Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100W-os végfok építése
 
Témaindító: marco, idő: Aug 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) xray válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Cső
Ez egyszerű ugyan is a vf2 topic legelső hozzászólásában is ugyant ezt kérik és ott van is egy rajz ami a vf2-ő.
VF2
Sok sikert remélem tudtam segíteni!
(#) csikosgabi hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
na de ennek a tápfesze 55 volt és még ha az én trafómra rárakom a kondit akkor se nő 55-re sztem,

de köszi a segítséget ha meg lehet vhogy oldani ez a rajz jó nekem...
(#) xray válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Nem tom lehet h én számolom rosszu de 42*gyök2 az 59,3 V szóval még egy kicsit több is de amúgy a rajzon 56 V van írva.Meg a kondi így még simán lehet 63V-s pont jó.
(#) csikosgabi válasza xray hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
uhh télleg elszámoltam (fáraadt vagyok)
és akkor ha tápáganként berakok egy nagyobb elkot akkor jó lessz ??
(#) viktorka0011 hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
2x20v-ra megolthato ez a vf2-es kapcsolás!!!!
(#) Müszi válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Ha ez kérdés akkor, igen működik, csak a ZENER előtéteket kell kicserélni kisebbre. Bővebben: Link
(#) geri199440 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
hello 2db 100W házilag gyártott hangdobozhoz szeretnék 1 végfokot örülnék ha valaki el tudna látni tanácsokkal. Előre is köszi.
(#) Müszi válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hello!

ST151 egyértelműen.

üdv: Müszi
ui.: máskor használd a keresőt!
(#) Oneill válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Üdv!
Ez a "2db házilag gyártott hangdobozhoz szeretnék 1 végfokot " elég kevés információ...
Legalább azt írd meg, hogy hány Ohm-osak azok a hangfalak, vagy milyen hangsugárzók vannak benne. Esetleg, hogy milyen célra lett tervezve a láda? Pl: zenekari, hi-fi, stb.

Tranyós vagy esetleg egy 1szerűbb TDA-s érdekelne? És mennyit szánnál rá a végfokra?
Ha a TDA szériát választod akkor ilyen teljesítményű ládákhoz pl egy TDA7294 vagy 7293 passzolna. Amúgy hi-fi-re vagy ha jobb minőséget akarsz ott vannak az STK-s végfokok, bár azok sokkal érzékenyebbek... A TDA inkább öszvér mint "jó"minőség. (persze a JÓ az mindenkinek relatív fogalom )

De sokszor nem a batár nagy végfok a lényeg hanem az, hogy mekkora benne a dinamika, és persze a hangsugárzód átlag érzékenysége.
(#) sound.man válasza Oneill hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Azt is leírhatta volna, hogy építene szeretne vagy vásárolni egy gyárit mert az se teljesen egyértelmű.
(#) geri199440 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
bocs de meg uj vagy ok 8ohmosak van bennük 1db 30cm mély egy 15 közép és egy db 10cm magas amugy hi-fire szeretném kötni .

(#) asi válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Van bármi megkötés tápra pl? (Mondjuk meglevő trafó stb?)
A 100W az effektív?
(#) geri199440 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
nincsen hozzá semmim azért szeretnék tanácsot kérni
(#) sound.man válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Szerintem neked ez tökéletes lenne. Bővebben: Link
(#) geri199440 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
bocs nem írtam le h építeni szeretném 15000-20000Ft keretböl
(#) agressiv válasza sound.man hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Otthonra minden csak nem tökéletes egy PA végfok..
(#) geri199440 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
annyi kérésem lenne hogy ne vagdalozzunk a szakszavakkal

és valami egyszerüen megépithető terv.
Mivel kezdő vagyok.
(#) Moderátor hozzászólása geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008
 
Átgondolt, összeszedett hozzászólásokat szíveskedj írni, ne odavetett félmondatokat, ha már egyszer segítséget kérsz. Továbbá akár kezdő vagy, akár nem, itt ne követelőzz, ha valamit nem értesz, először keress, aztán kérdezz.
(#) agressiv válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
2 lehetőség van igazából.

1. Van egyszerű, de jónak nem nevezhető megoldás (TDA, STK (pffff....) )
2. Vannak nagyon jó tranzisztoros erősítők melyek hangminőségben, és főleg megbízhatóságban jóval az IC-s megoldások felett álnak.

Egy jó tranzisztoros, vagy FET-es erősítőt kezdő számára valóban nem olyan egyszerű összehozni, éleszteni stb., de megoldható.
(#) bgsf válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
szia!
ha 15-20000 Huf-ból akarsz kijönni akkor igen csak magadnak kell csinálnod mindent, a doboztól kezdve a trafóig. meg van a technikai háttered hozzá? ha igen akkor nosza! rengeteg kapcsolás van, de tudom ajánlani a quad-405-öst. gyakorlatilag tönkretehetetlen.
hi-fi, nem mai gyerek ugyan de kivágja a 100W-ot. amúgy meg ha sima lakásba kell, mondjuk egy 25-30m2 nappaliba akkor 40-60W is elég a halláskárosodáshoz! de ha gondolod a Texas Instrumens-nek megépítettem a 60W-os végfokát, a rajzot meg a nyák tervet előhalászom. sima mezei alkatrészekből felépíthető, csatornánként max 1500 Ft! nekem 20 éve működik bár még 2X30W-nál nemigen szólt többet mert nem lehet megmaradni a lakásban. amúgy meg az a tanulság, hogy a hangdoboznak 1/3-dal nagyobb teljesítményűnek kell lenni, mert az erősítő csúcsteljesítménye a névlegestől ennyivel nagyobb.
a trafónak az erősítö teljesítményénél legalább kétszer akkora teljesítménye kell hogy legyen! legjobb ha régi Color Star tv trafót tudsz szerezni. azt csak le kell tekerni (a 220-as marad!) aztán megtekerni a megfelelő feszre. tehát neked 4-500W-os trafó kel, hogy csak a végfok melegedjen, ne a táp!


amúgy egy igazán jó erősítő építése nem könnyű! gondolj csak a földhurokra! (ha nem tudod mi az akkor nézz utána) a kapcs.üzemű tápot meg kezdőknek nem ajánlom, mert egy jó tápot építeni nehezebb mint erősítőt!
(#) geri199440 válasza bgsf hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
köszi hogy ennyit segitesz . technikai hátterem nem sok van mert kezdő vagyok. a tervet is köszi.
azt hogy érted hogy a trafot is nekem kell csinálni?
(#) Bassmester válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ha mindenestől 20e Ft a kereted, akkor ne foglalkozz a quad-dal (szerintem). Nem egyszerű és nem is olcsó jól megcsinálni, kezdésnek nem ajánlom! Milyen hangsugárzóhoz szeretnéd az erősítőt? Bulikat is csinálnál vele, vagy szimpla otthoni zenehallgatásra kell?
(#) bgsf válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
ha még trafót nem tekertél akkor az elég gázos lesz!
a legdrágább dolog maga a trafó egy erősítőben! csak egy 500W-os trafó egy tizes alaphangon. egy erősítőnek meg ez a lelke! ha megtalálom a Texas rajzot akkor ide felrakom, meg mail.ben is küldöm. legjobb esetben elsőre működik, de Amper mérő kell hozzá, de be lehet fülre is állítani.
alább tt a kép a Texas-ról. a végtranyók (BD249C-BD250C) a panel alatt vannak a hűtőbordán. ebből az erősítőből kb 30 darab készült és mind működött! a legtöbb elsőre!

erosto.jpg
    
(#) agressiv válasza bgsf hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
A QUAD egy eléggé bonyolult végfok (tekercsek stb.) ez pont az a fajta aminek még véletlenül sem szabad nekiesni kezdőként!
Az, hogy 2x nagyobb teljesítményű trafó kell !
Talán ha A osztályú végfokról van szó, de nem tartom valószínünek, hogy A oszt. végfokot építene.
AB végfokhoz , ha 2x100W kimenő teljesítmény kell neki, akkor 350W-nál nagyobb táp szükségtelen, de még a 300 is bőven elég. Azt ne feledjük, hogy erősítőről van szó nem DC-DC konverterről!
Valamint kezdőként a trafó tekercselés elég veszélyes dolog és ezt szó szerint értem. Kezdő vegyen egy megfelelő feszültségű trafót, és csinálja azzal, de ne tekergessen
(#) Bassmester hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
(#) geri199440 hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
akkor nekem mit ajánlotok minek álljak neki vagy mivel .kezdjem? meg 1 ic-s végfokhoz mi kell
ha én azt szeretném megépiteni és ez mennyibe is kerül
(#) szamóca hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Uraim!
Vegyük figyelembe a javasolt áramköröknél a kérdező felkészültségi szintjét! Eleve nem javasolnám elsőre egy kezdő embernek, egy ilyen teljesítményű végfok elkészítését diszkrét elemekből. Egyébként, bármennyire is jobbnak
Idézet:
„tartják”
ezeket IC-s alternatíváiknál, sikerorientáltabb, és egyszerűbb felépítésüknél fogva, egy kezdő részére ajánlottabb ezekből építkezni.
(#) geri199440 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
tehát azt ajánlod hoghy egy IC-s végfokot kéne épitenem? ha igen akkor felsorold hogy mi kell hozzá és mennyi az ára? mert jo lenne ha ezeket tudnám köszi.
(#) Bassmester válasza geri199440 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Az előttemszólónak teljesen igaza van :yes:
Ha a 100W az konkrét cél, akkor próbálkozz a TDA 7294-el. Bár ez is szereti a komoly tápot, de jól szól, és megbízható. Na meg aztán van róla egy szép terjedelmes topik is
Nézegesd meg
(#) sound.man válasza agressiv hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Egy szóval nem írta hogy otthonra kell! Sőt ha házibuli van akkor se baj ha egy normális végfokról szól a zene.
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem