Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   594 / 595
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Valahol lattam mar a technologiai leirasat a Voyagerek radioinak.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) Massawa válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 20, 2024 / 1
 
Valoban lenyügözö amikor az emberek olyasmit is képesek feltalálni amihez soha nem lesz esélyük még közeledni sem.
Ezekhez a tudosokhoz képest elképesztö szégyen sok jelenlegi hozzáállás, pl amikor hallom, hogy az UEFAnak még a mesterseges intelligenciát is igénybe kellett vennie, hogy használhato böröket szállitson az EB-re.
A szerencsétlen kökorszaki szakiknak meg körzöjük sem volt, amikor feltalálták a kereket..
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Idézet:
„A szerencsétlen kökorszaki szakiknak meg körzöjük sem volt, amikor feltalálták a kereket..
Először még a körzőt is fel kellett találni.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 20, 2024 / 1
 
Vajon mit kellett a focilabdán feltalálnia az AI-nek amit a szerencsétlen UEFA eddig nem tudott?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2024
(#) HeZ válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 20, 2024 / 1
 
Ferritgyűrűs memóriamodul az Apollo Holdraszálló számítógép-ből működési leírással. Sok utánépítés és egyéb infók találhatóak a "ferrite core memory" keresésre.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Manapság már olyanra is használnak AI-t, amit addig gond nélkül meg tudtak oldani nélküle is, kicsit rémes, hogy mennyien rákaptak erre. Feltételezem, hogy a labda aerodinamikáját és designját optimalizáltatták AI-al.
(#) proba válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Érdekes lehet focistának. Ha a labda alakja sokat számít, akkor nagy kitolás minden bajnokság előtt labdát cserélni. ( az új labda kitudja merre megy, ha egy adott szögből begyakorolt erővel megrúgom ), ha meg nem számít, akkor a következő hír akár az is lehet, a 120 éves Mari néni tervezte, a hosszú élettapasztalat birtokában....Tuti jó.
(#) somitomi válasza proba hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Pofonegyszerű, amikor belövöd, akkor jó focista gumilabdával is tud játszani, amikor mellémegy, akkor meg hülyén repül ez a vacak
(#) Gafly hozzászólása Jún 23, 2024 / 2
 
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Hát, igen. Hollandiából jött az ötlet, miközben bőgatyában fütyülősbarackoztunk. Persze.
(#) robis01 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Egyszer elmentem egy hasonló javítós eseményre. Egy sármos kinézetű fickó tartott előadást, és bemutatót az otthoni villanyszerelésről (áramterhelés, hosszabbítók, védőföldelés, fázisceruza használata, konnektor csere, laptop töltőcsatlakozó csere, stb.) Kb. 20 néző volt abból 3-an voltunk férfiak.
Volt olyan nő aki mondta hogy azért van itt mert elege van az olyan töketlenekből, akik még egy izzót sem tudnak kicserélni.

FMK
(#) Massawa válasza robis01 hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Hát igen hány olyan ember van meg közöttünk ( főleg a politikusok között) mint a régi zsaruviccben. Ők csak fogják a villanykörtét a Föld ugy is forog majd becsavarodik.
(#) nagym6 válasza robis01 hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Idézet:
„töketlenekből, akik még egy izzót sem tudnak kicserélni”
Vannak ilyenek. Általában a nagy egójúak. Ismeretségi körben mentem pár helyre izzót cserélni, néhol még búrát sem kellett levenni. A búra pár csavarja viszont már bonyolult többeknek.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Aztat ne mondd már, hogy forog a föld!

(A politikusokról: ahhoz értünk a legkevesebben, amit ők csinálnak. Élcelődünk, én is szoktam, de nagyon nem látunk rá, mit miért tesznsk)
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Azt viszont egyeseken nagyon látni, hogy semmit sem tesznek, mert ugy is forog a Föld.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Az ellen nincs is mit tenni.
Sőt, a forgásáért sem.

Okosabbnak látszani mások foglalkozásában/szakmájában viszont iszonat könnyűnek tűnik. Megcsinálni iszonyat nehéz.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Hát abbol a kinálatbol amit egyes csoportok kinálnak, valoban nincs kit választani. Nemcsak nálunk.
Ötlet, elképzelés meg vizio ma nagyobb hánycikk mint, mint a pénz, illetve sokan azt képzelik, hogy pénzért bármit meg tudnak oldani. Nem tudom, hogy ez nem-e müveltség hiányára utal.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2024
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Ha netán a világ jobbítására gondoltál -hát arra kár gondolni.
Az összes baj abból származik, amikor okvetlen jobbítani akarják a világot.
Szerintrm mindenki csak tegye a dolgát, és csak akkor ártsa magát igazán komolyan más dolgába, ja igazán kitanulta. Addig vegye tudomásul, hogy ő csak érdeklődő. Hobbista.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Á, ötlet, elképzelés, stb vyn. De ugyanúgy, mint montam. A hozzáertőké a lényeges. Mi pedig nem mind értjük.

A pénzért valóban sok mindent meg lehet oldani. Csak megenni nehéz -például. De ez csak egyetlen példa.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Tul leegyszerüsited a dolgokat. De ez legyen a te gondod.
Te talán azt hiszed vannak kitanult politikusok? Sok közülük még érettségivel sem rendelkeznek bármilyen szaktudásrol meg meg álmodni sem mernek, mégis egyik zsiros állásbol a másikba pottyannak. Es ilyen emberek akarnak milliok felett uralkodni. S mi választok meg kénytelenek vagyunk türni az ilyen dilettantizmust. Tisztelet a kivételnek, s akinek nem inge, ne vegye magára.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Pedig nem ártana néha időt szánni arra, higy megértsd mit müvelnek, akik a te szavazatoddal is kerültek oda ahol vannak.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 26, 2024
 
Kérjük, a politikai témát hagyjátok jelen oldalon kívül!
Köszönjük.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Több helyen is olvastam, hogy egy egy alkatrész, termék edzett műanyagból van.
Edzett acél, edzett üveg már ismerős, de mit jelent műanyag esetében az "edzett" ?
(#) lazsi válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Én azt gondolnám, hogy "felület-keményített". Talán valamilyen vegyszerrel, UV-val vagy hősokkal. Megváltozik a szerkezete adott mélységig, így pl. kopásálló lehet a felülete.
De én nem vagyok szakértő...

Szs:
Idézet:
„Aztat ne mondd már, hogy forog a föld!”

Pedig forog az! Pont, ahogyan a lemezjátszón a korong, hiszen a Föld is egy korong. A maják ki is számolták, hogy 5200 évente fordul egyet...
(#) Gafly hozzászólása Jún 28, 2024 / 3
 
Eredetileg Pucuka felajánlása volt, aztán jó egy év után, több áttételen keresztül keresztül landolt most Békéscsabán az asztalomon ez a csoda. Mindenki "Hitler" mikrofonnak hívja, de csak azért, mert az eredeti "design" szerint négy rugóval van a keretre fellógatva. Amúgy Rafilm (magyar) gyártmány, és működik , bár sajnos amint a képeken látszik, időközben beléesett a "barmolitisz".
Műszaki részét tekintve egyszerű piezzó (1,7 nF!) mikrofon.
(#) erbe hozzászólása Jún 28, 2024 /
 
Óvatosan a rövidítésekkel!
Néhány napja a helyi napilapban az első lapon pár soros bevezetőben. "MMA díjat kapott ..."
Ketrecharcos? MMA Vagy talán a pálcás (MMA) hegesztés mestere?
MMA = Magyar Művészeti Akadémia.
(#) Massawa hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Emberek a fejlödés megállithatatlan.
Tegnap 10 év után jöttünk rá, hogy a drága és az eddig kifogástalanul müködö hütönknek van egy beépitett üzemmodja is - a disz üzemmod, ami mindent csinál csak nem hüt és erre nem akadt a gyártonak semilyen kijelzöje.
Nem tudni miért, de tegnap este észrevettük, hogy meleg a sör a hütöben. Na a francba, pontosan vasárnap este. Kirámoltuk, kipucoltuk, hogy majd ma jön a szerelö. A meccs unalmában lapozgattam az eredeti használati utasitást s az utolso oldalon aprobetükkel rátalálok erre a kimagaslo és igen fontos ERRUNGENSCHAFTRA, hogy kiállitásokon stb. ebbe az üzemmodba lehet kapcsolni a gépet, amikor minden müködik rajta kivéve a hütést, és azt a funkciot hogyan lehet kikapcsolni. Természetesen a hütön semmi nem jelzi ki ezt az állapotot még a motor is megy ( nem egeszem tudom miért) .
Itt az ideje ilyen funkciokat beépiteni a TVkbe, autokba, a mosogépekbe stb. hogyan lehet szimulálni a müködést.
(#) mex válasza Massawa hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Hogyan sikerült ebbe az állapotba kerülnie?
(#) Massawa válasza mex hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Ez a másik vicc.
A kezetö panelen vannak olyan vékony foliakapcsolok a hömérséklet stb beállitásra, köztük egy ilyen gomb is - ALARM felirattal. Azt kell a használati szerint megnyomni, ha valamit jelez a hütö. ( eddig soha semmit nem jelzett ) és ez a gomb, ha hosszabban van megnyomva kapcsol ilyen kisbetüs üzemmodba minden kijelzes nélkül. A kutya sem tudja miért kapcsolodott át. Lehet, hogy valaki nyomogatta, lehet, hogy az elektronika gondolta meg magát, nem tudom.
(#) sonajkniz válasza Massawa hozzászólására (») Júl 1, 2024 / 3
 
Nesze neked fejlődés, meg technika!
Nekem ne legyen azért elektronika a hűtőmben, hogy jelezze, ha kifogyott a sör.
Nekem buta hűtőm van, mégis mindíg van benne hideg sör. Nem tudom hogy csinálja, de lehet, hogy a zasszonynak köze van hozzá!?
Következő: »»   594 / 595
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem