Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1152 / 2499
(#) Massawa válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Sok PC-n programozni lehet a kimenetet, neked LINE kiement kellene (de még mindig nem egészen értem miért megy el a kimeneti chip ha a TV-re kötöd). A hangkártyákon eléggé jo védelem szokott lenni.
(#) McDeath válasza (») Okt 25, 2012 /
 
Elnézést kérek. Úgy emlékeztem, hogy a visszajelzést bepipáltam. Elnézést kérek, hogy nem figyeltem oda. Iskolában a mondatokat nagy kezdőbetűvel kezdtük, viszont én itt kicsivel, ennek a sietség volt az oka. Elnézést kérek az összes figyelmetlenségemért. További kérdés, hogy akkor most hol folytassuk ezt a beszélgetést?
Igazából én az LM324N-ből készülő egyszeres erősítőt kérdeztem itt, aztán elkanyarodott a téma, ahol most tartunk:/ Elnézést a tématerelésért is.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) reloop válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Az RCA lesz a bűnös. Bedugáskor a PC és a TV közötti statikus különbséget rásüti a hangkártya kimenetre, majd ezután kerülnek a GND-k összeköttetésbe. Ez a csatlakozó rendszer igen kellemetlen velejárója
Ha az összekapcsolást kellő kisülési idő kivárásával, hálózati csatlakozók és kábel TV kihúzásával végzed el, minimálisra csökken a meghibásodás lehetősége. A hang (esetleg kép is) kimenő jel útjába köss pár kohm soros ellenállást, hogy a kimenetek védelme hatásos legyen.
(#) McDeath válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Igazából én a Jack dugót dugtam be utoljára a PC hátuljába. De menjünk át a másik topikba, ahová való valójában a beszélgetés. -> Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) reloop válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 / 1
 
Ez még ide tartozik

Illesztő.JPG
    
(#) McDeath válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Jogos és köszönöm szépen!!!
(#) McDeath válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Nem gond! Ugyan is én hibáztam, te csak szóltál. Probléma nem lett belőle...
(#) kormika hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a mellékelt kapcsolás tudhatja-e a 150W-ot, google képkeresővel találtam egy amcsi oldalon, és mellette volt egy hidalt TDA2030 kapcsolás, amire 60W-ot írtak, szóval picit elbizonytalanodtam, hogy ez tudja-e azt, amit ráírtak...
(#) Action2K válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szia! Matematikailag számolva 153W. Tehát, akár tudhatja is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) djkoko válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szia! Erről lenne kapcs és nyákrajzod is? Köszönöm!
(#) kormika válasza Action2K hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszi a választ, nekem egy picivel nagyobb tápról megy majd, mer csak olyan trafóm van, olyan 40V körül lessz üresjáratban a fesz, szóval arról akkor már tutira tudni fogja...
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szia! Attól azért kicsit kevesebb a teljesítménye: Bővebben: Link
Vedd figyelembe, a rajzon szereplő végtranzisztorok 60V-ot viselnek el a kollektoruk és emitterük között, az adatlap szerint.
Ettől függetlenül jó erősítő, építsd bátran
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ez fel sem tűnt, köszi, hogy szóltál, és ha mondjuk a végtranyókat lecserélném az MJ15003/15004 párosra, gondolom az megoldaná azt, hogy kijőjjön belőle a 150W. Az MJ párosból van itthon jópár darab...
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Azt kérlek pontosítsd, hogy 4 vagy 8 ohm-on szeretnéd ezt a teljesítményt elérni, vagy jelent-e kötöttséget az említett +/-40V tápegység.
Az MJ... páros tökéletesen megfelel egy 150W-os erősítőhőz.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
8 Ohm-on szeretném használni, a 150W igazából nem is lényeges nagyon, ha 120W van, már az is elég, a legnagyobb trafóm, pedig 2x33V-os szekunderrel rendelkezik
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Elliott leírta 100W körüli teljesítmény várható, de rögvest rajzolok egy szimulációt.
A bemenetről égetően hiányzik egy alul-áteresztést végző pár száz pF kondi, majd azt is szerepeltetem.
(#) sny válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
2*33V feszültségből elég nehéz 120W teljesítményt kivenni 8 Ohmra.

Terhelés hatására a feszültség le fog esni kb. 30V-ra, valamint az erősítőt sem tudod tápfeszültségig kivezérelni. 90W/8Ohm reálisabb cél lenne.
(#) kormika válasza sny hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
És hány volt kellene olyan 120W körüli teljesítményhez?
(#) agressiv válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 / 1
 
Abból max 80W lesz 8 Ohm-ra.
(#) sny válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ha nem 10% THD mellett szeretnél 120Wattot 8 Ohmra, akkor legalább 2*38V AC-t javasolnék.
Azaz +/-52V a puffereken mérve...
Ha picit több, az sem baj.. (2*40V AC)

Ebbe bele van számolva a diódahíd és a végfokozat maradékfeszültsége és 5% feszültségesés a transzformátoron.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) kormika válasza agressiv hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Kezdek elkeseredni, mert ezt pont az miatt szeretném megépíteni, mert kellene olyan 120W minimum, 4 ohmra tudna annyit?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) agressiv válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Most 4 vagy 8ohm-ra kell?
(#) sny válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
4 Ohmra röhögve tud 120Wattot....
(#) kormika válasza agressiv hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Jelenleg 8 ohmosak a hangfalak, de kellene a 120W teljesítmény, ha kell, akkor le tudom cserélni a hangfalakat ugyan olyanokra, mint amik most vannak, csak 4 ohmosra, haverral anno elcseréltük már egyszer őket, mert neki a 4 ohmos kellett...
(#) kormika válasza sny hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ennek örülök, akkor hangfalcsere lessz...
(#) sny válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szerintem felesleges lesz a hangfalcsere(!), mert a hangsugárzók teljesítményét nem szinuszos teljesítményre, hanem rózsazajjal mérve specifikálják, ami jóval kevesebb, mint a szinuszos teljesítmény.

Virágnyelven: egy 120Watt szinuszos teljesítményű esősítő lazán (esetek többségében) képes tönkretenni egy 120Watt terhelhetőségű hangsugárzót.

Természetesen egyező impedanciák mellett, Valamint 8 Ohmos erősítőre ne kössünk 4 Ohmos hangsugárzót, míg fordítva megengedett.

Szerintem elég lesz neked...

Kérdezz! Informálódj!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) kormika válasza sny hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
A hangfalak 150/300W-os 97,6 dB/W/1m érzékenységű, profi (RCF) hangosításra való hangfalak, szóval azok kibírják a 120W-ot simán...
(#) agressiv válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ha otthonra kell, akkor biztos felelsleges a 120W, ha nem otthonra akkor, meg amúgy sem lesz valami nagy történet így belőle.
(#) kormika válasza agressiv hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
A művház nagytermében szoktunk bulikat csinálni és oda kell, a terem 10x12 méteres, a mostani 2x100W egy hangyányit kevés, folyamatosan clippel a végfok....
(#) szamóca válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Csak a hangfal végett, hogy tudd mit is jelent a szó....
Következő: »»   1152 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem