Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Mostanában az STM32F429DISCOVERY panellel ismerkedek, hozzá Atollic Truestudio-t használok. Jelenleg a kijelzővel foglalotoskodok. A letölthető könyvtárak között van egy STemWin nevű GUI könyvtár és egy GUIBuilder alkalmazás. Ezekkel különböző objektumokat lehet a kijelzőre létrehozni. Sikerült ezt már valakinek beizzítania? A mellékelt pdf-ben leírják, hogy hogy kéne az egész könyvtárat - ami különféle mappákból áll - hozzáadni a projekthez. Viszont ezek a könyvtárak nincsenek benne a letöltött állományban, nem is olyan az egész struktúrája. Sőt, .c fájlokat nem is tartalmaz. Van valakinek valamilyen ötlete? Üdv.
Ha már ilyen feladatokról van szó, és egy PIC-ben jártas ember kérdezi, akkor nem volna egyszerűbb magát a PIC-et ajánlani, annak ellenére, hogy ez az ARM topic? Tekintve a két példaként felhozott STM procit, akkor már PIC32, 8 bithez képest ez is rakéta - de én magam is kérdezőleg vetem fel. DIP tokban is van pár típus (bár csak 28 lábú), azért a hobbista ennek nagyon tud örülni, ugyan ARM-ből is akad kevés DIP. Programozás a jó öreg MPLAB-ban, bár a combosabb/újabb DIP-es PIC32-khöz már a Pickit3 kell. Ami még meggyőző lehet, hogy némileg hasonló, így kevésbé ijesztő a PIC32 kódolása a 8-bitesnél megismert egyszerű módhoz.
Hát ezzel most megfogtál, mert nem használom a példaprogramokat.
Seton... Ha valaki eddig PIC-et használt és most ARM-ot akar, annak biztos megvan az oka. Habár én semmiesetre se beszélném le az áttérésről. Másik, hogy az ARM nagyon olcsó, és egyszerű elkezdeni. Veszel pl. egy ST discovery panelt 4000Ft-ért, amin elég erős chip van és debugger-el el van látva. Letöltesz hozzá egy ingyenes IDE-t és kész. Ezzel már akár szakmát is tanulhatsz. "Pár" éve még mi volt? Vettél valami AVR vagy PIC-et, aztán már normális debugger-re nem futotta. Építettél valami letöltő hardvert hozzá ami olyan is volt... és már túl is lépted egy ARM starter kit költségét.
Nálam a legnagyobb probléma az Atolicnál az alábbi Cod méret limit túllépése szokott lenni!
"Code-size limitation exceeded! STM32F4_Discovery_Demo C/C++ Problem" De nem találom az általad említett "STemWin" projectet, a „Dowload new example project” letölthető projectek között!? Talán ha bővebben ismertetnéd a forrásod címét! A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
Én Linux-Eclipse-GCC alatt szeretném az ULINK2-t életre kelteni. Állítólag ST-Link megy alapból, mert az GDB alapon működik. Jó pár helyen azt olvastam hogy ULINK2 nem ok csak KEIL-el. De hát végső megerősítés sehol sem volt.
Helló!
Az ST honlapjáról töltöttem le ezt a STM32F429I-Discovery_FW_V1.0.1 függvénykönyvtár-csomagot, ha jól emlékszek, akkor a fejlesztőpanel oldalán. Ebben volt ez az STemWin is. Hol van ez a „Dowload new example project”? Erről eddig nem hallottam Üdv.
Nálam az Atollic T.STUDIO-ban felül az ikon soron balról a 6. ikon!
Internet elérés kel, megvárod, hogy letöltse a Project listát, aztán betallózod az STM… / STM32F429I-Discovery/…_akármi projectet és letöltöd. Már kész komplett projectek, Kezdőnek ez a legjobb ismerkedni. És ezek már könnyen tovább fejleszthetők. Ui.: Az "STM32F429I-Discovery_FW_V1.0.1" túl nagy a Atollic lite számára! Ehez már valami Free IDE kel neked! (EmBlocks CodeBlocks!) A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
Helló!
Az STM32F429I-Discovery_FW_V1.0.1 azért egész emészthető az Atollic Lite-nak. Eddig a kijelzőhöz és a touch controller-hez írt függvényeket próbálgattam ki, és elég jól működtek. De hogy ezzel a GUI-val mi lehet, az még mindig kérdéses. Sikerült a projektemhez hozzáadni, de a GUI_Init() meghívása nem működik, mert a fordító nem találja a függvény implementációját Szóval hiába van beinkludálva a GUI.h, ha megnyitom és megkeresem benne a GUI_Init() deklarációját, majd rajta jobb klikk és Open Declaration, akkor nem találja. Szóval nincsenek .c fájlok. Azon gondolkodok, hogy lehet azért nincsenek .c fájlok, mert már előre le vannak fordítva valamilyen más fájlba? Ilyen létezhet ennél fordítónál? Üdv.
Sajnos az Atollic-ot nem ismerem, de mindegyik C fordítóban kell ilyennek lennie.
A .h file-t mellékelik, az alapján hívod meg a fv-eket, a library file-t pedig hozzáadod a projecthez. A GCC-ben a library object file-oknak asszem .o kiterjesztése van.
Próbáld megkeresni kézzel!
Kijelölöd: „GUI_Init” > jobb gomb > Search Text > Project, és a találat listában megkeresed. Esetleg nem adtál hozzá valamit?
Viszont a project: LTDC_AnimatedPictureFromUSB –vel
Csak az uVision4-essel boldogultam első fordításra!
Egyre jobban tetszik! Kár, hogy még nincsen min futatnom!
Viszont találtam ilyen Grafikus Util. demót:
Dowload: STM32CubeF4 STM32Cube_FW_F4_V1.3.0\ Projects\ STM32F429I-Discovery\ Demonstrations\ MDK-ARM\ Project.uvproj Build Output:
Érdemes megnézni a: STM32CubeDemo_QuickStart.pdf > Main Menu GUI Ez már valami! Lenne kedved kipróbálni?
Project Options-be állítsd be a letöltést és akkor kell mennie.
Min van milyen usb ajzat?
Helló!
Az a demó ezt az STemWin-t mutatja be. Kiderült végül, hogy a lefordított forráskód .a kiterjesztésű fájlban van (STemWin522_4x9i_CM4_OS_GCC.a). Próbáltam hozzáadni a projekthez (a projekt beállításainál a Libraries-nél és a Library Paths-nál), de fordításkor hibát dob, hogy nem találja ezt a library-t. Végül ráakadtam erre az oldalra: Bővebben: Link Itt is hasonló dologról van szó. Az utolsó bejegyzés szerint, és mindenféle módon próbáltam a library-t hozzáadni, de sehogy se volt jó. Valószínűleg az utolsó előtti bejegyzés írójának van igaza. Lite verzióban nem lehet lefordított library-t hozzáadni Gondolod az EmBlocks-szal működhet ez az STemWin? Érdemes áttérni rá? Üdv.
Ha erről van szó?:
STemWin Csak ezt a projectet találtam benne, ami hasonló a te lapodhoz: Build target 'STM324x9I-EVAL-MB1046' linking... Program Size: Code=164584 RO-data=577264 RW-data=3792 ZI-data=186472 ".\STM324x9I-EVAL-MB1046\STM324x9I-EVAL-MB1046.axf" - 0 Error(s), 3 Warning(s). Ezt amint látod az uVision4-el Hiba nélkül lefordult. EmBlockos project fájl sajnos nem találtam, és nem volt időm projectet építeni. De úgy is tovább kel lépned, ha érdekel a téma. Szóval szerintem vágjál bele!
Erről van szó, de a forráskód itt is előre le van fordítva .a fájlokba, bár a demo projektnek vannak C fájljai is. Szóval úgy néz ki, hogy saját projekt létrehozása majd csak EmBlocks-ban fog működni.
Üdv.
Sziasztok ! Az elmúlt napok kutatásának az eredménye, hogy ARM kezdéshez két eszközre szűkítettem:
1: Bővebben: Link 2: Bővebben: Link Viszont felmerült egy pár kérdés Ezekhez lehet utólag érintős kijelzőt,stb... csatlakoztatni ? A FRDM-t jobbak látom most, mert CooCox-ba tartottak bemutatót, de nem tudom mennyire korlátos a dolog. A másikban az tetszik, hogy leválasztható a programozó így a fusikat is ebben tudnám csinálni. A feljebb ajánlott STM32F030F4P6 kiváló lenne , hogy kiváltsa a PIC-et, de ugye ehhez is kell úgymond programozó !? a nucleo programozója jó hozzá ? Rá kellett, hogy jöjjek, hogy mégsem értem ezt a fejlesztő környezetet. A PIC-nél MPlab letölt és programoz. Viszont itt miért van ez a sokféle környezet ? Mi a különbség köztük ? Hogy-hogy nem jók a libek- egymáshoz ? Link javítva. Használd a link gombot! -moderátor- A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
Érintős kijelzőt "mindenre" lehet kötni, kérdés, hogy milyet és milyen módon.
-soros meghajtásút mindre lehet kötni -amit külső memóriaként kell kezelni ott már válogatni kell a chip-et -RGB meghajtás pedig már csak kevés kontrollerben van Az ST nucleo és discovery programozójával tudod az összes ST ARM kontrollert programozni. Itt sem olyan bonyolult a fejlesztő rendszer... letöltöd és programozol. Elsőnek javaslom a Keil-t, mert pl az ST ehhez (is) ad gyári mintaprogramokat. Ha ezt tudod használni, akkor a többit is. Az hogy nem jók a lib-ek egymáshoz egy kicsit tág meghatározás... pontosan melyik nem megy melyik másikon? Idézet: A Microchip mikrovezérlőkhöz is volt/van sokféle fejlesztői környezet (MPLAB, CCS, Boost C/C++, Mikroelektronika IDE C/Pascal/Basic, OshonSoft Basic, Amicus IDE, Proton Basic, Swordfish Basic, Flowcode, IAR C++).„Viszont itt miért van ez a sokféle környezet?” Akkor a 20+ (vagy 50+) ARM mikrovezérlőt gyártó termékpalettájához miért ne lehetne 5-10 féle fejlesztői környezet? Ami kellemes: az olyan univerzális fejlesztői környezet, mint a Keil, legalább két tucat gyártó termékeihez használható. Válogathatsz, mint juhász a pergőben: ST, NXP, Ti, Nuvoton, Freescale, és a többi...
Az érdekelne még, hogy, Ti mit soroltok egyszerűbb feladat és mit összetettebb kategóriába. Mert ugye ez mindig felmerül, főleg így a kezdő készlet kiválasztásánál.
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy STM32F103RET6 -ot hogyan tudom USB DFU módba léptetni? A két Boot láb ki van vezetve, de egyik variációval sem működik. Valahogy meg kéne oldanom, hogy programozó nélkül is tudjanak programot frissíteni benne.
Boot0 lábat húzd fel tápra.
Mikor áramot kap az IC már legyen az USB-hez csatlakoztatva (vagy egyidejűleg). Továbbá feltétele, hogy legyen rajta külső kristály (8 vagy 14,7456 vagy 25 MHz).
Nem akarja, a PC meg sem látja.
Bekötöttem az USB DP, USB DM és GND lábakat az usb-ről, de nem megy. 8Mhz kristály van rajta. Kelhet még ezen kívül valami? Ja az USB DP láb 1k val GND-re van húzva, mert úgy emlékszem le kell.
Nem kell semmi, minden lehúzó-, felhúzó ellenállás be van építve a PHY-be.
Levettem az 1k-t de semmi. Már csak a soros védő 22R maradt a DP, DM vonalakon, de ez csak nem lehet baj, mert eddig mindíg használtam ezeket.
Lekövettem az aljzattól az STM lábáig a huzalozást és forrasztást, és rendben van a panel is.
Mérd meg, hogy a D+ láb felmegy-e tápra induláskor.
Ha felmegy, az azt jelenti, hogy az USB PHY elindult és jelez a host-nak, hogy eszköz lett csatlakoztatva. Ha nem lesz magas, akkor el sem indul az USB bootloader valamiért. Valami egyéb soros kommunikáció nincs az indulással párhuzamosan? Akkor lehet, hogy az nagyobb prioritást élvez, és onnan várná a firmware-t. A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
Sziasztok ! Megjött a tanuló fejlesztőm. FRDM-KL25Z lett végül. Szerintetek milyen környezetben kezdjek neki a programozásának ? Szeretnék később bevásárolni STM32F030F4P6 chipből az egyszerűbb feladatokhoz és ha megoldható ezt is a kiválasztott környezetben fejleszteném.
Ha csak veszek magában egy STM32F030F4P6 chipet. mi kell még hozzá, hogy programozni tudjam ? Gondolom, hogy a FRDM programozó chipje nem jó hozzá.
Szia,
Ha STM32-őt akarsz programozni akkor ez a legolcsóbb megoldás. Bővebben: Link J link, ST link V2, U link2 is tudja programozni de ezek sokba kerülnek. Minek csinálsz gondot magadnak? Miért nem csak STM32 vagy bármi Cortex magos procival dolgozol. (egy márka). Nem kell annyi bugot, szívást kihordanod Ha meg tanulsz egy márkát könnyebb az életed. A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
Nem húzza fel egyik adatlábat sem, a panelen csak egy RS485 meghajtó van ezt használom majd.
Idézet: „Szerintetek milyen környezetben kezdjek neki a programozásának?” Szerintem az mbed.org-on érdemes kezdeni, gyorsan sikerélményhez lehet jutni a mintapéldákkal. Van az mbed.org-on letölthető tananyag is (igaz, az eredeti mbed kártyához, de a léyneg ugyanaz), ha az angollal boldogulsz, ez nagy segítség az induláshoz. A kártya programozó firmware-t le kell cserélni az mbed.org-ról letölthető firmware-re. A második lépés a Keil lehetMDK V5.10 Lab for Freescale Freedom KL25Z Board c. letölthető anyag. Az előző lépésben felrakott mbed firmware jó neki (CMSIS-DAP-ot kell kiválasztani). A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |