Fórum témák
» Több friss téma |
Bocsánat...Ez alapvetően IRONbene-nek címződött
![]()
Először is köszönöm mindenkinek, hogy segít. Igen valóban kicsit tágra hagytam az igényeket.
Indulásnak megtetszett a Freescale FRDM-KL25Z. Nem szeretnék olyan fejlesztőt amibe adják a gyorsulásmérőt, kijelzőt stb. azokat szeretem én magam külsőleg csatlakoztatni és kiválasztani, főleg, hogy a PIC-es fejlesztéseimből van már sok külső kütyüm. A felárat inkább arra költöm, hogy jobb, használhatóbb architektúrát vegyek. Kezdésnek olyan fejlesztőt szeretnék, ami kiváltja a PIC-es fusit. Tehát LED, kazán, riasztó, TFT-kijelző stb. vezérléseket meg tudjam csinálni ezzel is. Így kellemest a hasznossal. Majd vennék nagyobbat. De az még a nagyon jövő. Ezt alapul véve én az M0+ Cortex magokra gondoltam. Így mit mondtok ? Mennyire nehéz egy M-sorozat után egy Real Time sorozatra áttérni ?
Kár, hogy nem 1-2 hónappal korábban jelentkeztél! Akkor még szállítási díj nélkül lehetett volna rendelni a Texas Instruments kedvező árú Tiva C (ARM Cortex-M4F) és Hercules (ARM Cortex-R4) kártyáit!
Szia!
Én egy évig használtam LPC1788-at. Nagyon szerettem, akkor még az STM32 nem tudott SDRAM-ot. Azzal hogy az STM32F429-el bejött a képbe az SDRAM, és az integrált TFT vezérlő, szerintem az STM felzárkózott egy következő szintre. A dokumentációja messze jobb mint az NXP LPC sorozaté. Ha megnézed az ebay-en 1xx, 2xx, 4xx, típusokon mindegyikből van 120 lábú "pók" amit készen panelbe tudsz tenni, most pedig éppen piacra teszik a Cortex-M7-et amiben a számomra egyik legjobb dolog a dual clock, azaz a procifrekit úgy változtathatod hogy a perifériákat nem kell újra számoltatni. Személy szerint én ezt ajánlom neked: STM32F429I Azért mert: nagyon jól ki vannak vezetve a portok, saját gyártású móriczka panelekkel tudod bővíteni. A benne lévő kártyát saját termékbe be tudod tenni, az alaplaphoz pedig tudsz venni új procikártyát. A 429-es az a típus ami gyakorlatilag mindent tartalmaz és tud amit STM-ben találhatsz, azaz nagyon jó tanuló cucc. Ha pedig sok, a végtermékbe tehetsz kisebb bármit.
Szerintem drága! Csak a csupasz STM32F429 van rajta.
Programozni sem tudja, csak ha vesz hozzá JTAG programozót a +tizen valamennyi ezer Ft. Viszont ezen már rajtavan az ST-LINK, LCD+touch, 64Mb SDRAM, ha a t...dekli. Áfával + postával is jóval olcsóban kijön. Azt a csatlakozókat kivezető alap panelt pedig pár ezerből meg csinálja magának. És rengeteg demo programot megkap készen!
Vágom.
Csak én úgy számoltam hogy Vesz hozzá ULINK-2-t mert azzal nem csak STM-et lehet progizni A proci kártya meg megy bele kész termékbe Másfelől: azért ez nem olyan csupasz. Ott van rajta az SDRAM kapásból. Én ezeket a 120 lábú póklábúakat preferálom, az alapján hogy mi minden van rajta, szerintem még mindig az NXPs cuccok a legsűrűbbek, legjobbak. Nekem ez van: LPC1788 De az utódai a 32xx, a 43xx is nagyon jók szerintem. Érdekes módon ezeket a típusokat valahogy jobban "megtömik" mint az STM-es változatokat. Ezeken rajta az SDRAM (32bit), NAND, NOR, Touch, RTC, meg még pár apróság. Ha a 429 Discovery-t választja jó ötlet lehet hozzá ez: Kiegészítő Már csak azért is mert valahogy úgy is csatlakozni kell rá. A ULINK-2 meg nem tizen valamennyi. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Én még nem ismertem ezt a típust! De köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem.
LPC178x/7x A HW jó, még tanulmányoznom kel az SW támogatást. ![]()
Én nagyon sok mindent megcsináltam hozzá. SDRAM, CAN busz, TFT kijelző és SD kártya kezelés SDIO (nem SPI) módban. Ha kéred, és lesz ilyen cuccod, szívesen átadom.
A LPC1768 az egy mezei változat TFT meg SDRAM vezérlő nélkül, amolyan STM32F2xx-ra hajazó. Van kisebb nagyobb LPC1768 A 1788 az Cortex M3 120MHz-en helyette ajánlanám a dual-core M4/M0 magos LPC4357-et A 3000/3200 sorozatuk viszont nem Cortex, hanem ARM926-os maggal megy az más kategória. ![]() Ha NXP-t választod, számíts rá hogy a dokumentáció nem éppen ST, és messze nem olyan népszerű mint az ST. Legalábbis itthon. Ellenben ahogy az ábra mutatja külföldön kiegyenlített a "verseny". A boltok kínálata alapján. Ahol még nézz körül cuccért (ingyen posta), már vagy 5-6x rendeltem innen: HotMCU
Sajnos, most már csak $100 fölött ingyenes náluk a szállítás...
Mond mire van szükséged, lehet én is még rendelek ezt azt, aztán meglátjuk.
![]() Az LPC1788 pedig számomra fölöslegessé vált (32bit SDRAM-al van). A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Nekem nem kell tőlük semmi. Amire szükségem volt (meg amire szükségem sem volt, csak megtetszett...), már beszereztem más forrásból (Aliexpress, E-bay)
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Sziasztok!
Van egy áramköröm AT91SAM7S64 kontrollerrel.Eddig Ulink2-vel programoztam fel, de meg kellene oldani, hogy SD kártyáról is lehessen frissíteni. Felmásolnám a .hex-et a kártyára és onnan frissítené. A fejlesztőkörnyezet Keil. Van valakinek tapasztalata ebben? Előre is köszönöm. Attila
Hali! SD kártya olvasása SDIO módban, idáig eljutottam. NXP-LPC1877on csináltam, STM32F429-re áttenni a kódot 5 perc volt, szóval nálad is mennie kell. Íráson éppen dolgozom. Ha kéred PM.
![]()
Az MBED tévál kapcsolatban mi a véleményetek?
Nagyon csábitó az ST Nucleo sorozata...
Sziasztok !
Egy fura kérdés ![]() Egyszerű feladatokra mint például egy egyszerű autóriasztó milyen ARM-ot használnátok ? Normál esetben én egy olcsó párszár forintos PIC-et, használnék. Nem lenne túl gazdaságos például egy MKL25Z128VLK4 ARM használata egy ilyen egyszerű feladatra. Tehát arra lennék kíváncsi , hogy melyik az az olcsó ARM (csak chip) maximum 1200HUF ami kivált egy olcsó PIC-et ? (van ilyen?)
Én az egyszerűbb feladatokra STM32F030F4P6-ot használok, SSOP20 tokozású, kb. 1$.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
Idézet: „Normál esetben én egy olcsó párszár forintos PIC-et használnék” ChipCAD-nél a Nuvoton Numicro M051, NUC100, NUC200 sorozat olcsóbb, mint némelyik PIC.
Sziasztok!
A Keil mennyire ingyenes? Vannak hozzá C library-k? Adott egy STM32F429I dev. board, csak kérdés, hogy milyen IDE-vel lehet rá fejleszteni. Elvileg STM32F429ZIT6 uC van rajta.
Az ára nem kimondottan amatőr barát!
De azért legalább az: MDK-Lite (32KB) Edition is available. kötelező darab. Mert a legtöbb „C library van hozzá! És megtanulod valamelyik ingyenes IDE (pl.: CoIDE) használatát is!
Sziasztok,
Ulink2 KEIL eredeti programozóm/emulátorom van. A KEIL-en kívül milyen fejlesztő környezettel tudom még esetleg használni? Pl. a CoIDE képes kezelni? Esetleg más?
Nekem csak ST-link-van. De nagy valószínűséggel IGEN használhatod!
Valaki biztosan akad itt, aki bővebben tud segíteni.
Mi a gond vele? Nekem csak sima install és kész.
Nem tudok róla. Én csak feltelepítettem és használom.
Először a project beállításoknál érdemes körbenézni, és a keresési útvonalak beállítását leellenőrizni. A te esetedben a CMSIS folder beállításokat pl.
Idézet: „A KEIL-en kívül milyen fejlesztő környezettel tudom még esetleg használni?” Amennyiben CMSIS-DAP kompatibilis, akkor CooCox/CoIDE is támogatja (illetve minden más olyan IDE is, amelyik a CMSIS-DAP-ot tiszteli). Itt azt írják: "Starting with the ULINK2 firmware version 2.00, the default boot mode is CMSIS-DAP." Eszerint az ULINK2 firmware 2.00-tól a CMSIS-DAP az alapértelmezett, így a CoIDE is használni tudja.
Hali!
Valaki tudna segíteni benne, hogy hogyan lehet Eclipse-t stlink-v2-vel összelőni? Eddig csak kódszerkesztésre használtam az Eclipset, és külön kézzel fordítottam a kódot, majd sorosporton keresztül töltöttem fel a kódot. A make fájl, a linkerfájl és a startup kód saját volt. Most van stlink-m és az stlink utility programmal a kódot fel tudom tölteni és a regisztereket ki tudom olvasni, de ez elég kevés egy rendes debuggoláshoz. Szeretném valahogy az eclipsen keresztül a debuggolást megoldani, de továbbra is a saját make fájlomat, linkerfájlomat, és startup kódomat használni. De ötletem sincs, hogy induljak el a kettő összelövésén. Azt már látom, hogy nem egyszerű dolog. Ja, és persze GCC fordítót használok. Köszi előre is a segítséget. ![]()
Nem írtad, hogy milyen Óperenciás rendszert használsz. Ezen az oldalon találtam útmutatót többféle rendszerhez, valamelyik biztosan segít megoldani a problémádat.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |