E mellé még készítettem egy vákuumos leszorítót (ezzel tökéletesen le lehet szorítani a gyártó filmet a NYÁK-ra).
A kiindulási alap egy fénymásoló üveglapja, erre 3 oldalon 1,5 mm vastag műanyag csíkot ragasztottam kétoldalas ragasztószalaggal, majd a szalag kilógó részét méretre vágtam, és visszahajtottam, és erre került egy vastag átlátszó fólia, szintén kétoldalas szalaggal. Beillesztettem a helyére a vákuum csövet (6 mm-es benzincső), és az egész lapot körberagasztottam szigetelő szalaggal.
A NYÁK-ot és a filmet egy cellux darabbal hátulról összefogatom, betolom a fólia és az üveglap közé, majd a fóliát hozzáragasztom az üveglaphoz szigetelő szalaggal.
Ezután indul a vákuum, amit egy használt, hűtőgép-kompresszor állít elő. E helyett használható fóliahegesztő-, vagy leselejtezett vérnyomásmérő szivattyúja , vagy akár elektromos matracpumpa is.
A levegő kiszívásával tökéletesen rásimul a fólia a NYÁK-ra, és teljesen leszorítja, ezzel megakadályozza az aláviágítást, és kétoldalas NYÁK esetében a fordításnál előforduló elcsúszást. Az üveglap 4 sarkára öntapadós filckarikákat ragasztottam az üveglap koszolódásának, sérülésének megakadályozására.
Remélem, e rövid kis cikk segít abban, hogy egyszerűen jó minőségű NYÁK-okat készítsünk! Köszöm hogy elolvastad az írásom.
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!