Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Sziasztok!
Nyomtatott már valaki műszerdobozt 3D nyomtatóval? Képeket kérnék, mert kíváncsi vagyok a kinyomtatott dobozok minőségére. Kis 120x75x30mm -es kis dobozt akartam ki nyomtatni két részben, alsó és felső rész, de nagyon nem tetszik a minősége.
Köszi a képeket. Sajna nem nagyon győztek meg. Az enyém is hasonló minőséget tud , mint amit feltöltöttetek. SLA printerrel is készített valaki műszer dobozt? Nem a méreg drága nyomtatókra gondolok itt, hanem Pl: Anycubic Photon vagy hasonló olcsóbb kategóriás mely már elfogadható áron kapható. Kíváncsi lennék , hogy az milyen minőségű dobozt tudna készíteni.
Ne álmodj tükörsima felületekről, amiket látsz YT amikor a csávó kiveszi a 100dolcsis gép alól a tárgyat ami úgy néz ki, mint amit a lego gyár fröccsöt, az kamu mind.
Látszódni fognak a sávok, max ha átcsiszolod. Üdv
Pedig nekem olyan minőség kell mint ha fröccsöntött lenne. Akkor nekiállok valami fröccsöntő gépet készíteni.
![]()
ABS-nél vannak még olyan trükkök, beteszik a tárgyat egy zárt edénybe amibe acetont tesznek és ennek gőzébe hagyják 1 napig.
Nem próbáltam még, de működhet, keress rá.
Idézet: „beteszik a tárgyat egy zárt edénybe amibe acetont tesznek és ennek gőzébe hagyják 1 napig.” 1 napig? ![]() ![]() Gondolom szivacsot gyártott az emberke ![]()
Én próbáltam. Kicsit simított, de nem az igazi. Az előrébb vitt, amikor az ujjammal vittem fel az acetont és elsimítottam a felületet. Esetleg ecsettel, fogkefével strukturáltam. Gyanítom, valamilyen bőrhatású negatív mintával lehetne nagyon szép egyedi felületet is kialakítani, de nagyon tördelt felszínnél szívás. Arra rá kell szánni a pénzt, elmenni a Fehér út 10-be és lenyomtatni a 40 millás gépen. Az ilyet tud /képek/. Gyűjtöttem azóta pár képet még. Felteszem azokat is nyálcsorgatásnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
Folytatás képekben.
Freecados kérdésem lenne:
A mellékelt képen kijelölt síkra szeretnék egy vázlatot létrehozni, csak ugye takarásba van. Gondolom átmenetileg el lehet tüntetni, tudna segíteni valaki? Üdv
Hello,
Bekarikáztam a képen.
Szia!
Mennyibe kerül egy ilyen doboz nyomtatása?
Köszi kiprobalom
Nem tudom mit csinál másképp az a caodamasina. Az igazság az, hogy a sajatomon kívül elobe nem is láttam más gépet. Ha uveglapra nyomtatók, az alsó réteg tökéletes, az oldala is, egyedül a teteje amit igazából nem lehet túl sokat javítani, ahogy jön ki a fejből az anyag fodrozodik, ahogy éppen kedve van, erről szerintem rohadtul nem a nyomtató tehet.
Tehát ha leddel megvilagitjuk a tárgyat, akkor ezt a véletlenek sorozatából álló fodrozodast látjuk, ami miatt ronda. Non planar nyomtatást próbált már valaki?
Szia!
Phrozen shuffle-t vettem néhány napja. Dobozt még nem készítettem ![]() ![]() ![]()
Ilyen minőség már megfelelne nekem. Lehet beruházok egy Anycubic Photon nyomtatóra.
Már vagy 5 féle FDM nyomtatót építettem, volt gyári 3000 dolcsis gépem is, de valahogy az általam épített nyomtatók sem voltak rosszabbak mint a drága gyári kivitel. Amúgy ezt kellene kinyomtatni mintának. Ez egy kis műszerdoboz felső része lenne.
Idézet: „Már vagy 5 féle FDM nyomtatót építettem, volt gyári 3000 dolcsis gépem is” Akkor te már nagyon tapasztalt vagy 3d téren, nem is értem a kérdésedet, ennek fényében. Akár milyen pengén belőtt az első réteg, üveg felületen , ha meg lehet benne borotválkozni, olyan fényes mint a salamon töke, akkor is látszódni fognak a sávok. Mi lenne az elvárásod? Ne látszódjanak a sávok? Üdv
Az UV lakkos nyomtatóknak is meg vannak a hátrányaik. Sajnos elég sok.
Csiszolás és festés és nem látszanak semmi!!!
Na kinyomtattam neked
![]()
Első osztályú !
![]()
Ez már megfelel nekem. Köszi!
Mennyi idő alatt lett kész, és milyen felbontással készítetted?
50mikronos felbontással. Nem is tudom mennyi idő volt. Csak elindítottam aztán elugrottam elintézni ezt-azt
![]()
Szia! Én is küzdök jó ideje az FDM technológiával. Lehet, hogy tévedés volt, de nem tudom mechanikailag és hőben mit bírnak a műgyantás nyomatok? Színben, árban mennyibe jön ki?
Hozzánk hoztak Proto alkatrészeket műgyantás, FDM , SLS és fémporos technológiával is. FDM et helyben mi is csinálunk.
A tapasztalataim. : FDM - ezt ismeritek. Hobbi gépet nehezebb belőni, profi megy könnyen. A réteg vastagság meglátszik a nyomaton. Jól beállított gépnél és megfelelő anyag választásnál egészen használható darabok születhetnek. SLS - Pontos , jó felbontásúak a darabok. Anyagában gyenge, nem terhelhető. Statikus proto darabokhoz, szerelési tesztekhez használható. A gépet illetve inkább a poros alapanyagot macerás kezelni. Fajsúlya sokkal kisebb az FDM -nél. Gyantás - Méretpontos,nagyon finom felbontású alkatrész készülhet vele. Nagyon finoman Grain -ezett felületre hasonlít a felülete. Lényegesen nehezebb mint az FDM darabok. Sajnos nagyon rideg, könnyen törik. ezért mozgó alkatrészeknél nem igen használható ha nagyobb a geometria. Csavart direktbe nem szerencsés bele hajtani, inkább valam insert-el. Alu fémporos - Finom felbontás, kicsit smirgli szerű felülettel. Ami itt van az asztalon kb P400 as smirglihez hasonló felületű. Masszív használható darab. Sajnos nagyon drága. otthoni gép nem létezik, nagy az energia igénye, és a fémpor egészségre veszélyes. Sajnos fotókat nem csatolhatok a fejlesztés alatt álló darabokról , mert még van sok évem a nyugdíjig. Itt szeretném tölteni. ![]() A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
Ezek szerint gyártotok? Mert több helyen keresgélek. Vannak rajzaim, van FDM prototípus, van koncepció, csak kellene valaki, aki nem 10000-db-tól és mondjuk egymilliós szerszámtól kezd beszélgetni egy 2g-os műanyagnál. Tudom, hogy nincsenek csodák, de túl nagynak tűnik a szakadék a proto és a gyártás között. Ráadásul mindig az a vége, hogy én dolgozok meg azért, amit eztán elkérnek tőlem anyagiakban a megvalósításért plusz ha elrontok valamit azért is. Pedig nem nekem kellene értenem hozzá, hogy ezek a buktatók elkerülhetőek legyenek.
Nem értem a problémát, a szerszám legyártás nem véletlen kerül sokba. A szerszám tervezés se egy leülök gyorsan és összedobom dolog. Utána ami gép megcsinálja az se két forint, nem azért vették, hogy mindenkinek csak úgy csinálgassanak szerszámokat vagy puszira járjon.
Majd amikor nekiállsz a 2g-os műanyagot gyártani ugye a gép ami csinálja, meg aki beállítja az is ingyen lesz.
Csak saját részre proto darabokat.
Egyébként egy 2 kg -os műanyag darab elég nagy. A mi gépünkbe 1kg támaszanyag és 1 kg modell anyag megy 1-1 kazettába. Ennek jelenleg darabja 90-90 ezer forint. Tehát csak az anyag ára 2 kg -os műanyag darabnak 360 000 Ft. Plussz az energia amit a gép fogyaszt. A mi gépünk 205x205x305 munkatérrel rendelkezik. Ebbe nem fér be az 1-1 kg anyag, hacsak nem tömör téglát nyomtatok. Ha teljesen tele van a modelltér , sok esetben 4 nap a nyomtatási idő. Ha jól emlékszem 2,5 kW a fogyasztása a gépnek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |