Fórum témák
» Több friss téma |
Hát igen az áram, már két diódám bánta. az előző diódámat 120mA hajtva remekül működött, de a kíváncsiság rávitt hogy vajon mit tudhat még. 150mA-nál láthatóvá vált a csóvája, majd semmi, hőmegfutás lett a vége. A baj az volt hogy nemhasználtam áramgenerátort. Hát hogy mennyivel fogom hajtani arra itt egy 16szoros írókban használatos lézerdióda adatlapja.
ezekszerint mennyit adhatok max mA-t egy 8x lg dvd íróból kiszedett diódára ?
Tomi20 két oldallal ezelőtt írta, idézem: "nekem a 4*-es DVD író lézere döglött meg 110 mA-nél, gondolom a tied elbírna többet is."
Az én lézerem kb. 160mA-nál halt meg, jelzem áramgenya nélkül, elötétellenállással. A döntést rádbízom.
jól néz ki a cuccod... mire használod?
én szeretnék épiteni egy hasonlo megoldást csak kicsit extrém célra.. szeretnék két lézer adót és vevőt és ezt arra szeretném használni hogy a szomszédommal ami cc 30m legyen kapcsolatom kábelt nem huzhazok mert lelőnek a telefonosok kábeltvsek posta miatt a nem jo urhn sem és a wifi is kilöve mert az más is látja és akármilyen titkosittot egy ap együgyesebb ember ugyis megkerüli szal én direktbe szeretnék egy lézeres kapcsit 2 fal közt és lan-t lönék át vele, látam itt egy hasonlo kapcsolást de az infrás volt és az kevés kicsit föleg nappal.. van tippetek? én 2 dvd lézerre gondoltam amit mondjuk azaz infrás áramkör vezérelne.iBővebben: itttt a linkje az infrásnak:
Köszi. Hogy mire fogom használni, azt még nemtudom. Egyrészt talán magam szórakoztatására. Lézeres információ továbbításra ötletem sajna nincs.
Csá Hínár a cuccod nagyon kajak lett!! dicséretem
Ami azt illeti van hozzá normális szupepe féle áramgenerátoros táp csak a diódának nincs adatlapja ,és ezért ráállítottam én de pontosan nem tudom hogy mi neki az elég.
Bár világít mint a veszett de azért illene tudni na persze ez nem ilyen egyszerű.
Csá Lacika, hát igen, köszi. A te cuccod hogy halad?
Biztos nem egyszerü eltalálni a max áramot úgy hogy nincs a diódáról adatlapod, ami ugye 8szoros. Szerintem kb. Max120-130mA, tehát Max! Javaslom a hogy keress rá a neten, bár már biztos tetted de inkább az időd bánja mint a dióda.
Csá! Lassan de halad kösz a kérdést!
Heló
Tegnap sikerült beüzemelnem egy DVD íróból való lézert, de nem tudom, hogy maximálisan mekkora áramot viselhet el. Ezen felbuzdulva beírtam a google-ba a dióda típusát=> nincs találat. Ezért gondoltam, hogy létrehozok egy dióda adatbázis féleséget, ahova mindenki beírhatná, hogy ő pl milyen diódával kísérletezett, és esetleg mekkora áramnál halt meg, és így nem kellene többször kinyírni ugyanolyan típusú diódákat... Ha ez beindulna, és lenne legalább 20 féle dióda típus szám (maximális áram felvétellel) , akkor nem lenne gond, hogy mekkora áramot bírhat a lézer, nagy eséllyel a listában lenne a mi diódánk is. Az adatbázist egy excel táblázat formályában képzeltem el. Ha valaki módosít a listán, akkor ne ugyanazzal a fájlnévvel töltse vissza, hanem írja át a számot annyira, ahány dióda szerepel a táblázatban.
Én bontottam ma két diófát két LG 16x multilayeres íróból, eddíg csak 50mA-el küldtem meg, de már akkor is eléggé világított, van egy ilyen kis kocka alaku valamim ami párhuzamosítja a sugarakat, két ilyen lézer fényét egy nyalábba akarom rendezni, ugy már lehet x100mW mivel elvileg darabja olyan 100-300mW között van. Láttam egy táblázatot ahol azt írja hogy a 16x-osokvan 250mW, a dualosokba már 300mW. Megmondanám a típusát, csak nem sikerült még kiszedni a kis szürke fémdarabbol amibe belevan ragasztva. Ti hogy szoktátok kiszedni?
JÓ NEKED. Én már 1hét alatt 5 számgép-szervizet kerestem fel, nemsok sikerrel. De bezzeg mikor nemkéne akkor ... tudod hogy van ez. Nekem is volt egy 16× diódám, elszállt, nem áram genyával hajtottam. Ez van, sok sikert az építéshez.
és hogy szedted ki abbol a kis fémdarabbol amibe valami megkeményedebb ragasztoszerűséggel belevan hebregálva?
Heló
El tudnátok mondani az írók pontos típusát? Holnap kapok egy 16x-os LG írót, többet nem tudok róla. Hátha ugyanolyan típusú. Meghalt a diódám, bár nem tudom mitől, este leraktam, még működött ma bekapcsolom, és alig világít... (olyan dühítő, mert azt sem tudom, hogy mi lett vele)
A szürke fémdarabot álltalában le lehet csavarozni a diódával együtt, én speciel oldalcsípős módszert alkalmaztam. Mert a fémdarab rideg, ezálltal könnyen törik, és szépen lelehet csippenteni a diódáról.
Az íróm egy NEC ND-3520A volt. Nem lehet hogy a lézerdióda maxon járt?
hát nem tom, egy pillanatra kapott 130mA-t is, de utánna még kb fél órát világított, ezért fura nagyon. És még akkor is jól világított mikor leraktam este. Ez X akta, nem is érdekel, holnap lesz másik író. Fekete szigetelő szalagot elég jól elvitte, kíváncsi leszek a 16*-os író lézerére holnap
A 250mW-ban azért ne higyjél! Az impulzusüzemre vonatkozik, CW-ben ezek max 100mW-ot tudnak. De ezt mindenkinek mondom, hogy csodát nem kell várni ezektől a diófáktól, egy kissé tud égetni, de ez minden.
Nekem a napokban lesz egy marék DVD írom, azokból kiszedem a diódákat ( is ) és abból akarok egy olyan kis szerkenytűt építeni, ami azt csinálja, hogy pl. 10 dióda fényét egy tükörrendszerrel egy pontba fókuszálja, ahol azzal lehet pl. gravírozni, vagy mini laser CNC-set játszani stb... (persze zárt dobozban, kamera képén keresztül, nem napszemcsivel! ) Nos két kérdésem lenne: az egyik, hogy ha építek egy áramgenerátort, akkor ha ugyanolyan diódákat kapcsolok párhuzamosan, akkor pl. 10 diódát (ha 100mA-t bir darabja) meghajthatok 1A-el, vagy ez kinyirná őket? Illetve olvastam, hogy impulzusüzemben birnak többet is ... ehhez van valami kapcsolás esetleg, ami alapján lehetne őket hajtani impulzusüzemben a nagyob "fényteljesítmény" érdkében? (persze komoly hűtés mellett) Előre is köszi a segítséget!
1. miértnem csinálsz olyan áramgenerátort, ami fel tud menni 20 V fölé és sorba kötöd a diódákat,akkor mehet simán stabil 100mA-rel. ha párhuzamosan kötnéd, akkor összevissza melegednének és teljesen már áramokkal mennének.
2. az impulzusüzemmel se mennél sztem sokra, mert 50%os kitöltés mellett integrálva ugyanakkora teljesítménynél vagy,ráadásul nagy frekin kéne kapcsolgatni a lézert...
1. valóban ez jobbank tünik!!!! Esetleg ehhez tud valaki valamilyen kapcsolási rajzot?
2. na ezzel nam vagyok tisztában igazából: ha impulzusüzemben hajtva 50%-os kitöltési tényezővel megy 100 helyett 200 mA-el, és ugyanakkor a teljesítmény a munkadarabon is (!!!) mint ha menne 100%-al 100mA-el, akkor ugy általában mi értelme van az impulzusüzemnek??? Tegyetek már tisztába légyszives ezzel a dologgal!
Egyébként ha valakinek kellenek ilyen hibás DVD írok, akkor keressetek meg emailben mindenképpen mert van sok ...
Ha van sok íród, akkor a próbálkozásaidat jegyezd fel, majd írd be az előző oldalon található adatbázisba, hogy gyarapodjon.
köszi
Ok, de ezek tipusa 95%-ban ugyanolyan! De bejegyzem, amint tudom!
esetleg írás közben le lehetne mérni, hogy mekkora áramot kap a dióda, és akkor annál többel ha nem hajtod, baja nem lesz (csak kicsit gázos egy nyitott dvd-írót neroval használni , viszont biztos, hogy megspórolsz magadnak egy diódát!)
Apropó ... lenne egy optikai-elméleti kérdésem .... gondolkodom azon, hogyan lehetne egy jópár diódafényét párhuzamostíva egy nyalábba rendezni ... és a köv. jutott eszembe (hangsúlyozom nincs optikai előképzettségem, igy lehet baromságot fogok irni )
Szóval adott egy olyan kocka aminek a belseje üreges (aféle gömb a kockában geomtriával) és a belső felülete tükröző. Ide vannak belefúrv a diódák, ugy, hogy a gömb belseje felé világítanak. Ha a ház fém, akkor akár vizzel is hűthető hatékonyan! Nos, ha fogom, és bevilágítok ezerrel a diódákkal az üregbe, és egy lyukat hagyok, akkor elvileg (ha jól tükröz a belső felület) akkor csak azon a lyukon jöhet ki a fény, ugye? Ha pedig abba teszek egy optikai szálat, vagy optikai kábelt, ami ugye "magában vezeti a fényt" akkor a másik végén ki kellene hogy jöjjön a benti fény ... gondolom valamekkora vesztedéggel, de ki kellene, nem? És ha pl. 10 100 mW-os diódát beteszek, akkor mondjuk lehet kijön 600-700 mW is.... hogy az optikai szál végén párhuzamosan jön-e ki a fény vagy sem, nem tudom, de onnan már akár lencsével is fókuszálható/ vagy éppen párhuzamosítható lenne, nem? OPTIKUSOK!!!! VÉLEMÉNYT!!!
szerintem: mivel úgyis fókuszálni akarod ezeket a diódákat, egyszerűbb ha azt a 10et egymás mellé rakod és szépen egy pontba irányítod a fényüket és akkor egy ponton veszteség nélkül jutnak az anyagra...
amúgy ez az üreges kocka nem hiszem h beválna......
Nekem dobhatnál egy 16x-os diódát, adnék érte 2k-t. Na? A párhuzamos kötés nem bölcs dolog. Minden egyes diófát külön áramgenerátorról kéne hajtani igazság szerint, de a sorbakötés is jó ötlet. Impulzusüzemben sem tudnak átlagteljesítményben nagyobbat nyújtani a diódák, nem kell vele foglalkozni, sima CW-ben kell őket hajtani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |