Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Még egy utolsó kérdés, érdemes lenne bele tenni azt a két diódát is, a mi kis kapcsolásunkba, mint ahogy ezen a rajzon szerepel?(1N4936). A kimenet a plusz, és a mínuszra csatlakozik. sok erősítőben szerepel ez a két dióda a kimenetelen, amúgy mire szolgálna ez a két dióda ott!, a vég tranyókat védené?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
Doncso, és te hány wattot szedtél ki ebből a végfokból?, és hány volton?.
Ezek csak egy esetleges fordított polaritás elkerülésért felelnek. Ha felcseréled a + - potenciált az addigi záróirányba vezérelt diódák egymásra nyitnak, s rövidre zárják a secunder kört. A biztosíték kiolvad. -Persze ha volt.
Rövid zár védelem ennél azért bonyolultabb., De majd neked sem ártana egy a végfokodba. Dc figyelőről és késleltetőről is érdemes lehet gondoskodnod. A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
Akkor nem látod szükségesnek?. Szerintem senki se kötné fordítva be a tápot egy erősítőnek, erre azért oda figyel az emberek 90 százaléka aki ért hozzá, aki meg nem az fordítva is be kötheti véletlen Nem lehet hogy más szerepe is volna annak a két diódának?. Mindig teszek védelmet minden erősítőmhöz, most legutóbb a VF2-ot építettem meg, és az is kapott védelmet, lágy indítót, sőt két védelmet csináltam, hogy legyen mind két végfoknak külön külön!.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
A hangszóró-membrán tehetetlen lengése állítólag olyan feszültséget indukálhat ami átlépi a tápot, ezzel egyik oldali tranzisztornak fordított polaritást, másiknak túlfeszültséget adna. Elsősorban azért szoktam beépíteni, ha az egyik oldali biztosíték kimegy, akkor az az oldal ne kapjon fordított polaritású feszültséget, mert a hangszórón és a nagy-jelű erősítőn keresztül záródik a kör.
Értem, akkor csak van értelme hogy bele tegyem!
Én nem építettem, csak javítottam, de 50v-os és "200w" -os volt elvileg, 2 pár BD-vel, a sztori a következő volt, a srác megvette fadobozba, teljesen jól működött, csak csúnyácska volt, átszerelte egy nagyon szép vas dobozba, csilli villi lézervágott design volt, saját tervezés, legyártás, tényleg szép lett a doboz, egen ám de beépítve búgott zúgott a szerkezet, na így került hozzám. A kábelezés spagetti, a trafó jó nagy mágneses térrel rendelkező SU mag, a dobozba jó szerencsétlenül lehetett elhelyezni a paneleket, földhurok meg amit akarsz, mindenféle cukiság
Ha anyagilag nem megerőltető tedd bele. A hibás kompakt fénycsövekből mindig kibányászom erre a célra az 1N400x diódákat.
Olyan sokba nem kerül ez a dióda, de most jelenleg azt se tudnám meg venni, mert le vagyok égve. Gyűjtök egy kis lóvét oszt meg veszem az alkatrészeket, és meg építem a végfokot!
Ja értem már, akkor gondolom meg gyűlt vele a bajod, legalább azt a nagy trafót le árnyékolta a gyerek, valami vas lemezekkel?. Azok a trafók elég rendesen tudnak szórni, és csúnyán búghat tőle az erősítő, ha nincs le árnyékolva a végfok a trafótól.
Nekem még a toroidot is körbe kellett rakni lemezzel,mert búgott de utána legalább elmúlt,aztán itteni tanácsra neki álltam vastag vezetékkel pásztázni a dobozt hogy a földelés hol lesz a legcsendesebb,és meglepő módon a hűtőborda töve lett a pont ahol a legkevésbé volt zaj.De nem könnyű volt a feladat.
Hát el hiszem hogy még a toraid trafót is le kellet árnyékolnod (pedig azok nem szórnak annyira mint egy EI vasmagos), elvégre nagyon érzékeny bemenetelű ez a végfok. Már meg akartam kérdezni hogy nem kevés neked azok a puffer kondenzátorok szűrésnek?, ha jól emlékszem egy csomó 4700µF/50-63V?-ra voltak kondenzátoraid, és sorosan kötötted őket hogy bírja a feszültséget?. Miért nem nyomod meg 4 darab 10000µF/100V-os kondival, és mindjárt nagyobb lesz a puffer, és nem foglal olyan sok helyet, mint azok a sok 4700µF-asok!?.
Ennek mind anyagi oka van,a kondik 63v4700uf 25db vettem 1500ft ért nagyobbra jobbra nem volt és most sincs meg a rávaló,de mobil dolog 2 csavar és az egész kondisor egyben kijön ha lesz egyszer belevaló.De cserébe jól néz ki
Nem árnyékolt le semmit, de volt neki sok egyéb más baja is. Bár lehet hogy javarészt a trafóból eredt, már nem tudom.
... mostmár...én tettem oda.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
Látom képben vagy. Mi arról beszéltünk csabával ami a nálam lévő erősítőnek a problémája volt, nem a tiédről.
Akkor neked most 2X7050µF/126V-ra van ha jól számolom.
Olyasmi,de sok kicsi sokra megy...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
Hát igen, de ezzel az a baj hogyha párhuzamba kötöd akkor nő a kapacitás, de ha sorosan akkor meg feleződik. Úgyhogy úgy kellene mondjad sok kicsi nem sokra megy hanem kevésre!
Megtaláltam: Bővebben: Link
Számomra az nem világos, hogy eddig ehhez a kapcsolóhoz nem volt bekötve semmi. Azért ez működhetett? Mert működött. A Te rajzodon azt látom, hogy a kapcsolónak mindig zárnia kell valamerre. Nekem itt három állású kapcsoló van. Vagy a középállás, prallel=párhuzamos, az lenne az, amiben eddig használtam? Tehát hogy nem volt bekötve.? A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
Egyébként díjazom az emlékező képességed! Ennyi hozzászólás közül ennyi idő után erre emlékezni...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
Korábban a híd-kapcsoláshoz rajzoltam egy fázis fordítási lehetőséget. Itt most másról van szó. A kapcsoló egészen biztosan tudja a 3 jelzett funkciót. Összemontíroztam a képeidet, de elég sok vezetősáv van takarásban és a kapcsoló működését sem ismerem.
Rajzolok, kis türelmedet kérem.
A két csatornát A és B jelöli. Azon belül a szimmetrikus bemenet: + és -.
Sztereó üzemben minden pont független egymástól. Párhuzamos kapcsolásba állítva a kapcsolót, ha jó a feltételezésem: összekepcsolódik +A; +B-vel és -A; -B-vel. Hídnál a kapcsolat +A; -B, valamint -A; +B között kéne létrejöjjön. Ezeket ellenőrizd le, így működik-e a kapcsoló. A híd kapcsolásnál csak egy bemenetbe szabad csatlakozni! Párhuzamosnál pedig elég egy bemenetbe csatlakozni, ha mindkettőbe megy jel, értelem szerűen összeköti őket. A hatpólusú csatlakozóról kéne 3-3 szálnak a végfokokba mennie. Amelyik csatlakozót bejelöltél nem tudom mi a funkciója. Ki kéne csipogtatni az egyes állásokban mivel kerül összeköttetésbe.
Próbáltál már a két piros csatlakozóra hangsugárzót kötni és bridge-be kapcsolni?
Nem próbáltam, mert hiába is próbáltam volna, ez ilyen állapotban volt mindig, mióta nálam van. Így vettem, meg azzal a hibával amit már orvosoltunk. A két oldal nem egyformán szólt. Alkalmi vétel volt, ezzel a a hibákkal. Most a munkahelyemen vagyok, majd otthon ki fogom méregetni amit kértél. A legnagyobb türelemmel vagyok, egyenlőre nem sürgős a használata. Köszönöm!
Bocs, kissé lemaradtam a témában, az érdekelne, hogy elkezdted a nagy quadot megoldani, végülis abból lesz valami, vagy ennél a kapcsolásnál fogsz maradni?
Üdv. |
Bejelentkezés
Hirdetés |