Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1157 / 2499
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szia lassan átértékelem mind a négy ilyen panelem,holnap csinálom a következő kettőt,azt már az itteni ajánlásokkal.
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Felteszem nektek a teljes rajzot a 400W-os erősítőről sok kis hibát vétettem a többi rajznál de ki lett javítva, a többi alkatrész módosítás és hozzá tevés a rajzon szerepel, ami már az itteni ajánlásokkal van, ezt mar bárki meg építheti! Nem sokára fel teszem a panel tervet is hozzá!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Amit el felejtetem!, nagyon szépen köszönöm blasz, reloop, és nem utolsó sorban emersys és köbzoli kollégáknak a sok segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Most Te vagy a kisérleti "nyúl" ha kész ird meg milyen,a paneltervet szivesen venném
(#) blasz hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Szia Reloop átnézted a legújabb rajzot hogy jó e? mert akkor lementem.Köszi
(#) qartzika hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Volna egy pioneer A339 típusú erősítőm ami 410W-ot vesz fel, leadni 8ohm 55w és 4ohm 90w.
Az lenne a kérdésem hogy nem lehetne többre képes ez az erősítő? Valami többet ki lehetne hozni belőle?
Válaszotok előre is köszönöm!
(#) Doncso válasza qartzika hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Röviden ,nem.
(#) qartzika válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Értem, ne mén akartam nekiesni hanem valami műszerésznek vittem volna el.
De akkor ez lehetetlen.
Köszönöm a választ.
(#) Doncso válasza qartzika hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Nem lehetetlen, hanem értelmetlen. Hogy értsd, a trafót nagyobbra kell cserélni, a puffereket feltolni, az eredeti végfokot kibontani, helyére építeni egy komolyabbat, de akkor mi marad az eredeti? Lényegébe az előfok meg a doboz, de akkor már bele kell tervezni mindent, mert elég szűkös a hely, sokkal egyszerűbb, célravezetőbb és olcsóbb is venni egy komolyabb végfokot. Kár ezzel vesződni.
(#) Doncso válasza qartzika hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Meghát, én nem bontanék szét egy ilyen szép darabot, inkább elcserélném nagyobbra ha nem elég, vagy eladnám.
(#) qartzika válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Értem, köszi a választ.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ezt mentheted. Bele került C14 és C15. Bánj velük csínján!
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Köszönöm,csak ha szükség lesz rájuk akkor kapják meg kivéve a bemeneti aluláteresztőt,azt mindegyik megkapja amit javasoltál
(#) soos csaba hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Na sziasztok, ma meg csináltam a 400W-os erősítő nyomtatott áramkört is nagy nehezen!. Fel teszem ide akit érdekel. Ha valaki lát hibát benne, azt kérem szóljon, és javítom!
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Klasszul néz ki, de 400w-ra miért kell 4 pár MJL? Ezek nagyon bitang tranyók, szerintem 3 pár is elég lenne.
(#) soos csaba válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szevasz, had legyen benne, maradjon tartalék is, legalább kevésbe melegszik majd!, és garantáltan le adja a 400W-ot!
(#) mraulajos hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy TA 1050-es erősítőm, amivel már egyszer sikeresen birkóztunk reloop-al, mivel az egyik oldala 1/3 hangerővel gyengébb volt mint a másik, ez összejött. Használom is, tökéletesen működik. További gondja, hogy a hátulján lévő híd-párhuzam-stereo kapcsoló ki van iktatva. A panelen be jelöltem egy-egy csatlakozót. Az egyiknek a vezetéke megvan, és ez oda megy arra a panelre, amelyen az XLR csatlakozók vannak. Erről a panelről szerintem hiányzik egy ugyan olyan csatlakozó, amit szintén bejelöltem, mint ami 5CN1-el van jelölve. Természetesen ezen van még egy 6 tűs csatlakozó is, amely a két panelről jön, ez rendben van. Szeretném a többi funkciót is használni, főleg a hidat. Tudtok e ebben segíteni? Nem szeretnék félre kötni semmit. Ha beépítem a hiányzó csatlakozót, vagy esetleg stabil forrasztással oldanám meg, biztos nem mindegy, hogy melyik oldalt hová rakom, az általam XLR-es nek nevezett panelen. Mint ahogy írtam, az egyik csatlakozó vezeték megvan. Ha a hátuljáról nézem az erősítőt, a bal oldali panelról jön ez a vezeték ami megvan, és az XLR panelon meglévő csatlakozóba csatlakozik. Tehát összeszerelt állapotban az XLR-es panelen ez a két csatlakozóvezeték keresztezi egymást. Ez így jó? Biztos jól összekuszáltam mindent. Köszönöm előre a segítséget!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
A keletkező hő a feszültség és az áramerősség szorzata, a képletben nem szerepel a tranzisztorok száma
A több tranzisztor a nagyobb felület miatt kedvezőbben adja át a hőt a bordának. Ezzel az előnnyel jár mindössze.
A négy tranzisztoron megoszló áram miatt, a végtranyó nagyobb áramerősítési tényezővel néz a csúcsáram elé, ez pozitívum.
Egyetlen hátrány jelentkezik: a meghajtó fokozatnak több kollektor-bázist kapacitás kell legyőznie. Komoly dinamikus torzítás léphet fel, ezért ajánlottam a lépésenkénti beültetést. Ne vissza felé kelljen szedni.
C14, C15 meredek felfutású jelnél torzításba, vagy gerjedésbe fordíthatja az erősítőt. Csak szub alkalmazás esetén ültetném be.
R10 pozcióba is legyen készenlétben 100 ohm ellenállás, mert a végtranyókat alacsony impedanciával illik meghajtani. Ott egy A-osztályú fokozat van, ami a 100 ohm-mal is mindössze 20mA-t folyat! (Még keveslem is.)
(#) soos csaba válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szevasz, ez lehet segít valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ha beválik vevő vagyok 2 panelre,sajnos mindig a nyáknál rekedek meg
(#) blasz hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok,ma kaptam meg a 2db nyákot készen,szép munka nagyon,ehhez a rajzhoz amiről eddig beszéltünk,de 0.8mm vastag.Nem lesz ebből baj?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szia! Ezt már megrajzoltam neked valamelyik témában. Az erősítő úgy működik hídban, hogy a szimmetrikus jel egyik fele az egyik, másik fele a másik csatornát hajtja, mivel ezek ellentétes fázisban vannak. Ez mindössze egy tolókapcsolót igényel. Hol beszélgettünk erről? Megpróbálnám előásni.
(#) agressiv válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ehhez még az is hozzájön, hogy minél több a tranzisztor, annál nagyobb nyugalmi áramra van szükség ugyanolyan torzítási tényezőhöz. PC-s spektrumanalizátorral szoktam beállítani a nyugalmi áramot és 3 pár tranzisztorhoz kellett 170mA nyugalmi áram, két párhoz márcsak 120mA-rre volt szükség. 1 pár tranzisztornál olykor már 40mA is elég a 0.00x %-os harmóníikus torzításhoz 1W-on.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szevasz, akkor most az R10-es ellenállást 100-vagy 180ohm-ra válasszam?, vagy ezt is ki kell kísérletezni?. emersys szerint 180ohm, a rajzon 100ohm szerepel, most meg kevés a 100ohm hmmm... Láttam egy ugyan ilyen felépítésű végfokot, állítólag egy SIVA!, ott az említett 100ohm-os ellenállás 56ohm/2W, próbáljam majd meg ezzel az értékel is?. Hány mA-er kell ott folyjon?. Amúgy ez a rajz szinte teljesen ugyan az mint a 200W-os verzió, ami át lett most alakítva 400W-ossá!. És mit szólsz a nyák tervhez, szerinted jó lesz?.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012

IMG273.jpg
    
(#) reloop válasza agressiv hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Köszi! Illett volna említenem.
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Hát, 3 pár tranyóval ugyanigy melegszik, és azzal is leadja a 400w-ot, viszont az igaz, hogy a disszipáció több tranyó között oszlik szét, így nincsenek annyira terhelve az egyes tranzisztorok, ez mondjuk előnyös. Egy jó táppal szerintem több is ki fog böffenni belőle mint 400w és nem fogja zokon venni. Jól néz ki a nyák.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Doncso kollégának meggyűlt a baja ezzel az erősítővel. A beszámolójából azt szűrtem le, hogy bármit módosított rajta csak rosszabb lett.
Mivel blasz kolléga élő bizonyíték, hogy úrrá lehet ezen az erősítőn lenni, indulás képen pontosan követném őt. Ezt követően lépésről-lépésre... és ami nem megy azt nem erőltetve.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Hát volt baja, de Köbzoli is ott volt, ketten próbáltuk legyűrni, végül használható szintre sikerült lehozni, de a szenvedés/érték arányt tekintve nem érte meg.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
A szorosabb visszacsatolást próbáltad? Az nagyon meg tudja ölni
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Azt konkrétan nem. De régi téma, szerencsére már vége.
Következő: »»   1157 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem