A magam számára a gyors próbák és egyebek miatt egy csíkozott panelra szereltem össsze az alkatrészeket. Ránézésből egyszerűnek tűnik, de én mégis a bonyolultabb utat választottam, előbb megrajzotlam kedvenc rajzolóprogramommal a KiCad-del. Raszterpontok 2,54-re állítva, vonalszélesség 1mm és rövid idő alatt készen is van a terv:
A képen a három csatlakozási pont értelmezése: GND; +5V; Jelbemenet A fehér téglalapok a fóliacsíkok vágási helyét jelölik. Az forrasztáshoz érdemes kis plusz gyantát vagy más folyatószert használni, mert ezeken a rézcsíkokon alig akar megfolyni az ón. Én azért szeretem ezt a fajta próbapanelt jobban a forrpontosnál, mert erre lehet úgy tervezni, hogy az eredmény még aránylag ki is nézzen valahogy. A rövidebb átkötéseket levágott alkatrészlábakkal oldottam meg, a hosszabbakat 0,5-ös rézvezetékkel. Ez a villanyboltban kapható tömör szigetelt rézvezető, amit a szigetelésétől könnyen meg lehet szabadítani. Na meg aránylag olcsó is.
Az alsó oldalt csak kevésbé kritikusan szabad nézni. Bár a felső se valami csudaszép.
Az a néhány plusz vezeték a panel alján a PICkit2 csatlakoztatására valók, normál esetben semmi szükség nincs rájuk. Itt meg még folyik a fejlesztés ( már ha az idő engedi ).
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!