Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Turbós kazánra szeretnék egy 30l bojlert sorba kötni, hogy pufferelje a felfűtési időket.
Tesy bilight boylerről van valakinek tapasztalata?
Sziasztok!
Nincs gond a bojlerünkkel, csak a vízszerelő "belerakta a bogarat a fülembe." Igaz az, hogy az új Hajdú bojlereken ha leold a hőkorlátozó, csak Hajdú szakember tudja visszakapcsolni? Most egy z200-as van felszerelve, ezt értem "új" alatt.
Nem igaz. Annyi a trükk, hogy eléggé el van dugva, de a burkolat eltávolítása után azért hozzáférhető.
Köszönöm. Le tudnád írni, hogy pontosan hogy lehet ezt megtenni?
A kék tekerő melletti kis piros.
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem egy 80 l-es Hajdú villanybojler problémánál. A bojler át lett helyezve a pincéből a fürdőszobába, és amikor feltöltöttük vízzel, a leengedő csapon folyik a víz. Többszöri próbálkozás után megszűnik a folyás, csak csöpögés tapasztalható, amikor fűt a bojler. Azonban egy éjszaka alatt kb 1/4 kád víz csöpög el. Csak akkor nem, ha a hideg víz csapot a bojlerbe bejövőnél elzárom. Mi lehet az oka? A leeresztő csap hibája, vagy nincs kellően légtelenítve? A víz kellően felmelegszik, csak zuhanyzásnál kicsi a nyomás, ( lassan folyik a zuhanyrózsán a meleg víz) pedig rá van engedve a hálózati víz nyomása.
Az igazábol nem leeresztő, hanem biztonsági szelep. Ott engedi ki a túlnyomást felfűtés közben. Ha eddig jól működött, akkor valószínűleg piszok (vízkő) került bele és ezért enged túl sok vizet, vagy átéhelyezés közben kapott egy pofont. Cseréljétek ki és kész.
van egy 120 literes v.bojlerem.
a belső melegvizcső (műanyag) apró darabokra hullott. megcsinálnám ha lehetne csovet szerezni én budapesten lakom valahol ittkeresek ilyen csövet. ha tudtok segítsetek Barta
ja és hajdu a bojler kb. 14éves.
Plitt
Sziasztok!
Keretanyámék 120 Literes Hajdú bojlerét pár hónapja (Pontosan nem emlékszem) felújítottam. Új alaplap, fűtőszál , anód, stb. A Bojlert belülről teljesen kitakarítottam. Slaggal ki is lett mosva. Nemrég hívtak, hogy büdös, záptojás szagú a melegvízük. Legyek kedves kitisztítani a bojlert... Szétszedtem és igen érdekes volt az anód. Pár hónap alatt jócskán fogyott belőle. Feketés, szürkés a színe és iszonyat büdös. Ez mitől lehet? Most újra kimostam, raktam bele egy teljesen új anódot. Két lehetőség van szerintem. Az egyik, hogy rendszeresen zavaros a környékünkön a víz és ettől lett ilyen. A másik az, hogy maga a bojler igen öreg. És elég rozsdás a belseje. Az anód pedig csak szorgalmasan teszi a dolgát és feláldozza magát. De akkor mitől ilyen kellemetlen a szaga? Bocs a kép minőségért. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
Köszönöm ez sokat segített. Egy kommentben olvasható, hogy: A beszélgetések kapcsán kiderült, hogy a probléma akkor áll elő, amikor a vízhőmérséklet olyan 50 fok körülre van beállítva.
Mielőtt szétszedtem megmértem a vízhőfokot. 52'C fokos volt... A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
A megoldás : magasabb hőfok nálam 80 fokon van a bojler beszerelés óta de még soha nem volt szaga a víznek ..
Nálunk, amióta az eszemet tudom, ennyire van állítva, soha nem volt büdös.
Te jó ég! A nadrágod nem megy el villanyszámlára?
Az csak attól függ mennyi vizet használnak. Melegebb vízből kevesebb kell.
A cikk elolvasása után már egyértelmű volt számomra a megoldás. De azért köszönöm.
A bojler szigetelése nem tökéletes. Minél nagyobb a különbség a környezet és a beltartalom között, annál több a veszteség.
Ez igaz, de heti egy nap magasabb hőmérséklet esetén ez nem tragikus. Meg különben sem hatalmas a különbség. Szerintem évente sem egy gatya ára.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
Idézet: „nálam 80 fokon van a bojler beszerelés óta”
A villanybojlert vízbakteriológiai , gazdaságossági szempontból 55-60 fok között célszerű üzemeltetni. Nálam mindig így van beállítva már több mint 20 éve .
Ha hetente, havonta egyszer magasabbra van állítva egyszer és az használ bizonyos helyeken, az odafigyelést kíván, hogy, ha valaki ilyenkor a zuhany alá áll, nehogy leforrázza magát. A másik , amikor vízkőtelenítve van a bojler, a kitakarított vízkő normál esetben szép tiszta fehéres színű. A sárgás, barnás, feketés színeződés árulkodó jel, hogy valami nincs rendben.
Értem én, az állandó 80 °C-ot sokallom "kicsit".Forrázás ellen (de úgy egyébként is) termosztátos csaptelep nagyon jó.
Olvastam a hozzászólásaidat, teljesen egyetértek velük. Nagyon sok bojlert szedtem már szét, ahol lehet így állítom be. Termosztátos csaptelep igen jó, de nem sok helyen találkoztam ilyennel. Hiba esetén az is okozhat meglepetéseket. ( forrázás )
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
A forrázásra, tapasztalatom szerint, több lehetőséget ad az egy karos csaptelep forgolódás közben. Az viszont tagadhatatlan, hogy a termosztátos zuhanyzó csaptelep fényévekkel jobb és víztakarékosabb is, bármelyik másik típusnál.
Sziasztok!
Az újfajta, olasz hőfokszabályozós Hajdu bojlernél az normális, hogy a totál hideg víznél a minimumra letekert hőfokszabályozó esetén is fűt? Vagy minimumra letekert állásban teljesen ki kellene kapcsolódnia? A magyar Hajdu esetében világos, hogy kikapcsolva kell lennie.
Sziasztok!
ARISTON VLS 80l-es bojlert változó víznyomás alatt lehet-e használni? Fúrtkút 80l-es hidroforral,Pedrollo szivaggyúval, PM5-ös nyomásszabályozóval és a nyomóágon vízszürővel. PM5-ön beállított nyomásérték 1.8-3.2 Bar /gyári beállítás:1.4-2.8 Bar/ A hálozati víznyomás: 3,6 Bar Másik kérdésem: Kombinált bíztonsági szelepet cseréltem a boyleren, mert csöpögött, mivel szét kellett szedni, tettem fel a kombinált szelep elé egy mérőórát /0-10 Bar/ Akkor ért a meglepetés, amikor a boyler fűtés alatt a nyomásmérő 8.2 Bar értékénél nyitott a kombinált szelep és kezdett el csöpögni a víz. A boyler leírásában a megengedett max nyomás 8 Bar! Az új beépitett kombináltszelep eredeti olasz. Ez azért veszélyes lenne, ha használnám? |
Bejelentkezés
Hirdetés |