Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » UV LED-es Szkenner NYÁK levilágításhoz
UV LED-es Szkenner NYÁK levilágításhoz
Szerző: bbatka, idő: Okt 23, 2008, Olvasva: 34638, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   2 / 5

A végleges, jelenleg üzemelő készülék kapcsolási rajza. Kattints a képre a nagyobb méretért !

A kapcsolási rajz önmagáért beszél. Inkább a működéséről néhány szót. Látható hogy a rajzon két PIC mikrovezérlő található. A PIC16f628a felelős az időzítésért, a léptetőmotornak ad irányváltási utasítást és az UV LED-ket kapcsolgatja. Alaphelyzetben mindig az "Időzítési érték" felirat és a tényleges érték látható másodpercekben az LCD kijelzőn. Három nyomógomb található a főpanelhez kapcsolódó kontrol panelen. A két baloldalival a másodpercek számát lehet növelni és csökkenteni. A jobboldali OK gomb pedig indítja a szkennert és ugyanakkor elmenti a beállított időt a PIC EEPROM-jába.

 

Működés közben.

 A képen látható hogy hátra van még 1360s levilágítási idő. 1400s-ról kezdett. Positiv20 esetében ez az érték túl soknak bizonyult. 1200s-ot javasolok. A beállított érték mindig 40s-al csökken. 20s a kocsi előre felé és 20s a hátrafelé mozgás ideje. A kocsinak mindig kezdő helyzetbe kell érkeznie, hisz ha nem így lenne, akkor előbb-utóbb összezavarodna a mozgása. A léptetőmotornak kicsit erőlködnie kell, amikor visszaérkezik a kocsi alap helyzetbe, így biztos, hogy a következő ciklusban a kezdő pozícióból startol. A kezdő pozíciót egy fotóérzékelő érzékeli és a kocsi mozgását csak a kezdő helyzetből engedélyezi. Ezeket azért fontos leírnom, mert nem valószínű, hogy aki megakarja építeni, annak pont egy Plustek OpticPro 600P típusú szkennere lesz. Ebből következik, hogy a mechanika különbözősége miatt a PIC mikrovezérlőkben található programot módosítani kell. A mikrovezérlőkbe beégetendő gépikódú tartalmat és a forrásprogramot a cikk végén feltöltve találjátok. A fejlesztő programot ne kérjétek ! A módosított programot küldjétek el nekem és én vissza küldöm lefordítva. Amint már említettem a léptetőmotor irányváltását a PIC16f628a vezérli. Egyetlen vezetéken (impulzus/RB0) történik az irányváltási vezérlés. 3kHz -es jel hatására az egyik és 5kHz-es jel hatására a másik irányba forog a léptetőmotor.

Néhány szót a kialakításról. A tekercs fazékmagra készült 0,45mm átmérőjű zománc szigetelésű huzalból 34 menet. A fazékmag méretei: Ø3mm/Ø6mm/Ø12mm/Ø14mm  hasznos belső magasság 6mm.  AL=1500

Az IRFZ44N FET-et én nem hűtöm. Az LM7805 hűtője egy 1mm vastag 40mm x 50mm-es alumínium lemez. A képen látszik, hogy a kapcsolási rajzzal ellentétben egy hamis Toshiba 2n3055 tranzisztort használtam a kapcsolóüzemű tápegység teljesítmény részében. A hűtője egy 2mm vastag 35mm x 90mm-es alumínium lemez.

És végül egy kép a panelről mielőtt rátérek a gépészeti számításokra.

 

 Kattints a képre a nagyobb méretért !

 


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   2 / 5
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem