Robotépítésnél 3 főbb területhez is értenünk kell, hogy működőképes robotot hozzunk létre: mechanika, elektronika és programozás. A cikkben is e felosztás szerint tárgyalom az építés menetét.
1. Mechanika (Robotalváz)
Legelőször is szükségünk lesz egy stabil alvázra. Ennek elrendezése nagyon sokféle lehet, és a kialakítása nagyban függ a rendelkezésre álló alapanyagoktól. A robotalvázat, hogy eléggé erős és olcsó legyen, két DVD lemezből készítettem el. Az alváz alsó felére, az alsó DVD-re erősítettem fel a két, áttételes DC motort és a bolygókereket. A vonalérzékelő szenzor is ide lesz majd felszerelve.
A két DVD közé, az alsó szintre került a 6 V-os motor tápegység (4 db. AA elem). A felső szintre pedig az elektronika 9 V-os tápegysége és a Launchpad panelhez csatlakoztatott motorvezérlő panel kerül majd.
A kerekek mogyoróvajas üveg fedeléből lettek kialakítva. A kormányzás a két hajtott kerék sebességének, és forgási irányának változtatásával történik.
Hátul a bolygókeréknek elég helyet kell hagyni, hogy bármerre szabadon elfordulhasson, biztosítva ezzel az irányváltoztatást.
Az alváz elkészülte után jöhet a többi alkatrész (elektronika) elkészítése.
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!