Fórum témák
» Több friss téma |
Bocsánat...Ez alapvetően IRONbene-nek címződött
Először is köszönöm mindenkinek, hogy segít. Igen valóban kicsit tágra hagytam az igényeket.
Indulásnak megtetszett a Freescale FRDM-KL25Z. Nem szeretnék olyan fejlesztőt amibe adják a gyorsulásmérőt, kijelzőt stb. azokat szeretem én magam külsőleg csatlakoztatni és kiválasztani, főleg, hogy a PIC-es fejlesztéseimből van már sok külső kütyüm. A felárat inkább arra költöm, hogy jobb, használhatóbb architektúrát vegyek. Kezdésnek olyan fejlesztőt szeretnék, ami kiváltja a PIC-es fusit. Tehát LED, kazán, riasztó, TFT-kijelző stb. vezérléseket meg tudjam csinálni ezzel is. Így kellemest a hasznossal. Majd vennék nagyobbat. De az még a nagyon jövő. Ezt alapul véve én az M0+ Cortex magokra gondoltam. Így mit mondtok ? Mennyire nehéz egy M-sorozat után egy Real Time sorozatra áttérni ?
Kár, hogy nem 1-2 hónappal korábban jelentkeztél! Akkor még szállítási díj nélkül lehetett volna rendelni a Texas Instruments kedvező árú Tiva C (ARM Cortex-M4F) és Hercules (ARM Cortex-R4) kártyáit!
Szia!
Én egy évig használtam LPC1788-at. Nagyon szerettem, akkor még az STM32 nem tudott SDRAM-ot. Azzal hogy az STM32F429-el bejött a képbe az SDRAM, és az integrált TFT vezérlő, szerintem az STM felzárkózott egy következő szintre. A dokumentációja messze jobb mint az NXP LPC sorozaté. Ha megnézed az ebay-en 1xx, 2xx, 4xx, típusokon mindegyikből van 120 lábú "pók" amit készen panelbe tudsz tenni, most pedig éppen piacra teszik a Cortex-M7-et amiben a számomra egyik legjobb dolog a dual clock, azaz a procifrekit úgy változtathatod hogy a perifériákat nem kell újra számoltatni. Személy szerint én ezt ajánlom neked: STM32F429I Azért mert: nagyon jól ki vannak vezetve a portok, saját gyártású móriczka panelekkel tudod bővíteni. A benne lévő kártyát saját termékbe be tudod tenni, az alaplaphoz pedig tudsz venni új procikártyát. A 429-es az a típus ami gyakorlatilag mindent tartalmaz és tud amit STM-ben találhatsz, azaz nagyon jó tanuló cucc. Ha pedig sok, a végtermékbe tehetsz kisebb bármit.
Szerintem drága! Csak a csupasz STM32F429 van rajta.
Programozni sem tudja, csak ha vesz hozzá JTAG programozót a +tizen valamennyi ezer Ft. Viszont ezen már rajtavan az ST-LINK, LCD+touch, 64Mb SDRAM, ha a t...dekli. Áfával + postával is jóval olcsóban kijön. Azt a csatlakozókat kivezető alap panelt pedig pár ezerből meg csinálja magának. És rengeteg demo programot megkap készen!
Vágom.
Csak én úgy számoltam hogy Vesz hozzá ULINK-2-t mert azzal nem csak STM-et lehet progizni A proci kártya meg megy bele kész termékbe Másfelől: azért ez nem olyan csupasz. Ott van rajta az SDRAM kapásból. Én ezeket a 120 lábú póklábúakat preferálom, az alapján hogy mi minden van rajta, szerintem még mindig az NXPs cuccok a legsűrűbbek, legjobbak. Nekem ez van: LPC1788 De az utódai a 32xx, a 43xx is nagyon jók szerintem. Érdekes módon ezeket a típusokat valahogy jobban "megtömik" mint az STM-es változatokat. Ezeken rajta az SDRAM (32bit), NAND, NOR, Touch, RTC, meg még pár apróság. Ha a 429 Discovery-t választja jó ötlet lehet hozzá ez: Kiegészítő Már csak azért is mert valahogy úgy is csatlakozni kell rá. A ULINK-2 meg nem tizen valamennyi. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Én még nem ismertem ezt a típust! De köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem.
LPC178x/7x A HW jó, még tanulmányoznom kel az SW támogatást.
Én nagyon sok mindent megcsináltam hozzá. SDRAM, CAN busz, TFT kijelző és SD kártya kezelés SDIO (nem SPI) módban. Ha kéred, és lesz ilyen cuccod, szívesen átadom.
A LPC1768 az egy mezei változat TFT meg SDRAM vezérlő nélkül, amolyan STM32F2xx-ra hajazó. Van kisebb nagyobb LPC1768 A 1788 az Cortex M3 120MHz-en helyette ajánlanám a dual-core M4/M0 magos LPC4357-et A 3000/3200 sorozatuk viszont nem Cortex, hanem ARM926-os maggal megy az más kategória. Ha NXP-t választod, számíts rá hogy a dokumentáció nem éppen ST, és messze nem olyan népszerű mint az ST. Legalábbis itthon. Ellenben ahogy az ábra mutatja külföldön kiegyenlített a "verseny". A boltok kínálata alapján. Ahol még nézz körül cuccért (ingyen posta), már vagy 5-6x rendeltem innen: HotMCU
Sajnos, most már csak $100 fölött ingyenes náluk a szállítás...
Mond mire van szükséged, lehet én is még rendelek ezt azt, aztán meglátjuk.
Az LPC1788 pedig számomra fölöslegessé vált (32bit SDRAM-al van). A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Nekem nem kell tőlük semmi. Amire szükségem volt (meg amire szükségem sem volt, csak megtetszett...), már beszereztem más forrásból (Aliexpress, E-bay)
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Sziasztok!
Van egy áramköröm AT91SAM7S64 kontrollerrel.Eddig Ulink2-vel programoztam fel, de meg kellene oldani, hogy SD kártyáról is lehessen frissíteni. Felmásolnám a .hex-et a kártyára és onnan frissítené. A fejlesztőkörnyezet Keil. Van valakinek tapasztalata ebben? Előre is köszönöm. Attila
Hali! SD kártya olvasása SDIO módban, idáig eljutottam. NXP-LPC1877on csináltam, STM32F429-re áttenni a kódot 5 perc volt, szóval nálad is mennie kell. Íráson éppen dolgozom. Ha kéred PM.
Az MBED tévál kapcsolatban mi a véleményetek?
Nagyon csábitó az ST Nucleo sorozata...
Sziasztok !
Egy fura kérdés Egyszerű feladatokra mint például egy egyszerű autóriasztó milyen ARM-ot használnátok ? Normál esetben én egy olcsó párszár forintos PIC-et, használnék. Nem lenne túl gazdaságos például egy MKL25Z128VLK4 ARM használata egy ilyen egyszerű feladatra. Tehát arra lennék kíváncsi , hogy melyik az az olcsó ARM (csak chip) maximum 1200HUF ami kivált egy olcsó PIC-et ? (van ilyen?)
Én az egyszerűbb feladatokra STM32F030F4P6-ot használok, SSOP20 tokozású, kb. 1$.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
Idézet: „Normál esetben én egy olcsó párszár forintos PIC-et használnék” ChipCAD-nél a Nuvoton Numicro M051, NUC100, NUC200 sorozat olcsóbb, mint némelyik PIC.
Sziasztok!
A Keil mennyire ingyenes? Vannak hozzá C library-k? Adott egy STM32F429I dev. board, csak kérdés, hogy milyen IDE-vel lehet rá fejleszteni. Elvileg STM32F429ZIT6 uC van rajta.
Az ára nem kimondottan amatőr barát!
De azért legalább az: MDK-Lite (32KB) Edition is available. kötelező darab. Mert a legtöbb „C library van hozzá! És megtanulod valamelyik ingyenes IDE (pl.: CoIDE) használatát is!
Sziasztok,
Ulink2 KEIL eredeti programozóm/emulátorom van. A KEIL-en kívül milyen fejlesztő környezettel tudom még esetleg használni? Pl. a CoIDE képes kezelni? Esetleg más?
Nekem csak ST-link-van. De nagy valószínűséggel IGEN használhatod!
Valaki biztosan akad itt, aki bővebben tud segíteni.
Mi a gond vele? Nekem csak sima install és kész.
Nem tudok róla. Én csak feltelepítettem és használom.
Először a project beállításoknál érdemes körbenézni, és a keresési útvonalak beállítását leellenőrizni. A te esetedben a CMSIS folder beállításokat pl.
Idézet: „A KEIL-en kívül milyen fejlesztő környezettel tudom még esetleg használni?” Amennyiben CMSIS-DAP kompatibilis, akkor CooCox/CoIDE is támogatja (illetve minden más olyan IDE is, amelyik a CMSIS-DAP-ot tiszteli). Itt azt írják: "Starting with the ULINK2 firmware version 2.00, the default boot mode is CMSIS-DAP." Eszerint az ULINK2 firmware 2.00-tól a CMSIS-DAP az alapértelmezett, így a CoIDE is használni tudja.
Hali!
Valaki tudna segíteni benne, hogy hogyan lehet Eclipse-t stlink-v2-vel összelőni? Eddig csak kódszerkesztésre használtam az Eclipset, és külön kézzel fordítottam a kódot, majd sorosporton keresztül töltöttem fel a kódot. A make fájl, a linkerfájl és a startup kód saját volt. Most van stlink-m és az stlink utility programmal a kódot fel tudom tölteni és a regisztereket ki tudom olvasni, de ez elég kevés egy rendes debuggoláshoz. Szeretném valahogy az eclipsen keresztül a debuggolást megoldani, de továbbra is a saját make fájlomat, linkerfájlomat, és startup kódomat használni. De ötletem sincs, hogy induljak el a kettő összelövésén. Azt már látom, hogy nem egyszerű dolog. Ja, és persze GCC fordítót használok. Köszi előre is a segítséget.
Nem írtad, hogy milyen Óperenciás rendszert használsz. Ezen az oldalon találtam útmutatót többféle rendszerhez, valamelyik biztosan segít megoldani a problémádat.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |