a problémát, de ahogy látom, ilyen típust beszerezni itthon reménytelen.
Glimm a fázis és a védőföld közé. Egyik állásban világít a másikban nem. Szerintem 1M ellenállással nem bántja a FI relét sem.
Hello! Ha 230V/230V-os biztonsági trafóval táplálod, nem lesz fázis meg nulla.
De szerintem rossz az irány. Víz és villany esetén legjobb a kisfeszültségű berendezés. És kettős szigetelésű transzformátoros táplálás.
Szia
Nem vagyok tisztábani előírásokkal, majd mások válaszolnak, hogy járható-e az út. A gondolatom, egy optocsatoló, ami a fázis, és föld közé van kötve, 1mA áraamról már működne, egy relét kapcsolhatna az optocsatoló a kimenetén. Ha fordítva van bedugva, nulla és földet kap az opto, így nem húz meg a relé...
Szia!
Pont erre gondoltam én is, csak fordítva. Az optó meg a relé akkor működne, ha fordítva van bedugva, normális esetben a relé nyugalmi érintkezőin keresztül kapna a központ áramot, ez esetben nem lenne felesleges fogyasztás.
Szia!
A te ötleted alapján, ha egy földeletlen aljzatba dugják, (pl. nincs bekötve a védővezető) mindkét irányú csatlakozásnál engedné működni a szerkezetet.
Szia!
Igazad van, én feltételeztem, hogy földelt dugaljak vannak.
Igazad lehet, mert aki erre figyel, hogy a valószínűleg kapcsolóüzemű nem olcsó berendezés helyes polaritással legyen bedugva, van földelt aljzat.
Eleve az érdekes hogy számít, melyik vezeték a fázis és melyik a nulla, miközben dugvilla van a rendszerben. Egyébként proli007 már mutatta az irányt.
Ha már ilyesmire terelődött a szó, Szerintetek van jelentősége, hogy a kapcsolóüzemű tápegység hogy van bedugva? Kollégám szerint van, Ő mindig megjelöli a dugón, meg az aljzaton is, hogy kell bedugni. Érdekes, hogy az "ipari" tápegységeken is meg van jelölve a fázis-nulla. Kíváncsi vagyok a válaszokra.
Igen.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
Köszönöm a választ, a miértjét is meg tudja valaki válaszolni? Nem tudom ezzel beleférek-e ebbe a topicba, vagy menjek át a Kapcsolóüzemű tápegységesbe...
Szerintem nincs. Például sok készülékben, Tv, monitor, nyomtató, tápegységei is kapcsoló üzeműek,meg vannak kapcsoló üzemű dugasztápok is. Azokon honnan tudni hogy melyik a nulla és melyik a fázis?
A francia is asszimetrikus, és azt a típust használják Lengyelországban, Csehországban és a szomszédos Szlovákiában is. Azt könnyebb beszerezni itthon.
Én is ezen az állásponton vagyok, de ha valaki el tudja magyarázni, hogy miért nem, akkor ha megértem, elhiszem.
Üzemszerű működés esetén nincs nagy jelentősége, (a fázis vezetőn több külső zavar érkezhet a berendezésedbe, mint az egyébként földelt nulla vezetőn) de egy testzárlat esetén nagyon nem mindegy, hogy a fázis, vagy a nulla kerül a készülék házára.
Természetesen ha rendesen szabályosan van bekötve a berendezés, akkor ha fázis kerül a berendezés házára, és az a védőföldre van kötve, a zárlati áramnak működtetnie kell a védelmet. Ha nem tud kialakulni elegendően nagy zárlati áram, akkor még érintése veszélyes lehet, ezt viszont a FI relé tudja megakadályozni.
Érdekes, hogy az "ipari" tápegységeken is meg van jelölve a fázis-nulla.
Persze. Mert mit írjanak oda? Hogy lehet ide bármit kötni, csak 230V legyen! Így sokkal egyszerűbb és ha valaki fixen köti a hálózatra legalább lehet tudni melyik a fázis, ha mérni kell. |
Bejelentkezés
Hirdetés |