Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1134 / 2499
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Ha 4 ohm-on szeretnéd járatni, akkor a kivezérlés csúcsánál a 0,47 ohm-on eső kb. 1,5V-ból 0,5V juthat a védelem vezérlő tranyó bázisára. A leosztás lehet az előbbi melléklet szerinti, vagy sima feszültség osztó. Olyan út is létezik, hogy a 0,47 ohm-os ellenállásokat 0,15 ohm-ra cseréled. (12db )
(#) Kiszsan hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Örömmel jelentem kész lett a Rec Paa 600 as erősítő...sok kínlódás után...RELOOP szakértelmének köszönhetően
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) jani1987 hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Sokat gondolkodtam rajta, hogy a TDA Ic-s áramkörökben a diódák milyen szerepet kapnak? Most vettem észre, hogy a rossz tévénkben TDA 2006 van.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) reloop válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Szia! A hangszóró tekercsében indukálódó feszültség-túllövéstől védi a végtranzisztorokat. Más erősítő-kapcsolásokban is használják.
(#) blasz válasza Kiszsan hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Azért volt ott más is aki segitett az ügyben Őt sem szabadna elfelejteni,mert a kinlodásodat nála kezdted,és nem kevés fejtörést és munkát adtál nek,ennyi járna,amelett hogy reloop számomra ikon,és feltétel nélkül hallgatok rá.Köszönöm
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Köszönöm a segitségedet,kikell hevernem ezt az erősitőt,aztán megbontom és megnézem amit kérdeztél,de most csak düh van bennem felé,igy most pihen.
És kérdezném hogy 10Mhz szkóp elég lenne a javitásokhoz?Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia! Szívesen segítettem, majd folytatjuk, ha elérkezettnek látod az időt.
A szkóp ügyében tapasztalat híján nem tudok precíz tanácsot adni. Kisebb javításokhoz még egy számítógépre telepíthető "souncard oscilloscope" is megfelel. Egy esetleges gerjedést 10 megás szkóppal tetten lehet érni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Igen erről a hangkártyás szkoprol hallottam de nem ismeri fel nekem az integrált kártyát, a régit nem fogadja el a Win7,de rakom őssze a régi gépem abban van régi kártya kiprobálom vele.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Belinkelem, hátha mást is érdekel: Christian Zeitnitz.
(#) braner hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok
Megépítettem a canamp-ot.Csak búg.Volna egy kérdésem.
Nem tud valaki segíteni, hogy mekkora feszültségnek kell lennie a 100R5W ellenállás után, ha -11,8V-ot kap???
Köszi előre is
(#) reloop válasza braner hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia! Testhez képest 0V-nak. Itt mutasd be amit építettél. Valami alapvető hiba van, ha nem szól.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia TE milyen kondikat tennél be az erősitőbe?100n remix kerámia,stiroflex,Polypropylén.
A hangnak melyik jobb?Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Nagyon keveseknek adatik meg, hogy olyan hanglánccal és hallással rendelkezzenek, hogy a felsorolt kondenzátorok között különbséget tudjanak tenni. Ebből sajnos kimaradtam. Inkább megszokásból mint megfontolásból fólia kondenzátort szoktam a jel útjában alkalmazni, nem szentelve különösebb figyelmet a hordozó anyagának. A kiszáradásra, áramszivárgásra hajlamos elektrolit kondenzátorokat tartom kerülendőnek.
Javaslatom: tegyél velük próbát.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Azt olvastam a kerámia kondik beleszólnak a hangba azért kérdeztem.A stiroflex kondikkal készült szinte minden Tesla annak idején és valjuk meg szép hangjuk volt és van is.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Ajjaj! Vigyázz, mert "köveztek" már meg embereket hasonló véleményért a hányend szubkultúra képviselői.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Egészen hihetetlen dolgok is beleszólnak a hangba. A kondi egy csepp a tengerben. Bízd magad a füledre, mert nem vagyunk egyformák.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Arra a négy sorra fél-órát szántam, hogy védhető legyen.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Tyű, de előrelátó és megfontolt valaki!
(#) szamóca válasza blasz hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
(#) morgo válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Kiegészíteném annyival reloop linkjét, hogy a max. 1000Ft-os USB-s "hangkártyákkal" is szépen működik!
(#) Geritank hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Hello,
Építeni szeretnék egy 2.1es hangsugárzószettet, vannak már hozzá hangszóróim (2db. 130 mm Magnat LS 213 45W és egy SAL srp 1315 50W (mélynyomónak)). Erősítőt építeni szeretnék hozzá csak nem nagyon tudom hogy miből és hogyan ezért a segítségeteket kérném.
Kapcsolási rajznak nagyon örülnék és nyáktervnek is.
Milyen IC-re lenne szükség hozzá?
(#) reloop válasza morgo hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Így védem a hangkártyát.
(#) szirko28 hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok! a segítségeteket kérném!!!!

Yamaha RX-V420 RDS házimozi erősítőm. Bekapcsolás után pár másodperccel kikapcsol.
Mi lehet a baja?
A segítséget előre is kösszönöm.
(#) Lacko12 hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az alábbi kapcsolást LM3886-os ic-vel és élesztésnél nem csinál semmi bekapcsolásnál koppanik egyet a hangszóró és semmi más néha néha pattant egyet és semmi más. Most viszont már teljesen néma esetleg van valami tippetek hogy merre induljak el a probléma keresésében?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) bootscode válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 / 1
 
Kipróbáltam az asztali számítógéppel is és azon is zúg, talán még jobban. Igen, védőföldeléses. Megfordítottam a dugót, de nincs változás. Az erősítőn van földelési lehetőség, esetleg azt próbáljam meg? Ha igen, milyen dróttal-kábellel kell ezt megtenni?
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Az élesztés alapszabálya, hogy nem hangsugárzóval élesben, hanem műterheléssel próbálunk, nem beszélve arról hogy a tápfesz ágakba is ellenálláson, vagy izzókon keresztűl csatlakozunk a tápfeszültségre. És MÉRÜNK! egyenfeszt a kimeneten, áramot a tápágakban.
Mert amúgy nagyot koppanik, azután elhallgat, ahogy a költő mondta anno.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia!
A 10-es lábon ott van a fél-tápfeszültség?
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia!
A tápágba be tervezett 2 darab biztosíték el is olvadt szóval ezért hallgatott el minden. Hangszórónak egy régi tv-s hangszórót használok amit nem sajnálok ha bármi baja is lesz.Kicseréltem a biztosítékot de még nem helyeztem feszültség alá mekkora értékű ellenállást rakjak a tápágakba?
(#) reloop válasza bootscode hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Milyen erősítő ez?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Malőr a NYÁK-on! A 75k a 9-es lábra megy a 10-es helyett. Az irányokat a kép szerint mondom: a 75k jobb oldali lábát emeld ki, forrassz hozzá ~1,5cm vezetéket, kösd a 10-es lábra menő 220pF jobb oldali lábára. Nézd a kapcsolási rajzot, úgy könnyebb megérteni. Szükség esetén rajzolok.
Tápágba 100 ohm, hangszóróval sorba 100 ohm!!! Nem a hangszórót kell félteni, hanem az IC-t!
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
Következő: »»   1134 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem