Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1153 / 2499
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 / 1
 
Jó lemaradtam a beszélgetésről. Agressiv kolléga 80W-os válaszát értékeltem

Kormika.JPG
    
(#) kormika válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Tudom, hogy mit jelent a hangfal szó, a suliban tanultunk hangosítást is alapfokon, tudom mi a line array, el tudom helyezni úgy a hangfalakat, hogy a térben a lehető legkevesebb kioltás keletkezzen, és a lehetőségekhez képest a lehető legegyenletesebb legyen a "nézőtér" lefedettsége, értem az alatt azt, hogy mindenhol egyformán jól szóljon a zene, 2 évig voltam gyakorlaton olyan cégnél, ami hangosítással foglalkozik, szóval tudom, hogy mekkora teljesítményről beszélek, és nem véletlenül vettem RCF hangfalakat, és Garry tölcséres mélyládát...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 / 1
 
Az általad kiszemelt feladatra aligha tudok alkalmasabbat ajánlani egy TDA7294 hídnál. Pár alkatrész az egész, normálisan tud magára vigyázni.
Külön figyelmedbe ajánlanám azt egyszeres tápos kapcsolásomat, amit Alkotó kolléga is nagy megelégedéssel épített
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszönöm a fáradalmaidat, akkor, amint írtam is csere lessz 4 ohmra, és akkor meglessz a kívánt teljesítmény
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Az az igazság, hogy ehhez a tranyós végfokhoz semmi alkatrészt nem kell vennem, mindenem van itthon, szóval ezt fogom megépíteni, és a tranyós végfokokat én megbízhatóbbnak tartom, legalábbis eddig még egyik tranyós végfokom sem hagyott cserben ellentétben a TDA7294-el...
(#) szamóca válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ahhoz képest most is összevissza használod, helytelenül a kifejezéseket.
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Íme a clip határán 4 ohm terhelésre.
A nyugalmi áram a szimulációban 300mA, D1, D2 helyén lehetne tranzisztoros Iq beállító. R5-öt majd neked kell beállítani 0V kimeneti DC-hez. Biztosítékról és helyi tápszűrésről ne feledkezz meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012

Kormika_2.JPG
    
(#) tibi1219 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok!javítok egy hitachi sr 603-ast és trafóproblémát észleltem.egyszerű az oka: 100 voltos primerre kapcsolták a gépet.na most én szerintem szakadt a primer nem égett le mert nem kapcsol be egyáltalán nem füstöl a trafó.nem is égett nem is büdös.tud vki lehetőséget arra hogy felálljon az áramklör az eredeti trafóval?a kapcsolóig elmegy a hálozati de onnan visszafelé a fázis közé bevan kötve két olvadó biztositék meg egy zavarszürő kondi.idáig eljön a 230 de a trafóra már nem megy rá. :S
(#) szamóca válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Valószínűleg a hőkorlátozó Klixon betét Bővebben: Link ment ki. Ezt kell cserélni a tekercstestnél, a szigetelés alatt, azonos hőtényezővel bíróra és indul. Ha kiiktatod rövidzárral, akkor is megy, csak a későbbiek folyamán ez a művelet a reduktor leégéséhez vezet.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) tibi1219 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
mi köze van egy tüzhely alkatrésznek egy erősitőhöz?
(#) CHZ válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Idézet:
„a 230 de a trafóra már nem megy rá”
Ezek szerint még jó is lehet a trafó.
Mérd meg a trafó primer tekercsének ellenállását, közvetlenül a kivezetéseknél.
(#) reloop válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Mellékelem a trafójának a rajzát. Bekarikáztam a biztosítékot. Úgy nézem ki lehet kerülni.
(#) szamóca válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Igaz. Hőbiztosíték a neve. Ez nem bimetál, nem kapcsol vissza.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) tibi1219 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
13 ohmot mértem
(#) tibi1219 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
esetleg fényképet csináljak hátha látjátok akk tudni fogjátok miértnem értem ezt az egészet kinai ló....t
(#) tibi1219 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
13 ohm ?! :/
(#) kadarist válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Keresd meg a szakadt alkatrészt, ami miatt nem megy rá a feszültség a trafóra.
(#) tibi1219 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
lehetséges hogy a zavarszürőkondi szakadt???
(#) szamóca válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Leírtam már mit kell keresned, tenned.
(#) tibi1219 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
trafót még nem nagyon szedegettem még szét de megnézem és mivan ha nem találok? :/
(#) szamóca válasza tibi1219 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ha nem találsz, továbbra is kisbetűvel kezdheted a mondataid, ellenkező esetben helyesen, naggyal..
(#) tibi1219 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ok bocs
(#) tibi1219 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Ma már nem tudom szétszedni mert ragasztózva vannak a csavarjai de holnap megoldom és irok hogy mi volt.
(#) agressiv válasza kormika hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Ha a 100 kevés akkor a 120-nak nem sok értelme van. 200W már rendesen megdöngetné a hangszórókat és még pont nem is terhelné túl. Ehhez +-70V DC kell nyugalomban és akkor már volna értelme megépíteni.
(#) Davidd hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok! Az ne5534 es a tl071-nek hanyas labaira kell tenni a kis kondit, hogy ne gerjedjen? Mert a vf2-mben kb ez a jelenség van.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A TL071-nek nem kell kondi, ha azzal is gerjed más hiba lesz.
(#) agressiv válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Ne haragudj, de hangosításra TDA ic-t javasolni, egyenesen nevetséges. Éppen nem PA felhasználásra vannak kitalálva azok az IC-k..
(#) Hx-2 válasza agressiv hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Azert ha nekik megfelel akkor ....Bővebben: Link
(#) tib12 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Üdv. Szeretnék belevágni egy nagyobb erősítő építésébe. Jó lenne ha sok mindent tudna, igazi kis multifunkciós gép Elkezdtem összegyűjtögetni a kapcsolásokat, meg az alap már megvan a fejembe, van benne ugye a végfok, előfok, hangváltó a mélyhez, hangszóróvédelem, bemenetválasztó, kivezérlésjelző és hangszínszabályzó. Ez jó lenne ha 2.1-be lenne megvalósítva, tehát a mély külön. A táppal viszont bajban vagyok. Ez alapján akarom megépíteni, a végfok valószínű ugyan ez lenne benne, ám ebben a táp egy rezonáns táp ha jól látom picit fura ez nekem. Ha lehet én is azt tennék bele, úgy olcsóbban jönnék ki. Az erősítőm építéséhez keresnék egy "társat" aki tud segíteni. Meg persze kapcsolásokat is. Köszi előre is
(#) reloop válasza agressiv hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Konkrétan milyen problémát találtál a TDA7294/7293 IC-k-nél? Hátha tudnék segíteni.
Következő: »»   1153 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem