Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Akkupakk felújítása vezeték nélküli fúróban
Akkupakk felújítása vezeték nélküli fúróban
Szerző: rascal, idő: Júl 6, 2016, Olvasva: 22004, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   10 / 13

A programot Atmel Studio-ban fejlesztettem Assembly nyelven. A program fel van készítve a valós környezet mellett szimulátorban futtatásra is. A forráskód elején levő „debug...” konstansok ki-/be kapcsolásával és értékük beállításával lehet az alábbi üzemmódokat aktiválni, vagy tiltani:

  • A késleltető rutin kiiktatása. Csak olyan helyzetekben húzza az időt, amelyeket a szimulátorban nem kell kivárni.
  • ADC mérési eredmények feltételesen fordított makrókon keresztüli megadása. Szimulátorban ennek segítségével tesztelhető az analóg mennyiségeket feldolgozó rutinok helyes működése.
  • Üzenet küldése soros porton keresztül. Valódi eszközön, tesztelést segítő infókat a soros portra küldő rutinokat told be a kódba.
  • Terminál képernyő szimulációja a memóriában. Szimulátorban a soros portra kiküldött adatokat nem gyűjti semmi, miközben a program egy-egy alkalommal majd egy képernyőnyi szöveget kiküld rajta. Emiatt ennek a tartalmát itt úgy tudtam csak ellenőrizni, hogy a nagyrészt kihasználatlan sram-ban egy nagyobb területre bemásoltam minden karaktert, amit a program a soros porton is kiküld. A szimulátor ezt a területet meg tudja mutatni szövegként, ami már könnyen áttekinthető. Ha a puffer megtelik, akkor egy töréspont megállítja a szimulációt, hogy meg lehessen nézni, azután a szimulációt folytatva felülíródik a tartalma.
  • Kényszerített diagnosztikai mód. Valódi eszközön két láb összekötése jelzi a programnak, hogy diagnosztikai módba kell lépnie. Szimulátorban ez helyettesíti a két láb összekötését.

A mellékletek között közzé teszem a forráskódot az Atmel Studio 7.0 által kialakított projekt környezettel is. Felváltva két gépen is fejlesztettem úgy, hogy az egyiken 6.2-es, a másikon 7.0-ás verzió futott. A kettő között csak a forráskódot (furo_3liion_mega8l.asm) másoltam ide-oda, nem okozott problémát egyiknek sem. A 6.2-es verzióból származó m8def.inc-et is mellékelem, de akinek telepítve van a stúdió, annak már ez fent van a gépén. A hex fájl a debug alkönyvtárban található.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   10 / 13
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem